Dzisiaj jest 17 cze 2024, 1:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 28 lis 2011, 17:11 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Właśnie wróciłem ze spaceru i przechodząc w pobliżu feralnego skrzyżowania stwierdziłem, że nie ma zapowiadanych liczników wyświetlających czas do zmiany świateł... Wie ktoś, gdzie one się podziały???
Poza tym o tej porze (16.40) nigdy nie było tak długich kolejek samochodów i to z każdej z możliwych stron... Przeleciało mi przez myśl, że jedyne co się zmieniło to oznaczenia poziome, zmiana kierunku jazdy ze środkowego i prawego pasa, słupy podtrzymujące sygnalizację i prędkość, z jaką kierowcy pokonują skrzyżowanie, czyli jej spowolnienie.

Pytanie brzmi: kto podjął decyzję o konieczności zmiany zasad jazdy przez to skrzyżowanie oraz kto, na podstawie jakich opracowań (badania ruchu?) i za jaką kwotę jej dokonał??? :smt084

Może na jutrzejszej sesji RM któryś z radnych podejmie się wyjaśnienia tej zagadki???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lis 2011, 19:59 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Wydzieliłem z wątku O ŁOSIACH.


Wszyscy pomocni otrzymali dodatkową cyferkę :smt023


Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 20:03 przez YELLO_35, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lis 2011, 20:11 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
yARO_81 pisze:
Wg mnie powinno to uplynnic troche ruch bo auta skrecajace w lewo nie beda blokowac tych jadacych na wprost ewentualnie nie trzeba bedzie ich omijac.



YELLO_35 pisze:
Ja to teraz marnie widzę - zwłaszcza w godzinach szczytu :|


No i niestety Arek miales racje... Marnie to wyglada w godzinach szczytu. Ludki dalej jezdza jak jezdzili wgryzajac sie na wprost z lewego pasa. To powoduje jeszcze wiecej zagrozenia niz stary uklad :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lis 2011, 20:35 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
yARO_81 pisze:
Ludki dalej jezdza jak jezdzili wgryzajac sie na wprost z lewego pasa. To powoduje jeszcze wiecej zagrozenia niz stary uklad :(


Mnie zastanawia też inna rzecz - dlaczego nie ma (albo ja nie widziałem) ostrzeżenia o nowym układzie pasów i innych tablic informujących o zagrożeniu - było nie było jednego z kluczowych skrzyżowań w mieście :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lis 2011, 21:36 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Przechodzę obok tego skrzyżowania codziennie w drodze do szkoły od 4 lat i bardzo pociesznie wyglądał dziś korek aż po stację Orlen czego nigdy chyba jeszcze nie było..... kompletny brak logiki i strzelenie sobie w kolano....tylko czemu mnie to w tym mieście nie dziwi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lis 2011, 8:02 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Mało tego, że rozwalili ruch na tej krzyżówce, to dodatkowo tablicę z rozrysowanymi pasami powieśili w taki sposób, w jaki sposób została przeprowadzona modernizacja tego skrzyżowania, czyli do du.py -> sam sygnalizator świetlny jest w pionie, ale tablicy to już nie chciało się zawiesić porządnie :twisted:


Ostatnio zmieniony 29 lis 2011, 8:03 przez manzir, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lis 2011, 9:15 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
yARO_81 pisze:
Wg mnie powinno to uplynnic troche ruch bo auta skrecajace w lewo nie beda blokowac tych jadacych na wprost ewentualnie nie trzeba bedzie ich omijac.

wg mnie to nie może upłynnić ruchu, bo przy takim układzie jadący prosto blokują tych którzy skręcają w prawo i kiedyś mieli zieloną strzałkę. na Reymonta jest zupełnie inny układ, bo tam mało kto skręca w prawo z powodów raczej oczywistych, więc ten pas po prostu służy do jazdy prosto. koło UM na skrzyżowaniu głównymi kierunkami ruchu były prosto i w prawo wg mnie, tymczasem mniej jeżdżony kierunek w lewo zyskał osobny pas...
mnie jeszcze jedno zaintrygowało na tym skrzyżowaniu - światła na przejściu dla pieszych przez Konarskiego... przecież tu prawie nikt nie zjeżdża ze skrzyżowania, a teraz na dodatek będzie się jeszcze chodnik korkował;)


Ostatnio zmieniony 30 lis 2011, 12:08 przez neandertalski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lis 2011, 9:21 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski - gwoli ścisłości (ja wiem , że forum fiksuje czasami) - to cytat Jarka jest :) Nie mój :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lis 2011, 9:22 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 mar 2008, 16:10
Posty: 7
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
światła na przejściu dla pieszych przez Konarskiego... przecież tu prawie nikt nie zjeżdża ze skrzyżowania, a teraz na dodatek będzie się jeszcze chodnik korkował;)


Ten zabieg już całkowicie ośmieszył "modernizację świateł"...

W tej chwili dzięki osobnemu pasowi do skrętu na Domańskiego mamy istny "UM/SM PAS", bo chyba tylko oni będą z niego korzystać. Ten pas miałby sens, gdyby dało się tamtędy wjechać na granicę.

Jeśli już ktoś chciał zrobić "porządek" to mógł ten środkowy pas zrobić w przeciwną stronę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lis 2011, 9:25 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
neandertalski - gwoli ścisłości (ja wiem , że forum fiksuje czasami) - to cytat Jarka jest :) Nie mój :|


Tak to byl moj cytat... I juz sie z niego wycofuje rakiem... Mialem nadzieje, ze bedzie dobrze. Pisalem rowniez, ze zycie zweryfikuje pomysl. I zweryfikowal - totalny niewypal :(


Ostatnio zmieniony 29 lis 2011, 9:25 przez yARO_81, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lis 2011, 9:27 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 24 lis 2012, 23:47 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lis 2011, 9:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Cytuj:
neandertalski - gwoli ścisłości (ja wiem , że forum fiksuje czasami) - to cytat Jarka jest :) Nie mój :|

no tak - nie mam pojęcia czemu tak zacytowało? zaznaczałem "cytowaniem selektywnym" a wyszło jak widać, hm pewnie to wina PO i rządu chcącego znów skłócić społeczeństwo, tak aby się zajmowało kolejnymi tematami zastępczymi, zamiast tematami najważniejszymi;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lis 2011, 9:37 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 mar 2008, 16:10
Posty: 7
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
znaczy jak? Skręt ze środkowego pasa w prawo???


Ze środkowego pasa w lewo, w stronę kościoła ;) . Wiem - tak samo bez sensu, ale staram sobie to jakoś wytłumaczyć :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lis 2011, 9:49 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
peter pisze:
Ze środkowego pasa w lewo, w stronę kościoła


Chyba nie bardzo łapiesz o co loto... :-?

neandertalski pisze:
no tak - nie mam pojęcia czemu tak zacytowało? zaznaczałem "cytowaniem selektywnym"


Też mi tak niekiedy robi :|
neandertalski pisze:
hm pewnie to wina PO i rządu chcącego znów skłócić społeczeństwo, tak aby się zajmowało kolejnymi tematami zastępczymi, zamiast tematami najważniejszymi;)


Ale na to nie wpadłem...
Zapewne tak jest 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lis 2011, 10:27 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Z głównej :

Skrzyżowanie „Pod Orłem” po staremu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..