Dzisiaj jest 04 cze 2024, 2:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 03 sty 2012, 14:10 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
z jednej strony obawiam się trochę, że mogłoby takie garmażeryjne zagłębie nie wydolić ale z drugiej strony w ostatnich latach zdaje się interes pt. "sala weselna" to interes życia dla wielu, którzy w to weszli. gdyby więc te najczęściej wsiowe koszmarki przenieść w miasto? większość przedwojennych lokali to właśnie duże przybytki z salami tanecznymi, które być może w dzisiejszych warunkach nie narzekałyby na brak wzięcia skoro wesela zrobiły się tak w narodzie popularne, że często rezerwacje idą z rocznym i lepiej wyprzedzeniem.
pytanie tylko kogo interesowałby w takim układzie tzw. przedwojenny klimat... - jaki klimat panuje na statystycznym polskim weselu można chyba najlepiej sobie pooglądać na wspaniałym filmie "Wesele" Wojciecha Smarzowskiego.
poza tym jakoś ciężko mi sobie jednak wyobrazić Niemców spacerujących po zakamarkach Zgorzelca - np. na ujeździe...
choć powiem szczerze, szwędając się z moim niemieckim kolegą zaszliśmy kiedyś na piwo do Luny - zwanej dziś barem ALKA, no i był on naprawdę szczerze poruszony tym, że pije piwo w "Stadt Goerlitz" - tak nazywała się Luna przed wojną. tylko, że on jest maniakiem a takich chyba po drugiej stronie też wcale nie ma aż tak wielu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 sty 2012, 16:28 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
turek pisze:
konsekwentnie realizowane z dbałością o przywrócenie ich ówczesnego klimatu.. to dlaczego nie
No inaczej sobie tego nie wyobrażam. Powiem więcej te gasthof'y i inne ciekawe choćby architektonicznie obiekty (jak np. MDK) muszą być powiązane swoistymi szlakami (pieszymi jak i choćby riksze, komunikacja bus/autobus) z tymi ławeczkami i butami o których kiedyś pisałem, na trasie których nie powinne sie znaleźć perełki w stylu "blaszak" czy ruina po byłym przejściu granicznym. Niby miasto od wielu lat cos tam poprawia, rewitalizuje tylko że strasznie wolno i bez pomysłu, tematu. Dlatego napisałem że w mojej ocenie ze względu na ilość niezbędnych inwestycji, pomysł jest nierealny. Chciałbym sie mylić.
przekorny pisze:
Że niby lud ma wziąć promocję miasta we własne ręce??
Tak by było idealnie, modelowo ale to oczywiście nierealne.
przekorny pisze:
Choć oczywiście zgodzę się co do tego, że w przyszłości mogłoby to przynieść korzyści i to dla obu miast...
Może we współpracy z Niemcami, przy wykorzystaniu środków unijnych, pod nazwą np. "Szlakiem Karczm Łużyckich", dałoby się to zrobić...
To pytanie do znawców tematu...podobno ich mamy. Może da się coś podciągnąć pod innowacyjność. Podobno pewna firma chyba z Kielc w programie innowacyjnym zakupiła kilka ładowarek i koparek do prac budowlanych.
przekorny pisze:
Wymagałoby to sporo pracy
no właśnie i to na wiele lat.
neandertalski pisze:
z jednej strony obawiam się trochę, że mogłoby takie garmażeryjne zagłębie nie wydolić
Ja nie myślę wyłącznie o przemyśle gastronomicznym, one mogą być tylko/aż tematem, ciekawostką turystyczną, a reszta się sama nakręci. Czy nie lepiej wygląda np. Jubiler w ciekawej kamienicy od tego w blaszanym markecie? Mi chodzi bardziej o miasto, całościowo aby przywrócić mu konkurencyjność w stosunku do marketów jak i Gorlitz. Turyści naprawdę zostawiają dużo pieniędzy, ale wybierają miejsca w dobrym stylu. Sami już tacy jesteśmy.
neandertalski pisze:
nie tylko kogo interesowałby w takim układzie tzw. przedwojenny klimat...
zdziwił byś się... zresztą nic nie stoi na przeszkodzie aby sale weselne żyły własnym życiem.
neandertalski pisze:
poza tym jakoś ciężko mi sobie jednak wyobrazić Niemców spacerujących po zakamarkach Zgorzelca - np. na ujeździe...
obecnie mi też... Może faktycznie jestem bardzo naiwny, ale Yello nalegał więc założyłem różowe okulary.
neandertalski pisze:
że on jest maniakiem a takich chyba po drugiej stronie też wcale nie ma aż tak wielu...
Oj! Niemiec głównie ten starszy jest bardzo sentymentalny wręcz "infantylny" na tym punkcie. ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 sty 2012, 17:12 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2009, 9:11
Posty: 355
Lokalizacja: Zgorzelec
Stawiam piwo za wskazanie udanej akcji promocyjnej polskiego miasta, która spowodowała nieodpartą ochotę jego odwiedzenia i liczącego około 35 tysięcy mieszkańców, a nie będącego:
- kurortem nadmorskim i "nadjeziornym" (typu Łeba)
- kurortem górskim (typu Karpacz)
- perłą architektury (typu Kazimierz Dolny)
- siedzibą dużo i znanego browaru (Żywiec)
- sanktuarium


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 sty 2012, 19:53 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2006, 21:12
Posty: 531
Lokalizacja: ZGORZELEC
A do tego dodać że po dobrym jedzeniu na wycieczkę do Pragi ,Drezna,Berlina :) , zaangażować lokalny przemysł transportowy :), uzupełnić to po powrocie z wycieczki propozycją miłych koncertów oraz dobrym SPA i noclegiem , a na pamiątkę przygotować jakościowy gadżet reklamowy np podkowę :) lub znienawidzonego buta Jakuba - oczywiscie za dobrą cenę - podkreślić to pracą wolontariuszy od reklamy czy pijaru / których tu mamy :)/ , zaangażować stowarzyszenia że w ramach otrzymanych środków muszą wykonać pewne rzeczy które były by ujęte w długoletnim planie rozwoju przedwojennych knajp :) , wprowadzić gospodarstwa agro do promocji polskich wyrobów kiełbachy i takich tam :) , dodać nasz akcent ludowy przy promocji tychże gospodarstw agro - to wtedy połączymy historię i kuchnię niemiecką z polskim akcentem zdrowych wyrobów oraz naszej kultury - to Dmowski nic nie powie :). I oto w taki sposób połączymy interesy hotelarzy,przewoźników,knajpiarzy, firmy pr ,lokalnych rzemieślników a wku....my handel w wielkich sklepach :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 sty 2012, 20:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
PiotrArcimowicz pisze:
Stawiam piwo za wskazanie udanej akcji promocyjnej polskiego miasta, która spowodowała nieodpartą ochotę jego odwiedzenia i liczącego około 35 tysięcy mieszkańców...


Czyż takim miastem nie jest Zgorzelec w okresie Jakubów, Piotrze?? Przypomnij sobie, ilu ludków przybywa do nas, żeby obejrzeć na własne oczy jak wygląda jarmark Jakubowy w zgorzeleckim wydaniu... 8) Czyż ich przyjazd tutaj nie zawdzięczamy (w jakimś stopniu), akcji promocyjnej, której elementem jest np. wpisanie "Jakubów" na listę najciekawszych imprez kulturalnych Województwa Dolnośląskiego?? :P


Ostatnio zmieniony 03 sty 2012, 20:08 przez przekorny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sty 2012, 8:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Dr. Dre pisze:
Niemiec głównie ten starszy jest bardzo sentymentalny wręcz "infantylny" na tym punkcie.

a mnie się raczej widzi, że błędna jest teoria w myśl której to co mnie się wydaje strrrasznie ciekawe MUSI być fascynujące i zainteresować cały świat, ale jeszcze bardziej zwodnicze bywa rozwinięcie tej teorii, które mówi, że w związku z tym będzie można na tym zrobić majątek:) wątek na forum poświęcony przedwojennym knajpom po naszej stronie miasta zdechł, albo raczej w ogóle nie ożył i nie wydaje mi się, aby z pomysłem globalnego pomysłu na miasto typu "powrót do przeszłości" był dużo bardziej rokujący - swoją drogą podobna idee fix to jak wypisz wymaluj tzw. wioska tematyczna;)
http://www.equal.org.pl/baza.php?M=9&PID=22&lang=pl
piękny bełkot "koncepcyjny":
Cytuj:
W skład proponowanego rezultatu wchodzą: podręcznik tworzenia wioski, przykłady dobrych praktyk (pięć wiosek tematycznych jako miejsca dalszych eksperymentów i edukacji dla mieszkańców innych wsi i małych miast), portal internetowy i forum dyskusyjne poświęcone temu zagadnieniu, przykłady gospodarstw i tras edukacyjnych, przykłady nowych sposobów zarabiania oraz kwalifikacji i usług związanych z emocjami i wiedzą, przykłady nowego podejścia w zakresie godzenia życia rodzinnego z zawodowym, nowe zawody i kwalifikacje oraz sieci współpracy powstające wokół wiosek tematycznych.
Rezultat w postaci jednej wioski lub zespołu wiosek (miejscowości) tematycznych może być zaadaptowany zarówno na wsiach, jak i w małych miastach dotkniętych bezrobociem.

błazenadę tego typu swego czasu zdaje się już Redliński sportretował w książce Awans, całkiem sympatycznie zresztą sfilmowanej ;)
http://filmpolski.pl/fp/index.php/1289


Ostatnio zmieniony 04 sty 2012, 9:08 przez neandertalski, łącznie zmieniany 4 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sty 2012, 9:52 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Widzę analogię do niedawnej przebudowy skrzyżowania Warszawska - Konarskiego - Domańskiego.


Też to widzę - ale więcej optymizmu życzę :smt023

Dr. Dre pisze:
Nie daje wiary w dobrą wolę naszych włodarzy.


Zepsutyś do szpiku niczym jeden user tutaj... :roll: :P

Cytuj:
a co to takiego, ta baza wypadowa?


Tu to już mnie ewidentnie wpuszczasz w maliny...
Masz lokal , kilka pokoi , to musisz wiedzieć co to takiego... :roll:

Dr. Dre pisze:
Masz na myśli ciekawe turystycznie miejsca? Ok nawet, jeśli się takowe znajdą i zostaną one wyeksponowane i max do 50 km to przekonaj mnie abym nie przenocował w Świeradowie, Frydlancie, Hejnicach tylko w Zgorzelcu...


Miejsca nie - tu może być przysłowiowe zadupie (choć nie jest). Ważne żeby to w odpowiedni sposób sprzedać. Jak to zrobić to powinieneś wiedzieć...
Dlaczego Zgorzelec? Bo mamy obok Goerlitz i nikt nam tego nie zabierze :roll:

Dr. Dre pisze:
Dopuszczam myśl, że są także ludzie mądrzy, z pomysłami i nie piszący na tym forum. Śmiem sądzić, że jest ich nawet dużo.


No właśnie - dlatego więcej wiary życzyłem :)
Ładną , nową ulicę już mamy :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sty 2012, 10:51 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
YELLO_35 pisze:
Ładną , nową ulicę już mamy :smt033

no właśnie - i przy okazji mamy obrazowy przykład jak wygląda stosunek mieszkańców naszego miasta do nawiązywania do niemieckiej historii Zgorzelca... :/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sty 2012, 11:03 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
i przy okazji mamy obrazowy przykład jak wygląda stosunek mieszkańców naszego miasta do nawiązywania do niemieckiej historii Zgorzelca... :/


Nie generalizowałbym...
Jaką "moc" ma propaganda na tego typu forach czy stronach pokazały wybory na burmistrza miasta. Okrzyknięty czarnym koniem nauczyciel załapał się na (chyba) trzecie miejsce... :roll:
Kilku zakompleksionych i niedocenionych ludzi nie może (nie powinno przynajmniej) wypaczać naszego myślenia o mieszkańcach tego miasta - i tego się trzymajmy 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sty 2012, 11:03 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
YELLO_35 pisze:
Ważne żeby to w odpowiedni sposób sprzedać. Jak to zrobić to powinieneś wiedzieć...
Trochę jesteś dziecinny, ale luz masz prawo, nikomu to nie szkodzi.
YELLO_35 pisze:
Zepsutyś do szpiku niczym jeden user tutaj...
Jasne niech i tak będzie, bo nie chce mi się o tym…
YELLO_35 pisze:
Ładną , nową ulicę już mamy
i wiosny nie czyni... Temat chyba się wyczerpał... bo Yello odchodzi od tematu. Co do Twojej wiary w ludzi, to jestem pod wielkim wrażeniem. Zresztą coś mi się wydaje, że jako mieszkaniec gminy wiejskiej Zgorzelec piszący: „już mamy” w naszym pięknym mieście jest lekkim nadużyciem. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sty 2012, 11:06 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Zresztą coś mi się wydaje, że jako mieszkaniec gminy wiejskiej Zgorzelec piszący: „już mamy” w naszym pięknym mieście jest lekkim nadużyciem. :D


hehe - najlepiej w ogóle zakazać mi się wypowiadać w kwestii miasta... :roll:
Dziecinny...przyganiał kocioł garnkowi :roll:

Dr. Dre pisze:
Temat chyba się wyczerpał... bo Yello odchodzi od tematu.


Chyba faktycznie - bo największy spec od tego rodzaju akcji zamilkł... ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sty 2012, 11:13 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
YELLO_35 pisze:
Kilku zakompleksionych i niedocenionych ludzi nie może (nie powinno przynajmniej) wypaczać naszego myślenia o mieszkańcach tego miasta - i tego się trzymajmy 8)

pożyjemy zobaczymy. testem sprawdzającym będzie głosowanie radnych, wtedy zobaczymy jak rozkładają się głosy, jakby na to nie patrzeć - przedstawicieli mieszkańców.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sty 2012, 11:24 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Radni to raczej będą się zastanawiać czyj w przyszłości będzie ten piękny kruczy-folwark z bazą noclegową ( ta "wypadowa" dla niektórych he he ). Tu prędzej będzie chodziło o szeroko pojęty interes... Pewnie niektórych radnych "szlak trafia" że coś im przechodzi koło nosa. Będzie śmiesznie jak Nikos Dmowski zaprotestuje, aby nazwa była "nasza", grecka. nie jakaś tam obca niemiecka.

OT


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sty 2012, 11:29 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2009, 9:11
Posty: 355
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny pisze:
Czyż takim miastem nie jest Zgorzelec w okresie Jakubów, Piotrze??


Cezary Jakuby są dowodem na to, że miasto pokroju Zgorzelca jest w stanie wykreować jedną imprezę która wzbudzi przez krótki czas zainteresowanie miastem. Jednak nie oznacza to, że jest tożsame z promocją tego miasta jako całości. Inaczej mówiąc w tej dyskusji musielibyśmy doprecyzować pojęcie promocji miasta, a właściwie celów jakie ona powinna osiągnąć. Jeśli myślimy w kategoriach promocji która przyciągnie na stałe inwestorów, turystów i ogólne zainteresowanie a więc kategorii najszerszej - to niestety Jakuby się w nią nie wpisują. Zresztą nie jest to jedyna impreza w regionie która choć dobrze rozpoznawalna ostatecznie nie przekłada się na jakiś spektakularny dopływ kapitału czy turystów. Spójrzmy na Węgliniec z jego Dniami Grzyba czy też na Lubomierz z jego Ogólnopolskim Festiwalem Filmów Komediowych. Imprezy fajne, podobnie jak Jakuby przyciągające rzesze odwiedzających ale ich oddziaływanie nie przeradza się w coś trwałego. A nie dzieje się tak ponieważ podobnie jak my nie mają żadnej wartości dodanej - krajobrazu, zabytków lub kawałka plaży.

Czy jest szansa na promocje ? Jest ale tylko jako region, bo tylko jako region możemy połączyć nasz rozproszone walory i uczynić z nich jakąś kartę przetargową w walce o turystów czy inwestorów. Droga na promocję wiedzie przez takie inicjatywy jak Bory Dolnośląskie, czy starania Stowarzyszenia Pogranicza o budowę marki Górnych Łużyc. Takie działania podejmuje się na świecie, za doskonały przykład mogą służyć wszelkie regiony narciarskie w Alpach, gdzie promuje się region a nie poszczególne kurorty. Jeśli jednak ktoś się łudzi, że można to zrobić szybko to mocno się myli - to procesy na długie lata.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2012, 7:36 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Szkoda chyba strzępić klawiaturę na te dywagacje... Za 30 wiosen, gdy już w Zgorzelcu zniknie tych około 8 000000 zł każdego miesiąca, to zacznie się największy exodus ludności w historii naszego miasta. Pozostaniemy wyłącznie My, wesołe staruszki... a najlepszą atrakcją tu, będzie gra w bingo. :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..