Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 17:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 07 lis 2007, 18:09 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 07 paź 2007, 15:12
Posty: 13
Lokalizacja: monitor
do blog180
nic dodac nic ujac zamiast duzo mowic trzeba dzialac a czas plynie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 lis 2007, 22:52 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 15 sty 2007, 20:17
Posty: 308
Lokalizacja: Zgorzelec
---->bombas 3 ..pokreciłem nazwisko owszem ale jakie to ma znacznie ?.....jak pan poseł Brod.... cos zrobi dla Zgorzelca to mi sie zapisze ;)i bede tu pisał o nim bez pomyłek i z wielkim szacunkiem

[ Dodano: Wto Lis 27, 2007 9:14 am ]
po tv-wypowiedzi prezesa Krygiera w trakcie ostatniego meczu wróciliśmy na ziemię ...zdaje się że przedwyborcze obietnice burmistrza okazały się niestety zgodne z przypuszczeniami. Arkadiusz Krygier wie najlepiej jak sie sprawy maja i dlatego straszy Bogatynią.
Poniewaz temat brzmi "Rafał Gronicz- pytania i odpowiedzi" zapytam jeszcze raz :
burmistrzu kiedy ruszy budowa hali i czy wogóle ruszy ?? tylko szczerze proszę .
Zdaję sobie sprawę że odpowiedź zapewne tu nie padnie więc docelowo proponuje zmiane nazwy tematu na "Rafał Gronicz - pytania"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 gru 2007, 16:05 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Hala na 5000 osób w Bogatyni ? 7-12-2007
Od pewnego czasu pojawiają się pogłoski, że na terenie Bogatyni ma powstać nowa hala sportowa, która pomieści 5000 osób. Gdyby taka informacja znalazła potwierdzenie istniałoby bardzo duże prawdopodobieństwo na przeniesienie drużyny PGE Turów do "nowego domu". Burmistrz Rafał Gronicz zaprzeczył tym pogłoskom i stwierdził, że obecnie na południe od Zgorzelca (w Zatoniu) jest budowana sala, jednak na 500 osób. O większej nic nie słyszał. Dominik Matelski, Zastępca Burmistrza ds. Inwestycji zapytany o halę stwierdził: "Na chwilę obecną mamy w planie budowę centrum sportowo-rekreacyjnego. Na pewno ma to być aquapark, ale jest to jedynie koncepcja, dlatego też nie jestem w stanie stwierdzić co będzie wchodziło jeszcze w skład inwestycji. Na dzień dzisiejszy nie mamy w planach budowy takiej hali".


Cytuj:
Będzie hala w Zgorzelcu 7-12-2007 15:34

Znana jest już nowa lokalizacja hali sportowej w Zgorzelcu. Wiadomo też, że jej budowa została ujęta w projekcie budżetu na kolejny rok, a już teraz został otwarty plan zagospodarowania przestrzennego umożliwiający wykonanie inwestycji. Nowa lokalizacja znajduje się naprzeciwko szpitala (patrz obok). Na tym jednak nie koniec, bo jak zapowiada Burmistrz do zarządzania halą ma zostać wynajęta europejska firma, która ma organizować na swój koszt różne koncerty i imprezy. "Wtedy praktycznie co tydzień będzie jakaś impreza - mówi Gronicz - a jeżeli pomysł się sprawdzi to tam także przeniesiemy basen.


Te dwie "informacje" są dośc ogólnikowe i anonimowe...
Cieszy mnie jednak, że nowa hala będzie a obok niej też nowy basen (oby "przyszłościowy" 50-metrowy). A na miejscu dotychczasowej hali i basenu będzie coś na kształt rynku miejskiego. Oby jednak architektura jednego i drugiego była na poziomie europejskim, a nie siermiężno-prowincjonalnym... Wystarczy rozpisać konkurs o zasięgu europejskim, a kwestiami finansowo-budżetowymi wszystkiego nie da się wytłumaczyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 gru 2007, 23:58 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 15 sty 2007, 20:17
Posty: 308
Lokalizacja: Zgorzelec
mamy coraz wiecej informacji i w sumie wiemy ze nic nie wiemy
http://zgorzelec.naszemiasto.pl/wydarzenia/798069.html
ocena optymistyczna : ważne ze cos sie dzieje ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 gru 2007, 15:45 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
wiemy ze nic nie wiemy
to już jest coś, więcej niż mniej :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 gru 2007, 17:04 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 15 sty 2007, 20:17
Posty: 308
Lokalizacja: Zgorzelec
ze strony głównej
Cytuj:
Już dzisiaj o godzinie 10:00 rozpocznie się sesja Rady Miasta, podczas której ma zostać uchwalony projekt uchwały budżetowej. Jak się okazuje założenia finansowe miasta budzą wiele kontrowersji. W przyszłym roku ma na przykład zostać zakupiony ring bokserski. Najdroższy, jaki udało nam się znaleźć w sieci kosztował ok. 30 tys zł jednak Burmistrz chce na ten cel przeznaczyć aż 100 tys zł. Inną ciekawostką jest to, że na budowę hali sportowej ma zostać przeznaczonych tylko 250 tys. zł.

No i zdaje sie wreszcie poznamy odpowiedz na pytanie z nazwy postu "Co z nową halą ? Będzie rozbudowa czy nie ?"
Bedzie rozbudowa !!!! 100 tys. to chyba akurat starczy na remont tzw. toalety i dołozenie kilkunastu pisuarów ;)
Ale ten ring bokserski to juz niech ktos inny spróbuje wyjasnic bo mnie zatkalo :|

[ Dodano: Pią Gru 28, 2007 5:05 pm ]
poprawiam nie 100 tylko 250 czyli jeszcze troche krzesełek sie dokupi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 gru 2007, 17:40 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
dzisiaj w kuluarach podczas sesji rady miasta 90% ankietowanych odpowiadało negatywnie na pytanie Czy będzie nowa hala w Zgorzelcu ? Więcej paradoksów na głównej :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 gru 2007, 19:03 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 20 paź 2006, 21:23
Posty: 493
Lokalizacja: Zgorzelec
Dzisiaj budżet uchwalił Sejmik Województwa Dolnośląskiego wieć mam pytanie ?
Czy jest w tym budżecie przewidziana kwota 20 milionów zł na budowe hali w Zgorzelcu co szumie zapowiedział pan Borys wraz z Schetyną przed wyborami ? I wtedy odpowiemy sobie na pytanie o deklaracje przedwyborcze panów z PO!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 sty 2008, 17:38 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 15 sty 2007, 20:17
Posty: 308
Lokalizacja: Zgorzelec
http://sejmik.dolnyslask.pl/?a=1&id=13453&open=13426
jest tu projekt budżetu i sa pieniążki na hale ale nie w Zgorzelcu tylko w Karpaczu i w Lubinie i nie 20 mln. tylko po ok. 2 mln. na każda . Obie hale sa obiektami szkolnymi .
I zdaje sie wszystko jasne ...tylko nie wiem na co te 250 tys. zwiazane z hala w zgorzeleckim budzecie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 sty 2008, 21:09 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
tylko nie wiem na co te 250 tys. zwiazane z hala w zgorzeleckim budzecie
obywatel nie może wiedzieć wszystkiego, bo by mu się w głowie poprzewracało :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 sty 2008, 11:29 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 15 sty 2007, 20:17
Posty: 308
Lokalizacja: Zgorzelec
quote="aleksander"]dzisiaj w kuluarach podczas sesji rady miasta 90% ankietowanych odpowiadało negatywnie na pytanie Czy będzie nowa hala w Zgorzelcu ? [/quote]
a tu http://zgorzelec.naszemiasto.pl/wydarzenia/798069.html czytamy :
Cytuj:
Na wniosek burmistrza, rada miejska przyjęła uchwałę o wszczęciu procedury zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Lubańskiej. Właśnie tam miałaby powstać nowa hala.
??
czyżby radni robili cos do czego nie maja przekonania. No chyba że nie wypada odmawiać burmistrzowi …skoro złożył wniosek :P
Cytuj:
W planie przyszłorocznego budżetu są zapisane fundusze na projekt. – mówi burmistrz Gronicz.

toż to chyba te 250 tys. zł a brak funduszy w budżecie wojewódzkim na 2008 jest zrozumiały. Burmistrz w jednym z wywiadów powiedział że budowa zacznie się w 2009 r i dopiero wtedy potrzebowac będziemy kasiory.
Jestem optymistą no bo skoro burmistrz powiedział to…..powiedział :lol:

P.S planowany zakup ringu bokserskiego może byc genialnym podstępem . Jest ring, organizujemy gale bokserską , uciskamy w hali 3,5 tys widzów ( dojdą miejsca na parkiecie wokół ringu ). Teraz juz można bedzie smiało powiedzieć że mamy hale na 3,5 tys. widzów co powinno w zupełności zaspokoić wymagania ULEB. Mecze beda u nas ;) ;)
I to wszystko za jedyne 100 000 zł !!! :grin: Problem hali znika :)
Nie mam innego pomysłu z tym ringiem :) może ktos inny ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 sty 2008, 13:24 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lis 2006, 14:03
Posty: 684
Lokalizacja: Zgorzelec
saso pisze:
tylko nie wiem na co te 250 tys. zwiazane z hala w zgorzeleckim budzecie .



pewnie na utrzymanie starej hali, bo na nowa to nie liczylbym :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 sty 2008, 17:10 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Z tego co pamiętam Radny Marek Wolanin był przeciwny zapisowi 250 tys zł na halę sportową i co więcej jak na mój gust wytłumaczył to logicznie i zasadnie. Dlaczego prawie nikt nie poprał jego wniosku nie wiem... mam jednak nadzieję, że tutaj ponowi swój "sesyjny" wywód.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sty 2008, 1:24 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
Witam
Czy ktoś zapytał dokładnie gdzie będzie ta hala? Bo z tego co pamiętam tam gdzie jest podawana lokalizacja to miasto ma kawałek działki.Jak chce Gronicz na takim małym terenie zbudować halę na minimum 3000 widzów z parkingami itd.Nawet zmiana planu zagospodarowania przestrzennego nie pomoże.No chyba że się odkupi od osób prywatnych działki.Ale za ile?Czy to na to nas stać?Nie widzę tej pozycji w budżecie.Tutaj chyba uwłaszczenie terenów pod halę nie wchodzi w rachubę.To nie priorytet, autostrada i drogi.Nie ma co puszczać sztucznie oczka do kibiców i fanów sportu.Uśmiałem się jak przeczytałem iż Pan burmistrz powiedział w jednym z wywiadów iż halą może zarządzać zagraniczny inwestor i że raz w miesiącu będą organizowane koncerty.Kto bo ja już dziś pytam, będzie tam występował i dla kogo?.Na razie w Centrum Sportowym nie widzę od lat tłoku do organizacji imprez artystycznych.
pozdrawiam Nikos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sty 2008, 23:22 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Jak Admin prosi, to trudno w temacie się nie wypowiedzieć.

Zaznaczam, ze moje wypowiedzi, które przedstawiano w niektórych rozgłośniach radiowych, były tylko częścią przemyśleń.
Na samym początku podkreślam, że jestem kibicem KS Turów od wielu lat i nie ma to nic wspólnego z pełnieniem funkcji w samorządzie. Dużo wcześniej byłe kibicem niż radnym.. Uważam także, że Zgorzelec zasługuje na porządną halę sportową. I to jest podstawa, od której nie zamierzam odchodzić.

Na sesji Rady miasta zaproponowałem Burmistrzowi rozpoczęcie szerokiej dyskusji społecznej na temat wykorzystania obecnej bazy sportowej w mieście, ze szczególnym uwzględnieniem koncepcji budowy nowej hali. Stwierdziłem, że zbiorowa mądrość mieszkańców naszego miasta może tu się bardzo przydać. Podkreśliłem, że w dyskusji należy przeanalizować celowość budowy hali z jednoczesnym zastanowieniem się nad możliwością modernizacji obecnego Centrum Sportowego, która i tak czeka miasto. Zaznaczyłem, że koncepcja, która powstała wiele lat wcześniej - już nawet nie pamiętam, kto był wówczas Burmistrzem, może jeszcze Naczelnikiem Miasta - dotyczyła stworzenie kompleksu sportowego dającego możliwość prowadzenia treningów, organizacji imprez sportowych i nie tylko, organizacji zgrupowań sportowych itp.
Zaznaczyłem także, że tak duża inwestycja bez żadnej gwarancji wsparcia finansowego doprowadzić może do zapaści finansowej miasta, dlatego temat należy dokładnie przeanalizować. Uważam dalej, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby wrócić do koncepcji modernizacji obecnej hali sportowej, przedstawić projektantowi aktualne oczekiwania dotyczące głównie ilości kibiców i etapów realizacji modernizacji obiektu. Przy tej okazji należałoby oczywiście zmodernizować całe centrum sportowe, dotyczy to także basenu, instalacji grzewczej i elektrycznej, zabezpieczenia zgodnego z przepisami, zwiększenia ilości miejsc noclegowych i tak dalej.
Ogólna dyskusja mogła by doprowadzić w przyszłości do pełnego wykorzystania nowoczesnego kompleksu sportowego, którego nierozerwalna częścią powinien być nowoczesny stadion modernizowany kilka lat.
Słowem zaproponowałem rozwagę i rozsadek, podejście do sprawy w sposób gospodarczy analizując celowość, możliwości i potrzeby miasta i co najważniejsze zastanowienie się nad konsekwencjami związanymi Np. z brakiem dofinansowania zewnętrznego. Musimy przecież pamiętać, że obiecane środki z totalizatora, i unijne już w zapowiedziach wstępnych przeznaczone maja być głównie na zaspokojenie potrzeb dotyczących EURO 2012. Zaś obiecujący słowa te wypowiedział będąc kandydatem na posła a nie Wicepremierem. Po objęciu tak wysokiej funkcji w rządzie słyszeliśmy całkiem inne koncepcje, które nas nie wzmacniają i co, do których jeszcze nie wiemy, jakie spowodują konsekwencje.
Prawdą jest to, że w obecnej hali sportowej, gdyby nie było, KS Turowa, to pewnie głównym zadaniem obsługi byłoby usuwanie pajęczyn, bo nic tam się nie dziej. Oczywiście powoływanie Zarządu Spółki bez konkursu przy braku koncepcji działania nikomu z obecnie odpowiedzialnych obecnie za miasto nie przeszkadza.
Burmistrz stwierdził, że nie będzie prowadził dyskusji społecznej dotyczącej budowy nowej hali i koncepcji kompleksowego wykorzystania obecnych obiektów sportowych w mieści.
Szkoda. Dziwne to stwierdzenie, gdy wybrany jeszcze niedawno Burmistrz nie jest zainteresowany wysłuchaniem głosu narodu a zobowiązania finansowe dotyczące realizacji tego pomysłu spłacane będą już w następnej kadencji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 88  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 109 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..