Dzisiaj jest 17 cze 2024, 14:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 26 sie 2008, 17:45 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 cze 2007, 13:37
Posty: 286
Lokalizacja: wrocek
gdyby psychiatra zbadał jeszcze paru ludzi, to mogłoby się okazać, kto w tym powiecie pociąga za sznurki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sie 2008, 21:14 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Informację przekazała Pani Violetta Niziołek, Prokurator Prokuratury Okręgowej - Rzecznik Prasowy. Stąd wniosek, że ta informacja nie podlega tajemnicy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 sie 2008, 22:19 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 cze 2007, 13:37
Posty: 286
Lokalizacja: wrocek
trudno to zrozumieć, dlaczego starosta zgorzelecki potrzebuje w tej sprawie obrońcy? rozumiem, że każdy ma do tego prawo, ale czemu facet się tak ośmiesza? do czego mu potrzebny obrońca? może rzeczywiście pomoc psychiatry jest tu konieczna


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 sie 2008, 6:06 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 sty 2006, 9:06
Posty: 87
Witam forumowiczów i czytelników Forum
Tak się składa, że osobiście odczułam skutki tego, że na takie wysokie stanowisko powołany został człowiek nieodpowiedzialny, a wręcz bym powiedziała nieobliczalny. Zachowaniom starosty miałm okazję przez kilka miesięcy się przyglądać. Muszę przyznać, że nie wierzyłam czasami ani własnym oczom, ani też własnym uszom, że tak może zachowywać się osoba, której powierzono wysoką funkcję. Niestety, za przyzwoleniem jednych, dla wygody innych osób tacy ludzie utrzymują się na stanowiskach. Wielu radnych uwierzyło w czystość intencji Pana starosty, w prawdziwość wypowiadanych przez Niego słów. Bo nikomu nie przyszłoby do głowy, że Pan Starosta może mówić publicznie nieprawdę, że wykorzystuje swoich koalicjantów do działań przeciwko ludziom dla siebie niewygodnym. Ma do dyspozycji tyle narzędzi, że wszystko może zrobić, jeżeli trafi na podatny grunt, to znaczy na ludzi, dla których perfidne działanie jest chlebem powszednim lub też innych, którzy dla własnego interesu lub świętego spokoju nie wystąpią przeciwko złu.
Poznałam mechanizmy tych działań, z przykrością też powiem, że też prawdziwe twarze niektórych osób, dla których „ludzka przyzwoitość” jest terminem obcym.
Niestety, tak się dzieje w życiu publicznym i będzie działo tak długo, dokąd będzie przyzwolenie społeczne na takie działania.
Pozdrawiam H.I


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 sie 2008, 20:33 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 19 cze 2008, 8:02
Posty: 10
Lokalizacja: zza monitora
I.Hanna napisał/a:
Tak się składa, że osobiście odczułam skutki tego, że na takie wysokie stanowisko powołany został człowiek nieodpowiedzialny, a wręcz bym powiedziała nieobliczalny. Zachowaniom starosty miałm okazję przez kilka miesięcy się przyglądać.

Dziwne to,że widząc niegodziwe działanie starosty sama nie zrezygnowałaś z tak intratnej posady. Szkalując kogoś, samemu trzeba byc uczciwym i żeby inni nie mieli Ci nic do zarzucenia.
Z artykułów w lokalnych gazetach można wywnioskowac, że sama stosowałaś metody zarzucane przez Ciebie staroście, będąc dyrektorem PCPR. Wynika z tego,że masz mentalonośc na poziomie moralności "Kalego".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 sie 2008, 21:20 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 11 lip 2008, 18:54
Posty: 77
Lokalizacja: zgorzelec
weronika pisze:

Dziwne to,że widząc niegodziwe działanie starosty sama nie zrezygnowałaś z tak intratnej posady. Szkalując kogoś, samemu trzeba byc uczciwym i żeby inni nie mieli Ci nic do zarzucenia.


Czyżby I.Hanna jeździła również "na bani"?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 sie 2008, 21:48 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 19 cze 2008, 8:02
Posty: 10
Lokalizacja: zza monitora
w. konrad napisał/a:

Czyżby I.Hanna jeździła również "na bani"?


nie wiem na czym I.Hanna jeździ (ropa, benzyna), wiem natomiast, że nie ma przyzwolenia
społecznego na działanie w jej stylu. Nie bronię starosty, tylko nie lubię hipokrytów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 sie 2008, 22:21 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
I bardzo dobrze, a teraz wracamy do tematu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sie 2008, 5:28 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 sty 2006, 9:06
Posty: 87
Witam, sama Weroniko widzisz, że lokalna prasa jest idealnym narzędziem , aby człowieka niszczyć. I nie mogę , a nawet nie chcę tłumaczyć się prasie, że nie jestem wielbłądem, że problem, który poruszają, jest o wiele głębszy i wymaga dłuższej rozmowy a nie przez telefon komórkowy lub kiedy człowiek jest zajęty.
A jeśli chodzi o intratność tej posady- może dla innych to ma znaczenie, ja nie po to podjęłam się tej pracy.
I trzecia kwestia- umowę miałam do 30 czerwca i nie chciałam wcześniej " zostawić zabawek i pójść do domu". Pracowałam z ludźmi i dla ludzi, i taką postawę uznałabym za nieodpowiedzialną.Brak zgody na takie postępowanie Pana Starosty, bez względu na to, kto za tym stał, wyraziłam stosownymi pismami a także nie przystępując do ponownego konkursu, którego wynik i tak był przygotowany dla Pani Andrysz.
A co do jazdy " jak Konrad pyta , "na bani" - nie jeżdżę. I nie wsiadam do samochodu z kierowcą, o ile wiem, że pił. Jestem też w stanie zrobić wszystko, żeby i ta osoba za kierownicą nie usiadła. Mogę powiedzieć, że szkoda, że zabrakło Panu Woroniakowi kogoś, kto nie dopuściłby Go za kierownicę. Trudno uwierzyć bowiem, że wypił tylko piwo bezalkoholowe.
Pozdrawiam Hanna I.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 wrz 2008, 9:55 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
ze strony głównej:

Na najbliższej sesji rady powiatu może dojść do głosowania radnych nad wnioskiem o odwołanie obecnego Starosty Piotra Woroniaka. Jeżeli tak się stanie to może powtórzyć się sytuacja sprzed dwóch lat, kiedy to w Starostwie nastała „czystka”. Sam Woroniak oświadczył, że w ewentualnym głosowaniu udziału brać nie będzie, dlatego wynik będzie zależny od pozostałej dwudziestki. W przypadku przegłosowania wniosku wiele osób może stracić pracę. Zależności rządzą światem, a radni... no cóż, czasem radni rządzą starostą... Jednak gdzie kończy się honor, tam zaczyna się walka o stołki i pieniądze. Dlatego zadaliśmy radnym proste pytanie: „czy na najbliższej sesji Rady Powiatu zagłosuje Pan/Pani za odwołaniem starosty, czy przeciw ? Odpowiedzi są czasem szokujące, jednak odkrywają nagą prawdę o tym, czy warto następnym razem zagłosować na konkretnego kandydata. Na pewno powrócimy do wszystkich wypowiedzi podczas następnych wyborów samorządowych. Miłej Lektury.

Jasińska Dorota: Jeszcze nie mam zdania korzystam z ostatnich dni urlopu. Będę miała jeszcze dużo czasu, żeby o tym pomyśleć.

Karolak Szymon: Nie zastanawiałem się nad tym, bo mam urlop. Wymaga Pan odpowiedzi jakby to było czarne albo białe, a w życiu czasem jest też kolor szary. Ja czekam na pewną informację i w zależności od tego jak zostanie ona przedstawiona to tak zagłosuję.

Kozieł Eleonora: Jestem za odwołaniem. Na miejscu Starosty podałabym się do dymisji już dawno. Dla mnie liczy się przede wszystkim honor prawość.

Kurzątkowska Emilia: To jest wyjątkowe pytanie na które nie chcę dzisiaj odpowiadać. Musze odpowiedź zostawić na zaś kiedy poznam bliższe szczegóły. Jako osoba prywatna nie będę oceniała nikogo dopóki nie zobaczę dokumentu z zarzutem. Mogę jednak odpowiedzieć teoretycznie, że jeżeli chodzi o fakty to każdy normalny człowiek ocenia je tak samo. Jeżeli jest ewidentna wina to każdy człowiek powinien zostać ukarany.

Leszczyński Wojciech: Opowiadanie się za funkcjonowaniem tego urzędu przez Pana Piotra Woroniaka to jest wstyd i kompromitacja dla całej Rady Powiatu

Matyjasik Marian: Nie zastanawiałem się jeszcze nad tym. (pyt: ale czy Pana zdaniem osoba, która prowadziła samochód pod wpływem alkoholu powinna ponieść konsekwencje ?) odp: A pan nigdy nie pił ? (!!) Czy Pan nigdy nie pił piwa i nie prowadził samochodu ? (po chwili) To Pan jakiś dziwny jest.... (po chwili) żartuję oczywiście. Nie wiem czyt jest sens zmiany Woroniaka, bo jest już połowa kadencji, a tak to przychodzi inna miotła i inaczej zamiata. Nie muszę się wypowiadać w tym temacie do mediów, bo to jest moja sprawa, a o moich wyborców niech się Pan nie martwi.

Pacyniak Szymon: Będę głosował za odwołaniem, mimo że jest to wielki problem osobisty starosty to nie można w taki sposób reprezentować powiatu. Współczuję mu jako człowiekowi. Oczywiście może się okazać, że sąd orzeknie że jest niewinny i wtedy wszyscy będą go przepraszać, ale mimo to zagłosuję za jego odwołaniem.

Paszkiewicz Roman: Nic nie wiem na ten temat, czwartego jest dopiero sesja i dopiero wtedy będziemy się przymierzać. Trudno coś mówić na ten temat. Klub dopiero podejmie decyzję... no przecież my nie będziemy decydować. Nie jesteśmy sadem kapturowym, jeżeli starosta będzie miał wyrok to dopiero można coś zdziałać, a nie tak z marszu. Starostę na pewno odwołamy, ale na chwilę obecną poczekamy co będzie.

Sadulska Halina: Na dzień dzisiejszy nie umiem odpowiedzieć na pytanie, bo nie znam dokumentów. Przewodniczący rady nie przekazał nam na dzień dzisiejszy takowych więc nie umiem odpowiedzieć na pytanie. Nie chcę się opierać wyłącznie na doniesieniach prasowych. Wcześniej Pan Leszczyński i Strojny byli w sytuacji kiedy spóźnili się ze złożeniem oświadczeń majątkowych i tak samo mogliśmy ich odwołać. Nie zrobiliśmy tego, bo sąd uchylił tą decyzję. Sama także kiedyś znajdowałam się w podobnej sytuacji kiedy i prowadziłam działalność gospodarczą co w świetle mojego statusu nie było zgodne z prawem. Było to z mojej strony zwykłe przeoczenie, jednak honor podpowiadał mi, że powinnam się podać do dymisji i tak też zrobiłam. Jeżeli okaże się, że dokumenty w sprawie Pana Woroniaka potwierdzą stan rzeczy, to moim zdaniem każdy radny powinien stać na stanowisku prawa i powinien zagłosować za odwołaniem. Jak można wtedy chronić człowieka, który popełnił wykroczenie. To radni powinni być przykładem dla innych.

Sosnowski Jacek: Będę trzymał się dyscypliny klubowej i zagłosuję za odwołaniem. Osobiście polubiłem starostę, ale jeżeli chodzi o tego rodzaju postępowanie, to jesteśmy osobami publicznymi i musimy odpowiadać za to co robimy. To czego dopuścił się starosta jest naganne.

Sośniak Alicja (Klub Porozumienie Prawicy) - brak kontaktu

Stodolny Zbigniew: Będę głosował za odwołaniem, bo jeżeli ktoś popełnia przestępstwo to musi ponieść konsekwencje.

Szczech Kazimierz: Będę głosował przeciwko odwołaniu, mam oczywiście możliwość samodzielnego podejmowania decyzji, ale nie chcę tego robić bo tak ma być. Stanowimy grupę, która zajmuje konkretnie oficjalne stanowiska.

Trent Władysław: Nie zastanawiałem się nad tym. Jest jeszcze spotkanie radnych z P. Osobiście uważam, że powód ewentualnego odwołania Woroniaka jest śmieszny. Wszystko jeszcze zależy od tego jak się wypowie ten cały klub PO. Tu warto zadać jeszcze pytanie jak doszło do zatrzymania i takie tematy. (po chwili) Panie niech mi pan nie zawraca głowy bo ja teraz pracuję. (g.16:05)

Tureniec Mariusz(PiS) - brak kontaktu

Tyc Andrzej: Będę za odwołaniem, ponieważ popełnił przestępstwo formalne, z które jest sankcja i ten kto pełni taką funkcję nie powinien mieć takiego zarzutu, tym bardziej że wszystko wskazuje na to, że sankcja zostanie zmaterializowana. Absolutnie nie widzę żadnych okoliczności łagodzących i sprawa wydaje się być oczywista.

Woroniak Piotr: Albo nie będę głosował, albo wstrzymam się i pozostawię radnym wybór.

Zagajski Jerzy: Jestem za odwołaniem, Pan Woroniak co robi jest moim zdaniem niemoralne i powinien ustąpić ze stanowiska z dniem przyłapania go na jeździe po pijaku.

Stanisław Żuk: Sytuacja jest jasna i uważam że powinien odejść tej funkcji.

Stanisław Mikołajczyk: Zbyt wcześnie jeszcze na ocenę, jeżeli chodzi o termin sesji. Nie ma jeszcze wszystkich informacji od zainteresowanego, dlatego o tym jak zagłosuję będę mógł powiedzieć przed sesją. Sądzę że posiedzenia komisji pozwolą wypracować odpowiednie stanowiska w tej sprawie. (pyt.: Czy Pana zdaniem jakakolwiek osoba prowadząca samochód pod wpływem alkoholu powinna zostać ukarana?) odp.: tak

Jerzy Strojny: Byłem osobą, która podpisała wniosek i będę raczej w tym temacie konsekwentny. Uważam, że starosta powinien ustąpić, bo sytuacja jest jasna i czytelna. Obecnie tracą na tym wszyscy mieszkańcy.

20530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 wrz 2008, 15:04 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 03 wrz 2008, 13:12
Posty: 37
Lokalizacja: stad
Matko, co za bełkot.

Panowie i Panie wyborcy popatrzcie na kogo głosowaliście, bo nie często zdarza się zestawić ze sobą taką błazenadę i degrengoladę.

Wypowiedzi większości z tych radnych nadają się jedynie do szkła kontaktowego, bo ciężko uwierzyć, że słowa Pana Matyjasika są wypowiedziane świadomie. Identycznie zbłaźnił się Pan Trent twierdząc, że ewentualny powód odwołania Starosty jest śmieszny. Jak doszło do zatrzymania? A co to ma do rzeczy, zatrzymano faceta, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Czy było to zatrzymanie po doniesieniu, czy rutynowa kontrola nie ma nic do rzeczy.

Jedynym słusznym jest fakt, że Pan Woroniak powinien sam ustąpić ze stanowiska skoro postawiono mu tak poważne zarzuty. Każdy inny scenariusz pokazuje jaki jest poziom naszej zgorzeleckiej władzy.

Mnie jednak najbardziej interesują wyniki głosowania, bo jeśli wyjdzie inaczej niż jest to zapowiadane przez radnych powiatu, to znaczy najprościej, że ktoś z naszych 'zaufanych' kłamie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 wrz 2008, 17:01 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 12 lip 2008, 12:34
Posty: 19
Lokalizacja: Zgorzelec
ludzie ale bełkot naszych radnych (BEZRADNYCH, tak chyba powinno się o nich mówić),
;;; jeszcze nie mam zdania,..., jestem na urlopie..., nie znam tematu....,nie zastanawiałem sie nad tym....,nic nie wiem na ten temat...,nie umiem odpowiedzieć, będę głosował przeciwko odwołaniu...,powód odwołania jest śmieszny... - ludzie co to jest, to są kpiny z naszej władzy zgorzeleckiej i pośmiewisko dla Zgorzelca. Tych radnych też trzeba odwołać.
Wielkie BRAWA dla Pani Kozieł, Pana Leszczyńskiego, Pacyniaka, Sosnowskiego, Stodolnego, Tyca, Zagajskiego, Żuka, Strojnego za odwagę wypowiedzenia się w tak OCZYWISTEJ SPRAWIE, jaką jest wywalenie obecnego starosty - Woroniaka. Pozostali radni(BEZRADNI) ośmieszyli się swoimi wypowiedziami albo co lepsze chyba robią tak samo - wypiją i potem jadą (patrz wypowiedź Matyjasika).
Jestem realistą i widzę to w czarnych barwach, że Woroniaka jednak nie odwołaja, bo przecież wiele innych koronowanych głów poleci - i dobrze że poleci. Jeżeli jednak tak sie stanie, że on zostanie dalej starostą, to ja też zacznę pić jedno do obiadu i będę też jeździł i niech wtedy ktoś spróbuje mnie zwolnić z pracy - będę :lol: powoływał się wtedy na Woroniaka, skoro jemu wolno tak bezkarnie, to dlaczego i nie mi? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ludzie zróbmy wszystko aby przestępcy nie rządzili naszym miastem, bo kim jest sprawca z art. 178a par. 1 kk jak nie przestępcą - według mnie jest nawet większym przestępcą niż złodziej, jest on potencjalnym ......... dopowiedzcie sobie kim.....................................

pozdrawiam :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 wrz 2008, 17:13 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
witam 'nowych' na forum :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 wrz 2008, 17:25 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Od kilku dni pracuje dodatkowo (poza branza energetyczna) w jednej ze szkol. Mam tam raptem kilka godzin w tygodniu. Zgodnie z nowymi zmianami w karcie nauczyciela nie moze nim zostac osoba skazana prawomocnym wyrokiem sadu. Tak wiec po tym, gdyby zlapala mnie policja za jazde po alkoholu, az do momentu zatarcia wyroku nie moglbym byc nauczycielem!!! Tutaj mamy teoretycznie duzo wazniejsze i odpowiedzialniejsze stanowisko, taki sam przypadek i Pana Woroniaka przyklejonego do stolka. Przeciez to jest chore. Jakim trzeba byc wypranym z moralnosci czlowiekiem, by bez wzgledu na definitywna wine dalej uwazac, ze jest sie czlowiekiem niewinnym i prawym!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 wrz 2008, 18:51 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 15 kwie 2008, 12:49
Posty: 11
Lokalizacja: Zgorzelec
Bulwersujace są wypowiedzi większości radnych. Trudno pogodzić się z faktem ,iz powiatem zgorzeleckim kieruje człowiek ,który mimo popełnienia przestępstwa /jazda pod wływem alkoholu jest przestępstwem i nic takiego postępowania ani nikt nie tłumaczy/ nie potrafi przyznać się do winy i odejść ze stanowiska. Nie można w tej sytuacji powiedzieć "odejść z honorem" bo oceniajac czyn nie można przyjąć ,iż popełnił go człowiek , który ma honor. Pan starosta jeszcze ma sznsę ,jeszcze nie doszło do głosowania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 23  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..