Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 1:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Fotoradar
Post: 25 mar 2009, 18:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Dzis jechalem do Bogatyni i w Kozminie okolo 12-13 stal fotoradar. Byl ustawiony okolo 100m za Biesiada, po prawej stronie, tuz przed budynkiem znajdujacym sie najblizej ulicy. Z daleka byl niewidoczny, bo stal na tle szarej sciany. Ja go zobaczylem bedac przed nim moze z 5m:)
Za szybko nie jechalem, wiec moze zle nie bedzie:)

A ktos z Was tez dzis tamtedy smigal?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fotoradar
Post: 25 mar 2009, 19:12 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 kwie 2008, 9:45
Posty: 61
Lokalizacja: Dolny Śląsk
gobo007 pisze:
A ktos z Was tez dzis tamtedy smigal?


Hmm, jechałem po 15, ale nic nie widziałem. Nie wiem, czy to dobrze czy źle ;).

Zastanawiam się, czy to też działa na niemieckie rejestracje - tzn. czy polska Policja ma dostęp do bazy niemieckich numerów, żeby na ich podstawie ustalić właściciela? No i w drugą stronę: czy niemiecka Polizei może zidentyfikować polskie pojazdy...?

pozdrawiam
Przemek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Fotoradar
Post: 25 mar 2009, 19:34 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
przemjerm pisze:
Zastanawiam się, czy to też działa na niemieckie rejestracje - tzn. czy polska Policja ma dostęp do bazy niemieckich numerów, żeby na ich podstawie ustalić właściciela?

Nie wiem jak to działa, ale w kwietniu 2008 musiałem przez pół Polski przejechać i co najmniej trzy razy byłem sfotografowany. Do tej pory nic do mnie nie przyszło, a samochód był na niemieckich numerach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 mar 2009, 19:41 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 05 lut 2007, 15:55
Posty: 42
Lokalizacja: zgorzelec
Z tego co mi wiadomo to później fotoradar był ustawiony w zawidowie zaraz na wjeździe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 mar 2009, 9:15 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 31 maja 2006, 8:02
Posty: 25
Lokalizacja: Zgorzelec
No i co z tego, że stał gdzie indziej. Niech sobie stoi gdzie chce.

Rozumiem, że przepisy są po to, by je łamać... :twisted:
I tak mamy sprawę straży miejskiej, śmieci i innych ciekawostek w mieście.
Wystarczy by każdy robił to, co do niego należy.
I nie będzie potrzeby fotoradarów czy innych komentarzy.

Pozdrawiam

Życzę miłego dnia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 mar 2009, 9:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
miejscowy pisze:
Rozumiem, że przepisy są po to, by je łamać... :twisted:

Przepisy są po to by żyło się lepiej. Jeśli jednak tego warunku nie spełniają to albo je łamiesz i ponosisz tego wszelkie konsekwencje albo starasz się je zmienić (albo jedno i drugie).

A! przepisy powinny być przede wszystkim mądre!

pozdrawiam również.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 mar 2009, 10:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja widze to troszke inaczej.
Ostatnio jadac z Pienska do Zgorzelca mijalem Policje z radarem w Lasowie. Niby nic dziwnego, ale droga ta byla tak dziurawa, ze jedzilo sie od pobocza do pobocza omijajac najwieksze wyrwy. Dlaczego ja jadac szybko powoduje zagrozenie, spotyka mnie kara itp? Dlaczego zarzadca drogi nie dostaje mandatu, nie odpowiada za zagrozenie jakie on sprawia? I chyba tylko, by jeszcze bardziej wk..ic kierowcow staje tam Policja. Rece opadaja! Tam ciezko jest przekroczyc predkosc ze wzgledu na stan nawierzchni!

Juz nie chodzi o komfort podrozy, o to, ze powoli auto sie rozlatuje po kolejnych tysiacach na takich drogach, ale o to, ze zniszczona droga to takie samo zagrozenie jak wyrywanie znakow, kradziez studzienek kanalizacyjnych, a jakos dziwnym trafem nikt zarzadcy nie ukarze! I to jest sprawiedliwe? Najlatwiej jest doic kierowcow. Wczoraj to samo: obwodnica Zgorzelca i kilka patroli z suszarkami! Kasa w Policji sie konczy i trzeba dorobic?
Zamknieto droge na Boleslawiec i zzera ich nuda?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 mar 2009, 15:55 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
tadam - taką samą sytuację miałem w Niemczech jadąc minionego lata nad morze. Na drodze szybkiego ruchu gdzie wszyscy Niemcy jechali po 130 (bo było jakieś ograniczenie) ja pędziłem około 180 ciesząc się przy tym jak małe dziecko, że wszyscy jadą tak powoli. 2 km dalej okazało się, że przy drodze stał przenośny foto-radar. Oczywiście po błysku zadzwoniłem do Polskiej policji zapytać czy powinienem udać się gdzieś opłacić moje wykroczenie. Okazało się że w takich przypadkach nie ma obustronnych umów i my w Niemczech, a Niemcy w Polsce nie jesteśmy karani o ile nie zostaniemy zatrzymanie w chwili wykroczenia. Czyli wszelkie fotki z fotoradarów nie były brane pod uwagę. Nie wiem jak jest teraz, ale nie słyszałem, żeby coś się zmieniło.


Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez aleksander, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 mar 2009, 16:18 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Tylko że jak cie zatrzyma ichni patrol i sprawdzi to wyskakujesz z kasiory. Tak więc wszystko ok do czasu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 mar 2009, 8:08 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lut 2007, 22:35
Posty: 751
Lokalizacja: Zgorzelec
aleksander pisze:
Oczywiście po błysku zadzwoniłem do Polskiej policji zapytać czy powinienem udać się gdzieś opłacić moje wykroczenie


:smt082 ...alex...trzeba było wymierzyć sobie karę 10 batów na plecy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 mar 2009, 20:59 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 31 maja 2006, 8:02
Posty: 25
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
Przepisy są po to by żyło się lepiej. Jeśli jednak tego warunku nie spełniają to albo je łamiesz i ponosisz tego wszelkie konsekwencje albo starasz się je zmienić (albo jedno i drugie).

A! przepisy powinny być przede wszystkim mądre!

pozdrawiam również.


Zgadzam sie z tym.
Jeśli jednak świadomie na terenie zabudowanym przekraczasz predkość
dozwoloną, to oznacza zaraz głupie ograniczenie !?
Ograniczenia są po coś i ku czemuś wprowadzone, a
sama kontrola w jakiejkolwiek formie - cóż, w takich
czasach żyjemy - ktoś kogoś doi... że kierowca cierpi ?
Pomyślał ktoś o drugiej stronie? Dzieci, pijaczki, krówki czy wałęsajace sie psy... O nieszczęście nietrudno, a chwila stracona aż tak nie zaboli jak pamiatka z radaru
w najlepszym razie.

Może przejaskrawiam, miałem przygode przez "barana" który
właśnie nie uznawał ograniczeń - bo bez logiki.
Ja mam druga szansę i oczy wokoło a on - pewnie wk...iony na świat...

pozdrawiam


Ostatnio zmieniony 30 mar 2009, 21:00 przez miejscowy, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 mar 2009, 21:36 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
miejscowy pisze:
Zgadzam sie z tym.

Ja też się z Tobą zgadzam. :grin:

ale nie do końca :P
Ilość przepisów i ograniczeń tylko przybywa (a jeśli coś ubywa to i tak w to miejsce wchodzą dwa nowe) i dochodzimy do absurdalnych sytuacji, że jadąc przepisowo wszyscy na ciebie trąbią! Robiliśmy kiedyś taki happening pt. "Jadę przepisowo - Witaj w piekle lub pomóż zmienić przepisy" i jeździłem sobie po Wrocławiu :D po dwupasmówkach - wynik: połowa to bluzgi a połowa aprobowała akcję. Ale do czego zmierzam, ano do tego, że mam takie wrażenie, że jedyne działanie poprawiające bezpieczeństwo na drogach to dorwać kierowce (są wyjątki, ale o wyjątkach nie mówimy) i dowalić mu z mandatu, a im większe ograniczenie tym łatwiej trafić jelenia. Do tego dochodzą znaki (że się tak eufemistycznie wyrażę niechlujnie ustawione) tak jak ten przy szkole, który jest w wątku o straży miejskiej - jest zakaz wjazdu a powinien być zakaz ruchu. Drobnostka? niby tak, ale takich drobnostek jest tysiące i kierowca zaczyna znaki olewać - czemu ja akurat się nie dziwie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 mar 2009, 6:59 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 27 lut 2005, 23:01
Posty: 239
Lokalizacja: Zgorzelec
Z Niemiec nie wyślą mandatu do Polski,ale poczekaj Alex aż przyłapią Cię na jakiejś kontroli i przypomną się oczywiście...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2009, 6:24 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Wygląda na to, że to też się nie sprawdziło. Kilkadziesiąt razy po tym fakcie byłem zatrzymywany do kontroli na terenie Niemiec i... nic.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2009, 6:45 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 27 lut 2005, 23:01
Posty: 239
Lokalizacja: Zgorzelec
to pozostaje tylkoooo pogratulować szczęścia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..