Dzisiaj jest 29 kwie 2024, 13:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 15 sty 2007, 21:45 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 lis 2006, 23:20
Posty: 31
1. Powiem tak, z takim podejściem naszego burmistrza to ja szybciej altankę na działce wybuduje niż on cokolwiek zrobi.
2. W wywiadze nie usłyszałem konkretnej odpowiedzi odnośnie modernizacji czy budowy hali. Usłyszeliśmy tylko o utrzymaniu hali. Gdzie jest zatem odpowiedź na to pytanie?
3. Oddałem głos na człowieka który jasno napisał to w swoim planie przedwyborczym (budowa nowej hali), teraz pozostało tylko milczenie. Jeżeli pan nie potrafi sobie z tym poradzić proszę podać się do dymisji. Może ktoś inny będzie bardziej zaradny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2007, 22:43 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 lis 2006, 20:18
Posty: 65
Brawo Rafal zaslaniac sie dziacmi tylko pozazdroscic podejscia wystawiasz sie na posmiewisko a przy okazji nasze miasto i nasza DRUZYNE.Minelo pare godzin od zamieszczenia wywiadu a juz ludzie z Polski pytaja sie kto Cie wybral.PODAJ SIE DO DYMISJI zanim zniszczysz to MIASTO i NASZ KLUB!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2007, 23:37 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Czy wiecie ile kosztuje minuta reklamy w ogólnokrajowej telewizji?
Klub, który ma w swojej nazwie Zgorzelec i którego mecze są transmitowane przez TV kilka razy w rundzie, promuje nasze miasto lepiej niż jakikolwiek folder czy gazeta. Korzysta na tym miasto i jego mieszkańcy.
Swoją droga, miasto zagwarantowało w swoim budżecie środki na Centrum. Może pora powrócić do sposobu funkcjonowania Centrum i doprowadzić do sytuacji, w której Centrum będzie organizowało działalność komercyjną by funkcjonować jak spółka a nie zakład budżetowy..
Jeśli Turów wyjdzie ze Zgorzelca, to i tak miasto będzie musiało halę utrzymać.
Jestem przekonany, że Ci, którzy Burmistrzowi podpowiadają takie rozwiązanie nie zastanawiają się nad ich skutkami i nie orientują się, że podejście do problemu na zasadzie szukania winnego w klubie jest nielogiczne.
Swoją droga, czy to nie jest tak, że klub o tym dowiaduje się ostatni. Może należało spotkać się z władzami klubu i w sposób partnerski porozmawiać. Przekazanie takich informacji w mediach, bez wcześniejszej rozmowy jest nieeleganckie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sty 2007, 0:48 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 19 maja 2006, 8:07
Posty: 799
o.


Ostatnio zmieniony 30 sty 2012, 23:49 przez mieszczuch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sty 2007, 8:47 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
a tak z ciekawości zapytam, skoro klub płaci miastu stówkę a miasto klubowi ją oddaje - lub odwrotnie, to jak jest z biletami? Tzn kto kasuje kasiorę za bilety? Klub ma jakąś dolę od sprzedanych biletów? czy całość trafia do kasy centrum?
nie bardzo rozumiem jak to działa. No bo jeżeli ta wędrująca stówka załatwia sprawy finansowe to jak jest z wpływami z biletów? no i np z transmisjami TV - transmisje to sprawa centrum czy klubu? jak wyglądają też wpływy z reklam - czy reklamy są eksponowane na meczu klubu, czy w budynku centrum?
mnie szczerze mówiąc koszykówka specjalnie nie jara ale ponieważ tylu ludzion daje tyle radości, zgadzam sie, ze bez niej byłoby w naszym mieście trochę smutniej. w klubie i tak praktycznie grywają zawodnicy "napływowi" i jest im pewnie dyndes i powiewandes, czy klub będzie miał w nazwie Zgorzelec, w ogóle klub pewnie nie tylko teoretycznie może sobie bez Zgorzelca poradzić, ale miasto/centrum bez niego już nie koniecznie, w tej sytuacji stawanie do dyskusji Pana Burmistrza z pozycji siły, jest moim zdaniem jednak strzałem z torby.
hm, być może koszty modernizacji i utrzymania stadionu są dużo niższe i sportową alternatywą dla miasta będzie klub piłkarski wiceprezesa Kozłowskiego z PO? byc może z kasy Champion League można będzie więcej wyrwać "europejskich" pieniędzy? Nysa ze Zgorzelcem w tytule ma przed sobą dużo więcej do zdobycia stopni niz KS Turów, czyli z ekonomicznego punktu widzenia inwestowanie w piłkę nożną w naszym mieście powinno przynieść dużo większe zyski niż inwestowanie w klub, który wyżej już zajść nie może;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sty 2007, 9:18 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
zacznij człowieku sam myslec a nie na doradców sie powołujesz . Jeżeli koszykówka zniknie ze Zgorzelca bedę jednym z najwiekszych Twoich przeciwnikow mimo ze na Ciebie glosowałem . Cały sportowy ZGORZELEC bedzie przeciwko Tobie

Cytuj:
Zwolnij Rafale doradców to kasy bedzie wiecej na dzieci tez
apeluję o umiar :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sty 2007, 9:25 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Brawo Bombas -przychylam się do apelu!
Z postów widac ze nie mamy pojęcia o dotychczasowych i planowanych rozwiązaniach a wymadrzamy się jak byśmy te umowy parafowali.
Jako kibic i jego wyborca oczekuje a nawet żądam od rafała rozwiązania sporu bez uszczerbków dla kibiców, i tego nikt nam odebrac nie moze ale merytorycznie wypowiadać się nie będę bo zorientowałem sie że sprawa jest bardzo złozona.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sty 2007, 9:28 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 19 maja 2006, 8:07
Posty: 799
Ka


Ostatnio zmieniony 30 sty 2012, 23:49 przez mieszczuch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sty 2007, 9:42 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
no to rzeczywiście sprawa wygląda na delikatnie mówiąc niedogadaną...
pytanie tylko, jaki jest w takim razie wkład sponsorów w drużynę? tzn ile to kosztuje ich, już wiemy ile to kosztuje miasto. Zgorzelec w nazwie klubu, pewne też ma swoją wartość, pytanie - jaką? Wszystko ma swoją wartość.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sty 2007, 11:48 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Uwaga odpowiadam, bo widzę że niewiedza może doprowadzić w tym przypadku do katastrofy.

Pytałem dzisiaj Rafała o uzasadnienie kwoty zaproponowanej dla KS Turów.

Stanowisko:
Wszystkie wpływy z biletów meczowych idą dla klubu. Rafał zakłada, że jeżeli podczas meczu sprzedaje się około 2500 biletów, z których średnia cena to 25 zł czyli za jeden mecz jest 62500 zł. Miasto chce wynegocjować około 1/3 przychodów z biletów za każdy mecz.

Resztę kwoty ma dołożyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sty 2007, 13:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
czyli wpływy z 10 meczów pokrywałyby koszta eksploatacji obiektu?
a ile razy koszykarze grają u siebie mecze w trakcie sezonu? bez play-off - choć play off to chyba też dosyć duża liczba spotkań...


Ostatnio zmieniony 16 sty 2007, 13:15 przez neandertalski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sty 2007, 13:12 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 gru 2006, 19:24
Posty: 23
Lokalizacja: ZGC
No tak jak przypuszczalem mam pytanie skad pan burmistrz wytrzasnol liczby 2500 srednio i srednia cene za bilet w wysokosci 25 zl a tak swoja droga czy ktos mi moze przypomniec dlaczego slask nie gra w HL bo co bo jest za droga a ile tam chcieli
a swoja droga to co do jednego moge sie zgodzic niech placa ale prosze realne pieniadze a nie brane z sufitu niech minie ktos poprawi roczne utrzymanie hali to 700 tys a proponowane 400 tys to chyba jest wiecej niz 1/3 to wg moich skromnych obliczen 57% a to tak jakbym placil komus za cos co teorytecznie moglo byc moje ]:-> :cry:

[ Dodano: Wto Sty 16, 2007 5:19 pm ]
No to ja mam pytanie aby wyjasnic juz wszystko w tej sprawie a kto ponosi koszty organizacji spotkan jesli ktos sie orientuje ile one wynosza
pozdrawiam

[ Dodano: Wto Sty 16, 2007 5:26 pm ]
neandertalski pisze:
czyli wpływy z 10 meczów pokrywałyby koszta eksploatacji obiektu?
a ile razy koszykarze grają u siebie mecze w trakcie sezonu? bez play-off - choć play off to chyba też dosyć duża liczba spotkań...
\
niestety stego co mi sie wydaje to nie bo roczny koszt utrzymania hali to 700000
koszykarze w tym sezonie u siebie graja 13 razy w rundzie zasadniczej natomiast w play off lub play out zalezne jest to gdzie trafi nasza druzyna w tym sezonie pierwsza runda jest do trzech zwyciestw druga do czterech i ewentlalny final do czterech w wersji optyistycznej pierwsza runda 1 druga 2 i final 2 natomiast w play out gra sie mecz i rewaz z 5 pozostalymi druzynami
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sty 2007, 18:00 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Ostatnie fakty związane z halą są, delikatnie mówiąc, niepokojące !

Pan Gronicz występuje w tej kwestii z pozycji siły. Ma pewien argument w ręku (halę) i uważa, że klub jest na niego skazany i wszystko zaakceptuje. Nie tędy droga !!! Burmistrz-neofita, w którego wierzyłem (wierzę?) wykazuje tu wielką indolencję i niechęc do negocjacji. Swoją wizje i poglądy w tej materii opiera na opiniach zaufanych "zauszników"; nie widzi istoty sprawy i szerszego kontekstu i korzyści z istnienia i wyników NASZEGO klubu! Woli forsować, wg.mnie dość utopijną, idee darmowego internetu niż budowy nowoczesnego rozwojowego dla klubu i regionu obiektu sportowego ! ! !

Prezes Krygier zagroził przeniesieniem klubu do innego miasta. Jest to chyba pewna figura retoryczna, lecz świadczy ona o znacznej rozbieżności wizji klubu i burmistrza... Wydaje mi się, że Krygier nie osiągnie żadnego konsensusu z zachowawczym i "ograniczonym" w tej materii neo-burmistrzem; tak samo jak nie znalazł porozumienia z jego poprzednikiem.
Jedynym wyjściem będzie prawdopodobnie budowa hali, bez udziału miasta. I takiej realnej ,wbrew opiniom sceptyków, koncepcji będe kibicował !!!

Nowa hala powstaje w Ostrowie, Świeciu, innych miastach... a w Zgorzelcu to się z założenia udać nie może !!! I tak - pozostaniemy zapyziałą "europrowincją" z winy lokalnych maluczkich decydentów, którzy tylko administrują a nie kreują otaczającą nas rzeczywistośc ! ! !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sty 2007, 19:28 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Dziwne podejscie do tematu hali ma Burmistrz i wydaje mi sie ze nie calkiem sam ta koncepcje sobie ulozyl w glowie. Ciagle gadaja o kosztach zwiazanych z utrzymaniem hali. Czy nie ma zadnych dochodow ten obiekt? A imprezy? A zebrania na, na ktore hala jest wynajmowana? Czyzby miasto sponsorowalo to wszystko?[/list]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sty 2007, 21:49 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Zbyt dużo szumu przy tej sprawie.
Pora na spotkanie zainteresowanych stron, rozmowa zawsze może pomóc. W interesie miasta i klubu jest się dogadać. Trzeba tylko chcieć.
Przypominam, że odeszliśmy od podstawowego tematu potrzeba modernizacji i rozbudowy hali. Burmistrz chyba nie chce by dyskusja z klubem zasłoniła temat podstawowy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 88  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 268 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..