Dzisiaj jest 16 cze 2024, 13:28

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 11 cze 2007, 9:48 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
raul0505 pisze:
jest sens. otóż jestem mieszkancem okolic zgorzelca, jezeli chcialbym dojechac jadac tylko pksem to mam jedynie 3 atobusy ze zgorzelca w godzinach popoludniowych i jeden wieczorny ,np jak z jakiegos powodu nie wroce o 15.30 autobusem to musze czekac do 18.20 (gdyby nie bylo innych przewoźników), inni przewoznicy kursują co godzinę. tak wiec ja widzę sens w wydawaniu pozwoleń


hmmm... chyba mnie nie zrozumiałeś....
pytałem o sens pozwoleń w ogóle. Gdyby nie pozwolenia (które sie wydaje lub nie) przewoźnicy jeździli by jeszcze bardziej elastycznie. A PKS pewnie zlikwidował by dwa z trzech kursów o których piszesz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 cze 2007, 9:57 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 mar 2007, 17:44
Posty: 169
Lokalizacja: Zgorzelec
masz racje. źle Cię zrozumiałem i zgadzam sie z tym że pozwolenia nie mają sensu i każda firma zajmująca sie przewozem powinna mieć na tym polu wolna rękę i ustalać kursy według wlasnych obliczeń zysków i strat


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 cze 2007, 10:08 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
A co to za różnica czy na trasie miejskiej jeździ jeden autobus z pks,u czy dodatkowe dwa?
Czy te dodatkowe dwa autobusy odbiorą klientów pks,owi?
Kierowcy,którzy zwalniają się z pks,u dostają zaliczkę na poziomie swoich miesięcznych dochodów.
Prywatni przewoźnicy podkupują kierowców.Ale co z tego?PKS to nie tylko rozwalone autosany,ale także przewozy towarowe.
Firma ,nawet gdyby nie wytrzymała konkurencji w przewozach ludzi to na przewóz towarów znajdą się zawsze klienci.
PKS musi się też liczyć z tym,że płacąc kierowcy z wielkim brzuchem i włosami na plecach,a także 30-sto letnim stażem 1500zł to raczej szybko taki kierowca zmieni pracodawce.
Teraz nie ma ludzi do pracy,także ostatni w pks-ie zgasi światło juz nie długo.

Prywatne firmy rozwijaja się bardzo szybko,PKS stoi w miejscu z taborem i płacami.
I teraz pytanie kto chce pracować za 1500,a kto za 3000?Robiac to samo,ale na lepszych narzędziach pracy jakimi sa autobusy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 cze 2007, 13:10 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Co do zasady zgadzam się z toba w pełni. Ale zastanów sie ile tek z włosami i stażem będzie dostawał emerytury bo z tych trzech tysiecy do zusu zgłoszone jest 940 bo tyle byc musi , a juz jak mu sie niedaj boże choroba zdarzy to kołki w zęby jego i całej jego rodzinie.
Jestem zwolennikiem rozwiju miejskiej linii w Zgorzelcu, jest tu miejsce i dla pksu i dla innych przewoźników, zresztą jak w całej komunikacji w naszym regionie, ale nie koniecznie powinny one za sobą w kilku minutowym odstepem jeździć podobna trasą. Przy niwielkim nakładzie srodków możnaby stworzyć nawet w tak złym komunikacyjnie terenie jakim jest miasto Zgorzelec rozsądną siatkę komunikacyjną. Jedak do tego trzeba by wspólpracy pomiędzy władzami miasta, powiatu, gminy i firm przewozowych. Mysle ze te ostatnie dogadałyby się mimo, że są dla siebie konkurencją ale obecne władze ani przez moment nie próbują robić czegokolwiek dla mieszkańców a fundują nam igrzyska prześcigajac się w głupocie i robiąc sobie na wzajem świństwa.
A propo, te lepsze narzędzia pracy to te 30-letnie Setry?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 cze 2007, 13:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
bog180 pisze:
Ale zastanów sie ile tek z włosami i stażem będzie dostawał emerytury bo z tych trzech tysiecy do zusu zgłoszone jest 940 bo tyle byc musi , a juz jak mu sie niedaj boże choroba zdarzy to kołki w zęby jego i całej jego rodzinie.

ja sie zastanowiłem i wyszło mi jakieś 20 tys. na plusie rocznie... a co do emerytury to lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 cze 2007, 19:27 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Ciekawe jest to,że ci którzy dowodzą w mieście,nie wpadli na pomysł tego typu:
Siwex północna część miasta,Vektor południowa,a dla PKS tworzymy nową linię .
Wtedy jedna i druga firma obsługiwała by po połowie miasta,a PKS miałby "szybką" linię powiedzmy od szpitala poprzez całe miasto,az na rondo i z powrotem.

PKS to taki trochę relikt przeszłości.Kierowcy całe życie tyrali na te swoje emerytury,to co im zależy ostatnią dekadą pracy zarobić na w miarę dobrą emeryturę.

Myślę,że oni wolą jeździć 20 letnią Setrą niż 10 letnim Jelczem.
Masz prawo jazdy,przejedź się 3 letnim golfem,a 10 letnim mercedesem,chociaż te 30 letnie sa i tak wygodniejsze :).
Jest różnica.
Ciekawe czy kiedys stanie sie tak ,że pks nie tylko u nas zwinie się całkiem z rynku przewozów osobowych.Ale co wtedy z dworcami?

Zgłaszają może parę setek mniej niż dają im do ręki,ale tez bez przesady.
Firma ,która raz podpadnie US ,już jest ciagle pod lupa,im to nie potrzebne.
Teraz wszędzie kasa,a nie sentymenty.Co kierowcy po wczasach pracowniczych od 20 lat w Pogorzelicy ,kiedy nie ma na nowsze auto czy studia córki.
Też człowiek inaczej się czuje kiedy ma więcej pieniędzy,nie tylko materialiści.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 cze 2007, 20:18 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 10 gru 2006, 10:47
Posty: 119
Lokalizacja: Zgol
Cytuj:
A propo, te lepsze narzędzia pracy to te 30-letnie Setry?


Są młodsze :smt026

Ernesto pisze:
Myślę,że oni wolą jeździć 20 letnią Setrą niż 10 letnim Jelczem


Zwłaszcza, że przez ten niecałe 20 lat autobus ten jezdził po francuskich drogach i został sprzedany przez właściciela z Francji z powodu wieku, a nie stanu technicznego.

Taka 16- letnia Setra przebija naszego Jelcza choćby z 10 - letnim stażem , ale zrobionym po naszych drogach.

Ernesto pisze:
Siwex północna część miasta,Vektor południowa,a dla PKS tworzymy nową linię .
Wtedy jedna i druga firma obsługiwała by po połowie miasta,a PKS miałby "szybką" linię powiedzmy od szpitala poprzez całe miasto,az na rondo i z powrotem.


I to w takiej lub trochę innej formie miałoby sens, a tak pewnie skończy się tym, że "busiarze" za jakiś czas zrezygnują, bo nie będzie się kręcić, a PKS zostanie nadal dokładając do lipnego interesu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 cze 2007, 20:35 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Jeśli ktoś jeździł 50 o różnych porach to widać kiedy i kto korzysta z tej linii.
Rano po 7 młodzież do szkół od Jędrzychowic do Warszawskiej.
Spokojnie można podstawić dwa autobusy,jeden za drugim o tej samej porze.
W ciągu dnia jeździ zazwyczaj maksymalnie 10 osób na raz.
Popołudniu do 20 w porywach,ale średnio około 10 do 15.
Wieczorem nie korzystałem ,to nie wiem.
Ja widzę wszystkie trzy sztuki,przez większość dnia ,i oni jeżdżą na pusto,po co to robią?
Z jednej strony można by powiedzieć,że właściciele firm przewozowych lekko sie przeliczyli.
Jakiś dziwny klimat z tymi nowymi 50.
Chyba pojeżdżą kilka miesięcy i dadzą sobie spokój.

Hehehe dla jednej firmy nie ma klientów, to w interes wchodzą jeszcze dwie kolejne hehehe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 cze 2007, 21:35 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Wiesz ze zastanawiałem sie czemu w aviatrku masz czesia juz wiem hahahahah!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 cze 2007, 9:07 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
bog180 pisze:
Wiesz ze zastanawiałem sie czemu w aviatrku masz czesia juz wiem hahahahah!


Widzę ,że chciałeś błysnąć ale Ci nie wyszło,nie wiem czy jak zwykle czy to Twój pierwszy raz.
Typ w avartrze to Afred,poszukaj na google kim jest Alfred,i możesz przygotowac się do kolejnej osobistej wycieczki,ale bardziej sie przyłóż .
Czesio wygląda tak:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 cze 2007, 10:19 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Widzisz Raul i tu sie całkiem zgadzam, w tych godzinach w których sa własnie takie luki w rokładach powinno wydawać się nowe pozwolenia, to jest zgodne z prawem, oczekiwaniem mieszkańców, i zdrowym rozsadkiem. Miasto zadziałało odwrotnie nie zagęściło rozkładu 50-ki pozostawiło duze luki a nowe pozwolenia wydano na godziny szcytów ustalajac odjazdy około 10 min przed istniejacymi odjazdami.
Ernesto nie jestem fanem " wlatcy móch" a dla mnie symbolem tych gnomów jest czesio i dlatego tak napisałem - nie traktuj tego jako osbistą wycieczkę a raczej moją ocenę tresci twoich wypowiedzi. jeżeli cie dotknałem to przepraszam nie miałem takiego zamiaru.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 cze 2007, 10:34 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 mar 2006, 8:30
Posty: 65
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie żebym sie tam czepiał Ernesto, ale to chyba Marcel a nie Alfred ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 cze 2007, 11:54 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Eldrich pisze:
Nie żebym sie tam czepiał Ernesto, ale to chyba Marcel a nie Alfred ;-)



to była celowa zmyłka dla naszego,bohatera z psychiką odwróconą o 180 stopni,ale jak widac poległ,i nie wychwycił tego smakowitego kąska ,a szkoda bo pozuje na takiego intelygenta,prawie wykształciucha


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 cze 2007, 13:14 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
bog180 pisze:
...w tych godzinach w których sa własnie takie luki w rokładach powinno wydawać się nowe pozwolenia...


powtórzę swoje pytanie: jaki jest sens pozwoleń na przewozy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 cze 2007, 6:39 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Sens pozwoleń widac na nowej 50-tce . Wydajacy powinien sprawdzić czy przewoxnik ma srodki do wykonywania przewozów. Jazda tego typu busem z jednymi drzwiami do wsiadania i wysiadania jest karykatura miejskiej linii, niee wspominam juz o ludziach niepełnosprawnych czy z dzieckiem w wózku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..