Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 18:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 12 lis 2007, 20:19 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
źródłem sukcesu zachodu jest protestancki etos pracy. nam się ostał katolicyzm, który jest "naszym największym dobrem"(?)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2007, 20:55 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Andrus pisze:
zresztą to jedyna prawdziwa religja.

chętnie wysłucham dowodu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2007, 21:27 
A może wrócicie do tematu


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2007, 23:56 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
może za rok weżniemy sprawe w swoje ręce ?
pomysł jest dobry, w każdym razie społeczna inicjatywa, którą z pewnością wsparłby Magistrat. Tylko, znając rzeczywistość zgorzelecką, mam wątpliwości, czy za pomysłem pójdą działania ;)
Mógłby być festyn, parada orkiestr wojskowych :) może transmisja defilady ze stolicy na telebimie :-? no i oczywiście grochówka z kuchni polowej :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lis 2007, 14:35 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Bombas pomysł już masz za rok trzeba go tylko wcielić w życie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lis 2007, 15:28 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
OK rozwijam. Dlaczego nie żyjemy w wolnym kraju gdyż:
- zdzierają z nas ostatnie pieniądze bezsensownymi opłatami ( które i tak zostają przeżarte przez administracje)
- zero wolności gospodarczej i jakaś nie potrzebna biurokracja
- bezsensowny przepisy o bananim miąszu czy zapinaniu pasów
- rządzą ci sami ludzie którzy nie pozwolą aby ktoś był równy im ( bezsens demokracji - i tak to najgorszy z możliwych systemów)
- brak wolności słowa i wyboru
- pełna wolnośc jest możliwa tylko w anarchokapitaliźmie :P

[ Dodano: Wto Lis 13, 2007 3:33 pm ]
krytyczny pisze:
Andrus pisze:
zresztą to jedyna prawdziwa religja.

chętnie wysłucham dowodu...

wczesniej nie zauważyłem więc odpowiadam religia katolicka jako jedyna religia nie szerzy herezji i nie wypacza nauki bożej ( jak to robią ruchy protestanckie czy obecny judaizm czy inne ruchy szerzące bizantyizm) przedstawia w pełni wszystkie apsekty wiary od Matki Boskiej po Jezusa i Ducha Świętego, zachowała się funkcja kapłana namaszczona przez Jezusa i samego Boga ( taka funkcja nie zachowała się np. w islamie).
Obecny kościół katolicki odszedł od tradycji ( msza trydencka) lecz powoli się nawraca i stosuje taktykę cofania się do prawdziwych prawd wiary co mnie cieszy :)
Kościól katolicki nie ma w swych zamiarach jak i historii żadnych większych "ciemych" kart, nawet inkwizycja to jedno wielkie kłamstwo lewicy, ale to opisze później


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lis 2007, 17:18 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Andrus jeżeli nasz kościół jest taki nie skalany to wytłumacz mi kilka spraw :
~ Pieniądze z tacy powinny być przekazywane na pomoc bliźnim a jak ma się do tego to że kościół funduje swoim auta ??
~ Skąd wywnioskowałeś że ksiądz jest namaszczony przez Boga ? Przecież to jest człowiek taki sam jak każdy z nas tylko skończył specjalną szkołę.
~ Mówisz że nie ma "ciemnych kart " a co powiesz mi na wciskanie ciemnemu ludowi w dawnych czasach że Bóg "zgasił słońce" bo ludzie nie płacili wystarczająco na kościół
~ Kim jest ksiądz żebym mu zdradzał swoje grzechy ? Wiele razy byłem świadkiem jak to kapłan łamał tajemnice spowiedzi
~ Nie ścisłość w przekazie - Kościół mówi żeby nie zabijać zwierząt a jednak zabijanie dla pokarmu nie jest grzechem ( ostatnio o tym rozmawialiśmy)
~ Czemu księdza nie są opodatkowani ?
~ Ksiądz przynajmniej w naszym Państwie traktowany jako osoba równiejsza

Co powiesz na tych kilka pkt ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lis 2007, 18:27 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
Odniose siędo każdego twojego zarzutu a więc:
-Pieniądze z tacy powinny byc przekazywane na pomoc bliźnim i cele kościoła, nie nalezy generalizowac gdyż są ksieża któży tak robią a są tacy którzy tej zasady nie przestrzegają ( zauważyła to nawet GW)
- Kapłanów na ludzi mających zająć się krzewieniem wiary wsród ludzi i budowaniem kościoła namaścil Jezus w czasie swego "ziemskiego" życia - poczytaj troche pisam świętego
- nic takiego kościól nie twierdził, tłumaczeniem zaćmienia słońca czy trąby powietrznej były grzechy ludzi, zaś na kościól państwo polskie płaciło specjalny podatek w czasach średniowiecza
-Jeżeli byłeś świadkiem zdradzania tajemnicy spowiedzi to idź z tym do biskupa lub proboszcza, zaś księdza na pośrednika w wyznawaniu grzechów namaścił Jezus - również wróć do pisma świętego
- Bóg stworzył zwierzęta aby człowiek mógł nimi zarządzać ( tak jak naturą) i mieć owe zwierzęta za przyjaciela, kościół nigdzie nie twierdzi że nie wolno zabijać zwierząt - choć tępi znęcanie się nad zwierzętami
- księża nie są opodatkowani bo nie mają jako takich dochodów ( zreszta płacą podatki takie same jak ja czy ty - myśle min. o VAT) istnieje też coś takiego jak rodział kościoła od państwa i konkordat :)
- W tym państwie wszystkich traktuje się jak równych i równiejszych - zależy od osoby i jej poglądów
;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lis 2007, 19:11 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
A możesz mi wytłumaczyć jedną rzecz :
Zmarła mi osoba bliska która była bardzo gorliwą katoliczką i zawsze zostawiła jakąś sumkę na tacy a w momęcie kiedy opuściła ten świat ksiądz powiedział otwarcie - że nie przyjdzie na pogrzeb jeśli się mu nie zapłaci ;/ I gdzie tu jest logika ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lis 2007, 19:18 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
logiki w tym nie ma :( śluby,chrzty,pogrzeby powinny kosztować tyle ile kosztuje przygotowanie uroczystości ( kwiaty,olej,świece,paliwo,ziemia ;-) ,olejki,woda) a dla osób szczegółnie zasłużonych dla społeczności takie uroczystości (pogrzeby) powinny być darmowe :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lis 2007, 19:30 
Przecież te ostatnie posty są nie na temat => Admin widzisz i nie grzmisz ?!


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 lis 2007, 19:37 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
ostatnie posty są efektem postu użytkownika starzyńskiego, powinieneś się cieszyć że została wywołana dyskusja o Polsce :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lis 2007, 19:54 
To załóż osobny wątek!!! :smt021


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 lis 2007, 20:10 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Atomic jak nie jest na temat - w dyskusji został podany pewien argument który teraz rozważamy. Czy to to jest odbieganie od tematu ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lis 2007, 21:06 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Andrus pisze:
wczesniej nie zauważyłem więc odpowiadam religia katolicka jako jedyna religia nie szerzy herezji i nie wypacza nauki bożej


tia... ciekawe, podobnie mówią przedstawiciele innych religii o katolicyzmie...

Wracając do 11 listopada. Ciągle przywiązujemy wagę do ozdobników: parady, przemówienia, występy folklorystyczne... styl PRL-u i jego pierwszego maja, Dnia Zwycięstwa i rocznicy rewolucji październikowej... Bycie patriotą nie jest równoważne przecież z obowiązkiem uczestnictwa w tego rodzaju imprezach. Dotknięcie przebranego żołnierza ani o jotę nie zwiększy mojego patriotyzmu. Mądre nauczanie historii, to chyba jedyna skuteczna metoda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 136 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..