Dzisiaj jest 29 mar 2024, 13:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 10 lip 2008, 0:56 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 10 kwie 2007, 8:43
Posty: 118
Lokalizacja: Zgorzelec
Obiecał to niech robi, chociaż mi osobiście się wydaje, że jak zwykle nic z tego nie wyjdzie. Każdy głupi wie, że jest to wydatek nie mały, a do tego zbędny, albo inaczej: niekonieczny. Widać nasz burmistrz do głupich nie należy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lip 2008, 5:40 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
paawlus pisze:
Najdziwniejsze jest, że nie zastosowano procedury przetargowej/konkursowej.

Zastosowano. Tyle, że zgłosiła się tylko jedna firma, która wcześniej zaprojektowała halę w Kaliszu i Kielcach. Stąd propozycja modyfikacji tamtych projektów na potrzeby Zgorzelca - chodziło o zmniejszenie kosztów i przyśpieszenie prac a nie o "upatrzenie" sobie czegokolwiek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lip 2008, 11:20 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
paawlus

Cytuj:
Mogłeś przekorny nie dublować wątków, bo już stosowny istnieje


Mogłem, ale chciałem zaakcentować fakt, iż pojawia się coraz więcej niepokojących wątpliwości które zostaną poddane ocenie w planowanej debacie. Zakładając nowy wątek chciałem skupić tutaj wszelkie sugestie uczestników forum dot. przyszłej inwestycji oraz utworzyć listę pytań z naszej strony (czyli ze strony mieszkańców!!), które mogłyby paść podczas owej debaty. Radni czytają forum. Jeśli Alex połączył wątki- to jego sprawa.

Cytuj:
Taka "reanimacja", a raczej nic nie dająca "kosmetyka CSR 4 lata temu wg wyliczeń jej architekta, Wojciecha Zabłockiego, miała wynieść 12 mln zł. więc teraz byłoby to jakieś 18-20 mln zł (!!!)


Radny Tryc , który zainicjował w trakcie sesji RM temat powrotu do poprzedniej koncepcji modernizacji hali już istniejącej, oparł swoją wypowiedź na rozmowie którą przeprowadził ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Rozwojowych dla miasta Zgorzelec. Mają oni, jak się wydaje, konkretne propozycje dot. tej kwestii, nawet wystosowali pismo w tej sprawie do Gronicza, ten jednak, pomimo tego, że ma obowiązek odpowiedzi na wszelkie pisma skierowane do niego, nie raczył na nie odpowiedzieć. Mam nadzieję, że radni umożliwią wystąpienie z konkretnymi propozycjami w trakcie debaty przedstawicielowi tego stowarzyszenia. Prezesem jego jest jeden z byłych burmistrzów,..jednak nie poprzednik Gronicza, dodam.

Cytuj:
Środki z funduszy unijnych są zabezpieczone na ten cel m.in. przez zarząd województwa.


W takim razie posiadasz wiedzę głębszą nt. zewnętrznych środków na budowę hali od władz miasta. Nie dalej jak przedwczoraj zadałem pytanie dot. tej sprawy i jedyne co usłyszałem była odpowiedź, że władze wciąż czekają na decyzję w sprawie przyznania funduszy.

Cytuj:
Te liczby, a raczej sumy są w zasadzie wzięte z księżyca (zarówno 1 jak i 2 strony)


Liczby dot. wysokości kwot niezbędnych do sporządzenia dokumentacji i budowy hali pochodzą z Urzędu Miasta.

Cytuj:
Najdziwniejsze jest, że nie zastosowano procedury przetargowej/konkursowej.


Tą kwestię wyjaśnił już PiTeK.

Cytuj:
Zabrano się do tematu NIEPROFESJONALNIE


Pisząc te słowa odpowiedziałeś sobie jednocześnie, dlaczego wokół tej inwestycji powstał taki szum.

Cytuj:
Czemu nie pomyślano o partnerstwie publiczno-prywatnym?, nie nawiązano współpracy ze stroną niemiecką?, skutecznie i wytrwale nie szukano potencjalnego inwestora, dlaczego nie ogłoszono konkursu na projekt architektoniczno-urbanistyczny?


No właśnie, dlaczego??? Odpowiedź może być tylko jedna i zawiera ją Twoje zdanie które pozwoliłem sobie wyżej zacytować.

Cytuj:
sprawa potoczyła się tradycyjnie jak to w naszym kraju - partyzancko i "na chybcika"... niestety.


Znowu poruszyłeś istotę obecnej sytuacji. Brak Założeń Techniczno- Ekonomicznych, brak konkretnych wyliczeń kosztów przyszłego utrzymania hali i brak odpowiedzi ze strony UM na szereg istotnych pytań zadanych przez radnych zrodził taką a nie inną atmosferę wokół tej sprawy. Projekt budowy nowej hali nie zawiera krytej pływalni. Swojego czasu Gronicz sugerował, że należy zburzyć starą halę i sprzedać ten teren prywatnemu inwestorowi. Oznacza to jedno- miasto pozbawi się krytego basenu.

Cytuj:
Mam też nadzieję, że mieszkańcy Zgorzelca nie uwierzą przeciwnym tej inwestycji "społecznym pragmatykom",którzy chcą tak naprawdę na tej sprawie zbić, kolejny już raz, jedynie kapitał polityczny.


No to Ci się udało. Przecież jedynym który chce zbić kapitał polityczny na budowie hali jest właśnie Gronicz. Zadłużenie miasta do granic możliwości tylko po to, by spełnić przedwyborczą obietnicę, hamując tym samym realizację większych inwestycji w Zgorzelcu na długie lata, to właśnie scenariusz pisany ręką obecnego burmistrza. Czy wiesz, że II etap rewitalizacji miasta, kolejny szumny punkt podnoszony w wypowiedziach burmistrza, ograniczy się jedynie do remontu ulicy i chodników??? Już teraz wiadomo, że nie ma i nie będzie w najbliższej przyszłości środków przeznaczonych na remont elewacji kamienic położonych na terenie objętych rewitalizacją. Podoba Ci się taka rewitalizacja??? :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lip 2008, 11:55 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 lis 2006, 9:49
Posty: 270
Lokalizacja: Zgorzelec, PN
Mnie sie nie podoba taka rewitalizcja, zwlaszcza, ze przyjdzie mi mieszkac w jednej z takich kamienic niebawem (mam nadzieje), tuz obok Bulwaru Greckiego...
A tam az strach i kapie woda, ze grzyb taki , ze hej :shock: ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lip 2008, 12:58 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
PiTeK pisze:
Zastosowano. Tyle, że zgłosiła się tylko jedna firma, która wcześniej zaprojektowała halę w Kaliszu i Kielcach.

Zawsze "diabeł tkwi w szczegółach" - jak?, gdzie?, kiedy? komu? taki przetarg ogłoszono?
Jaki krąg potencjalnych projektantów mógł się o czymś takim dowiedzieć?! Bo jeśli zrobiono to po tzw. "cichaczu", to zgłosiło się właśnie to jedne "super" biuro projektowe...
Uwierzcie, że jeśli by tę sprawę odpowiednio rozpropagowano, to by zgłosiło się kilkanaście firm/architektów - byłaby konkurencja, wybór i "cięcie kosztów"!
A tak w ogóle to proponuję pewien artykuł pod rozwagę (Stowarzyszenie Architektów Polskich służy profesjonalną i bezpłatną pomocą): http://www.sportbiznes.pl/index.php?act ... w&id=19290


przekorny pisze:
Radny Tryc , który zainicjował w trakcie sesji RM temat powrotu do poprzedniej koncepcji modernizacji hali już istniejącej, oparł swoją wypowiedź na rozmowie którą przeprowadził ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Rozwojowych dla miasta Zgorzelec. Mają oni, jak się wydaje, konkretne propozycje dot. tej kwestii

Opinia tego stowarzyszenie, z całym szacunkiem, nie reprezentuje dla mnie żadnej wartości merytorycznej - znawcy tematu tam nie zasiadają, raczej eksperci "od wszystkiego".
Modernizacja polegająca na dobudowaniu 3 przęseł i drobnej kosmetyce środka ma kosztować bagatela 18 mln zł - to jest 1/3 kosztu budowy nowego obiektu! Poza tym taki "zrewitalizowany" obiekt nie będzie a tak spełniał wymogów pod kątem konkretnych rozgrywek sportowych! I gdzie tu racjonalność, perspektywiczność i ekonomika takiego obiektu??!! Nowa hala jest najlepszym i najbardziej sensownym z ekonomicznego punktu widzenia rozwiązaniem, tylko że ta inwestycja zdaje się przerosła nasze miasto.


przekorny pisze:
No to Ci się udało. Przecież jedynym który chce zbić kapitał polityczny na budowie hali jest właśnie Gronicz.

Większość działań chaotycznych w tej sprawie na to wskazuje, jednak uwierz mi, że jest grupa, której bardziej zależy żeby ta inwestycja się nie udała...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lip 2008, 13:00 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
przekorny pisze:
Cytat:
Czemu nie pomyślano o partnerstwie publiczno-prywatnym?

Pomyślano – pojawił się inwestor, który zaproponował wybudowanie hali. W zamian za to miasto miałoby corocznie płacić ustaloną kwotę (chyba nie trudno się domyśleć, że chodziło o sporą sumę). Nie znam szczegółów jaka była decyzja UM.
przekorny pisze:
nie nawiązano współpracy ze stroną niemiecką?

W Europamiasto mamy mały pojedynek o środki Stadhalle w Goerlitz vs Hala Sportowa w Zgorzelcu. Skoro pula jest jedna i nie starczy na dwa obiekty to nie czarujmy się, że Niemcy palcem nie ruszą abyśmy dostali eurocenta na naszą halę. Owszem można się dogadać „my popieramy was w …, wy popieracie nas w…” ale to wymaga czasu i dużej woli współpracy obu z obu stron.
przekorny pisze:
Czy wiesz, że II etap rewitalizacji miasta, kolejny szumny punkt podnoszony w wypowiedziach burmistrza, ograniczy się jedynie do remontu ulicy i chodników???

W I etapie kamienice sprzedano prywatnym inwestorom (poza muzeum). Miasto wyremontowało ulice i chodniki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lip 2008, 13:33 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 18 gru 2007, 8:22
Posty: 425
Lokalizacja: zgc
paawlus pisze:
A tak w ogóle to proponuję pewien artykuł pod rozwagę (Stowarzyszenie Architektów Polskich służy profesjonalną i bezpłatną pomocą): http://www.sportbiznes.pl...b=view&id=19290


podajesz wszystko na talerzu :) az dziw bierze, ze ktos ma tyle ochoty, sily i sprytu, by wyszukiwac takie pomocne niusy....


paawlus pisze:
jednak uwierz mi, że jest grupa, której bardziej zależy żeby ta inwestycja się nie udała...


...i kazdy sredniointeligentny czlowiek moze sam sobie odpowiedziec kto tworzy ta grupe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lip 2008, 16:46 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
PiTeK
Jeśli I etap został zrealizowany, z pomocą prywatnych inwestorów którzy zadbali o estetykę elewacji swoich kamienic, i można w tym wypadku zgodzić się z określeniem rewitalizacja, to w przypadku II etapu posługiwanie się tym określeniem będzie dla mnie już sporym nadużyciem.

Ja wiem, że "rewitalizacja" fajnie brzmi w oficjalnych wypowiedziach, ale dla mnie będzie to po prostu remont ulicy i chodników, nic więcej. O ile w ogóle do niego dojdzie. :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lip 2008, 17:25 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 01 sie 2007, 17:50
Posty: 163
Lokalizacja: Zgorzelec
Kubek pisze:
Mnie sie nie podoba taka rewitalizcja, zwlaszcza, ze przyjdzie mi mieszkac w jednej z takich kamienic niebawem (mam nadzieje), tuz obok Bulwaru Greckiego...

A to być może będziem sąsiadami :D
PiTeK pisze:
przekorny napisał/a:
Czy wiesz, że II etap rewitalizacji miasta, kolejny szumny punkt podnoszony w wypowiedziach burmistrza, ograniczy się jedynie do remontu ulicy i chodników???

W I etapie kamienice sprzedano prywatnym inwestorom (poza muzeum). Miasto wyremontowało ulice i chodniki.


Póki co oprócz prywatnych inwestorów przy ulicy, którą obejmuje II etap rewitalizacji mieszkają także mieszkańcy w mieszkaniach komunalnych, a te są własnością miasta. Owszem istnieje możliwość kupna przez nich zajmowanych lokali na preferencyjnych warunkach (za kilka % ich wartości), ale nie ma takiego przymusu (czyt. obowiązku). Tak więc UM ma tutaj conieco do powiedzenia, wszakże mieszkania komunalne to 'nasze wspólne mienie' i ktoś nim zarządza w imieniu UM (dawniej był to MZGM, a później to już się pogubiłem. Jakaś upadłość po drodze była :o ).
przekorny pisze:
PiTeK
Jeśli I etap został zrealizowany, z pomocą prywatnych inwestorów którzy zadbali o estetykę elewacji swoich kamienic, i można w tym wypadku zgodzić się z określeniem rewitalizacja, to w przypadku II etapu posługiwanie się tym określeniem będzie dla mnie już sporym nadużyciem.

Ja wiem, że "rewitalizacja" fajnie brzmi w oficjalnych wypowiedziach, ale dla mnie będzie to po prostu remont ulicy i chodników, nic więcej. O ile w ogóle do niego dojdzie.

Zapomniałeś o całej infrastrukturze podziemnej: przewody oraz przyłącza wodociągowe, kanalizacyjne, gazowe, energetyczne i telekomunikacyjne. I etap obejmował je także, ale tego nikt nie pamięta (bo tego nie widać :P).

Jeśli chodzi o elewacje czy dachy to miasto dofiansowuje lub udziela pożyczek (na naprawdę niski %) na remont budynków każdej wspólnocie mieszkaniowej, która się o to do niego zwróci. Jednak (o ile się w tym orientuję), aby z tej pomocy skorzystać taką kamienicę najpierw trzeba wpisać do rejestru zabytków (a wtedy to już nie ma tak lekko z jakimkolwiek remontem jak choćby wymianą stolarki okiennej, bo 'pieczę nad takim budynkiem trzyma' konserwator zabytków). No i oczywiście jakiś 'wkład własny' mieszkańców musi być :)
Szczegółów możesz się dowiedzieć w UM.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lip 2008, 21:47 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Proponowałbym WRÓCIĆ DO TEMATU, a nie pisać o innych kwestiach dla których są stosowne wątki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lip 2008, 6:53 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
przekorny pisze:
Jeśli I etap został zrealizowany, z pomocą prywatnych inwestorów

To co zrobili prywatni inwestorzy to ich sprawa – jedni wyremontowali swoją własność, inni jedynie zabezpieczyli budynki. Pozostały Ale punkt wyjściowy I i II (oby) etapu jest taki sam. Pytasz czy UM powinien w sposób priorytetowy potraktować ten teren miasta? Jeżeli chcemy zrobić z tego wizytówkę miasta przyciągająca turystów, (jak to wczoraj ujął krytyczny – stworzenie namiastki rynku) – to jak najbardziej powinno się stworzyć takie mechanizmy, które zapewnią dodatkowe środki na wyremontowanie min. elewacji . W innych przypadkach nic nie wyróżnia tamtych budynków od pozostałych usytuowanych w naszym mieście. Tak jak wspomniał andreas są sposoby na pozyskanie środków na remonty na preferencyjnych warunkach.
przekorny pisze:
Ja wiem, że "rewitalizacja" fajnie brzmi w oficjalnych wypowiedziach, ale dla mnie będzie to po prostu remont ulicy i chodników, nic więcej

A czego Ty się spodziewałeś? Rycerza na koniu i otwarcia usług szewskich przez Bohme? :P
Ciesz się, że słowo rewitalizacja nadal działa na urzędników decydujących o funduszach. Bez tego
”magicznego” słowa nadal mielibyśmy tam jedną z najgorszych ulic w mieście.
Paawlus ma rację - trzeba przenieść temat przedmieścia w inne miejsce na forum


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lip 2008, 8:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Cytuj:
A czego Ty się spodziewałeś? Rycerza na koniu i otwarcia usług szewskich przez Bohme?


hehe dobre :smt082 Ale wtedy byłoby tam fajnie i ilu turystów ściągnęłoby nasze miasto :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lip 2008, 10:42 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
W Europamiasto mamy mały pojedynek o środki Stadhalle w Goerlitz vs Hala Sportowa w Zgorzelcu.

Miasto kiedyś już sobie z podobnym dylematem poradziło /przełom wieków XIX i XX: Hala Miejska czy Hala Pamięci - powstały obie/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lip 2008, 11:55 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
bombas3 pisze:
Cytuj:
W Europamiasto mamy mały pojedynek o środki Stadhalle w Goerlitz vs Hala Sportowa w Zgorzelcu.

Miasto kiedyś już sobie z podobnym dylematem poradziło /przełom wieków XIX i XX: Hala Miejska czy Hala Pamięci - powstały obie/

Dzięki za cynk ale chyba zapomniałeś, że teraz mamy dwa narody, dwa kraje i odmienne interesy... ale skoro chcesz powtórkę z rozrywki to daj znac kiedy wracasz z urlopu - ustalimy w jakich godzinach będziesz stał z puchą i zbierał datki na wybudowanie hali sportowej :P (budowa obecnego MDK została sfinansowana z dobrowolnych składek od ludności Górnych Łużyc)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lip 2008, 12:12 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Proponowałbym Adminowi INTERWENCJĘ, bo zaczyna się z tego wątku robić śmietnik!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 88  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..