Dzisiaj jest 16 cze 2024, 5:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 27 cze 2012, 21:07 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
PITER ten basen to jest masakra - już dawno kupę ludzi uciekło do niemiaszków, gdzie są o niebo lepsze warunki -> jak dla mnie po powstaniu nowej hali to miejsce mogą zrównać z ziemią :P

Dlatego wszystko przemawia za sprzedażą 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 cze 2012, 22:39 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Dla Ciebie mogą zaorać, ale wiele osób ma inne zdanie - dla tych którzy trenują pływanie warunki są wystarczające. Dolicz do tego szkoły, różne kluby - nie da się tego zaorać, a wbrew pozorom jednak trochę ludzi odwiedza ten obiekt - wejdź do holu CS i popatrz na rozpiskę rezerwacji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 cze 2012, 4:48 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Jak będą nią zarządzać tacy ludzie jak teraz CSR to szybko zabraknie funduszy na remonty i utrzymanie tego koszmarka. Boso ale w ostrogach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 cze 2012, 5:21 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
xionc pisze:
Jak będą nią zarządzać tacy ludzie jak teraz CSR to szybko zabraknie funduszy na remonty i utrzymanie tego koszmarka. Boso ale w ostrogach
Kolejny mundry, któremu wydaje się że gdyby to On zarządzał CSR to zwiększył by przychody o 100%. Ciekawi mnie, w jaki to cudowny sposób...Pewnie podniósłby cenę biletów, albo za pomocą zaczarowanego ołówka dorysował aqua park i lotnisko. 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 cze 2012, 6:50 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Zgadzam się, że basen ma rezerwacje, tyle że wg mnie pomimo tego nie zarabia na siebie -> jeżeli generuje straty, to może lepiej ten teren sprzedać firmie, która wybuduje aquapark? Wtedy będzie wilk syty i owca cała ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 cze 2012, 7:48 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
manzir pisze:
Zgadzam się, że basen ma rezerwacje, tyle że wg mnie pomimo tego nie zarabia na siebie -> jeżeli generuje straty, to może lepiej ten teren sprzedać firmie, która wybuduje aquapark? Wtedy będzie wilk syty i owca cała ;)


zanim napiszesz takie mądrości, poczytaj proszą trochę o tym jak zyskownymi inwestycjami w naszym kraju okazały się akfaparki...
http://inwestycje-egzotyczne.pl/2012/02 ... ankrutuja/


Ostatnio zmieniony 28 cze 2012, 7:51 przez neandertalski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 cze 2012, 8:23 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
manzir pisze:
jeżeli generuje straty, to może lepiej ten teren sprzedać firmie

zadam retoryczne pytanie. A co napiszesz jak nowa hala będzie generować straty?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 cze 2012, 9:57 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
tadam pisze:
zadam retoryczne pytanie. A co napiszesz jak nowa hala będzie generować straty?

Gdyby tak pozostawiono w Polsce wyłącznie to, co nie przynosi strat, to okazałoby się, że w naszej przestrzeni są tylko Hipermarkety, McDonaldsy, salony samochodowe i burdele... Generalnie to szkoły także przynoszą straty finansowe. O muzeach i ogrodach zoologicznych nie wspomnę. Polski kapitalizm trwa 30 lat, więc nie możemy porównywać się do krajów zachodu gdzie milionerzy prześcigają się w swej fantazji w inwestowaniu w kluby sportowe czy inne niedochodowe, lecz prestiżowe fanaberie. Jestem zdecydowanym liberałem gospodarczym, ale wiem, że droga do normalnego państwa polskiego, uczciwego, kapitalistycznego to dziesiątki, jak nie setki lat. Nie ma drogi na skróty... Przepraszam jest -powrót do socjalizmu i tej fantastycznej hierarchii społecznej w zależności od długości języka liżącego rowek sekretarzyków partyjnych i przebiegłości w procederze „cap ca rap”. :smt028
Oto dowód opłacalności obecności dobrego klubu koszykarskiego w Zgorzelcu.
http://www.zgorzelec.info/index.php?k_d ... g&t=news2b
Te dzieciaki możliwe że nie będą stały w bramach w lufką w zębach czy białkiem pod nosem. Sport to wielka siła wychowawcza. Tylko niech jakiś idiota nie wystrzeli, że grać czy rozwijać się sportowo można nawet w stodole czy pod blokiem, bo parsknę. 8)


Ostatnio zmieniony 28 cze 2012, 10:14 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 cze 2012, 10:39 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Dr. Dre pisze:
Tylko niech jakiś idiota nie wystrzeli, że grać czy rozwijać się sportowo można nawet w stodole czy pod blokiem, bo parsknę. 8)

Można. Podobnie jak można się rozwijać sportowo w hali z 30 tys widownią. Problem jest by znaleźć coś po środku czyli coś, gdzie będą godziwe warunki i coś na co miasto stać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 cze 2012, 10:41 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
prosiłem :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 cze 2012, 11:02 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Tylko niech jakiś idiota nie wystrzeli, że grać czy rozwijać się sportowo można nawet w stodole czy pod blokiem, bo parsknę


tadam pisze:
Można


Ale ubaw :smt082 :smt082 :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 cze 2012, 11:13 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
chyba chłopaki pomyliliście sport ze sportem wyczynowym. Co prawda to prawie to samo ale... no właśnie :smt030


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 cze 2012, 11:57 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
tadam pisze:
chyba chłopaki pomyliliście sport ze sportem wyczynowym. Co prawda to prawie to samo ale... no właśnie :smt030

chyba nie do końca... jeżeli w mieście jest klub który gra w ekstraklasie to łebki mają zupełnie inną motywację do grania na podwórku, niż gdy takiego klubu we wsi nie ma i tu nie chodzi o to ilu z nich tak naprawdę zagra w ogóle zawodowo kiedykolwiek, ale o to aby grali na podwórku a nie w kompie. zresztą łebki mają teraz jeszcze na dodatek jazdę z piłką nożną, choć też na granie na ME przecież za bardzo nie mają co liczyć, ale ostatnio z moim młodym dosłownie objechałem wszystkie orliki w mieście po południu w poszukiwaniu jednego wolnego boiska i ledwo się udało gdzieś znaleźć jedną wolną bramkę - kosze też były zajęte. ja to widzę na codzień i to nie jest bez związku z ME czy innym Turówem w ekstraklasie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 cze 2012, 12:07 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
neandertalski pisze:
chyba nie do końca...

nie było moją intencją udowadnianie, że sport można równie dobrze uprawiać bez infrastruktury jak i z nią, czy, że sport wyczynowy nie pociąga za sobą amatorskiego...

zacytuje siebie raz jeszcze:
tadam pisze:
Można. Podobnie jak można się rozwijać sportowo w hali z 30 tys widownią. Problem jest by znaleźć coś po środku czyli coś, gdzie będą godziwe warunki i coś na co miasto stać.


możliwe, że wybudowanie nowej hali zmotywuje jeszcze więcej dzieciaków do kosza ale jak miasto tego ciężaru nie udźwignie to demotywacja na innych płaszczyznach może w efekcie końcowym przynieść więcej szkód niż pożytku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 cze 2012, 12:39 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
tadam pisze:
możliwe, że wybudowanie nowej hali zmotywuje
Trzeba się powtarzać: Jeśli nie będzie hali nie będzie Turowa w ekstraklasie.

tadam pisze:
jak miasto tego ciężaru nie udźwignie
zwykłe gdybanie, bez wiedzy szczegółowej. Bez wiedzy o kosztach utrzymania starej, bez wiedzy o planach zbycia starego obiektu, bez bez bez - Gdybanie czy nie?
tadam pisze:
demotywacja na innych płaszczyznach może w efekcie końcowym przynieść więcej szkód niż pożytku.
Jakiej inne płaszczyzny? Czytałem już wiele „chciejstw”, aby te pieniądze przeznaczyć, a to na śmietniki, na naprawę ulic, elewacji, organizację koncertów, wybudowanie wysypiska, i wiele wiele innych. Tylko, że zapomniano, że te pieniądze są z określoną celowością, a koszty utrzymania tej hali mogą się okazać niższe niż utrzymanie aktualnej. Ktoś będzie tęsknił za basenem? Ludzie! trzeba się zdecydować czy narzekamy na nasz basen czy go nadal chcemy. Pewnie kolejne chciejstwo się obudzi i ktoś powie, że można wyremontować nasz basen… Wszystko można, ale trzeba się zdecydować na jedno, albo na drugie, trzecie, czwarte. Z pustego nie nalejesz. Są także głosy krytyki które wynikają z walki politycznej, ale do niej juz przywykliśmy. ;) Także mam swoje chciejstwa i mam nawet przeświadczenie, że moje są najlepsze, najrozsądniejsze. Tylko, że ja nie jestem u steru, a blokowanie/ krytykowanie czegokolwiek cofa nas do tyłu. Każdy ma własną wizję, a jeśli chce ją realizować to trzeba się wysilić, przekonać do swoich racji większość i realizować ją. Uwierzcie, każdy z nas będzie miał wtedy opozycję i okaże się, że nie jesteśmy tacy idealni. Więc do dzieła, a nie na skróty. PO ma władzę czy ktoś tego chce czy nie… Zdobyła ją legalnie i już. :roll: No może przy wykorzystaniu pewnych sztuczek socjotechnicznych, ale to już niczyja wina że naród durny i średni IQ poniżej 15 :D


Ostatnio zmieniony 28 cze 2012, 12:44 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 88  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..