Dzisiaj jest 16 cze 2024, 1:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 20 lut 2011, 8:43 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
Czy wystawiłeś również sobie ostrzeżenie za nie uzupełnienie bazy wulgaryzmów w automacie zarządzającym tym forum?


Tak , oczywiście , aż 5. Jest ich tyle , że na pasku się nie mieszczą - dlatego zniknął 8)

turek pisze:
...nieźle napierdziane w głowie, pierdzieć - pierdlić...


Pochodzenie tego słowa jest inne - nie rozmydlaj problemu :roll:

turek pisze:
A rozumiem, że bym się na Ciebie za nie całkiem nie obraził, to Postawisz browara i będziemy kwita


Kwita to my już jesteśmy - Ty wulgaryzmem (jak powiadasz) , a ja ostrzeżeniem :smt058
Swoja drogą nisko się cenisz - tylko jednego browara??? ]:->


EOT


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lut 2011, 10:37 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 wrz 2010, 11:13
Posty: 320
Lokalizacja: Zgorzelec
Dzisiaj około godziny 9 przyjechało kliku ludzi z jakiejś firmy i zaczęło zabezpieczać budynek dworca. Mianowicie na oknach zaczęli mocować jakieś zielone blachy. Niestety nie zdołałem przeczytać z skąd są. No i znowu lipa z naszym "pięknym" dworcem. ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lut 2011, 11:05 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 26 lis 2012, 7:57 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lut 2011, 11:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Dobrym pomysłem byłoby pomalowanie całego budynku na zielono. Zbliża się wiosna (choć dzisiejsze -12st jakby ją lekko oddaliły), więc jest spora szansa, że budynek zlałby się kolorystycznie z parkiem.
Zamiast malowania można kupić siatkę maskującą - również będzie się nadawała. Miasto spore, jak każdy da po kilkadziesiąt groszy, to starczy jeszcze na zabezpieczenie innych, równie "urokliwych" obiektów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lut 2011, 11:44 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 lis 2006, 17:24
Posty: 45
Lokalizacja: Tylice
turek pisze:
Tom#11 pisze:
Cytuj:
Mianowicie na oknach zaczęli mocować jakieś zielone blachy
Tom#11 pisze:
No i znowu lipa z naszym "pięknym" dworcem.
Przynajmniej będzie zabezpieczony przed dostępem :roll:

I co z tego, dalej będzie wstyd dla Zgorzelca.
1./.A co na to Burmistrz?
2./. Co z zabudową działki przy dworcu, którą p. Gronicz sprzedał w przetargu właścicielowi
dworca?

http://bip.um-zgorzelec.dolnyslask.pl/d ... 812&str=55

W przetargu były terminy zabudowy, łącznie z karami za niezabudowanie w terminie.
Cyt. z przetargu:

Działka położona przy ul.Traugutta i PKP - dworcu kolejowym Zgorzelec Miasto, pełni funkcję zaplecza dworca,wraz ze znajdującymi się w jej obszarze drogami dojazdowymi oraz parkingami.


Termin zabudowy wynosi 5 lat w tym:
 2 lata na rozpoczęcie zabudowy (tj. wybudowanie fundamentów),
 następne 3 lata na zakończenie zabudowy (tj. wybudowanie budynku w stanie surowym zamkniętym) obiektu o powierzchni powyżej 2000m2.
Terminy te biegną od dnia zawarcia umowy (daty podpisania aktu notarialnego) i obowiązują także następców prawnych.

Po zabudowaniu działki zgodnie z przeznaczeniem, nabywca zobowiązany jest do zgłoszenia budynku do użytku we właściwym Urzędzie.

W razie niedotrzymania terminów wyżej określonych nabywca i następca prawny zobowiązany jest do zapłaty kar umownych w wysokości:
- 10% wylicytowanej ceny nieruchomości gruntowej w pierwszym roku po bezskutecznym upływie terminu jej zagospodarowania,
- 20% wylicytowanej ceny nieruchomości za każdy kolejny rok po upływie terminu do jej zagospodarowania.

Gmina Zgorzelec zastrzega sobie prawo odkupu nieruchomości będącej przedmiotem przetargu w ciągu 5 lat od daty nabycia nieruchomości w przypadku niedotrzymania terminów rozpoczęcia lub zakończenia zabudowy. W razie wykonania odkupu cena odkupu zostanie ustalona jako suma ceny sprzedaży nieruchomości oraz poniesionych nakładów do dnia wykonania prawa odkupu, w wysokości określonej przez rzeczoznawcę majątkowego powołanego przez Gminę - o ile nakłady te zwiększą wartość nieruchomości. Prawo odkupu zostanie ujawnione w księdze wieczystej prowadzonej dla nieruchomości.

Więc są możliwości oddziaływania na właściciela. Mam nadzieję, że p.Burmistrz Gronicz dopilnuje własnych zapisów z przetargu.


http://bip.um-zgorzelec.dolnyslask.pl/d ... 812&str=55


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lut 2011, 18:57 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
ZABEZPIECZAJĄ DWORZEC - artykuł z głównej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lut 2011, 20:46 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 lis 2006, 17:24
Posty: 45
Lokalizacja: Tylice
YELLO_35 pisze:

Dziwie się Tobie, pouczasz innych a sam nie zauważasz pewnych spraw. Nie wiem czy przez przypadek czy tendencyjnie, :oops:
Z mojego linku gronka33, wynika , co może Gronicz zrobic.

http://bip.um-zgorzelec.dolnyslask.pl/d ... 812&str=55

http://bip.um-zgorzelec.dolnyslask.pl/d ... 812&str=55

Czy Ty tego nie widzisz, bądź nie chcesz widziec? ciekawi mnie dlaczego? :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lut 2011, 20:51 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 20 lis 2006, 18:14
Posty: 63
YELLO_35 pisze:

Ale mi wiadomośc, syf pozostanie syfem Panie Yello.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lut 2011, 22:50 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 26 lis 2012, 7:58 przez turek, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lut 2011, 6:57 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
gronek33 pisze:
Dziwie się Tobie, pouczasz innych a sam nie zauważasz pewnych spraw. Nie wiem czy przez przypadek czy tendencyjnie,

zatroskany pisze:
Ale mi wiadomośc, syf pozostanie syfem Panie Yello.


Powiedzenie o tych wpisach , że palnąłeś jak kot w piach panie zatroskany gronku byłoby komplementem :roll:
Przejrzyj moje wpisy w tym wątku , a zrozumiesz więcej - o ile to w ogóle możliwe :roll:
Zrozumienie - nie przeczytanie (tak dla jasności) ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2011, 13:45 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwie 2005, 10:52
Posty: 195
Lokalizacja: ja mam to wiedzieć?
ponoć pojawił się napisa na dworcu "dworzec pkp nie jest wlasnoscia spolki pkp s.a" prawda to?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2011, 13:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
może jakby tak każdy się dopisał, ze to nie jego a potem sprawdzić kogo brakuje to w łatwy sposób poznalibyśmy właściciela :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2011, 15:01 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Aż się przejdę dziś sprawdzić, czy coś się pojawiło na budynku naszej zgorzeleckiej "perełki".

[ Dodano: Sro Mar 23, 2011 8:06 pm ]
Faktycznie - pojawił się banner!
Było ciemno, nie miałem aparatu przy sobie - w każdym bądź razie jest tam napisane, że budynek nie jest już własnością PKP (chyba S.A.).
Banner widoczny jest od strony postoju taksówek i wisi obok rozkładu jazdy.
Jutro zrobię zdjęcie.

UPDATE 24.03:

Ok, zdjęcie zrobione:
Obrazek


Ostatnio zmieniony 24 mar 2011, 19:01 przez gobo007, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 mar 2011, 11:50 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
jest tam napisane, że budynek nie jest już własnością PKP (chyba S.A.).


Wcześniej był napis , że budynek nie należy do Miasta... :roll:

W związku z powyższym apeluję o oplakatowanie wszystkich płotów (dookoła kina , przedszkola na Wolności i innych ogrodzonych szpetnie terenów budów) banerami o podobnej treści. Tak dla jasności tematu ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 mar 2011, 10:36 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie jest własnością pkp ani miasta i dlatego pkp i miasto uważają że wszystko jest w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..