Dzisiaj jest 17 cze 2024, 14:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 03 wrz 2008, 19:00 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 cze 2007, 13:37
Posty: 286
Lokalizacja: wrocek
dlaczego się dziwisz? czytałeś wypowiedzi tych radnych? wielu z nich ma na pewno wysokie mniemanie o swojej moralności. oni , dopóki nie zobaczą, że facet ma wyrok, nie zagłosują. dla nich fakt, że jechał na bani nic nie znaczy. jeden radny uważa, że każdy jeździ po piwie, więc staroście też wolno, inni na urlopie, co ich to obchodzi, że sprawa ciągnie się od maja, dla innej pani to " wyjątkowe" pytanie. więc może to jakaś wyjątkowa radna. jeszcze raz powiem, że niestety, to dno. wypowiedź jednego z radnych "Będę głosował przeciwko odwołaniu, mam oczywiście możliwość samodzielnego podejmowania decyzji, ale nie chcę tego robić bo tak ma być. Stanowimy grupę, która zajmuje konkretnie oficjalne stanowiska" całkowicie nie rozumiem.
na szczęście jest paru normalnych ludzi, którzy, jak widać, wiedzą , po co zostali radnymi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 wrz 2008, 19:30 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Przed laty byłem świadkiem pewnego zajścia w knajpce o nazwie "Axel", w którym brał udział jeden z obecnych radnych powiatu. Miało to miejsce na kilka dni przed wyborami samorządowymi. Człek ów wszedł tam, zasiadł przy bufecie, po czym beztrosko rozpoczął "stawianie" piwa obecnej tam młodzieży. Oczywiście nie dlatego, że człek ten posiada "gołębie" serce i postanowił udzielić "wsparcia" znajdującej się wewnątrz młodzieży. Powód był dość prozaiczny- sam brał czynny udział w wyborach, i namawiał za pomocą browarka na oddanie głosu właśnie na niego.
Nota bene- nie przemknęło mu przez myśl nawet, aby zapytać o pełnoletność raczących się piwkiem dzięki jego "szczodrości" konsumentów. A wyglądali na moje oko nader młodo.

Dziś przybiera on postawę obrońcy moralności, piewcy cnót wszelakich i dobrych obyczajów. :smt050

I puenta- cholernie boję się ludzi aspirujących do najwyższych stanowisk w mieście i powiecie, którzy dążąc po trupach aby osiągnąć swoje partykularne cele, nie zawahają się odegrać roli "głęboko zaniepokojonego i oburzonego członka społeczeństwa". Podwójna moralność, cynizm i machiawelizm w czystej postaci...oto z czym mamy dzisiaj do czynienia na naszym lokalnym, politycznym podwórku. :oops:

guru23- przytoczona powyżej historia dotyczy jednego z tych Twoich, cyt:
Cytuj:
paru normalnych ludzi, którzy, jak widać, wiedzą , po co zostali radnymi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 wrz 2008, 19:43 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 cze 2007, 13:37
Posty: 286
Lokalizacja: wrocek
mogłeś wtedy założyć wątek na ten temat. jestem za ukazywaniem takich osobników opinii publicznej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 wrz 2008, 20:10 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
guru23

Cytuj:
mogłeś wtedy założyć wątek na ten temat.


Nie mogłem, a to z tej prostej przyczyny, że wówczas jeszcze nie istniał portal Alexa.

Tą historię przywołałem jedynie dlatego, żeby uświadomić m.in. również i Tobie, jak łatwo przychodzi niektórym naszym "politykom" wkładanie odpowiednich do sytuacji masek. I z jaką łatwością są w stanie przekonać ludzi o swoich "czystych" intencjach i "szlachetnych" pobudkach.
To co się dzieje obecnie w powiecie, jest po prostu zwykłą, cyniczną grą o władzę, w której tzw. pobudki moralno- etyczne są jedynie narzędziem do osiągnięcia z góry określonego celu. A podzielenie radnych na grupy tych "moralnych" i tych "niemoralnych" to, wybacz, naiwność i jaskrawy przykład tego, jak łatwo za pomocą wzniosłych słów manipulować opinią publiczną. Pozdrawiam... :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 wrz 2008, 20:23 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 cze 2007, 13:37
Posty: 286
Lokalizacja: wrocek
sam widzisz, że to naprawdę syf ta cała polityka. lepiej być od niej z daleka, chociaż nie wszyscy mogą. mimo to uważam, że sprawa ze zgorzeleckim starostą powinna być załatwiona wówczas, kiedy stwierdzono, że miał alkohol we krwi. a wypowiedzi niektórych radnych to żenada. dorabianie polityki do zwyczajnego wykroczenia czy przestępstwa. nie wiem, gdzie to się kwalifikuje. może rzeczywiście tu psychiatra będzie pomocny ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 wrz 2008, 20:35 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 15 sty 2007, 20:17
Posty: 308
Lokalizacja: Zgorzelec
gratuluje autorom wywiadu z radnymi .....częściej prosze o takie coś w róznych kwestiach. Znakomity poradnik przyszlego wyborcy. :smt023
guru23 pisze:
na szczęście jest paru normalnych ludzi, którzy, jak widać, wiedzą , po co zostali radnymi
całe nieszczęście że jest chyba tylko paru normalnych ludzi . Przerazajace sa wypowiedzi typu
Cytuj:
mam oczywiście możliwość samodzielnego podejmowania decyzji, ale nie chcę tego robić
:lol:
a juz takie jak
Cytuj:
Nie zastanawiałem się nad tym, bo mam urlop
nie no nie mam słów :smt082 :smt082 :smt082 :smt082 To sa radni ? Juz o specyficznym poczuciu humoru herr Matyjasika nie wspomnę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 wrz 2008, 6:34 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 13 wrz 2006, 19:43
Posty: 148
Wypowiedzi niektórych radnych są kompromitujące zarówno ich, jak i ludzi, którzy im zaufali. Co to za kluby? Wśród 21 radnych potrzebne są kluby? Nie ma jakichś uczciwych zasad? Pan Szczech kiedyś odpowiadał za oświatę w szkołach średnich. Kim jest ten człowiek, skąd się wziął, że dzisiaj wypowiada się w ten sposób? Nie ma swojego rozumu? Z jakimi wartościami wychodzi się po szkole, jesli na uroczystościach szkolnych widzi się takiego gościa? Trzeba być wobec niego grzecznym, bo władza, a w środku człowieka skręca, bo wie, kim ten człowiek naprawdę jest. Nie ma swojego zdania, zrobi, jak grupa mu "każe". A jak będzie kazała zabić, , bo nie z tego grona, to też tak zrobi? To jest dla mnie obrzydliwe. Kim jest ta grupa? Pan Owsik, Paszkiewicz ? Niezłe autorytety dla pozostałych członków tej grupy. Kiedy jednak czytam pozostałe wypowiedzi radnych, nie dziwię się poziomowi rady powiatu. Wstyd.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 wrz 2008, 9:27 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Jest i plus tej całej sytuacji - zobaczyliśmy jacy ludzie tam zasiadają. Bo ja , przyznam szczerze , nie wiedziałem , że tacy ;)

Ciekawią mnie kryteria wyboru na radnego - czy np. ładna córka - może w tym pomóc? Bo skoro tak to skąd te pretensje teraz? ;)

No i okazuje się , że my marnujemy urlop na myślenie - bo niektórzy radni tego nie robią akurat - czyli lepiej go wykorzystują jakby nie było ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 wrz 2008, 14:57 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
11:9 - starosta ocalał, kto policzy kto jak głosował ?

Edit: A i pan Matyjasik członkiem zarządu :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 wrz 2008, 15:07 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Nie można w tej sytuacji powiedzieć "odejść z honorem"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Honor_(poj ... ie_moralne)
tak dla przypomnienia ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 wrz 2008, 15:09 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
Pewnie po głosowaniu zamówiono 11 piw :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 wrz 2008, 15:18 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Pewnie po głosowaniu zamówiono 11 piw :|
no tak, bo Starosta już pewnie nie pije :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 wrz 2008, 21:09 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 13 wrz 2006, 19:43
Posty: 148
To z tego można zrozumieć, że rada odwoła starostę, aż odbędzie się sprawa w sądzie. Czyli najpierw psychiatra, potem rozprawa sądowa, jeżeli uznają P.W. winnym, zostanie skazany prawomocnym wyrokiem i dopiero koniec piastowania stanowiska. Jak długo takie " skomplikowane" sprawy mogą się ciągnąć? Gdyby to był biedny człowiek, to już dawno siedział by w pudle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 wrz 2008, 22:31 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 11 lip 2008, 18:54
Posty: 77
Lokalizacja: zgorzelec
bonzo pisze:
To z tego można zrozumieć, że rada odwoła starostę, aż odbędzie się sprawa w sądzie.


Z tego można zrozumieć, że starosta ma zwolenników, którym jego postawa nie przeszkadza. I wyrok skazujący też niczego nie musi zmienić, bo starosta może tylko stracić mandat, a nie stanowisko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 wrz 2008, 5:55 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 cze 2007, 13:37
Posty: 286
Lokalizacja: wrocek
ale jaja. nawet, jak psychiatra powie, że facet powinien się leczyć?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..