Dzisiaj jest 16 cze 2024, 0:30

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 664 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 06 cze 2008, 18:07 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 maja 2008, 12:30
Posty: 560
Lokalizacja: Bogatynia/Zgorzelec
Niom w sumie to też prawda :/ Ale cóż to nie nasza wina że mamy takie położenie :P Doszła mnie jeszcze plotka chodź nie wiem czy prawdziwa prosze nie biczujcie mnie za nią :P Ponoć Saso zarządał od Turowa podwyżki w wysokości 5000 euro :) Jak już mówiłem to plotka a ile w niej prawdy to niewiem :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2008, 18:28 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 25 lis 2007, 10:57
Posty: 275
Lokalizacja: zgorzelec
No właśnie ja słyszałam, że Saso podał kwotę, a klub się na nią zgodził. Z punktu widzenia finansowego nie straci na pozostaniu w Zgorzelcu. Zatem jeśli odejdzie to wyłącznie z przyczyn organizacyjnych, które podał w wywiadzie - położenie geograficzne Zgorzelca, które utrudnia dojazd do większości ekstraligowych miejscowości w Polsce (ale z kolei chyba bliżej nam do miejscowości pucharowych), zbyt mała hala (podobało mi się, jak wyraził niezadowolenie z olewatorskiego podejścia władz miasta do tematu budowy większej hali), konieczność rozgrywania meczy ulebowych na ciągłym wyjeździe. Mam nadzieję, że jednak pomęczy się jeszcze jeden sezon, a nasze zgorzeleckie mądre głowy wreszcie zrozumieją, że budowa hali na 5 tys. ludzi nie jest wymysłem naiwnych kibiców ale konieczną koniecznością, jeżeli chce się dalej czerpać korzyści marketingowe z działalności klubu sportowego. Dzięki naszym koszykarzom wielu Hiszpanów, Ukraińców, Rosjan, Czechów, Izraelitów, Chorwatów, Holendrów, Francuzów, Włochów i w ogóle połowa koszykarskiej Europy usłyszała, że jest w Polsce (to taki kraj nad Bałtykiem niedaleko Moskwy i Berlina) miasto z koszykarską duszą i niesamowitą ekipą walczaków pod batutą Filipovskiego. A nazywa się ona PGE Turów Zgorzelec. Czyż można o lepszą promocję miasta i o zaakcentowanie w ogóle swego istnienia na świecie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2008, 20:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
Pewnie ploty ale:

http://wroclaw.naszemiasto.pl/sport/861559.html

Ja wierze, ze Saso zostanie a jak zostanie to bedzie DOBRZE :]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2008, 21:08 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 18 gru 2007, 8:22
Posty: 425
Lokalizacja: zgc
a ja ta wieczorowa pora chcialem napisac tylko jedno.
Ciesze sie, ze w te nasze dyskusje wlaczyly sie KOBIETKI, bo dzieki temu nabieraja one (tzn dyskusje) kolorytu :)
Azlo, mona - to o Was :) Szczegolnie podoba mi sie ostatni post Azlo! Lepiej bym tego nie wyrazil. :)

Co do tych trudnosci logistycznych, to mozna przemyslec np. wyczarterowanie malego samolotu na NIEKTORE podroze po Polsce - te dalsze. Lotnisko jest ponoc gdzies niedaleko Gorlitz, szczegolow na razie nie znam (kosztow itp), ale tak mi to wlasnie wpadlo do glowy.....

Problem hali - to PILNE zadanie dla wladz miasta. I koniecznie musi to byc hala na 5tys miejsc, bo mniejsza nie ma racji bytu w ULEB czy w innych rozgrywkach, do jakich bedziemy kiedys pretendowac ..;) (kazdy wie o czym mysle;) haha.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2008, 21:09 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 05 cze 2008, 7:02
Posty: 121
Lokalizacja: mars
No niestety to moze byc prawda ze prawie wszyscy zawodnicy mogą odejsc z zespołu.Ale spoko turów swoimi występami zrobił reklamę w europie nie powinno byc problemu ze sciagnieciem nowych zawdoników.Szkoda tej szansy bo w przypadku wygranego finału i perspektywy gry w eurolidze mogłoby byc inaczej.Moze w koncu nana i skiba cos pograja bo az zal było patrzec jak czołowi zawodnicy ligi sa wypuszczani na parkiet jak juniorzy......Do anwilu przechodzi smagadin legenda słoweńskiej trenerki ktory wychwował czołowych zawodników europy.Moze w turowie sciagna zawdoników z bałkanów lub litwy młodych ktorzy będą się chcieli pokazac w europie???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2008, 22:28 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Wczorajsze pożegnanie było po prostu super! :smt023
Zarówno od organizacji, pomysłu, efektów, jak i od strony emocjonalnej naszej i całej drużyny! Jak Bobi śpiewał "Mazurka Dąbrowskiego" i Saso bardzo wzruszony krzyczał "kto wygra mecz?" to muszę przyznać, że uroniłem łzę. No i David mówiący, ze Saso nazywa go "Mickey Mouse" :smt044 Zapamiętam ten wieczór na zawsze!


BR3MEK pisze:
Ja chciałem napisać tylko że wszystkie pogłoski o propozycji Olimpii dla Saso są nie prawdą ponieważ Olimpia ma do dyspozycji mniej funduszy

Sytuacja Olimpiji nie jest stabilna i nie wiem czy Saso dostał stamtąd propozycję oraz wątpię czy by ją ew. zaakceptował. Zresztą polecam wypowiedź mentora naszego Sasy i wielce prawdopodobnego nowego szkoleniowca Anwilu - Zmago Sagadina.


mona-zgc pisze:
Im nie chodzi tylko o pieniądze, ale też o małą halę i położenie Zgorzelca - popatrzcie na podróże do Sopotu, kilka razy po 12h jazdy, i to w dwie strony - w tak krótkim czasie. Wszędzie w Polskę jedzie się od nas długo. To też ma znaczenie :-?

Szczerze wątpię, aby dystanse były głównym powodem.
A w nawiązaniu do głosu krzywussa - jest potencjalna i może nawet bardziej ekonomiczna i wygodniejsza forma transportu lotniczego (czarter jakiejś małej awionetki): http://www.flugplatz-rothenburg-goerlitz.de/ Lotnisko jest nowoczesne i nadaje się nawet do międzynarodowych rejsów. Pomysł może wydawać się na pierwszy rzut oka szalony, ale warto tę możliwość sprawdzić.


Azlo pisze:
zbyt mała hala (podobało mi się, jak wyraził niezadowolenie z olewatorskiego podejścia władz miasta do tematu budowy większej hali), konieczność rozgrywania meczy ulebowych na ciągłym wyjeździe. Mam nadzieję, że jednak pomęczy się jeszcze jeden sezon, a nasze zgorzeleckie mądre głowy wreszcie zrozumieją, że budowa hali na 5 tys. ludzi nie jest wymysłem naiwnych kibiców ale konieczną koniecznością, jeżeli chce się dalej czerpać korzyści marketingowe z działalności klubu sportowego. Dzięki naszym koszykarzom wielu Hiszpanów, Ukraińców, Rosjan, Czechów, Izraelitów, Chorwatów, Holendrów, Francuzów, Włochów i w ogóle połowa koszykarskiej Europy usłyszała, że jest w Polsce (to taki kraj nad Bałtykiem niedaleko Moskwy i Berlina) miasto z koszykarską duszą i niesamowitą ekipą walczaków pod batutą Filipovskiego. A nazywa się ona PGE Turów Zgorzelec. Czyż można o lepszą promocję miasta i o zaakcentowanie w ogóle swego istnienia na świecie?

Też mi się podobała ta jego wypowiedź, tylko czy "włodarze" przyjmują to do wiadomości, że MUSI BYĆ 5-TYSIĘCZNA HALA?! Wiele środowisk musi za tym ciągle i mocno lobbować, TAKŻE MY KIBICE!
A poza tym dlaczego nie włączacie się w dyskusję? Zabierzcie głos w tej BARDZO WAŻNEJ I FUNDAMENTALNEJ DLA KLUBU SPRAWIE: http://zgorzelec.info/forum/viewtopic.php?t=1748&sid



DYSKUSJE NA TEMAT PRZYSZŁOŚCI I TRANSFERÓW, CZYLI SEZONU OGÓRKOWEGO PROPONUJĘ PROWADZIĆ W ZAŁOŻONYM DO TEGO PRZEZ AZLO WĄTKU


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2008, 22:38 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 18 gru 2007, 8:22
Posty: 425
Lokalizacja: zgc
przegladajac strone tego lotniska znalazlem cos, co mialem na mysli piszac poprzedni post :)

http://www.flugplatz-rothenburg-goerlit ... urg_8.html



calkiem sympatycznie to wyglada...tylko gdzie i za ile mozna wynajac jakis samolot - chocby taki jak na tej fotce (business jet). Teraz przy strefie Schengen praktycznie nie ma juz zadnych problemow z lataniem stamtad wglab Polski.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2008, 23:49 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Sorki, ale taki trochę offtopic.
Mówi się, że w Polsce mało osób chodzi na mecze koszykówki...
A na 3 meczu finałowym w Ljubljanie było tylko 1000 widzów (gledalcev): http://www.zurnal24.si/upc-telemach-oli ... arka/52296


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 cze 2008, 7:53 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 05 cze 2008, 7:02
Posty: 121
Lokalizacja: mars
Z tą halą to jest problem.Z tego co wiem ewentualna hala na kilka tys. osób byłaby własnością miasta co wiązałoby się z ogromnymi kosztami utrzymania przez miasto nie przez klub!Więc z jednej strony oczekiwania kibiców,trenerów,klubu a z drugiej strony realia.Więc musiałby powstac kompleks sportowo-handlowo-rozrywkowy w jednym miejscu na kilka tys. osób bo w przeciwnym razie sama hala nie ma racji bytu z punktu ekonomicznego!Więc jedynym rozwiązaniem jest powołanie spółki w ktorej wiekszosc udziałów miałby prywatny inwestor,ktory musiałby miec interes z takiego kompleksu sportowo=rkreacyjnego.W przeciwnym razie w 30 kilkutysięcznym zgorzelcu zadna hala nie powstanie!!!!I nie łudzcie się obietnicom "polityków"!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 cze 2008, 9:10 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 gru 2006, 10:50
Posty: 271
Lokalizacja: sam nie wiem
yARO_81 pisze:


Odejscie Andresa wcale nie jest przesadzone! Rodriguez ma oferty (Politechnika, chyyba 3 z Polski), ale czeka na Saso i jesli Filipovski zostanie w Zgorzelcu to on tez. Drobnjak, jak tam napisano, zostanie z Saso, ale czy znowu bedzie chcial swoje aspiracje zaspokoic "zaledwie" srebrem?

Filipovski i Mitev maja czas do konca miesiaca/poczatku lipca (bo to, ze beda pracowac razem jest chyba jasne?), chociaz Mitev ma naprawde baaardzo korzystne propozycje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2008, 4:22 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
I nie łudzcie się obietnicom "polityków"!
obietnicami :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2008, 8:20 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 05 cze 2008, 7:02
Posty: 121
Lokalizacja: mars
Nie ma to jak kogos na błędzie złapac:-).Jak się śpieszę to mozna sie pomylic......:-). A teraz wypowiedz Witki z e-basketu:

Milan Gurović powiedział po zwycięstwie, że tak jak oni za bardzo się rozluźnili przed meczem nr 6, tak teraz zrobiliście wy. Czuliście się za pewnie?

- Widziałem różnicę w nastawieniu do meczu, w koncentracji i w tym co się działo w szatni przed meczem nr 6 i tym ostatnim.

A co się działo w szatni?

- Było za dużo luzu. Jakieś rozmowy nie na temat... Myślę, że to było kluczowe, bo przed meczem nr 6 była cisza i skupienie. Każdy znalazł jakiś punkt i koncentrował się, rozmawiał ze swoimi bogami lub kimkolwiek innym. Wyjątkowe nastawienie widać było w oczach.

I to jest róznica miedzy druzynami mistrzowskimi a Turowem?Kto za to odpowiada,że zawodnicy nie są odpowiednio skoncentrowani przed najwazniejszym meczem???To są jakies kpiny?Tak się zachowują zawodowcy???!!Gdzie był sztab szkoleniowy?Fajnie ze klub ma ambicje ,ja tez chciałbym zeby turów grał w eurolidze ale nie oszukujmy się z takim nastawieniem to my polski i europy nie podbijemy.....Taka szansa (obawiam się ze ostatnia)zeby wygrac ze zbieraniną z sopotu,szkoda gadac...Sory za krytyczne uwagi ale ja jestem realistą.Po prostu zgorzelec to za mały osrodek koszykarski,za małe miasto zeby budowac tu hale na przynajmniej 5tys. kibiców (wymóg euroligowy)i marzyc o podboju polski i europy.....To tak jakby w lidze mistrzów w piłce noznej wystapiła amica wronki.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2008, 9:25 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 15 sty 2007, 20:17
Posty: 308
Lokalizacja: Zgorzelec
Fragment wypowiedzi Witki
Cytuj:
Wiadomo, teraz można sobie gdybać, ale ja mam trochę pretensji do sędziów. Nie wiem czy to przez emocje, ale wydaje mi się, że w pewnym stopniu kontrolowali ten decydujący mecz. Choć końcówka była otwarta... Nie mam do sędziów dużych pretensji, ale jakiś żal jest.

http://www.sport.pl/koszykowka/1,65090, ... rebro.html
Nic dodac nic ując ...miałem takie samo wrażenie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2008, 10:16 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 25 lis 2007, 10:57
Posty: 275
Lokalizacja: zgorzelec
lukaszek - zgadzam się co do tematu koncentracji a raczej braku koncentracji zawodników przed meczem. Jeśli słowa Dragisy zadziałały przed meczem nr 6, dlaczego nasz kapitan zaniechał podobnej rozmowy przed decydującym starciem? Nie może być tak, że drużyna z aspiracjami mistrzowskimi przegrywa tak ważny mecz przed wyjściem na parkiet, w swoich głowach... Przecież odpowiednie nastawienie przed meczem to połowa sukcesu.

Co do reszty twojego wywodu... Napisz mi, w czym lepszy i bardziej godny Euroligi jest Sopot, niespełna 40 tysięczne miasto przyczepione jak rzep do psiego ogona (za przeproszeniem) do Gdańska i Gdyni?

Saso - mnie już podczas meczu skręcało na widok pracy sędziów. Gwizdkowi ukradli nam przynajmniej 10 pkt w kluczowych dla losów meczu sytuacjach, jednak w końcówce to nie sędziowie dali pupki tylko naszym zawodnikom zabrakło... czegoś. Rozumiem gniew Thomasa, bo niektóre decyzje arbitrów skutecznie odebrałyby chęć do życia najtwardszym psychicznie zawodnikom. Widziałam też podczas meczu wściekłość i bezradność w oczach Filipovskiego, kiedy wymownie rozkładał ręce patrząc na komisarza zawodów. A ten baran tylko kręcił głową... Na innych forach za takie teksty, Saso, bylibyśmy zlinczowani żywcem, wyśmiani, opluci i zmieszani z błotem. Bo tylko Turowiacy płaczą nad pracą sędziów po przegranym meczu, jakie to żałosne. Ale czytałam też wpisy w czasie meczu na Brzytwie i tam sporo było opinii, że mecz był "lekko wydrukowany". Podobnie na wrocławskim Vulcanie. A żadno z tych forów nie jest raczej przyjazne Turowowi.

No ale kiedy ta sama firma sponsoruje drużynę Mistrza Polski walczącą o utrzymanie tytułu oraz Polski Związek Koszykówki, który nadzoruje pracę sędziów to nie może być mowy o przejrzystości sytuacji i zawsze - w przypadku takiego sędziowania jak w meczu nr 7 - będą wątpliwości co do uczciwych intencji sędziów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2008, 10:29 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 maja 2008, 12:30
Posty: 560
Lokalizacja: Bogatynia/Zgorzelec
Azlo pisze:
No ale kiedy ta sama firma sponsoruje drużynę Mistrza Polski walczącą o utrzymanie tytułu oraz Polski Związek Koszykówki, który nadzoruje pracę sędziów to nie może być mowy o przejrzystości sytuacji i zawsze - w przypadku takiego sędziowania jak w meczu nr 7 - będą wątpliwości co do uczciwych intencji sędziów.
Może powtórze wypowiedź z wczesniejszych kartek ale ja osobiście sądze że na takie wydarzenia sportowe jak walka o mistrzostwo powinno się sprowadzać sędziów z za granicy nie zrzeszonych ani zaprzyjaźnionych z żadnym z klubów :) tak bybyło naj uczciwiej i bez pretensji :) Bo co jak co ale naprawde sędziowie przeginali w ostatnim meczu :/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 664 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..