Dzisiaj jest 15 cze 2024, 21:30

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 85  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 25 sty 2010, 12:14 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 29 lis 2008, 20:23
Posty: 294
Lokalizacja: zgorzelec
Grzegorz, zapewniam Cię że nie jesteś sam !!!! Tak trzymaj. Inni cicho siedzą, ale nie znaczy że nie są z Tobą. Festiwal- jestem przekonany - będzie czy tego chce Burmistrz, czy też nie. To o nim świadczy, a nie o nas. Do zobaczenia na festiwalu, przy pełnym amfiteatrze, jak ostatnio.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sty 2010, 13:49 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 12 lut 2006, 16:53
Posty: 89
Ciągle nie mogę zrozumieć tej decyzji Rady Miasta Zgorzelec. Burmistrz jako młody człowiek, miał takie a nie inne podejście do sprawy greckiej w Zgorzelcu. Ale dlaczego radni nie stanęli w sprawie Festiwalu, to trudno pojąć. Czyżby aż tylu ludziom w radzie przeszkadzał festiwal?
Z tego wszystkiego, co tu już zostało napisane, wynika, że Festiwal jako impreza w Zgorzelcu podobał się wielu ludziom, nie tylko mieszkańcom miasta.
Grupie oponentów Nikosa ten festiwal przeszkadzał. Sympatia lub odwrotnie do Nikosa nie powinny tu grać żadnej roli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sty 2010, 14:17 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 wrz 2008, 8:41
Posty: 71
Lokalizacja: Zgorzelec
Zgadzam się z Turkiem w zupełności, niejaki Nikos klepie w koło Macieju to samo, i on się nie zmieni. Wysłuchiwanie jego jakichś dywagacji - to strata czasu. Jego argumenty zupełnie do mnie nie trafiają. Wszystko to ma podłoże finansowe - kiedyś miasto dopłacało z naszych podatków, by niejaki Nikos się świetnie bawił - teraz kranik zamknięto.
Jak tak bardzo chce upowszechniać kulturę grecką tu, u nas to faktycznie niech poszuka sponsorów a i sam sie dołoży.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sty 2010, 19:41 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2006, 14:02
Posty: 675
Lokalizacja: Zgorzelec
Mozart_WA pisze:
by niejaki Nikos się świetnie bawił

aleś palnął
jak chcesz wiedzieć to Nikos bawi się lepiej na koncertach Orfeusza
natomiast chyba nie muszą trafiać do ciebie argumenty Nikosa bo i po co?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sty 2010, 21:02 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
nikos pisze:
obiecuję ze będę 28 stycznia w czwartek.
Nikos


Aktualne?
że tak spytam... 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sty 2010, 7:34 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Aktualne?
że tak spytam...

A jak będzie aktualne spotkanie, to zrobicie sprawozdanie video ze spotkania z Nikosem?

Ja nie mogę przyjść.
Ale chętnie posłucham argumentacji stron przeciwnych na video.

W końcu Festiwal Grecji, to nie byle jakaś tam imprezka a jedna z najważniejszych imprez kulturalnych w roku, jakie odbywają się w Zgorzelcu

P
G

i wiecie, że za 292 dni to ja ....


Ostatnio zmieniony 26 sty 2010, 7:34 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sty 2010, 7:54 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Grzegorz pisze:
tyle dla Ciebie, jako wroga przejawów działania mieszkańców Zgorzelca w dziedzinie kultury.
sprowokowałeś mnie do dłuższej wypowiedzi, których raczej unikam, przez szacunek dla czytających. Dla kultury zgorzeleckiej zrobiłem sporo i jeśli tego nie wiesz, Twoja sprawa, ale nie zabieraj głosu w sprawach, o których nie masz bladego pojęcia. FPG nie jest jedynym wyznacznikiem kultury zgorzeleckiej.
Powtórzę kolejny już raz, że przeciw FPG nic nie mam, niech sobie istnieje, także dla kilku megalomanów. Mam natomiast wiele przeciw jego formule, jakości i próbom zrobienia z niego instrumentu politycznego. Jestem za przyjaźnią polsko-grecką, bo znam wielu Greków i generalnie większość z nich jest osobami sympatycznymi. Nie może jednak wszystkiego związanego z Grecją monopolizować jeden Nikos, bo Nikos to nie Grecja. Niech Grecja będzie obecna w Zgorzelcu nie tylko przez swoją (kiepską nieraz) piosenkę. Cieszę się z tego, że zauważono w końcu także obecność Greków w mieście związaną z I wojną. Tylko że odsłanianie kolejnej tablicy, czy obelisku jest pójściem na łatwiznę. Polityką a nie faktyczną dbałością o wzajemne, polsko-greckie relacje. Dodam, że image, jaki sobie stworzył Nikos, także dwuznacznym 'interesem' prowadzonym w MDK, powoduje niechęć wielu ludzi do jego osoby. Widzi w nim cwaniaka, który funkcję radnego wykorzystywał do załatwiania prywatnych interesów.
To wszystko będzie mu utrudniało reaktywację FPG, uzyskanie dotacji miejskich na ten cel i nie powinno go to dziwić.

FPG nie jest sam w sobie istotą rzeczy. Jest sztandarem.

Grzegorz pisze:
Tobie najlepiej pasowałoby pozostawić po sobie monumentalne betonowe budowle, jakimi byłaby hala
przepraszam, ale nawet się nie domyślam o co chodzi
Grzegorz pisze:
Ludzie, którzy mieli po kilka lat, kiedy Nikos rozpoczął organizację festiwalu powyrastali na dojrzałych ludzi z prawem do głosowania.
tu także prosiłbym o wyjaśnienie: czy to prawo do głosowania, to zasługa festiwalu i jego organizatora?
Cytuj:
Czy jesteś w stanie pokazać mi dzisiaj wydarzenie kulturalne pokazywane w telewizji ogólnokrajowej w takim wymiarze?
to dowodzi jednej rzeczy: żyjecie wspomnieniami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sty 2010, 8:34 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 26 lis 2012, 13:32 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sty 2010, 9:15 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
Chuck Norris jr pisze:
Dla kultury zgorzeleckiej zrobiłem sporo i jeśli tego nie wiesz, Twoja sprawa, ale nie zabieraj głosu w sprawach, o których nie masz bladego pojęcia.


Zabrzmiało, jakbym miał Ciebie, jako wzór do naśladowania postrzegać. Niemal guru.
Ja nie licytuję się tym, co zrobiłem dla kultury, bo po pierwsze porównanie naszych dokonań z pewnością byłoby niewymierne, platforma czasowa nie ta, a i głównym celem mojego działania nigdy obszar kultury nie był a jedynie był to czas ukierunkowania nadmiaru energii w pozytywne działania. Tak za darmo od siebie.
Nie zmienia to faktu, że coś robiłem. Nie jest to miejsce, gdzie miałbym się tym chwalić a jedynie ma uzmysłowić obecnym wszechwiedzącym, że są ludzie, którzy już wcześniej otworzyli drzwi, które teraz inni starają się wyważać. Koło też już istnieje.

Chuck Norris jr pisze:
że przeciw FPG nic nie mam, niech sobie istnieje,

Jesteśmy zgodni.
Ja też jestem zdania:
Niech Festiwal Grecki istnieje nadal.
Coś nas łączy.

Chuck Norris jr pisze:
Nie może jednak wszystkiego związanego z Grecją monopolizować jeden Nikos, bo Nikos to nie Grecja

Chuck Norris jr ja sądzę, że to nasza wina.
Pozwoliliśmy na to aby jeden człowiek wziął na siebie całość pracy i przyglądaliśmy się, jak pracował.
Z uznaniem kiwaliśmy głową, jak festiwal rósł, utożsamialiśmy się z nim, jak pokazywać go zaczęła TVP2 a jak stwierdzono, że w lokalnej społeczności wyrasta osoba medialnie postrzegana w Polsce, ze względu na zaistnienie nie tylko w transmisjach z festiwali ale również w porannych audycjach telewizyjnych, to polskie lokalne piekiełko zaczęło działać.
Rozpoczął się proces urawniłowki.
Nie może przecież jakiś tan Nikos być sławniejszym od "elit politycznych" dostał Nikos za swoje działania.
Mnie nie przeszkadzało działanie Nikosa w RM ... przecież tam może działać każdy, kto ma chęć. Obecnie doszedł do tego układ partyjny i działania nie ma, jest tylko wypełnianie z góry założonych działań politycznych i na komendę podnoszenie ręki.
To, że Nikos taki nie jest i nie da się podporządkować tej, czy innej formacji politycznej, to wg mnie jest zaletą i zamiast go niszczyć należy mimo wszystko dać mu działać.
Przecież On sam nie jest w stanie podjąć żadnej decyzji.
Decyzję podejmuje burmistrz a z tego co mi wiadomo, to Nikos na burmistrza jeszcze nie startuje, więc powinniśmy dać działać człowiekowi, który za wiele opłacanych przez nas osób coś robi w kulturze.
Kończąc to stwierdzam, że to my stworzyliśmy Nikosa ale niektórym nie w smak jest, że jest niezależny i rozpoznawalny bardziej od nich.

Chuck Norris jr pisze:
Niech Grecja będzie obecna w Zgorzelcu nie tylko przez swoją (kiepską nieraz) piosenkę.

Suuuper pomysł.
Nikos sprawił, że Grecja w Zgorzelcu jest obecna poprzez piosenkę.
Można to rozszerzyć o działanie w innych dziedzinach kultury ale może to zrobi osoba, która się zna na tych dziedzinach? A nie wszystko Nikos .

Chuck Norris jr pisze:
Tylko że odsłanianie kolejnej tablicy, czy obelisku jest pójściem na łatwiznę.

Jak wspomniałem wcześniej, nie powinniśmy wymagać od Nikosa inwencji w każdej dziedzinie kultury. Powinniśmy mu pomóc a nie stac z boku.
Sądzę, że inicjatywy popularyzacji kultury greckim w Zgorzelcu nie będą oprotestowane przez Nikosa w przypadku, kiedy On nie będzie inicjatorem, organizatorem, czy uczestnikiem ich.

Chuck Norris jr pisze:
przepraszam, ale nawet się nie domyślam o co chodzi

Wyjaśnię w wątku o hali.

Chuck Norris jr pisze:
tu także prosiłbym o wyjaśnienie: czy to prawo do głosowania, to zasługa festiwalu i jego organizatora?

Tu napisałem zbyt ogólnie.
Chodziło mi o to, że w ciągu kilkunastu lat dorastania ludzi, mieszkających w Zgorzelcu, obecnie pełnoletnich, ten festiwal był zawsze z nimi, jak coś naturalnego. Wg mnie to dobrze i chyba nawet utożsamiali się z nim.
Mieli się czym pochwalić w epoce mafii i granicy. Ludzie ci dorastali z festiwalem.

Chuck Norris jr pisze:
to dowodzi jednej rzeczy: żyjecie wspomnieniami.


Ależ nie.
Pokazałem Ci wzór do naśladowania.
Pokazuję, że jeśli człowiekowi za bardzo się nie przeszkadza, to będzie się spełniał w swoim działaniu to on jest w stanie zrobić co dobrego dla miasta.
Moim cichym marzeniem jest, by o Zgorzelcu mówiło się pozytywnie w mediach nie tylko w perspektywie historii, ale i z powodu działań obecnych.
Co do wspomnień to masz rację.
Już wcześniej wspomniałem, że staram się nie odcinać od historii, wspomnień.
Pozwala mi to uniknąć błędów, które wcześniej popełniłem.
Przykładem mogą być najbliższe wybory, gdzie już nie zagłosuję na R. Gronicza albowiem popełniłem błąd i wspominając go postąpię lepiej.

turek pisze:
Ochłoń Chłopie, to nie sesja rady miasta

Turkudziękuję za spostrzeżenie!!
Byłem przekonany, że to sesja.

turek pisze:
Masz możliwość przyjścia

Tuuurku
Noo!! Pisałem przecież, że nie mogę być. NIe czytasz mnie ze zrozumieniem. żeby to było po raz ostatni!!

turek pisze:
samemu zainspirować mnie i przekonać do FPG,

Turku a tutaj nie mogę?
Tu się nie liczy?

turek pisze:
korona z głowy nie spadła No chyba, że Boisz się ujawnić, to możesz przyjść i się nie przedstawiać


Trafiłeś w sedno.
I korona za ciężka i nie chcę się ujawniać.
a przede wszystkim nie mam czasu.

turek pisze:
Grzegorz napisał/a:
to nie byle jakaś tam imprezka a jedna z najważniejszych imprez kulturalnych w roku, jakie odbywają się w Zgorzelcu
Nie dla wszystkich pora Byś sobie to wreszcie uświadomił


A właśnie, że dla wszystkich
I pora byś sobie to wreszcie uświadomił!!
ooooooo

P
G
Zostało wszak tylko 292 dni i ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sty 2010, 9:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 26 lis 2012, 13:32 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sty 2010, 9:57 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
jak na razie kiepsko Ci to idzie

Jest jednak nadzieja.

turek pisze:
Pozwól jednak,

Pozwalam!!

turek pisze:
Poniał?

Tak toczno tawariszcz kamandir !!

P
G

za 292 dni ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sty 2010, 10:04 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 29 lis 2008, 20:23
Posty: 294
Lokalizacja: zgorzelec
Oj, potrzebny słownik wyrazów obcych, konkretnie polsko-rosyjski.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sty 2010, 14:06 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
YELLO_35 pisze:
nikos pisze:
obiecuję ze będę 28 stycznia w czwartek.
Nikos


Aktualne?
że tak spytam... 8)


Witam
O której się spotykacie?.jak powiedziałem to przyjdę.
nikos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sty 2010, 14:10 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 26 lis 2012, 13:33 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sty 2010, 18:53 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
Witam
Na czwartkowym spotkaniu forumowiczów oznajmiłem wszystkim, że na prośbę wielu osób, więcej lub mniej zainteresowanych konfliktem z władzami miasta w temacie MFPG doprowadzili oni do spotkania mojej osoby z Burmistrzem Groniczem do którego doszło w środę. Przez prawie 90 minut rzeczowej dyskusji zostało zaproponowane z jego strony rozwiązanie.Na tym etapie jest to propozycja mało zadowalająca.
Nikos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 85  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..