Dzisiaj jest 04 cze 2024, 7:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 26 lis 2006, 10:02 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Michal chyba sam nie wierzysz w to co piszesz
skąd taki wniosek wyciągasz? może byś rozwinął temat, bo podejrzewam, że się nie rozumiemy :?
Odnośnie używania gwizdków, pałek, odnośnie agresji i chuligaństwa mam zdanie niezmienne: to nie jest kibicowanie, to jest zachowanie, które na całym świecie lokalizuje się na stadionach i halach sportowych i z którym należy walczyć. Jeśli kogoś rozpiera energia, jeżeli ma potrzebę walki, niech jedzie do Afganistanu, właśnie niedługo wyjeżdża pierwszy transport, przy odrobinie samozaparcia można się na drugi załapać.
Czy Wam, gwizdaczom nie wydaje się, że dmuchając w gwizdki zakłócacie przebieg meczu, przeszkadzacie i wybijacie z rytmu gry nie tylko przeciwników, ale także zawodników Turowa? Moim zdaniem jest to działanie nieprzemyślane i świadczące o niezrozumieniu sprawy. Ciekawe, czy kibice ze Zgorzelca też dmuchają w gwizdki, czy tylko ci z Zawidowa? :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lis 2006, 12:35 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lis 2006, 0:43
Posty: 493
Lokalizacja: Bogatynia
Sorki , troche mnie wczoraj poniosło... a co do gwizdków to chodzi mi o to, że nie ma w tym nic złego, jeśli się wie kiedy gwizdać...
Pozdro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lis 2006, 13:32 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
co do gwizdków to chodzi mi o to, że nie ma w tym nic złego, jeśli się wie kiedy gwizdać...

no proszę, gratulacje :D ,
co Ty na to Szamo? :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lis 2006, 20:46 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2006, 16:10
Posty: 550
Lokalizacja: Zgorzelec
pokemon15 pisze:
a co do gwizdków to chodzi mi o to, że nie ma w tym nic złego, jeśli się wie kiedy gwizdać...
Pozdro


Jasne. Pewnie jeszcze wiesz kiedy przestać gwizdać, bo wiesz także kiedy zawodnik sfauluje i sędzia będzie musiał użyć swojego... Gwizdka oczywiście...
Gadasz jak potłuczony....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lis 2006, 22:10 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 26 lis 2006, 22:02
Posty: 2
Lokalizacja: Zgorzelec
Prawie same madrale sie odzywaja...
Zabawa polega na tym, ze nie chodzi o gwizdki, tylko gwizdki, JAKICH UZYWAJA SEDZIOWIE, a wlasciewie tacy, ktorzy sie za nich uwazaja (pisze o tych na parkiecie). Bo na tym meczu wiecej naszych gwizdkow bylo trafionych niz tych w szarych kostiumach.... niestety.
A tak swoja droga. Jak oni sie naucza gwizdac BEZSTRONNIE, my nie bedziemy mieli powodow do gwizdania...
Pozdrawiam wszystkich kibicow.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lis 2006, 0:28 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 lis 2006, 20:13
Posty: 41
pokemon15 pisze:
Sorki , troche mnie wczoraj poniosło... a co do gwizdków to chodzi mi o to, że nie ma w tym nic złego, jeśli się wie kiedy gwizdać...
Pozdro
Możes tę myś (złotąą :-D ) rozwinąć?Pytanie moje jest oczywiście retoryczne gdyż słowo ZAKAZ brzmi jednoznacznie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lis 2006, 10:32 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lis 2006, 0:43
Posty: 493
Lokalizacja: Bogatynia
Chodzę na mecze już jakiś czas... w tym od 5 czy 6 lat na mecze Turowa ale to mniej ważne... i zawsze miałem gwizdki ze sobą(mam dwa: siatkarski i zwykły piłkarski chyba) i nigdy jakoś problemu nie było. I chodzi mi o to, że fakt podczas akcji naszej czy przeciwników może taki gwizdek w błąd wprowadzić i w takich momentach uwierzcie ludzie nigdy nie gwizdałem. Ale jak przyjdzie przerwa w grze i przeciwnicy rzucaja osobiste??? I tu przeciez można gwizdać, chodzi o to żeby zrobic jak najgorszy chałas ,żeby przeciwnik ogłuchł i się zdekoncentrował przed rzutem... Jeżdze na wyjazdy, zwiedziłem już nie jedną halę w Polsce i widziałem i słyszałem jak kibice z druzyn przeciwnych też gwiżdzą... I to tyle z mojej strony jeśli chodzi o gwizdki.
Pozdro z Zawidowa...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lis 2006, 23:49 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lis 2006, 0:03
Posty: 212
Lokalizacja: Zgorzelec
No to co że inni gwizdają a wy bierzecie z nich przykład??Weźcie coś wymyślcie zamiast tych gwizdków i będzie spokój nie tylko gwizdkami da się ogłuszyć przeciwnika.


Ostatnio zmieniony 28 lis 2006, 10:09 przez Wade, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lis 2006, 7:02 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
nie tylko gwizdkami da się ogłuchnąć przeciwnika.

ogłuszyć :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lis 2006, 3:15 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
bombas3 pisze:
Odnośnie używania gwizdków, pałek, odnośnie agresji i chuligaństwa mam zdanie niezmienne: to nie jest kibicowanie, to jest zachowanie, które na całym świecie lokalizuje się na stadionach i halach sportowych i z którym należy walczyć.


ciekawe przyrównanie gwizdków do kijów baesball'owych :shock: zasadnicza różnica gwizdek to raczej nie jest przyrząd do używania w hali, ale taka zabawka kibica (inaczej tego nazwać nie można) po prostu weszła bezczelnie w nawyk i trudno będzie ją w jakikolwiek sposób wycofać... to nie jest taka atmosfera jaką można stworzyć na stadionie... kibiców piłkarskich i koszykarskich pod względem dopingu nie da się porównać... vide stadion śląski, kibice Legii, Lecha czy innych liczących się grup w Polsce, które pod względem dopingu potrafią stworzyć niesamowitą atmosferę (flagi, race - całe oprawy)... pamiętam modę na trąbki "małyszówki" których "pikniki" nauczyli się używać na trybunach stadionów... z tym to był problem sama akcja wszystkich kibiców piłkarskich w Polsce pod nazwą - BEZ TRĄBEK...

ale to miało całkiem inne znaczenie... chodziło o to, żeby nie zagłuszać normalnego dopingu, który jest prowadzony nawet w momencie kiedy rywal jest przy piłce...

a na koszykówce nie ma takich tradycji żeby doping prowadzić przez cały mecz (nawet jak przeciwnik jest przy piłce), a właśnie gwizdanie, buczenie... niektórzy nie potrafią gwizdać na palcach używają trąbek lub gwizdków... jest to z jednej strony totalna porażka, ale też już pewien głupi nawyk, którego raczej nie da się wyeliminować, kiedy nie zostanie całkiem zmienione podejście do kibicowania... dlatego przestańcie się czepiać tych gwizdków, bo na innych halach też jest taki sam problem... a pod względem Turowa to też jest druga strona medalu... pewne sprawy z lat poprzednich :twisted:

bombas3 pisze:
Jeśli kogoś rozpiera energia, jeżeli ma potrzebę walki, niech jedzie do Afganistanu, właśnie niedługo wyjeżdża pierwszy transport, przy odrobinie samozaparcia można się na drugi załapać.


ocb? co ma piernik do wiatraka? :-D

bombas3 pisze:
Czy Wam, gwizdaczom nie wydaje się, że dmuchając w gwizdki zakłócacie przebieg meczu, przeszkadzacie i wybijacie z rytmu gry nie tylko przeciwników, ale także zawodników Turowa? Moim zdaniem jest to działanie nieprzemyślane i świadczące o niezrozumieniu sprawy. Ciekawe, czy kibice ze Zgorzelca też dmuchają w gwizdki, czy tylko ci z Zawidowa? :D


hmmm... to może przeciwników deprymować ciszą?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lis 2006, 19:51 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Szamo, mi chodzi o jedną rzecz: poziom kultury na obiektach sportowych, czy to będzie stadion, czy hala sportowa. Jest pewien repertuar sposobów kibicowania, są również zachowania z kibicowaniem nie mające nic wspólnego. Inne one będą dla hali, inne dla stadionu. Nie zmienia to faktu, że przekraczając pewien zasób dozwolonych i akceptowanych zachowań, łamiemy zasady kultury kibicowania i o to mi tylko chodzi. Możemy się spierać gdzie ta granica pomiędzy tym co wolno, co dopuszczalne a tym co już nie - przebiega.
Jeśli więc organizatorzy meczu nie pozwalają używać gwizdków takich samych jak sędziowie, to ja to popieram i akceptuję a także rozumiem. Wszyscy, którzy postępują wbrew, narażają klub na straty a zawodników na stres, wynik meczu zaczyna być częściowo zależny nie od umiejętności zawodników i dopuszczalnych sposobów kibicowania, tylko od takich osób, które nie potrafią się na meczu zachować i nie akceptują ogólnie przyjętych standardów.
Może to prowadzić do niekontrolowanego rozwoju wypadków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..