Dzisiaj jest 16 cze 2024, 10:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 21 lip 2010, 14:39 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 23 sie 2009, 20:33
Posty: 134
Lokalizacja: Zgorzelec
PiTeK pisze:
Zdecydowano się na inny projekt.

Zapytam z ciekawości ... jakie jest obłożenie basenu w sezonie ?
Bo ciekawią mnie kryteria wyboru takich projektów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2010, 23:26 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
PiTeK pisze:
inne inwestycje uznano za ważniejsze. Zdecydowano się na inny projekt.


Jaki? Niestety informacja o pozyskaniu środków zewnętrznych np. z Uni na jakiś projekt, prowadziny w naszym mieście, nie jest nagłośniona.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2010, 7:53 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
Dr. Dre pisze:
Niestety informacja o pozyskaniu środków zewnętrznych np. z Uni na jakiś projekt, prowadziny w naszym mieście, nie jest nagłośniona.

Chyba sobie żartujesz :P Świat nie kończy się na tym portalu. Czasami warto spojrzeć na stronę Urzędu Miasta bądź portal konkurencyjny 8) Proponuje założyć sobie konto na Tweeter albo uruchom sobie multiinfo http://bit.ly/a09AfQ Wówczas będziesz dostawał informację na tematy związane z miastem. W czerwcu i lipcu podpisano umowy na dofinansowanie 5 projektów. Otrzymamy ze środków zewnętrzynych ponad 11 mln zł.
Oto przykłady:
http://bit.ly/drZKjG
http://bit.ly/98rjIN
http://www.zinfo.pl/artykuly/4293
http://www.zinfo.pl/artykuly/4245

[ Dodano: Czw Lip 22, 2010 9:09 am ]
AdrianMarkowski pisze:
Zapytam z ciekawości ... jakie jest obłożenie basenu w sezonie ?
Bo ciekawią mnie kryteria wyboru takich projektów.

Mam policzyć obecny sezon, w którym od początku wakacji prawie przez wszystkie dni mamy temperatury powyżej 30 stopni? Uwzględnić darmowe poniedziałki, najliczniej oblegane przez młodzież... czy wziąć pod uwagę 2008 rok kiedy ludzie przychodzili na basen przez 2 tygodnie? A może 2009, w którym basen był odwiedzany przez miesiąc? Mogę Ci wyliczyć poszczególne sezony. Wyciąganie średniej nie ma sensu.
Co do kryteriów wyboru. Zanim zaczniemy je oceniać również chciałbym zadać Ci pytania:
Jakie jest obłożenie boisk przyszkolnych? Ile osób korzysta z placów zabaw? Ilu mamy w mieście rowerzystów, którym należą się bezpieczne drogi? Ile osób chodzi do kina, ile na imprezy zorganizowane na sali widowiskowej w MDK? Ile zyskamy dzięki temu, że w MDK zostanie zamontowana winda dla osób, które mają trudności wchodzić po schodach?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2010, 8:52 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 kwie 2010, 13:22
Posty: 152
Lokalizacja: skądś
skoro jest tu z nami prezes CSR to pozwolę sobie zadać pytanie : co faktycznie było przyczyną zamknięcia basenu ? czy takie wiadomości może prezes udzielać na forum, czy to będzie ze szkodą dla spółki ? ludzie stawiają na gronkowca. chyba należy się odpowiedź tym którzy chodzą płacą i korzystają z obiektu na jasną odpowiedź a nie mydlenie oczu jak to w pana partii PO ma zwyczaj się robić, w tym przypadku awarii technicznej :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2010, 9:09 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
wróżka pisze:
co faktycznie było przyczyną zamknięcia basenu ?


Nie licz na to że prezes CSR przyzna wszystkim tu rację i powie , TAK była to bakteria !!!
Oficjalny komunikat brzmi "Awaria Techniczna" i głupim zachowaniem by było pisanie przez prezesa coś innego na forum !!!
Więc gwarantuję Ci iż nic nowego z ust prezsa nie usłyszymy. I wcale mu sie nie dziwie , przyznanie sie do tego co mówią ludzie na mieście było by strzeleniem sobie w kolano.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2010, 9:15 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 kwie 2010, 13:22
Posty: 152
Lokalizacja: skądś
słuszna uwaga, ale liczyłam że to prezes mi odpisze :P no ale dobrze Ci to wyszło i udało Ci się wyręczyć prezesa :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2010, 9:24 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
PiTeK pisze:
Świat nie kończy się na tym portalu.


Eh Pitku Pitku stronka UM lub portale konkurencyjne to Twoja bajka, ja osobiście mam własną gromadkę stron branżowych, na które i tak czasu mi brak. Z racji zbliżających sie wyborów samorządowych odrobinę sie zainteresowałem sprawami lokalnymi, więc cieszy mnie Twój wysiłek i dołączenie paru linków. Nadchodzi czas dokonywania wyborów i chcę sie dowiedzieć ( niestety dokopywać a nie dostrzegać), jakie są osiągnięcia aktualnie rządzącej gromadki panów, na których poprzednio oddałem głos.
Trochę obawiam sie, że większość tych osiągnięć jest jak na razie na papierze, a ja biurokracją sie brzydzę. Dlatego zmierziło mnie jak napisałeś o kolejnej papierowej modernizacji, tym razem basenu, która mogła kosztować tyle co np. remont filtrów czy dozowników podchlorynu. Cenię ludzi czynu, a nie procedur lub rozporządzeń oderwanych od rzeczywistości. Papier wszystko przyjmie, a coraz częściej kosztuje tak samo dużo jak sama inwestycja. Jak to ktoś kiedyś mi powiedział : koszty inwestycji można wyliczyć, wykonać kosztorys. Wykonanie dokumentacji, projektu czy koncepcji jest dziedziną sztuki, a jej nie można wycenić szablonowo. Co do wielomilionowej modernizacji wodociągów nigdzie nie doczytałem czy spełnimy w Zgorzelcu pewną niewygodną dla nas dyrektywę mówiącą o tym, iż woda w kranach ma spełniać parametry wody ZDATNEJ do picia bez gotowania. Szkoda by było gdyby okazało się, iż tyle baniek poszło na marne. Chyba że nowa technologia uzdatniania wody przewiduje taki kaprys uni, zresztą dla naszego zdrowia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2010, 9:24 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
wróżka pisze:
słuszna uwaga, ale liczyłam że to prezes mi odpisze :P no ale dobrze Ci to wyszło i udało Ci się wyręczyć prezesa :twisted:


hehe zdecydowałem sie na to gdyż pewnie nie wie do teraz co ma napisać :smt044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2010, 9:34 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Informacja o zagrożeniu życia czy zdrowia winna być podana do informacji publicznej w trybie natychmiastowym. Jeśli tego nie zrobiono a prezes, udzielający się na tym forum, unika odpowiedzi na pytanie dot. powodu zamknięcia basenu, to jest to ciekawy temat dla dziennikarzy.
O ile wiem, SANEPID, który jak sądzę badał wodę, również powinien poinformować o wystąpieniu groźnych bakterii - jeśli takie wystąpiły.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2010, 9:34 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 kwie 2010, 13:22
Posty: 152
Lokalizacja: skądś
Hakeem pisze:
pewnie nie wie do teraz co ma napisać :smt044


pewnie tak hehe :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2010, 9:35 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
Cytuj:
O ile wiem, SANEPID, który jak sądzę badał wodę, również powinien poinformować o wystąpieniu groźnych bakterii - jeśli takie wystąpiły.


Powinien , ale tego nie zrobił , więc może niech dziennikarze przejdą sie na Warszawską w sumie redaktor naczelny zgorzelec.info ma najbliżej i może sie czegoś dowie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2010, 9:48 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Panowie spokojnie, z tego co sie znam na wodzie i jej uzdatnianiu to pierwszym wskaźnikiem który sie pojawia po uszkodzeniu dozowników podchlorynu to zwykła coli. Czas w jakim uporano sie z problemem pozwala mi sądzić, iż ta powszechna coli właśnie była powodem zamknięcia basenu. Noooo chyba, że sama awaria i przezorność prezesa spowodowała zamknięcie basenu. Wystarczy jedna pałeczka w próbce pobranej przez sanepid i niestety zamykamy zabawę na basenie. :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2010, 9:54 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Pitek to duży chłopiec i powinien wiedzieć, że brak wyczerpującej informacji powoduje namnażanie się plotek, domysłów i spekulacji.
Dlatego też dziwię się, że "nabrał wody w usta". 8) :smt030


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2010, 10:36 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Dr. Dre pisze:
Co do wielomilionowej modernizacji wodociągów nigdzie nie doczytałem czy spełnimy w Zgorzelcu pewną niewygodną dla nas dyrektywę mówiącą o tym, iż woda w kranach ma spełniać parametry wody ZDATNEJ do picia bez gotowania. Szkoda by było gdyby okazało się, iż tyle baniek poszło na marne. Chyba że nowa technologia uzdatniania wody przewiduje taki kaprys uni, zresztą dla naszego zdrowia.


tak na marginesie, po co niby komu w kranie woda zdatna do picia bez przegotowania??? człowiek spożywa może kilkanaście procent wody która mu dochodzi do domu przez wodomierz, cała "reszta" spływa w kiblu lub służy do prania, mycia garów i kilku innych narządów organicznych - no chyba, że ktoś jeszcze ma ogródek do podlania. nie wiem jaki ma sens ambitne pchanie się w technologie będące tak naprawdę w tym przypadku fanaberią. no chyba, że jesteśmy już tak bogatym społeczeństwem, że stać nas na to.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2010, 10:56 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
neandertalski pisze:
po co niby komu w kranie woda zdatna do picia


O matko!!!!!!! nie spodziewałem się takiego pytania.
Fajnie być w Niemczech, we Włoszech, Szwecji, Norwegii, W. Brytania, Hiszpanii, Grecji, Szwajcarii, Austrii, Chorwacji, i wiele wiele innych krajach Europy gdzie można zatknąć ryjka i napić sie wody z kranu. Płacimy za nią słone pieniądze i dlaczego w niej tyle manganu i żelaza, które nie tylko po spożyciu jest trucizną. Alergie, przebarwienia na zębach itp. Człowieku mamy 2010 rok i czysta woda w kranie to minimum jaka sie nam należy. Słyszałeś kiedyś o wodzie podziemnej? której w naszym kraju mamy dowoli i jest łatwiejsza do uzdatnienia. W odległości 20 km od Zgorzelca mamy wielkie ujęcie ( udokumentowane) prawie jak żywiec :P , którym można zasilić w wodę Zgorzelec jak nie cały powiat. No ale trzeba utrzymać kolejny kombinat WODOCIĄGI spółka miejska z prezesami, dyrektorami...czyli STANOWISKA... My pijemy wodę z Nysy, a panowie mają, na co wydawać i modernizować. he he STUDNIA BEZ DNA.

Kiedyś pracownicy PIG'u powiedzieli mi że jesteśmy idiotami, "taka woda pod nosem a wy ścieki pijecie"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..