Dzisiaj jest 16 cze 2024, 12:25

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 lut 2007, 20:46 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
cały i poprawny tytuł wątku brzmi:
Czego potrzeba Zgorzelcowi, aby wyjść z tego moderowano PRLowskiego dołka?,
bo wpisałem w pole: 'temat' i go obcięło :(

Pierwsza rzecz, której potrzeba, to mniej kłótni a więcej konstruktywnej zgody.
Druga to próba dogadania się z władzą /nie poprzez forum publiczne/ i propozycja współdziałania.
Trzecia, to ustalenie, jakie są miejskie priorytety i możliwości ich realizacji w okresie kilku najbliższych lat.
I czwarta, to stworzenie efektywnego komunikowania się władzy z obywatelami /w obie strony, żeby nie tylko 'dziad do obrazu' :) /.

Na tym poprzestaję, aby dać również szanse następnym zabierającym tu głos, jestem przekonany, że listy nie wyczerpałem.


Ostatnio zmieniony 19 lut 2007, 22:12 przez bombas3, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lut 2007, 21:12 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Właśnie, komunikacja w obie strony. O tym pisałem już dzisiaj w innym temacie.
Ponoć tyle się dzieje w naszym grajdole, a ja o niczym nie wiem.
Nie jest to wina braku zainteresowania z mojej strony. Każdy kto mnie zna, wie jak wielkie jest moje zainteresowanie tym miastem.
Skąd jedak posiąść odpowiednie informacje? Strona Urzędu Miasta nie jest aktualizowana należycie.
Współpraca miejscowych mediów z urzędami jest nijaka. Wolą pisać o przysłowiowej "pupie Maryny".
Jak z tym skończyć? Czy jest szansa, że kiedyś będzie tu, tak jak u naszych sąsiadów za Nysą?
Są ludzie, sa pomysły, są chęci... To jednak nie jest pełny przepis na sukces.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lut 2007, 22:13 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
bombas, ostrzeżenie za używanie wyrazów uznanych powszechnie za wulgarne. Proszę o zwracanie na to uwagi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lut 2007, 22:18 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Ale słowo jakiego użył Bombas bardzo trafnie określało stan rzeczy.
//moderowano


Ostatnio zmieniony 19 lut 2007, 22:58 przez viper126pzgc, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2007, 22:57 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 11 paź 2005, 20:51
Posty: 254
Lokalizacja: stąd
bombas3 pisze:
cały i poprawny tytuł wątku brzmi:
Czego potrzeba Zgorzelcowi, aby wyjść z tego moderowano PRLowskiego dołka?,
bo wpisałem w pole: 'temat' i go obcięło :(

Pierwsza rzecz, której potrzeba, to mniej kłótni a więcej konstruktywnej zgody.
Druga to próba dogadania się z władzą /nie poprzez forum publiczne/ i propozycja współdziałania.
Trzecia, to ustalenie, jakie są miejskie priorytety i możliwości ich realizacji w okresie kilku najbliższych lat.
I czwarta, to stworzenie efektywnego komunikowania się władzy z obywatelami /w obie strony, żeby nie tylko 'dziad do obrazu' :) /.

Na tym poprzestaję, aby dać również szanse następnym zabierającym tu głos, jestem przekonany, że listy nie wyczerpałem.


bombas co Cię tak wzięło na sypanie banałami ;-) ? mamy to co wybraliśmy. koniec i kropka. a priorytetów władzom raczej nie ma sensu wyznaczac bo nie posłuchają (bo i nie muszą obdarzone wyborczym kredytem zaufania ;-) ).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lut 2007, 11:09 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
banał banałem, ale dyskusja warta grzechu - bo temat ważny dla nas wszystkich...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lut 2007, 13:02 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Jeśli mnie pamięć nie myli rządząca obecnie Platforma miała PROGRAM. Co z niego pozostało ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lut 2007, 13:21 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
krytyczny:

Cytuj:
Jeśli mnie pamięć nie myli rządząca obecnie Platforma miała PROGRAM.


Gwoli ścisłości,... "rządzi" miastem Burmistrz z PO a nie Platforma jako taka.
Co do programu,..zapewne już wkrótce zacznie być on wdrażany w życie.
Pozdrawiam!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lut 2007, 13:34 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
Z Programu Platformy nie zostało nic ( zresztą tak jak wszędzie) :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lut 2007, 13:40 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
przekorny pisze:
krytyczny:
Gwoli ścisłości,... "rządzi" miastem Burmistrz z PO a nie Platforma jako taka.


aaa.....to znaczy że PO nie popiera swojego burmistrza ? Nie utożsamia się z jego działaniami i nie czerpie korzyści z jego burmistrzostwa ? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lut 2007, 14:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
krytyczny:

Cytuj:
aaa.....to znaczy że PO nie popiera swojego burmistrza ?


nieeee,...tzn. że zwracam Ci uwagę na ową "delikatną" nieścisłość Twojej wypowiedzi!! 8)


Cytuj:
Nie utożsamia się z jego działaniami i nie czerpie korzyści z jego burmistrzostwa ? ;)


Jeśli chodzi o działania z zakresu programu wyborczego,..jak najbardziej.
Natomiast jeśli chodzi o inne, wchodzące również w zakres kompetencji Burmistrza,..chyba nie sądzisz, że pyta o zdanie zgorzelecką Platformę??
Co do korzyści,...postaram się nie "dojrzeć" zawartych w tym zdaniu dwuznaczności i odpowiem w ten sposób - korzyści z rządów obecnego Burmistrza będą czerpać wszyscy mieszkańcy miasta, w tym i Ty również. :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lut 2007, 14:48 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 15 kwie 2005, 14:46
Posty: 689
Lokalizacja: Zgorzelec - Ujazd
Powtórzę to co napisałem w innych postach
Przede wszystkim koniec z informowaniem mieszkańców w takiej formie jak dotychczas. Informowanie o pracach Urzędu stanowi istotny i bardzo ważny element w kreowaniu jego wizerunku jaki całego miasta. Brak rzetelnych, jednoznacznych odpowiedzi na zadawane pytania, nie reagowanie na bieżące sprawy, stwarzanie wrażenia niedostępnych, to wszystko w połączeniu z polityką krajową doprowadza do ogólnego niezadowolenia. Szuka się winnych tego stanu rzeczy. Mało kto chce wierzyć, że władza to ludzie mieszkający w tym mieście, widzący te same dziury, te same śmieci. Króluje przekonanie, że "dorwali się do władzy" i osiedli na laurach zapominając o przedwyborczych obietnicach.
Urząd powinien „nastawić uszy na głosy mieszkańców” Wydział Promocji i Informacji powinien odpowiadać na bieżąco na wszelkie pytania.
Teraz jesteśmy informowani poprzez pocztę pantoflową min. przez forum – ktoś coś tam wie, ktoś ma lepsze znajomości… z plotki robi się sensacja – forum grzmi a WPiI milczy i ma się dobrze 8)
Ktoś tam powinien uświadomić komu trzeba, że poczta elektroniczna, forum, sms, strony internetowe to narzędzia, z których można a wręcz trzeba korzystać podczas kontaktowania się z opinią publiczną.
Krytyczny dał przykład jak dziś pozyskuje się informację. Nikt nie będzie czekał aż ktoś łaskawie napisze parę słów na oficjalnej stronie. Jak nie przeczyta tego w oficjalnych doniesieniach to zaciągnie informacji na „ulicy”.
Tak więc zmieńcie sposób przekazywania informacji, zmieni się wizerunek Urzędu :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lut 2007, 15:51 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Zacznę od niesłusznego, moim zdaniem, ostrzeżenia, otrzymanego za 'używanie wulgaryzmów':
Cytuj:
bombas, ostrzeżenie za używanie wyrazów uznanych powszechnie za wulgarne. Proszę o zwracanie na to uwagi.

jaki to był wulgaryzm trudno stwierdzić, bo przedmiotowy wyraz wymoderowano na czerwono.
Jednak, ślad jakiś pozostał, bo przed założeniem tego wątku, napisałem posta na "kto zgasi światło'. Jego fragment końcowy brzmiał:
Cytuj:
Cytuj:
Rozwiązania podano na tacy. Czy są dobre ? Raczej tak,

nie jestem do końca przekonany , może jakieś pomysły się jeszcze pojawią?
Zakładam wątek
Czego potrzeba Zgorzelcowi, aby wyjść z tego pieprzonego PRLowskiego dołka?
Zapraszam do dyskusji.

pytam się więc: co to za wulgaryzm, za którego dostaje się ostrzeżenie, podczas, gdy sam, czytając forum, znajduję rzeczywiście wulgarne wyrazy, za które nikt nikogo nie ostrzega. Czyżby więc wybiórcza demokracja w wydaniu 'made in Aleks'? :grin:
powtarzam: wyraz 'pieprzony' nie ma charakteru wulgarnego, czy tego Aleks chcesz, czy nie, możesz więc dawać ostrzeżenia, ale znajdź następnym razem, bardziej wiarygodne powody. 'Pieprzony PRLowski dołek' nikogo nie obraża, może co najwyżej obrońców systemu, który odszedł do lamusa, nie zaliczałem dotąd do nich Aleksa. :-?

teraz odp dla petec:
Cytuj:
bombas co Cię tak wzięło na sypanie banałami ? mamy to co wybraliśmy. koniec i kropka. a priorytetów władzom raczej nie ma sensu wyznaczac bo nie posłuchają (bo i nie muszą obdarzone wyborczym kredytem zaufania ).

to nie są banały, może dla Ciebie. Dla mnie mają treść i często się na nią zastanawiam, w odróżnieniu, jak myślę, od Ciebie.
W większości wątków tego forum, które dotyczą życia społeczno-politycznego Zgorzelca, dominują postawy życzeniowe, żądające 'bo się nam należy', tropicielsko-rozliczeniowe i oskarżycielskie.
Jak się powie, że budowanie czegokolwiek na takich podstawach /i postawach/ jest stawianiem zamków na piasku, to się naraża na zarzut kolaboracji z władzą. To co? rewolucję mamy robić? październikową? czy może jednak lepiej się zastanowić, w jaki sposób wyjść z tego pieprzonego PRLowskiego dołka, w którym Zgorzelec tkwi od kilkudziesięciu lat. Może zawiesić na jakis czas emocje, kłótnie, oskarżenia i bezproduktywne dyskusje a wziąć się wspólnie za naprawę tego, co spieprzone zostało w ciągu tych kilkudziesięciu lat PRLowskich.
To jest temat do przemyślenia.


i jeszcze:
Cytuj:
a priorytetów władzom raczej nie ma sensu wyznaczac bo nie posłuchają
nikt tu niczego takiego nie pisał /o wyznaczniu władzom priorytetów :roll: /a tym bardziej ja. Czytaj ze zrozumieniem.


Ostatnio zmieniony 20 lut 2007, 18:37 przez bombas3, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lut 2007, 18:31 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Rzeczywiście, wydawać by się mogło, że Alex posiada swój prywatny, całkowicie odmienny i jakby nieco bardziej rozszerzony zestaw słów z zakresu tych "powszechnie uznawanych za wulgarne". :smt030

Cholernie trudno będzie rozszyfrować które z wyrazów, czy też określeń powszechnie używanych zechce Alex zakwalifikować do tej grupy!!! :smt026

Z góry przepraszam,...jeśli wyraz "cholernie" już się w owym "zestawie" słów zakazanych znajduje!!!! :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lut 2007, 20:40 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
wracamy do tematu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..