Dzisiaj jest 17 cze 2024, 15:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 85  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 10 mar 2010, 8:44 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny pisze:
spoczywa obowiązek finansowego zabezpieczenia tej imprezy, lecz na władzach miasta
Jaki tam obowiązek? :roll: Na dzień dzisiejszy, to może być jedynie dobra wola burmistrza i jego rady ;) Może to być też kiełbaska wyborcza, wszak okres ku temu, jest odpowiedni :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 mar 2010, 8:51 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
Może to być też kiełbaska wyborcza, wszak okres ku temu, jest odpowiedni

W sumie masz rację Turku.
Nie będę się domagał organizowania Festiwalu greckiego w tym roku, bo osoba siedząca na fotelu burmistrza jeszcze coś da a potem będzie krzyczała, że uczstnicy organizowaniu czegoś albo bierze udział w czymś, do czego ręki nie przyłożyła ale profity to czerpać będzie chciała z popularności imprezy.

P
G

a za 245 dni i tak ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 mar 2010, 9:16 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
I nie mów mi, że moje pieniądze wpłacone do Urzędu Miasta Zgorzelec, to nie są już moje pieniądze.
Mam wpływ na wydatkowanie ich.


A właśnie, że tak powiem po raz kolejny!!!! To BYŁY TWOJE pieniądze do momentu gdy zostały przekazane w formie podatku do urzędu miasta lub do skarbówki. Od tego momentu to pieniądze publiczne czyli miejskie w dyspozycji burmistrza i radnych. Jasne Grzegorzu?????

A jaki masz wpływ na ich wydatkowanie to widać w twoich zatrważających postach w/s orlika i innych inwestycji miejskich. Tak wpływasz na ich wydatkowanie, że wg twojej opinii wypływają z kasy miejskiej jak przez połamany cedzak. Nasuwa mi się taki wniosek: jesteś totalnym nieudacznikiem i wpływasz stricto negatywnie na wydatkowanie miejskich funduszy, a na dodatek nagłaśniasz to publicznie i przy okazji sam sobie to wytykasz i piętnujesz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 mar 2010, 10:51 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
przekorny pisze:
Jeśli zaczniemy wpłacać pieniądze na organizację FPG - imprezy kulturalnej przeznaczonej dla mieszkańców - już teraz możemy zacząć opracowywać ideę społecznej zbiórki na modernizację ulic, chodników czy rewitalizacji poszczególnych części miasta.

Dlaczego nie? Bierzmy przykład od bogatszych http://bit.ly/8Y1Vj6 Są już naśladowcy w Polsce http://bit.ly/cK1Hin


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 mar 2010, 11:07 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
PiTeK pisze:
Bierzmy przykład od bogatszych

Dziury da radę sprzedać. Ok
ale czy da się sprzedać błędy lub marnotrawstwo osób decyzyjnych?

makaron pisze:
Nasuwa mi się taki wniosek: jesteś totalnym nieudacznikiem i wpływasz stricto negatywnie na wydatkowanie miejskich funduszy

Makaronie masz rację.
Z tym, że ja m.in. na tym forum odszczekałem już swoją pomyłkę, jaką było wybranie R. Gronicza na fotel burmistrza.
Oświadcza, że więcej tego błędu nie popełnię.

Taki mam wpływ na swoje pieniądze.
Czy on jest duży?
Chyba tak, bo dostaję z różnych stron informacje na temat niewłaściwego działania służb miejskich oraz samego burmistrza i jego najbliższego otoczenia.
Wpływ będę miał taki, że w trakcie zbliżającej się kampanii wyborczej upublicznię wszystkie posiadane informacje w temacie "rzetelności" działania spółek miejskich zarządzanych przez prezesów wyciągniętych z kapelusza, jak króliki, i przedstawię, kto jest za to odpowiedzialny.
Nie robię tego teraz, świadomie i celowo, bo osoba siedząca na fotelu burmistrza zaraz zwala winę na, bogu ducha winnego urzędnika lub swojego zastępcę.
Jeśli na zastępcę to przynajmniej jest to przyznanie się do jego winy, jeśli natomiast na urzędnika, to jest to próba znalezienia winnych nie tam, gdzie jest przyczyna złego działania. Uważam, że wtedy mamy przykład próby przeniesienia odpowiedzialności za działania na inne osoby. Nadmieniam, że w dużej mierze niewinne.

Naprawdę żal ściska niektóre części ciała, jak widzę próby szukania winnych wśród urzędników szczebla podstawowego ale tak to już jest, jak się obsadza odpowiedzialne stanowiska swojakami = miernymi ale wiernymi.

P
G
a za 249 dni


Ostatnio zmieniony 10 mar 2010, 11:10 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 mar 2010, 12:29 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 23 sie 2009, 20:33
Posty: 134
Lokalizacja: Zgorzelec
PiTeK pisze:
Dlaczego nie? Bierzmy przykład od bogatszych http://bit.ly/8Y1Vj6 Są już naśladowcy w Polsce http://bit.ly/cK1Hin

Chyba od biedniejszych ? Ich dziury są 30% tańsze niż nasze, dodatkowo już w cenie tabliczka z nazwiskiem. Nasze dziury będzie można po roku (lub wcześniej) ponownie sponsorować, u nich taką dziurę załatają na amen, na dobre kilka lat - eee co to za atrakcja - dziur im zabraknie, nie to co u nas.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 mar 2010, 12:31 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 sie 2009, 13:42
Posty: 71
Lokalizacja: sąsiad przekornego
Grzegorz pisze:
na tym forum odszczekałem już swoją pomyłkę, jaką było wybranie R. Gronicza na fotel burmistrza.
Oświadcza, że więcej tego błędu nie popełnię.

No właśnie Grzegorzu, szczekasz na tym forum jak byle burek, któremu wystarczy ktokolwiek na horyzoncie aby szczerzył kły.
Grzegorz pisze:
Naprawdę żal ściska niektóre części ciała, jak widzę próby szukania winnych wśród urzędników szczebla podstawowego ale tak to już jest, jak się obsadza odpowiedzialne stanowiska swojakami

Żenujące jest, że wg Ciebie naczelnik wydziału odpowiedzialnego za daną sprawę jest urzędnikiem szczebla podstawowego. Zatem kim są pracownicy, którzy mu podlegają?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 mar 2010, 13:35 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
hm..
a co z festiwalem? :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 mar 2010, 13:52 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
sławek pisze:
Zatem kim są pracownicy, którzy mu podlegają

To też sa tylko pracownicy szczebla podstawowego.
Taki naczelnik, jak to byłeś w stanie ująć, wykonuje tylko i wyłącznie polecenia zwierzchnika.
Nie jest osobą decyzyjną na tyle, że mógłby czymkolwiek sterować.
Owszem, on przedstawia osobom zwierzchnim własny punkt widzenia, ale w sumie decyzja zapada tak trochę poza nim.
Chyba, że ma odpowiednie pełnomocnictwa, to wtedy ..... ale tutaj też decyzję ostateczną podejmuje człowiek powyżej naczelnika.

sławek pisze:
No właśnie Grzegorzu, szczekasz na tym forum

Sławku, sądzę, że to nie jest zaproszenie na inne forum?
Tutaj mnie wystarczająco nie lubią abym gdzie indziej musiał się znowu starać o zasłużenie negatywną opinię o sobie.
sławek pisze:
jak byle burek

Dobrze, że nie burak.

Dlatego też musisz wiedzieć, że jak negatywną opinię o dofinansowaniu Festiwalu Greckiego podpisze naczelnik, to ja i tak będę wiedział, że taka była decyzja osoby siedzącej aktualnie na fotelu burmistrza.


P
G

a za 249 dni ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 mar 2010, 19:31 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
sławek pisze:
Żenujące jest, że wg Ciebie naczelnik wydziału odpowiedzialnego za daną sprawę...


Jeśli wg Ciebie urzędnik pełniący funkcję Naczelnika Wydziału zdolny jest do podpisania jakiejkolwiek umowy skutkującej wydatkowaniem pokaźniej kwoty z budżetu miasta bez wiedzy i pełnej akceptacji przełożonych - to żenujący jest,... ale stan Twojej wiedzy nt. funkcjonowania jst.

Zwolnienie naczelnika jest moim zdaniem "odstrzeleniem kozła ofiarnego", żeby przykryć własny udział w tej sprawie. Szkoda go, bo jest doskonałym fachowcem i mógłby wiele dobrego zrobić w temacie miejskich inwestycji - z drugiej jednak strony jest to człowiek wykształcony, posiadający tak wiele specjalistycznych uprawnień budowlanych, że bez trudu sobie poradzi...
Zwolnienie go uważam jednak za kolejny nieprzemyślany, czy wręcz bezmyślny ruch ze strony władz miasta, ponieważ zatrudnienie na tym stanowisku człowieka o wiedzy choćby w połowie takiej, jaką posiadał poprzednik,.. będzie niezwykle trudne.

Władze miasta lekką ręką pozbyły się fachowca w postaci architekta Adama Cebuli, którego przez długi okres czasu nie miały kim zastąpić, teraz przyszła kolej na Naczelnika Wydziału Inwestycji,... - uparli się chyba, żeby zubożyć urząd o najlepszych fachowców.
Ciekawe kto następny....???

ps. Mam ogromną nadzieję, że obaj ci Panowie po jesiennych wyborach wrócą na swoje dawne stanowiska... :roll:


Ostatnio zmieniony 12 mar 2010, 19:34 przez przekorny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 mar 2010, 22:22 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Chuck Norris jr pisze:
hm..
a co z festiwalem?


Ano właśnie... 8)


Wracamy do tematu...



Że pojadę klasykiem... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 mar 2010, 21:33 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Dzięki Yello.
Właśnie! Wracamy do tematu... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 mar 2010, 8:04 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
aleksander pisze:
Wracamy do tematu... :)


NIKOS
Na jakim etapie są przygotowania do Festiwalu Greckiego w tym roku (2010)?

szkoda, że festiwal Grecki nie może się odbyć za 244 dni.
Mielibyśmy przy okazji co świętować.

P
G

ja i tak za 243 dni ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 mar 2010, 12:09 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Dostałem taką wiadomość:

Cytuj:
Witam
Odpowiadam na pytanie postawione mi na mojej stronie. -Przyjadę jak mnie zaprosicie i przygotujecie profesjonalnie mój koncert-
Na marginesie dziękuję za wpis.
Pozdrawiam

Jorgos Skolias
:grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 mar 2010, 12:24 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
Chuck Norris jr pisze:
Dostałem taką wiadomość:


Ja też .. i pytam.
Wiem, że odpowiedź mogę uzyskać u źródła.

Czy prawdą jest, że Nikos ma zostać dyrektorem Domu Kultury, jak M. Fiedorowicz obejmie rządy?

P
G


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 85  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..