Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 wrz 2009, 18:33 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 06 wrz 2009, 18:26
Posty: 1
Lokalizacja: zgorzelec
Witajcie,poszukujemy chętnych w wieku dojrzałym,posiadających czas i lubiących wycieczki rowerowe.Wiem,że w naszym mieście istnieje grupa rowerowa THC PROMIL ale chętnie spotykalibyśmy się z rowerzystami w naszym wieku(50).Proszę o kontakt na forum albo na adres: goniec50@op.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 wrz 2009, 9:13 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
eliszka60 pisze:
Wiem,że w naszym mieście istnieje grupa rowerowa THC PROMIL ale chętnie spotykalibyśmy się z rowerzystami w naszym wieku(50).

eliszka60,
A kto powiedział, że takich nie znajdziesz wśród THCPromil? Moja grupa organizuje wycieczki dla wszystkich. Nie trzeba być członkiem THCPromil aby wziąć w nich udział. W miniony weekend Krzysiu Rac poprowadził wycieczkę, w której w większości brali udział osoby w grupie wiekowej, o którą pytasz. Zapraszam na stronę www.thcpromil.pl gdzie znajdziesz kontakt oraz informację na temat naszych wycieczek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2012, 17:21 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 23 lis 2011, 20:03
Posty: 8
Lokalizacja: zgorzelec
Aby do wiosny 2012 :grin: . Propozycja gońca ok :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 lut 2012, 12:51 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
Na tegoroczny sezon dla seniorów, i nie tylko, przygotowaliśmy następującą propozycję wycieczek rowerowych
Kwiecień
Jednodniowa 21.04
http://www.bikemap.net/route/1393490
Maj
Dwudniowa 12-13.05
http://www.bikemap.net/route/1393520
Czerwiec
Dwudniowa 9-10.06
http://www.bikemap.net/route/1393522
Lipiec
Dwudniowa 21-22.07
http://www.bikemap.net/route/1393526
Sierpień
Dwudniowa 18-19.08
http://www.bikemap.net/route/1393538
Wrzesień
Jednodniowe 15.09 do wyboru
http://www.bikemap.net/route/1393541
http://www.bikemap.net/route/1393542


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sie 2012, 18:22 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 31 maja 2012, 16:54
Posty: 10
Lokalizacja: Zgorzelec
Co sądzicie o tych wycieczkach rowerowych dla seniorów,był już ktoś na jednej z nich? Jeżeli tak to niech koniecznie da znać czy warto i jakie są jego wrażenia. Sam swego czasu mocno się tym interesowałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 maja 2013, 9:00 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 23 lis 2011, 20:03
Posty: 8
Lokalizacja: zgorzelec
Czy w tym roku 2013 przewidywane są jazdy rowerowe grupowe cyklistów po 50 ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 maja 2013, 23:19 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
Tak oczywiście. W tym roku odbyły się już 2 wycieczki rowerowe, których długość trasy, jej poziom trudności był dostosowany do osób, których nr PESEL zaczyna się liczbą 60 bądź niższą. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnych wycieczkach. Nasi "seniorzy" wyruszą na kolejną wyprawę rowerową w dniach 15 -16 czerwca. Szczegółowe informacje już niebawem. Ale już dziś zapraszamy na wycieczkę rowerową, która odbędzie się w najbliższą sobotę. W ramach Nocy Muzeów wraz z Muzeum Łużyckim organizujemy wycieczkę rowerową szlakiem Jakuba Boehme. Trasa wycieczki będzie wiodła ze Zgorzelca do Zawidowa gdzie urodził się słynny filozof. Nasza trasa przebiegać będzie po nowo wytyczonym trakcie rowerowym pomiędzy Zgorzelcem i Radomierzycami.

Spotykamy się w 18 maja przy budynku Muzeum Łużyckiego. Start godz. 9.00. Jako organizatorzy nie ponosimy odpowiedzialności za zachowanie się uczestników wycieczki na drogach publicznych. Ze swojej strony zapewniamy dobre towarzystwo, wsparcie w przypadku awarii oraz ognisko wraz z drobnym poczęstunkiem na zakończenie wycieczki.

Zapraszamy
Zgorzelecka Grupa Rowerowa THCPromil


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 wrz 2013, 9:57 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Odgrzewając nieco wątek chciałem zapytać Was jakie macie zdanie o rowerzystach słuchających muzyki przez słuchawki w czasie jazdy. Czy myślicie że jest to bezpieczne? - bo wertując net widzę że zdania są podzielone... :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 wrz 2013, 9:25 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
MARUNIO pisze:
... jakie macie zdanie o rowerzystach słuchających muzyki przez słuchawki w czasie jazdy. Czy myślicie że jest to bezpieczne?


Wg mnie niebezpieczne - chyba, że muzyka nie zakłóca odbioru innych dźwięków - w co wątpię :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 wrz 2013, 9:56 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Skoro zatem dla normalnego człowieka wydaje się to niebezpieczne, to co na to prawo o ruchu drogowym? Nic w tym temacie nie znalazłem. Czyżby nasi dygnitarze całkowicie skupili się na radarach?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 wrz 2013, 10:18 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
MARUNIO pisze:
Skoro zatem dla normalnego człowieka wydaje się to niebezpieczne, to co na to prawo o ruchu drogowym? Nic w tym temacie nie znalazłem. Czyżby nasi dygnitarze całkowicie skupili się na radarach?


Wolą pewnie bredzić o konieczności używania kasków (sic!!!), bo to ruszy gospodarkę ( ;) ) i łapać kierowców z komórką niz o tym pomyśleć :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 wrz 2013, 10:52 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
1. Jedzenie kanapki podczas jazdy na rowerze jest także niebezpieczne.
2. Uprawianie seksu podczas jazdy na rowerze jest także niebezpieczne.
3. Zamknięte oczy podczas jazdy na rowerze to także niebezpieczne.
4. siedzenie tyłem podczas jazdy na rowerze jest także niebezpieczne.
5. czytanie gazety podczas jazdy na rowerze jest także niebezpieczne.
6. oglądanie filmu na smartphonie podczas jazdy na rowerze jest także niebezpieczne.
7. granie na gitarze podczas jazdy na rowerze jest także niebezpieczne.
8. ..........

Myślę sobie że pewni ludzie chcieliby aby całe ich życie, od wstania z łóżka do położenia się spać powinno być opisane kodeksem czy innymi przepisami prawa, tak aby było bezpiecznie.
Może i nakaz oddychania powinno być opisane jakimś rozporządzeniem bo nieoddychanie jest niebezpieczne. Więcej zdrowego rozsądku i samodzielnego myślenia i będzie bezpiecznie Marunio, inaczej zakopiemy się w przepisach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 wrz 2013, 20:31 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Dr. Dre pisze:
Więcej zdrowego rozsądku i samodzielnego myślenia i będzie bezpiecznie Marunio, inaczej zakopiemy się w przepisach.


Uważam że wypunktowanie przez Ciebie 7 grzechów głównych jest co najmniej kuriozalne, bo jak często widujesz rowerzystów czytających gazetę podczas jazdy? Do reszty sie nie odniosę - myślę że wybaczysz.
Piszę to z punktu widzenia kierowcy auta jadącego ZA takim rowerzystą. Nie wiem czego się spodziewać, bo widzę że mając słuchawki w uszach jest głuchy dookoła i całkiem ślepy w tył. Czasem skręcając w lewo- trzyma się prawej krawędzi jezdni. Myślę że w dobie tak postępującej techniki należy czuwać i zmieniać przepisy w jej rytm.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 wrz 2013, 10:16 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 lis 2010, 21:14
Posty: 192
Lokalizacja: over the corner
za tym chyba powinien pojsc zakaz jazdy na rowerze I NA CZYMKOLWIEK dla gluchych? skoro sa poszkodowani przez los dokopmy oim jeszcze bardziej.... lepiej nie kombinuj juz dalej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 wrz 2013, 10:20 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
słuchawki istnieją od wielu lat i czy to one czy inna rzecz która rozprasza kierującego rowerem mogą spowodować nieszczęście. Tylko i wyłącznie jego odpowiedzialność i ZDROWY ROZSĄDEK może go ustrzec przed kolizją. Nie wymienisz w kodeksie wszystkich czynników które rozpraszają. Bo to kuriozalne będzie, jak wspomniałeś. Daj na luz i pamiętaj nie uratujesz świata zapisem w jakimkolwiek kodeksie. Reasumując nie zgadzam się z Tobą. :smt020


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..