Dzisiaj jest 14 maja 2024, 5:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16 mar 2007, 12:49 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2006, 18:05
Posty: 455
Lokalizacja: Zgorzelec
Nareszcie mecz w Zgorzelcu od 18 lutego. No minął w zasadzie miesiąc. Patrząc po ostatnich wynikach to niektórzy mówią, że jesteśmy na tzw. "fali wznoszącej". Najpierw wygraliśmy z wysoko z Polonią, która później nie dała szans Śląskowi, a potem przyszła kolej na Unię, która niestety była skazana na porażkę. Z tą "falą ..." bym tak nie przesadzał. To nie były dróżyny, które będą się liczyć w Play - Off. Kotwica w zasadzie też do tych teamów nie należy, ale ostatnie jej wyniki są zadowalające. Wygrana z Polpharmą, a potem wysoko ze Zniczem pokazuje, że tanio skóry nie sprzedadzą.

Kotwica wzmocniła się "Globusem", lecz wg mnie to żadne wzmocnienie. Zamienili też Bronka na McLeish'a. Nie wiem do końca co napisać, bo nie widziałem tego drugiego w akcji. Pod koszem mamy raczej przewagę, bo Kotwica ma w zasadzie tylko Bigusa, a u nas jest niezawodny "szczypiorek", Willi, Witka o Ljubo. Ciekawy jestem dlaczego ten ostatni nawet nie wyszedł na parkiet w Tarnowie. Jescze jedna sprawa. Dlaczego gramy tak wcześnie (12:45 - transmisja w POLSAT Sport). Czy to dlatego, że o 17:00 będą transmitowac Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych??

+11 dla czarnozielonych


P :smt023 zdr :smt023 .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 mar 2007, 15:10 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 29 gru 2006, 21:03
Posty: 129
Lokalizacja: Zgorzelec
Dawno nie pisałem czegoś ciekawego odnosznie meczów naszej drużyny, bo zapanował totalny marazm. Ostatni ciekawy mecz Turowa jaki miałem przyjemność oglądać to pojedynek z Anwilem, kiedy to było? 21 Stycznia... Potem był wysoko wygrany mecz z Kagerem, punkty w plecy z AZSem, przegrana u siebie z Polpakiem, niezbyt widowiskowy mecz z Polonią i wysoka wygrana z Unią. Ostatni mecz oglądany przeze mnie na żywo to spotkanie z Polpakiem. Teraz czekam już tylko na Polpharme i PO, no i oczywiście mecz wyjazdowy z Prokomem, który odbędzie się już w następnej kolejce.

Mecz z Kotwicą. No cóż, cele obydwu drużyn bardzo się od siebie różnią. Kotwica walczy o pozycje w Play-out, bo Play-off to już sprawa mało realna. Dawno nie widziałem Kotwy w akcji, to za dużo nie moge powiedzieć, no ale patrząc po wynikach to dają rade pod wodzą Chudeusza. Turów musi to spotkanie wygrać, bo nie możemy sobie pozwalać na przegrane, jeżeli patrzymy na drugie miejsce realnie. Chciałbym powiedzieć, ze jutrzejszy mecz jest o bardzo kijowej (proszę bez żadnych skojarzeń z Kijewskim) porze. 12:50? Kurde, wtedy wogóle nie ma klimatu, no ale dobra, ważne, że gramy wreszcie u siebie jakieś spotkanie...

Zejdźmy troche niżej, do poziomu parkietu. Najbardziej w Kotwicy obawiam się Bigusa, który sezon temu zachowywał się jak zbłąkana wyrośnięta owieczka, a dziś jest dobrze wykorzystywanym zawodnikiem, który jest liderem Kotwicy na zmiane z Danielsem. Co prawda jego ruchy są czasem paralityczne i niewyjaśnione, ale swoje robi i taka jest prawda... Drobnjak sam ma duże szanse na wyrównaną walke z Rafałem, ale przypuszczam, że do niego wszyscy będą się kleić, więc łatwo w tym meczu nie będzie miał.
Co do sił podkoszowych Kotwicy to najmniej obawiam się Huberta Radke, nigdy mnie nie zachwycał swoją grą, chyba, że zagra jutro mecz życia. Jason McLeish, o tym zawodniku ostatnio dużo się słyszy i to on może nam napsuć sporo krwi, zbyt dużo o nim niewiem, ale jutro będzie okazja do pogłębienia wiedzy.
Licze znów na minuty Williamsa i Scootera :P

Let's go Turów! :D

---EDIT---

No to problem o nazwie Bigus mamy z głowy...

Cytuj:
Bez Bigusa w Zgorzelcu
Osłabiony pojechał zespół Kotwicy na mecz do Zgorzeleca. Z powodu choroby w Kołobrzegu został Rafał Bigus.

- Rafał jest na antybiotykach i w tej sytuacji zabieranie go do Zgorzelca nie miało sensu - poinformował prezes Kotwicy Janusz Lubiński. Przypomnijmy, że to najlepiej zbierający zawodnik Dominet Bank Ekstraligi ze średnią 9,2 zbiórki na mecz.



źródło www.plk.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 mar 2007, 16:00 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lis 2006, 14:27
Posty: 280
Lokalizacja: Zgorzelec
Dobrze że nie będzie Bigusa, jedną z wież mamy z głowy i już dorzuci się pare zbiórek więcej.
Nie spodziewam się jakiegoś niespodziewanego wyniku, bo i takiego nie będzie. Mimo tego że Kotwica jest ostatnio na wznoszącej fali, z Turowem powinni przegrać.

Myśle że wygramy różnicą około 12 pkt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 mar 2007, 15:25 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 kwie 2006, 22:23
Posty: 95
Lokalizacja: Zgorzelec
Zal patrzec na Koszarka. Gra jakby mial nie 22 a 42 lata. Bieganie po boisku sprawia mu chyba trudnosc. Lata swietlne dziela go od Rodrigueza. Anemiczne to wszystko i jakby na "odwal". A do tego kiepskie panowanie nad pilka. A jesli rozgrywajacy nie panuje dobrze nad pilka, to nad reszta nie ma nawet co sie rozwodzic, bo "reszty" nie ma.... Jesli Koszarek sie nie uaktywni i nie wykaze wiekszego zaangazowania w gre, to w playoff bedzie nam baardzo ciezko, bo sam Rodriguez nie da rady grac co 2 dni na wysokim poziomie po 30-35 minut. Moze warto pomyslec o wiekszym udziale w grze Sherilla na rozegraniu...?

Gratulacje dla Krzyska Roszyka - niezly mecz, az sie chcialo patrzec.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 mar 2007, 15:32 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 17 sty 2007, 0:31
Posty: 30
Lokalizacja: Harwood Heights
No coz , tak prawde piszac nie obawialem sie tego spotkania az tak mocno jak z Anwilem albo za tydzien z Prokomem :) ale nie myslalem ze bedzie az tak .WOW !!! O LE O LE O LE O LE TUROWIE NASZ KOCHAMY CIE !!!!!Co prawda ogladany tylko na plk.pl ( boze co za czasy zeby nie moznabylo za granica wykupic Polsatu Cyfrowego ????Skandal , i nikt niestety w Polsacie nie reaguje na moje protesty !!! ) ale statystyki jednak mowia same za siebie . I uwaga !!!!Wszyscy punktowali !!!!!Szkoda bardzo ze Bochen nie mogl dzisiaj zagrac . Kurcze , ten Williams zaczyna mi sie podobac ( co prawda ma wejscia lepsze i gorsze ) wchodzi na pare minut rzuca 10 pkt 5 razy zbiera ..... No ,ale ten Kelati .... :D
Ciekaw jestem wypowiedzi na pkl i podcastowej relacji ....Przeciez przed meczem mowili ze to jeden z pierwszych pieciu ciezkich sprawdzianow Turowa . Ja po tych statystykach sadze ze ciezki sprawdzian to bedzie jeden i to za tydzien . A pozostale mecze powinnismy spokojnie wygrac. Ja bynajmniej w to wierze .
Pozdro.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 mar 2007, 17:18 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 29 gru 2006, 21:03
Posty: 129
Lokalizacja: Zgorzelec
No to mecz mamy za sobą, jest ledwie przed 15 godziną, a ja juz wracam do domu. Mniejsza o to, skupmy się na meczu, który obfitował w mase łokci, gwizdanych i nie gwizdanych, co chwila ktoś leżał i zbierał twarz z podłogi, sędziowie często przysypiali i nie wiedzieli co się dzieje na parkiecie, przez co było mnóstwo błędów w jedną i drugą strone, po prostu żenada. Widać było, że Kotwica bez Bigusa to nie Kotwica, pod koszem robili co mogli, ale Daniels grał dzisiaj bez wyrazu, a Radke... no comments, wg mnie gość zawsze był i będzie koszykarską pomyłką, możecie mówić, że jest dobry w kilku elementach, ale zdania nie zmienie, jak był w Turowie to na niego wyklinałem, teraz moge się co najwyżej posmiać.

Podobało mi się to, jak Turów dzisiaj bronił. Pokazaliśmy, że gramy u siebie i Kotwica nie zabierze dziś dwóch punktów nad morze. Juz od pierwszych minut gralismy swoje, spore problemy były z McLeishem, bo gość jest mały i szybki, a co gorsza wykańcza akcje pod koszem oddając rzuty już przy padaniu na glebe, faule troszke ostudziły jego zapał i troszke sobie posiedział. Rodriguez rzutem z połowy podsumował pierwszą kwarte i można było odetchnąć. Andres grał dzisiaj przeciętnie, asystował jak zawsze, nietypowo trafiał z obwodu (choć połowe obwodem trudno nazwać, ale zaliczmy bo to też trójka) tym razem nie wykańczał akcji, wjeżdżał pod koszi i nie trafiał pewnych rzutów, faule też troszke go ograniczyły, no, ale to ma swoje plusy, bo mógł więcej pograć Koszarek. Łukasz... on dzisiaj nie miał werwy, od samego początku grał bez przekonania, kładąc się na zawodniku broniącym próbując wymusić faul, oddawał piłke i malutko rzucał, jedyne dwa punty z osobistych, to nie był jego dzień. Za to swój dzień miał dziś Thomas Kelati, jego dzisiejsze rzuty wywoływały euforie na trybunach, coś niesamowitego, grał jak natchniony, szkoda, że w połowie pierwszej kwarty złapał dwa faule, ale potem powrócił w wielkim stylu trafiając kolejne trójki, w tym akcje czteropunktową, był dziś liderem Turowa zdobywając 23 punkty, oby więcej takich meczy Panie Kelati :D Następnym zawodnikiem, o którym warto wspomnieć to Petrović. Przeważnie zdobywa w meczu 2 punkty, albo wogóle, a tutaj kilka dobrych meczy, kolejno 10, 5 i 7 punktów, wiem zbyt wiele to nie jest, ale jak na jego obronny styl gry to już dużo, najfajniejsza była akcja, jak dał popis swoich umiejętności kozłowania i robił to tak szybko, ze omieszał sam siebie i wpadł na Machowskiego bodajże, na szczęście było tam przewinienie ze strony Seba :D Lance już widać zdąrzył się u nas zaklimatyzować, pod koszem zdobywał pewne punkty i stawiał mocne zasłony (czasem nawet za mocne) przywzoita skuteczność za dwa i osobistych. Będzie z niego pożądny Center, choć czasem zachowuje się jakby miał nogi z waty. Rozwalił mnie komentarz Pana siedzącego za mną: "Powinni mu większą piłke dać" no i tu się warto zastanowić, bo dla niego ta piłka to jak tenisowa dla innych :smt028 Roszyk dzisiaj zagrał dobre spotkanie, często rzeźbił i chyba bał się rzucać, ale dobitka była pierwsza klasa. Witka nie miał dzisiaj dnia, niektórzy mówią, że gra sezon życia, ale ostatnio gra falami. Drobnjak zagrał dziś po prostu na swoim poziomie, bez rewelacji, ale tą robote, którą on wykonuje na każdym meczu nie da rady zapisać w statystykach. Reszta Turowiaków słabiutko dzisiaj. W zespole Kotwicy trudno wyróżnić najlepszego zawodnika, bo wszyscy zagrali przeciętnie, być może był to McLeish, bo jego gra bardzo mi się podobała. Kikowski też pokazał się z dobrej strony, warto na niego stawiać. Jednak oni bez Bigusa zbyt dobrze się nie prezentują (nigdy się nie spodziewałem, że jakikolwiek team w DBE może nie funkcjonować bez Bigusa, ale czasy się zmieniły... ludzie też) Najsłabiej dzisiaj zagrał Mrożek, airball, kilka cegieł, komplet fauli...

Kolejny mecz mamy za sobą. Dwa punkty idą do tabeli i teraz pytanie, jak zagramy za tydzień z Prokomem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 mar 2007, 19:47 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 gru 2006, 19:24
Posty: 23
Lokalizacja: ZGC
a czy ktos wie czy beda jakies fotki z dzisiejszego spotkania albo kiedy bedzie powtorka i gdzie dzisiejszego meczu :lol: zgory dziekuje za odpowiedz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 mar 2007, 20:58 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lis 2006, 14:03
Posty: 684
Lokalizacja: Zgorzelec
a wogole Prokom przegrał ze Zniczem i mamy juz tylko 1 pkt straty w tabeli :smt026
to oznacza ze jesli udałoby sie nam za tydzien powtórzyc wyczyn z pierwszej rundy i wygrac z Mistrzami Polski to mielibysmy tyle samo punktów:):) wiec otworzyła sie przed nami ponowna szansa na 1 miejsce przed faza Play-Off :smt026 :smt026 ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 mar 2007, 0:24 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 gru 2006, 10:50
Posty: 271
Lokalizacja: sam nie wiem
macplo007 pisze:
a czy ktos wie czy beda jakies fotki z dzisiejszego spotkania albo kiedy bedzie powtorka i gdzie dzisiejszego meczu :lol: zgory dziekuje za odpowiedz


O tutaj: http://www.ksturow.pl/galeria/BOTTurowZ ... index.html :)

http://www.sportowefakty.pl/galeria/ind ... &p=1&g=593


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..