Dzisiaj jest 16 cze 2024, 6:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22 mar 2007, 2:28 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 gru 2006, 18:05
Posty: 136
Lokalizacja: Gliwice/Zgorzelec
Mecz kolejki z pewnoscia a moze i mecz calego sezonu zasadniczego ?? Jeszcze kilka dni temu nie sadzilem ze ten mecz bedzie mial dla nas jakakolwiek wage poza prestizem. Ale Prokom postanowil zrobic nam niespodzianke i przegral ze Zniczem. Gramy wiec o pozycje lidera i nie ma sensu kalkulowac czy oplaca sie nam w ogole o pierwsze miejsce walczyc czy nie. To przeciwnicy powinni sie martwic zeby na nas nie trafic. Filipovski z pewnoscia bedzie chcial wygrac wiec jedziemy do sopotu zajac pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym.

Milowymi krokami zbliża sie mecz, ktory śmialo mozna nazwac spotkaniem o 1 miejsce przed PO. Jak sie tabela ułozyla bowiem, wszyscy wiedzą. Spotkanie z calą pewnoscia powinno byc interesujące, a ostatnie wyniki i postawa sopockiej ekipy sprawiają, iż turow ma wszelkie dane, by ten mecz wygrac i sprawic sopockim fanom kolejną niemilą niespodzianke, choc z calą pewnoscia bedzie to dosyc trudne zadanie. Duzo zalezy od sposobu podejscia do tego meczu sopocian na czele z Kijkiem, choc mam oczywiscie nadzieję, iz jednak bedzie pelna mobilizacja. Wiadomo, iz potencjal bowiem mamy duzo wiekszy od turowa, i wszystko bedzie zalezec od sposobu go wykorzystania, czyli od pomyslu na grę. Filipovski zna swój fach i o to, ze postara sie do maksimum zneutralizowac wszelkie mocne strony prokomu mozna byc spokojnym, kwestia, czy to wystarczy do wygranej. A siła obu ekip przedstawia sie następująco:

Obrazek vs Obrazek

Rozgrywajacy

Obrazek vs Obrazek

Rashid Atkins : Min. 22:40 Pkt. 7.8 Zb. 2.3 As. 3.5 Str. 1.95 Prz. 1.14
Andres Rodriguez : Min. 30:21 Pkt. 10.1 Zb. 2.9 As. 5.6 Str. 2.95 Prz. 2.95

Mocne strony obydwu ekip, obaj zawodnicy z doświadczeniami w eurolidze. Atkins jest zawodnikiem wszechstronnym, z dobrym minieciem i rzutem, wiec jak zwykle sporo bedzie od niego zalezec. Rodriguez jest w wiekszym stopniu skierowany na kierowanie pilek do partnerow niz do wykreowania sobie samemu pozycji do rzutu. Kluczowe bedzie zacieśnianie w obronie i odcinanie zawodnikow od jego podan. Tyle tylko, iz anders tez umie bronic ;-)

Kluczowa rywalizacja. Biorac pod uwage ze Rashid jest wlasciwie jedynym rozgrywajacym Prokomu. Choc srednie tego nie pokazuja na pewno jest lepszym strzelcem niż Rodriguez. Bardziej pewny. Wydaje się tez byc zdecydowanie mniej szalony. Gorzej za to spisuje sie w defensywie. Andres to motor napedowy Turowa. Od niego w gownej mierze zalezy jak wyglada nasza gra. A ze potrafi zagrac swietne zawody przkonal nas juz nie raz. Mobilizowac go szczegolnie nie trzeba bedzie. W koncu stanie na przeciw top 16 rozgrywajacych Europy.

Rzucajacy obronca

Obrazek vs Obrazek

Donatas Slanina : Min. 23:58 Pkt. 13.3 Zb. 1.5 As. 1.4 Str. 1.37 Prz. 0.79
Vjeko Petrović : Min. 22:25 Pkt. 4.1 Zb. 2.9 As. 1.4 Str. 0.95 Prz. 1.05

Petrovic jest graczem zorientowanym tylko i wylacznie na obrone, a slanina nie takich zawodnikow wyprowadzal w pole. Jesli bedzie mial tylko dobre podania, to petroviciovi moze by trudno. Krócej mowiac, ciezkie zadanie czeka petrovicia. Slanina jest za to slabszym od niego defensorem.

Ofensywnego potencjalu obu panow nie ma co nawet porownywac. Slanina radzil sobie w eurolidze nie z takimi defensorami jak Petrovic. Niemniej Vljeko jest naszym najlepszym obwodowym obronca i licze ze jeśli nie zatrzyma to przynajmiej ograniczy poczynania litwina.

Niski skrzydlowy

Obrazek vs Obrazek

Jasmin Hukić : Min. 20:08 Pkt. 7.8 Zb. 2.4 As. 0.9 Str. 0.95 Prz. 0.63
Thomas Kelati : Min. 27:35 Pkt. 14.7 Zb. 2.5 As. 1.6 Str. 1.91 Prz. 1.23

Trudna para do scharakteryzowania, bowiem sa to zawodnicy diametralnie rózni. W zasadzie kelati czesto gra tez na dwojce, a trójka wydaje sie byc troche "przymusową". Specjalista od rzutow z dystansu, i duzo szybszy od jasmina, dlatego nim pewnie bedą sie zajmowac na zmianę dalmau ze slaniną. Kluczowy gracz turowa i trzeba miec nadzieje, iz po prostu nie bedzie mu "siedziało". A hukic powinien wykorzytywac przewage wzrostową nad kelatim, a od czasu do czasu przymierzyc za 3. Niemniej obawiam sie bardzo o postawe hukicia w tym meczu, choc skoro efesowi rzucil 3 trojki, może i turowowi sie postara, chociaz przy obronie saso latwo nie bedzie ;-)


Kelati jest naszym najlepszym strzelcem i w sumie watpie zeby Hukic mial za nim w ogole biegac bo skonczy sie to zle dla Prokomu. „Tomek” pokazal chocby w konfrontacji z Awilem jak potrafi wykorzystywać swoje przewagi nad wiekszym i wolniejszym rywalem ogrywajac niemilosiernie Jagodnika. Jeśli do tego będzie mu siedziec rzut z dystansu z pewnoscia będzie przysparzac Treflowi najwiecej problemow. O dziwo nie jest to zawodnik jednowymiarowy i niezle spisuje się tez w obronie.

Silny skrzydlowy

Obrazek vs Obrazek

Filip Dylewicz : Min. 20:03 Pkt. 6.7 Zb. 4.5 As. 1.6 Str. 1.48 Prz. 0.90
Robert Witka : Min. 24:08 Pkt. 11.7 Zb. 3.6 As. 0.6 Str. 1.23 Prz. 0.95

Jak wszyscy wiemy, robert bardzo lubi schodzic na obwod, wiec dylu bedzie mial nielada zadanie. Obrona nie jest jego mocna stroną, ale i w tym wzgledzie prosperuje. Mam nadzieje, iz utrudni witce aktywnosc podkoszowa i spowoduje jak najczestsze rzuty roberta z dystansu, bo o to, ze witka swoje rzuci za 3, mozna byc spokojnym, pytanie czy trafi ;-) . Witka swoje robi w obronie, dlatego dylowi bedzie trudno wypracowac sobie pozycje do rzutu. Penetrowac jednak umie, a dobre podania wykozrystuje w wiadomy sposob ;-) . Licze, ze sie nam bardzo przyda na deskach, zwlaszcza atakowanych.

Obaj panowie zglaszaja aspiracje do kadry wiec ich pojedynek będzie jeszcze ciekawszy. Witka jest nasza glowna po Kelatim opcja w ataku. Obaj graja w roznym stylu. I obaj będą mieli problemy z kryciem siebie nawzajem. Ich starciu będę się przyglada z dodatkowa ciekawoscia.

Center

Obrazek vs Obrazek

Huseyin Besok : Min. 16:25 Pkt. 8.8 Zb. 5.0 As. 2.3 Str. 1.42 Prz. 0.58
Dragisa Drobnjak : Min. 32:18 Pkt. 10.1 Zb. 7.1 As. 1.2 Str. 1.86 Prz. 1.64

Pojedynek starych wyjadaczy, znajacych koszykowke na wysokim poziomie od podszewki. Turek moze miec spore problemy z niskim, ale twardo grajacym słowencem, ktory jest niesamowitym walczakiem. Atutem prokomu na tej pozycji jednak jest rotacja, dlatego jest mozliwosc, iż ktorys wykorzysta w koncowce przemeczenie drobnjaka.

Dragisa to kluczowa postac naszego zespolu. W pierwszym meczu dominowal na tablicach. Prokom ma jednak na tej pozycji dwoch swietnych i doswiadczonych graczy i podobnej gry Drobnjaka jak w Zgorzelcu sie nie spodziewam. Znow czeka go ciezka przeprawa. Ale do tego juz sie zdazyl przyzwyczaic.

No i rezerwowi:

Christian Dalmau, Tomas Masiulis, Adam Wójcik, Michael Andersen, Przemyslaw Zamojski vs Łukasz Koszarek, Krzysztof Roszyk, Slobodan Ljubotina, Lance Williams, Scooter Sherrill
Wyższy potencjal z pewnoscia mają zmiennicy prokomu, a dalmau zapewne wniesie bardzo duzo ożywienia i jak w kazdym meczu bedzie ważnym ogniwem, oby tylko gral bardziej zespołowo. Koszarka i rodrigueza czeka wiec niełatwe zadanie. Z druzyny turowa najbardziej mozna sie obawiac trojek koszarka, bowiem penetruje on ostatnio rzadziej. Roszyk przyda sie zapewne glownie w obronie, podobnie jak masiulis. Wójcik jest niestety w slabej formie i dlatego obawiam sie o jego postawe. Manewry niby te same co kiedys, ale duzo wolniejsze i duzo mniej skuteczne, choc zapewne gracze turowa beda musieli sie mocno starac, zeby go powstrzymac. Natomiast my lance'a powinnismy po prostu podwajac, tak jak w meczu pucharowym, wówczas jego wkład w gre turowa bedzie po prostu niski


Prokom bez Packa i Nordgaarda. Zmiennicy na jedynce i trojce. A wiec tam gdzie przynajmiej teoretycznie Turow powinnien miec spora przewage. Wojcik bez formy... ale on nawet bez formy jest grozny na ligowych parkietach. Dalmau moze byc zarowno ojcem zwyciestwa jak i porazki. Wlasciwie jedynymi pewnymi punktami z lawki sa Masiulis i Andersen. U nas na kazdej wlasciwie pozycji jest zmiennik. I to juz samo w sobie jest przewaga bo to ze bedziemy starac sie grac bardzo intensywnie jest pewne.. Moze nie dorownujemy Prokomowi potencjalem, pod koszem na pewno nie ale z tym wiemy jak sobie radzic. Za to gracze z lawki wchodza i wiadomo czego sie po nich spodziewac.

Trenerow nie ma co porownywac, saso ma duzo wiekszy wachlarz pomysłow niz kijek i zapewne na tym polu turów ma najwiekszą przewage. Duzo bedzie zalezalo od obrony prokomu oraz sposobu wykozrsytywania naszych strzelcow. Podkoszowi natomiast musza wykazywac szeroka aktywnosc, a besok oprocz dobrych manewrow umie obsluzyc partnera podaniem, dlatego licze na kombinowane akcyjki

Prokom pierwszy mecz przegral bardzo wyraznie. To mimo wszystko byla spora niespodzianka. Tym razem na podobna latwosc liczyc nie mozna. Sezon zbliza sie ku koncowi i spotkanie z pewnoscia bedzie zaciete. Stawka jest wysoka i dla Prokomu i dla nas.

No to tyle krotkiej charakterystyki, rzeczywitosc zapewne zmyje wszelkie przypuszczenia. Pytanie, na czyją korzyśc.

Na nasza bulek na nasza ;)

Caly tekst kolorem jest autorstwa Bulka ( forumowicza z e-b i kibica Prokomu) :beer:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2007, 10:03 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 26 lut 2007, 13:24
Posty: 2
Lokalizacja: Zgorzelec - Gdańsk
Mam pytanko. Czy wybiera się jakaś grupa do Sopotu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2007, 11:00 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2006, 18:05
Posty: 455
Lokalizacja: Zgorzelec
Pasken pisze:
Mam pytanko. Czy wybiera się jakaś grupa do Sopotu?


Z tego co wiem to wybiera sie całkiem liczna grupa kibiców do Sopotu. Mam nadzieje, że zobaczą wygraną czarnozielonych. Ja niestety nie mogę jechać :cry: .

+7 dla Turowa


P :| zdr :| .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2007, 12:33 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lis 2006, 14:27
Posty: 280
Lokalizacja: Zgorzelec
Wielka szansa dla Turowa, bo jeżeli ich pokonamy, będziemy mieli po tyle samo punktów, czuje że ten mecz nam wyjdzie, ale gramy w Sopocie z 3-krotnym mistrzem Polski... Obawiam się tylko Christiana Dalmau i Rashida Atkinsa bo to moim zdanie najlepsi zawodnicy Prokomu. Sczególnie Christian to bardzo dobry rzucający z którym możemy mieć kłopot.

Stawiam ns +4 dla Zgorzeleczan 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2007, 14:18 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2006, 20:55
Posty: 238
mam nadzieję ze Petrovic rzuci z 10 pkt to moze miec znaczenie a reszta musi zagrac na swoim najlepszym poziomie to powinniśmy skończyć regulara na pierwszym miejscu - ja w to wierze i w to ze chłopaki dadzą z siebie wszystko i oglądniemy zwyciestwo naszych ulubieńców. Do Boju Tuuuurówwww !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2007, 18:13 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 29 gru 2006, 21:03
Posty: 129
Lokalizacja: Zgorzelec
Na sam początek wielkie piwo dla Morgotha i Bulka za stworzenie fantastycznego tematu o tym spotkaniu kolejki (a może i sezonu zasadniczego). Naprawde świetny pomysł :beer:

Wyczerpaliście temat maksymalnie, jeżeli chodzi o strone informacyjną meczu, więc pozostaje mi tylko pocytować i dodać własne myśli, spekulacje i teorie.

Morgoth pisze:
Jeszcze kilka dni temu nie sadzilem ze ten mecz bedzie mial dla nas jakakolwiek wage poza prestizem.


Dokładnie. Liczyłem na to, że będzie to spotkanie smacznym kąskiem przed Play-Off, bo ostatnio zbyt wiele ciekawego wokół Turowa się nie działo, oprócz tego, że po prostu wygrywał, głównie przez obrone i dyspozycje Kelatiego. Nie spodziewałem się walki o 1 miejsce, gdyż wydawało mi się, że Prokom juz dawno powrócił na właściwy tor, Turów jeszcze dostał po tyłku z AZS-em i nie zapowiadało się żadnej walki. Jednakże to już było wieki temu, dziękuje Zniczowi, bo to on dostarczył nam tych wrażeń.

Bulek pisze:
Duzo zalezy od sposobu podejscia do tego meczu sopocian na czele z Kijkiem, choc mam oczywiscie nadzieję, iz jednak bedzie pelna mobilizacja.


I tutaj mam dużo wątpliwości, bo z jednej strony zawodnicy Prokomu sprawiają takie wrażenie, jakby już im się nie chciało grać, jakby zeszło z nich powietrze. No, ale nie można wykluczyć, że będą na ten mecz niesamowicie zmobilizowani, bo muszą odgryźć się za porażke na wyjeździe. Dużo w tym meczu będzie zależało od nastawienia Sopotu (bo nastawienie Turowa już znamy) i dyspozycji każdego z osobna zawodnika. Może być naprawde różnie... Byleby dało się to oglądać, bo ten mecz obejrzy cała Polska.

Rozgrywający
Atkinsa bardzo się obawiam, zwłaszcza w 3 i 4 kwarcie, bo on przeważnie w tym czasie wpada na najwyższe obroty i jest ciężki do zatrzymania, wierze w to, że Rodriguez da rade.

Rzucający obrońca
Tu sprawa wygląda bardzo interesująco, bo jak Slanina poradził sobie z obrońcami Śląska przypominać nie trzeba, choć Śląsk to nic przy Euroligowych przeciwnikach Prokomu. Obydwaj gracze moga odegrać bardzo ważną role w tym spotkaniu, jeżeli Petrović przyciśnie Slanine na ok. 10 punktach to będe zadowolony (mniejsza liczba jeszcze bardziej mile widziana) i wypadałoby żeby utrzymał swoją ostatnią dyspozycje punktową, bo zdobywa około 10 punktów na mecz, co w porównaniu z pierwszymi meczami w sezonie stanowi wysoką liczbe. Bez punktów zawodnika pierwszej piątki będzie ciężko. Tak więc Panie Petrović, do roboty!

Niski skrzydlowy
Ta para przemawia jak najbardziej na naszą korzyść, kwestia dyspozycji Kelatiego i tego, czy to Hukić będzie go krył, czy ktoś inny (nie będe powtarzał tego co Morgoth napisał, każdy wie o co chodzi)

Silny skrzydlowy
Polska para skrzydłowych. Jeden jak i drugi potrafi rzucić z dystansu i walczyć pod koszem. Dylewicz w obronie nie gra porywająco, ale myśle, że na ten pojedynek specjalnie się przygotuje, bo będzie musiał zasuwać po obwodzie, żeby Robert nie zaskoczył. Witka ostatnio nie zachwyca, ma wyraźny przestój i jego wsparcie w tym meczu to wielka niewiadoma.

Środkowi
Ta para podoba mi się najbardziej. Żadko powinniśmy widzieć pojedynki jeden na jeden w wykonaniu tych zawodników, bo nie jesteśmy w NBA. Do jednego jak i drugiego będą kleić się zawodnicy pilnujący obwodu, co już można było zaobserwować w poprzednim meczu w Zgorzelcu, gdzie Drobnjak jak i Turów zwyciężyli. Besok wtedy praktycznie nie istniał, ale teraz w Sopocie to bedzie już co innego. Na 16 zbiórek Drobnego w niedziele nie ma co się szykować 8)

Zawodnicy rezerwowi obydwu drużyn to dwa światy. Zawodników rezerwowych Sopotu dając do jakiegokolwiek zespołu w naszej lidze prawdopodobnie graliby w pierwszej piątce. Turów to poprostu uzupełniający skład zawodnicy. Ja ptrząc na naszych zawodników, każdego z osobna nie dostrzegam jakiegoś wielkiego potencjału, dopiero w uzupełniającej i rozumiejącej się grupie, z łbem Filipovskiego stanowimy nielada cięzki orzech do zgryzienia, co pokazuje nasza obecna lokata w tabeli. Z rezerwowych Prokomu najbardziej martwie się Dalmau, jego wjazdy, które pozornie wyglądają na szalone akcje wkurzonego nastolatka, któremu nie wyszłą akcja i musi się odegrać są zawsze przemyślane i piłka jak nie wpadnie czysto, to wtoczy się z niesamowitym fukcem dając nawet akcje trzypunktową, do tego te trójki... Wójcik czy w formie, czy bez jest Wójcikiem, który jeszcze nieraz nas zaskoczy,będąc w formie, czy też nie. Koszarek to tak naprawde nie ten sam Koszarek co choćby rok temu, gdzieś zatracił pewność siebie sprzed roku, gdzie grał pierwsze skrzypce w Polonii. Role w zespole się zmieniły i Łukasz się zmienił. Teraz już nie wchodzi tak efektownie pod kosz, częściej rzuca za trzy, co różnie przekłada się na wynik Turowa. W ostatnim spotkaniu klepał piłke totalnie bez pomysłu, kładąc się często na przeciwniku szukając przewinienia. Oby to uległo poprawie, bo Rodriguez sam 40min bez godnego zmiennika nie wyrobi. Stawiam też na to, że Scooter w spotkaniu nie wystąpi.

Podsumowując to niewiem czego się spodziewać. Napewno chciałbym, żeby to było ciekawe widowisko, a to zależy od dyspozycji i nastawienia. Witka stawia 50/50 ja postawie tak samo i dodam, że wygramy ten mecz 4 punktami.

Let's Go Turów! Prokom nie może być cały czas na pierwszym miejscu :smt082

P.S Już zaczynam odliczanie do meczu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2007, 19:28 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lis 2006, 14:03
Posty: 684
Lokalizacja: Zgorzelec
turów musi zagrac swoją koszykówke i w 3 kwarcie zdecydowanie i twardo zagrac w obronie, bo Prokom przewaznie w 3 kwarcie zaczyna odrabiac straty lub powiekszac przewage. trzeba im to zablokowac tak skutecznie jak w Zgorzelcu i jestem dobrej mysli. w Pucharowym meczu w Sopocie przegralismy, ale do 3 kwarty wygrywalismy, wiec potwierdza sie to z 3 kwartą, nawet w meczach z innymi druzynami. w Sopocie mielismy szanse wygrac, tylko pozbawił nas jej Justin H. :lol: który juz nie gra w tej druzynie...a na reszte zawodników mysle ze jestesmy przygotowani;) coraz wiecej szans dostaje Lance Williams..i mysle ze moze to byc kluczowy mecz dla tego zawodnika :) gra mało, wiec nie pokazał jeszcze na co go stac i Prokom nie wie czego moze sie po nim spodziewac, wiec nie mogą ustalic skutecznej obrony przeciwko niemu... i mysle ze Saso to wykorzysta i zmieni Drobniaka...no chyba ze Dragisa bedzie miał jakis nagły przypływ mocy i sam bedzie sopbie radził z wieżami z Sopotu:)

minimum +3 dla TUROWa!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 mar 2007, 16:04 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 17 sty 2007, 0:31
Posty: 30
Lokalizacja: Harwood Heights
A wiec , bardzo ladnie powiedziane ....( dodalbym Panie ( na wszelki wypadek ) i Panowie ...ale po co sie narazac :) ) . Natomias wszystko okaze sie " w praniu " . Nie skreslalbym Scootera w tym meczu .
1. Przy tak ciezkim spotkaniu bardzo latwo mozna nabawic sie fauli ( mam nadzieje ze margines bledow sedziowskich bedzie ponizej sredniej w lidze :grin: ) . Wiec moze okazac sie ze to wlasnie bardzo dobra postawa lawki zdecyduje o wygranej Turowa !!!W koncu to najlepszy sposob pokazania trenerowi ze ...np..."ja jestem bardzo dobrym rozgrywajacym i rzucajacym za 3 i prosze dawac mi wiecej szans :D .
2. Pamietajcie wypowiedz trenera !!!!Scooter jest za dobry na "sredniakow" ! Scooter pokaze na co go stac w Sopocie ( i modle sie za to nawiazujac do pkt.1 )

Wygra " silniejsza psychika druzyny " ( no i poszczegolnych zawodnikow ) . Minimum na dzisiaj to +1 . ( najlepiej bez dogrywki :grin:
Pozdro.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 mar 2007, 16:44 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 29 gru 2006, 21:03
Posty: 129
Lokalizacja: Zgorzelec
Prokom nas dojechał. Mobilizacja Turowa może i była maksymalna, ale chyba za bardzo, od początku byli bardzo spięci, przez co dochodziło do strat, fauli i rzutów nie mających nic z celnymi rzutami wspólnego.

Prokomowi wychodził dziś wszystko, od przechwytów, celnych rzutów pod koszem i trójek po szczęśliwe akcje gdzie Rodriguez dostawał w łeb a piłka i tak trafiała do gospodarzy. Statystyki mówią wszystko o dzisiajszym meczu, z pierwszej piątki zawiedli prawie wszyscy oprócz Kelatiego, który zdobył 15 punktów i tak załapał 5 fauli i Witki, który zapisał na swoim koncie 9 punktów i 6 zbiórek. Drobnjak został zwyczajnie wyfaulowany, choć na początku meczu zapowiadał się dobry mecz naszego środkowego. Petrovic tego meczu też nie może zaliczyć do udanych, zaledwie 2 punkty i kilka wymuszonych błędów to za mało jak na Prokom. Andres także miał problemy z rzutami z dystansu, tracił piłki i do tego jeszcze doszedł ten upadek. Jedyne co mi się podobało to jego ładne asysty i wejścia pod kosz. W 3 kwarcie, gdy 4 faule miał Kelati z Drobnjakiem to już czułem, że przegraliśmy ten mecz. W momencie gdy na parkiecie była druga piątka nie radziliśmy sobie wogóle i to potem zaprocentowało. Tyłek uratowali nam dzisiaj rezerwowi. Bardzo dobra gra Williamsa, który zapisał na swoim koncie 11 punktów. Pan Lance chyba już się wkomponował w zespół i przestawił na polskie warunki, tzn zaklimatyzował, jego manewry mogły się podobać. Zaskoczył mnie też Roszyk, który rozegrał najlepsze spotkanie w sezonie. Spodziewałem się z jego strony głównie obrony, a tu taka miła niespodzianka w postaci 12 punktów. Reszty zawodników nie będe komentował. Zwłaszcza Stimaca, który wg mnie jest paralitą. Niby cośtam trafia, ale intelektu i gracji u niego zero.

Prokom zniszczył nas na tablicy. Powalił asystami, wyfaulował, blokował i dopisywało mu szczęście. Atkins udowodnił jak dobrym jest rozgrywającym, a nie ligowym średniakiem jak tu co niektórzy mówili. Slanina wskoczył na wysokie obroty i jedyne czym się pocieszam, to tym, że graliśmy godnie, do końca meczu, nie dając zniwelować przewagi z pierwszego meczu. Zbyt wiele nam to nie da, ale mi daje jakąś tam satysfakcje na pocieszenie.

Jeszcze na koniec chciałbym powiedzieć co niektórym, którzy uważają, że jak Kelati zagrał kilka dobrych meczy przeciwko średniakom to jeszcze nic nie znaczy. Guzik prawda, on potrafi zagrać dobrze przeciwko każdemu, jego swoboda ruchów i łatwość zdobywania punktów to nie przypadek. Gdy ma dobry dzień, czy też jest w formie potrafi pokrzyżować plany nawet najlepszym. Więc prosze o nie pisanie, że jest cieniasem, bo nie jest.

P.S Anwil co? srebro! Prokom co? gów... nie no powstrzymam się :D

P.S2 Co nas nie zabije to nas wzmocni i sprawi, że będziemy silniejsi :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 mar 2007, 18:16 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2006, 20:55
Posty: 238
niestety nie udało się dzisiaj wygrać i nalezy sie zastanowić dlaczego ?? wiele można wymieniać: lepszy Prokom, szczęście gospodarzy, gwizdki, słabszy dzień Turowa z niektórymi wyjątkami.
jak się ogląda ten mecz to widać czarno na białym, że obrona jest dobra, nawet bardzo dobra (choć do rozbicia jak pokazał dzisiaj Prokom lub wcześniej Polpak) i prawda koszykarska mówi ze atak zaczyna się w obronie no i właśnie - czyli wspaniale zaczynamy i co sie wtedy dzieje .... każdy zawodnik ustawia sie na swojej pozycji i zupełny freestyle - prawie wcale nie ma ułożonych zagrywek np. żeby Thomas sie uwolnił i oddal rzut z wolnej pozycji tylko sam po dryblingu musi walczyc o pozycję do rzutu. Dragisa, Ljubo i Willi muszą walczyć z wyższymi i sprawniejszymi centrami Prokomu 1 na 1 zamiast jakos tak zamienić żeby mieli na plecach niższych graczy.
podsumowując moim zdaniem trener, który juz nie raz pokazał ze na koszu sie zna jak mało kto w tej lidze powinien pomyśleć nad jakimiś rozwiązaniami w ataku żeby w kolejnych meczach tak nie rzeźbić w ataku tylko ułatwiac graczom mecze dobrymi zagrywkami i wierzę że będzie dobrze !!!!
Pozdrawiam
ps. brawo dla kibiców którzy pojechali - było was widać i słychać - respekt


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 mar 2007, 18:19 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lis 2006, 14:27
Posty: 280
Lokalizacja: Zgorzelec
Cóż, szansa się zaprzepaściła. Spodziewałem się bardziej wygranej Prokomu niż Turowa, ale aż takiej straty punktowej... Nic nam nie wpadało, przegraliśmy sromotnie na tablicy i zespołowości. Dobrze że nic poważnego się Andresowi nie stało. Trzeba sie będzie skupić na obronie drugiego miejsca. Scooter sobie nie pograł (jak zawsze). Lance rzucał z półdystansu, a Robert nie trafiał w kosz. Trudno.

Peace 8)

PS. Nie cierpie Prrrrrokomu :smt096 :smt084 ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 mar 2007, 20:03 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 17 sty 2007, 0:31
Posty: 30
Lokalizacja: Harwood Heights
Witam ,
mecz jaki byl kazdy widzial ( no moze za wyjatkiem mnie ) . Postaram sie wiec w skrocie moje trzy grosze wrzucic :
Nie ma sie co czarowac , Prokom to naprawde mocna dziesiatka zawodnikow.Jak na nasza lige . To wszystko. A ze czasami uda sie z nimi wygrac , no coz ...czasami sie zawodnikom po prostu nie chce :D . Ale skupmy sie na faktach . Ale tylko pozytywnych .
1. Krzysiu. Zagral na piatke . Z Prokomem :grin:
2. Williams . Mam nadzieje ze zacznie wiecej grac . Ja bym poprobowal ukladu Drobniak-Williams razem na parkiecie . Mysle ze obaj sa w stanie robic wtedy po 12-15 pkt na mecz...
3. Nie skreslalbym jeszcze naszych szans na pierwsze miejsce . Prokom ma 2 trudne spotkania jeszcze . A w przypadku rownej ilosci punktow to chyba dwumecz decyduje , no nie ???A my jednak wygralismy z Prokomem wiecej :smt026 :smt082
Turow powinien grac swoje . Potrzebujemy naprawde samych wygranych do konca , a bedzie dobrze .
Tak czy siak Ja stawiam na wielka czworke ( w kolejnosci alfabetycznej :))))!!!)
Anwil , ASCO , BOT , Prokom . Bardzo mocny sezon.
Pozdrawiam , a na nastepny euroligowy sezon poprosze o 4 "europejczykow" z ktorych 3 potrafi zdobywac po 20 punktow na mecz :D
Narara


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 mar 2007, 9:57 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2006, 18:05
Posty: 455
Lokalizacja: Zgorzelec
No niestety, ale porażka była do przewidzenia. Szczęście, że nie więcej niż 20 pkt. Turów robił wrażenie, że nie chce tego meczu wygrać. Tak samo było podczas półfinału Pucharu Polski. Do głowy przychodzi mi tylko takie usprawiedliwienie, żę to zasłona dymna przed Play-Offami. W zasadzie nic sie nie stało. Prokom ma jescze 3 ciężkie mecze i mogą ponieść jeszcze porażkę. Turów, jak dobrze pójdzie, zostanie na 2 miejscu, choć szanse na 1 jescze są :twisted:

Co do kontuzji Andresa --> info Jak widać nie było to takie groźne jak wyglądało. A co do kibiców, to dzięki że tam byliście i doping był nawet przy 20 pkt w plecy.


P :smt023 zdr :smt023 .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..