Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 417 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 23 cze 2009, 22:36 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
Noooo.. teraz to i ja czuję się objaśniony :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 cze 2009, 6:53 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
YELLO_35 pisze:

hehe - byłem przekonany , że linkujesz fotki z innego portalu.


hmmm - co to znaczy z innego portalu? :| Jak napisałem już wcześniej, oprócz Chińczyka resztę maszyn uchwyciłem będąc w domu, a to znaczy że musiał tutaj lecieć. Rozumiem że może kogoś zastanawiać odległość drogi powietrznej np. UL986 od Pieńska, Zgorzelca. Wyjaśnię zatem że, przebiega ona dokładnie nad Ruszowem, co nie zmienia faktu na gorszy, lecz przeciwnie. Łatwiej mi zrobić samolot lecący lekko bokiem, a przy tym mieć dobre światło, niż mieć maszynę w zenicie ( wizjer przy oku, wyświetlacz na policzku, ręce się trzęsą......) Mogę ze słabszą jakością pstryknąć zdjęcie nawet gdy maszyna jest nad Żaganiem, Świeradowem, za Bogatynią więc ta różnica nie jest aż taka wielka.

[ Dodano: Sro Cze 24, 2009 8:48 am ]
Napiszę może jeszcze jakie przeważnie mam ustawienia. Ostrość ustawiam manualnie pokrętłem przy teleskopie, a przy body przysłona 500, ISO 200. Nie jest złym pomysłem wypad do Radomia- polecam. Miałem kiedyś przyjemność być na pokazach THUNDERBIRDS w Poznańskich Krzesinach. Powiem tak- kolana się uginają, serce drży.
Zrobiłem też kilka fotek , niestety kitem bo jeszcze wtedy nie miałem lepszego szkła i szkoda tylko że wygoniła nas pogoda – kilka fotek :P
Obrazek

Obrazek

Obrazek

a to już nasza „szparka” w schowku
Obrazek
Te wszystkie maszyny to oczywiście F-16 FIGHTING FALCON. Jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć filmiki, to wiem że kilka osób wrzuciło na YOU TUBE


Ostatnio zmieniony 25 cze 2009, 5:30 przez MARUNIO, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 cze 2009, 7:52 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
MARUNIO pisze:
hmmm - co to znaczy z innego portalu?


Ja wiem , że to wytłumaczyłeś - i rozumiem to :)
Tylko na etapie oglądania tej fotki nie byłem pewien , że to Twoja , a potem nie wracałem do tej akurat.
Skąd podejrzenie? Ano stąd , że olałeś zakaz focenia Bajmu i argumentowałeś to w nieco dziwny sposób ;) Dlatego nie zdziwiwłbym się gdybyś pościągał z netu fotki i wkleił je tutaj - ale teraz już znam fakty więc luzik :)

Podoba mi się Twoje hobby :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 cze 2009, 8:05 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Teraz mam jasność- THX :D
Wyjaśnie jeszcze moją argumentację , dlaczego olałem zakaz fotografowania BAJMU. Po fotkach widzę że byłeś trochę dalej niż ja i pewnie nie widziałeś że jakiś człowiek chodził po scenie i fotografował widownie. Jak myślisz po co? ja myślę że ze względów bezpieczeństwa i żeby łatwiej dojść do zawinionych w razie jakiejś draki.


Ostatnio zmieniony 24 cze 2009, 8:11 przez MARUNIO, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 cze 2009, 8:41 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
MARUNIO pisze:
Po fotkach widzę że byłeś trochę dalej niż ja


Ja w ogóle nie pchałem się w tłum - staliśmy z Turkiem całkiem z boku - dopiero na końcówce koncertu stanęliśmy na samym końcu na ławkach (sic!!!).

MARUNIO pisze:
pewnie nie widziałeś że jakiś człowiek chodził po scenie i fotografował widownie. Jak myślisz po co? ja myślę że ze względów bezpieczeństwa i żeby łatwiej dojść do zawinionych w razie jakiejś draki.


Tu akurat się (chyba) mylisz - fotografował pracownik MDK-u (nazwisko znam ale nie uważam żeby było tu potrzebne) do celów czysto dokumentalnych. Akurat z nim rozmawiałem i gdy zaczęło padać (przed koncertem) ustrzelił kilka kadrów z kolorowymi parasolkami na całym amfiteatrze. Też mnie korcił ten kadr ale ochrona była uczulona na zakaz foografowania Bajmu (rozmawiałem z szefem ochrony) więc nawet nie próbowałem sobie siary robić ;) No chyba , że fotograf Bajmu focił ludzi - to inna para kaloszy. Generalnie Ty w tłumie osób na imprezie masowej nie masz możliwości zakazania fotografowania Ciebie - tak stanowią przepisy.


edit:

Dodam jeszcze , że gdyby ów zakaz dotyczył np. Dody to też bym go olał ;) Ale Beata jakoś mi się pozytywnie kojarzy :)


Ostatnio zmieniony 24 cze 2009, 9:13 przez YELLO_35, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 cze 2009, 14:43 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Pamiątka, wyłącznie pamiątka. Mam już kilka płyt Beaty i BAJMU kupionych legalnie, że chyba należy mi się kilka fotek gratis? No ale może zakończymy temat koncertu, bo może nam ktoś zwrócić uwagę że temat tego nie dotyczy i będzie głupio. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 cze 2009, 6:14 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
MARUNIO pisze:
bo może nam ktoś zwrócić uwagę że temat tego nie dotyczy i będzie głupio. :lol:


Głupio by nie było - wydzielę OT-a (albo usunę) jeśli jako autor wątku sobie tego życzysz :)

Przy tej pogodzie to pewnie nie masz roboty? Teraz ledwie słońce widać zza chmur - a co dopiero samolot :|

A jak jest z widocznością w letnie upały? Da się coś sensownie ustrzelić?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 cze 2009, 10:03 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
No właśnie -pogoda, przez nią zaczynam załapywać doła, bo troszkę nuda. Jednak dotyczy ona jedynie fotografowania, ponieważ co nademną leci widzę na radarze, jak i prawie całą Polskę i północną część europy.Jeśli zaś chodzi o letnie upały, to też jest wiele czynników które wpływają na jakość fotki. Duża wilgotność, gorące, rozfalowane powietrze. Na dodatek jeszcze ręka drży (bo wszystko co robię to z ręki), i muszę zrobić ok 30 fotek jednej maszynie, aby było z czego wybierać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 cze 2009, 10:27 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
MARUNIO, pisałeś, że masz podpięty aparat pod lunetę, mam pytanko, a czy przypadkiem nie obserwujesz księżyca? Może pstryknąłeś jakieś zdjęcia naszemu satelicie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 cze 2009, 10:27 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Radar wygląda mniej więcej tak, z tym że oczywiście można to wszystko zbliżyć. Wszystko widać life, a odświeża się mniej więcej co 30sec.
Obrazek

A to link do radaru.
http://radar-1.piopawlu.net/

[ Dodano: Sob Cze 27, 2009 11:31 am ]
makaron pisze:
MARUNIO, pisałeś, że masz podpięty aparat pod lunetę, mam pytanko, a czy przypadkiem nie obserwujesz księżyca? Może pstryknąłeś jakieś zdjęcia naszemu satelicie?


Kilka fotek łysemu zrobiłem jednak raczej mnie to nie fascynuje- ot fotki jak fotki. Kiedyś zrobiłem zdjęcie ISS przelatującej nademną. Fota jest poruszona, ale nie można tego pomylić z niczym innym. Jak wykopię z archiwum to zapodam.

[ Dodano: Wto Cze 30, 2009 8:29 pm ]
Dziś nad Bolesławcem trafiłem A343 SWISSAIR 189 HB-JMG leciał prawie nad Zgorzelcem o godz.15.39 SHANGHAI – ZURICH. Nademną były chmury więc fotka troszkę dalsza.

Obrazek
Kłopoty z obserwacjami przez tę pogodę do d….

[ Dodano: Nie Lip 05, 2009 6:39 pm ]
Kilka dzisiejszych maszyn zaobserwowanych w okolicy
MANCHESTER – ABU DHABI 12.44 ETD016 A6-EYJ A330-200
Obrazek

TOKYO - ZURICH 14.37 LX161 HB-JML A340-300
Obrazek

AMSTERDAM - DUBAI 14.56 KLM427 PH-BQG B777-200
Obrazek

PEKIN – MONACHIUM 16.30 LH723 D-AIHQ A340-600
Obrazek

SEOUL - MONACHIUM 16.35 LH719 D-AIGU A340-300
Obrazek

BIRMINGHAM - DUBAI 17.44 EK40 A6-EBZ B777-300
Obrazek

[ Dodano: Czw Sie 06, 2009 8:30 pm ]
i księżyc o który ktoś prosił. Zrobiłem go dzisiejszej nocy.

Obrazek
:)

[ Dodano: Czw Lis 26, 2009 10:16 pm ]
Dziś można było zaobserwować w naszej okolicy AIRBUSA A388 linii EMIRATES wykonującego lot na trasie YYZ (Toronto) – DXB ( Dubai) o godz. 11.05
Obrazek

[ Dodano: Sob Gru 05, 2009 7:38 pm ]
Mam nadzieję że coś takiego kogoś wciągnie w to hobby
ALITALIA B772 TOKYO- RZYM
Obrazek

[ Dodano: Sob Sty 30, 2010 9:38 pm ]
A co mi tam, może ktoś to śledzi. ATLAS AIR trafiony dziś

UL986 --E 11.09 EK9951 N418MC for „A”
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lut 2010, 19:36 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Ten księżyc jest po prostu fantastyczny ;)
A i chciałam powiedzieć, że ja tu czasem zaglądam :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lut 2010, 20:18 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Jagna pisze:
Ten księżyc jest po prostu fantastyczny ;)
A i chciałam powiedzieć, że ja tu czasem zaglądam :D


Dzięki. Większa przyjemność nie mogła mnie dziś spotkać. :smt058


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 lut 2010, 15:47 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Jagna pisze:
ja tu czasem zaglądam


Ja zaglądam jak coś nowego wrzucisz - i zawsze z zaciekawieniem pomieszanym z podziwem - super fotki !!! :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 lut 2010, 19:05 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
YELLO_35 pisze:
Jagna pisze:
ja tu czasem zaglądam


Ja zaglądam jak coś nowego wrzucisz


YELLO_35 prawdę mówiąc nie wiem czy to kierujesz do mnie , czy Jagny- bo ją zacytowałeś. Myślę jednak że do mnie , a jeśli tak , to spróbuję częściej coś wkleić :)

Wczorajsze zdjęcie Malezyjki.
MAS CARGO 6127 (Amsterdam - Kuala Lumpur) 9M-MPS B747
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 lut 2010, 19:35 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
MARUNIO pisze:
Myślę jednak że do mnie


Do Ciebie - tylko chciałem podkreślić , że Jagna nie jest osamotniona ;)

Interesuje mnie jeszcze jedno - skąd masz info jakiej relacji są te samoloty? Stronka jakaś czy co?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 417 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..