Dzisiaj jest 12 maja 2024, 0:11

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15 wrz 2007, 19:51 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 05 lut 2007, 11:18
Posty: 1
Lokalizacja: ze wsi
Najpierw miał być długo oczekiwany festyn 11.08. br, potem poszło poczta pantoflową
że jednak nie, bo 18. 08. br. Żadnych informacji, plakatów. Tylko pogłoski że chyba
będzie. Sołtys wraz z żoną, a raczej sołtysowa z mężem, bo jak wszyscy we wsi
wiedzą, że to sołtysowa wiedzie prym na szczeblu wiejskiej władzy , organizują raz w
roku festyn dla całej wsi za pieniądze gminy, specjalnie na ten cel przyznane. Ma
być miło, przyjemnie, zabawnie i ma przyświecać podstawowy cel- INTEGRACJA WSI.
Sołtys zleca pod wykonanie cateringu wiejskiemu, lokalnemu przedsiębiorcy
gastronomicznemu Jarosławowi Wytrwałowi, (notabene, nie raczył być na imprezie i jej przypilnować i zostawił dwóch amatorów do pracy) prowadzącemu oberżę U KOWALA. Piwo,
kiełbaski, konkursy, gry i tańce. Wieś tańczy, wieś śpiewa. Tak mogłoby być , ale
nie było. Ludzi ze wsi Tylice potraktowano jak dosłownych wieśniaków, ciemnogród i
na zasadzie darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby� Piwo jakie zostało
zakupione dla nas wieśniaków przez właściciela lokalu Jarosława Wytrwała to
najtańszy produkt na rynku, typu bełt. Ciekawa jestem czy pan Jarosław by się sam
napił tego świństwa czy też by zaproponował je swojej rodzinie czy klientom? Ludzie
po nim dostali rozwolnienie, w smaku obrzydliwe. To już lepiej sprzedawać po
symbolicznej cenie lepszy trunek niż dawać taką darmochę. Kiełbaski nie z grilla
tylko z gara . Tych kiełbas było tak dużo, że były gwoździem konkursowego programu.
Konkurs mianowicie polegał na zjedzeniu kiełbasy na czas. Muzyka płynąca z
charczących głośników, głównie disco polo i wszystko to dałoby się przełknąć, gdyby
nie wiejski rozrabiaka, który rozpoczął regularną bitwę po mordach, które mu się nie
podobały z wiadomego tylko dla niego powodu. I tak sobie około godziny urządzał
osobistą v jak wendetę. Warunki ku temu były doskonałe i na dodatek wszyscy do bicia byli
na miejscu. Wielu chłopa musiało go powstrzymywać, aby opanować jego szaleńczy amok.
Nawet ze dwa razy im się udało go opanować i chwilami powracał spokój i biesiadna
atmosfera, ale nie na długo. Apogeum osiągnął, gdy wpadł jak szalony psychopata na
parkiet, na którym bawili się dorośli i dzieci i pofolgował sobie dając w pysk
kolejnej swojej wypatrzonej ofierze, przy okazji uderzając i przewracając małe
dziecko! Sołtys na to zgasił światło i wyłączył muzykę i w ten sposób pogoniono
ludzi o 22.00 do domu. Zabawa się skończyła. Festyn się odbył zgodnie z planem, nie
zabrakło nawet widoku lejącej się krwi z nosa.
Tylko pytam się dlaczego sołtys i Wytrwał nie zadbali o bezpieczeństwo bawiących się
ludzi i nie wezwali do chuligana policji? Sołtys powiedział że na swojego nie będzie
nasyłał policji. A pan Wytrwał, właściciel, jakie ma wytłumaczenie? Standardem jest
zapewnienie ochrony i natychmiastowe wyeliminowanie takiej patologii! Policję
wezwała matka uderzonego dziecka, ale łobuz już uciekł i policja prawdopodobnie
nawet nie pofatygowała się do jego domu. W każdym razie potem ze strony policji nie
było żadnego odzewu. Pomimo tego ohydnego piwska i okropnej jakości sprzętu
grającego, wieś się zintegrowała. Było przyjemnie i miło. Do czasu mordobicia. I
brakiem prawidłowej reakcji na tą patologię ukarano całą wieś, kończąc przed czasem
zabawę i rzadką możliwość spotkania się w tak licznym gronie. Szkoda że nie było
nikogo z Urzędu Gminy. Może obecność przedstawiciela wyższej władzy zmobilizowałaby
do zareagowania na zło ?
Końcowa konkluzja wynikająca z rozmów między sobą jest taka, że na przyszłość
chcemy aby sołtys przed zorganizowaniem festynu robił zebranie organizacyjne oraz
aby ten festyn powstał na boisku obok kościoła, gdzie są doskonałe warunki ku temu,
oraz aby było mniej piwa i mięsiwa, ale lepszej jakości. I aby do organizacji takich
imprez angażowano również wiejską ludność. Nie jesteśmy obywatelami drugiej
kategorii i nie życzymy sobie takiego traktowania!!! Nie w samych igrzyskach jest
zabawa, ale też w tym, jak je dla nas zorganizowano. Pan Wytrwał zarobił, sołtys
ma odhaczoną imprezę, a w wiejskich kuluarach ciągle smród tej imprezy wisi w
powietrzu. Bo my wieśniaki proszę Państwa, już nie ciemnogród ale naród kulturalny i
wiemy czego chcemy. Igrzysk, chleba i KULTURY. :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 wrz 2007, 23:34 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
No tak, ale czy to wogóle kogoś obchodzi ? Wasza wieś, wasz sołtys (sołtysowa) wasze sprawy. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 wrz 2007, 23:38 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
No i teraz sam Viper odpowiedział jak wieśniak... Sulików to nie Kołobrzeg czy Warszawa. Znajduje się kilka kilometrów od Zgorzelca i moim zdaniem nie bez powodu post pojawił się na tym forum. Dlatego drogi Viperze radzę stosować się do poniższych założeń napisania dobrego postu i proszę o więcej rozwagi i zrozumienia dla tematów, które Ciebie akurat nie interesują.

Warunki napisania dobrego postu

1. Porządne zastanowienie się
2. Zweryfikowanie swoich poglądów po raz kolejny
3. Jeszcze jedna chwilka zastanowienia
4. Napisanie posta
5. Oczekiwanie na odpowiedź


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 wrz 2007, 8:06 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 29 lis 2006, 15:21
Posty: 113
Lokalizacja: se Zgorzelca
Karakan Twoje wywody, żale oraz spostrzeżenia są jak najbardziej słuszne jeśli są prawdziwe ale wg mnie to kierunek pretensji jest niewłaściwy albo obaj za mało wiemy.

Wg mnie takie podejście jest do pupki.

Sądzę, że nie czytałeś zlecenia, umowy, czy tego do czego się umówił sołtys z przedsiębiorcom.

Napisałeś, że
..... Sołtys zleca pod wykonanie cateringu wiejskiemu ....

Czy jest tutaj mowa o bezpieczeństwie ludzi ?

Skad wiesz jakie kiełbaski miały być ? gotowane czy pieczone a może właśnie gotowane?
Może jednak miały być kiełbaski a Ty szaty rozdzierasz?

Pozdrawiam
Ball Kani


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 wrz 2007, 10:00 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lis 2006, 17:57
Posty: 1432
Lokalizacja: z za monitora
Nie chcę nikogo bronić, ale moim skromnym zdaniem uważam, że zabezpieczenie ochrony na imprezie masowej jaką był ten festyn, leżało wyłącznie po stronie organizatora, którym wg tego co piszesz był niewątpliwie Sołtys. Obwinianie za brak ochrony Pana Wytrwała ma się tak samo jak czepianie się byka, że mleka nie daje. Myślę, że dopóki nie pozna się warunków umowy nie można nikogo obwiniać, co słusznie zauważył Ball Kani.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 wrz 2007, 11:51 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Alex:

Warunki napisania dobrego postu

1. Porządne zastanowienie się
2. Zweryfikowanie swoich poglądów po raz kolejny
3. Jeszcze jedna chwilka zastanowienia
4. Napisanie posta
5. Oczekiwanie na odpowiedź

brakuje mi tutaj jednego punktu,..dosyć ważnego:

6. Lub na bana

:lol:

,..i wracamy do tematu :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 wrz 2007, 12:27 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Nie byłem nie widziałem ale jak czytam bawiło się wielu ludzi i z szybszego zakończenia nie byli zadowoleni. A ilu pomogło sołtysowi w organizacji?
A autor pierwszego post w tym temacie wspierał ,jeżeli już nie pomagał, organizatorów ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 wrz 2007, 15:30 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 wrz 2005, 17:01
Posty: 59
Witam ! Nigdy nie spodziewałem sie ze Tylice, wieś w której mieszkam od lat trafi na tapete tego forum :lol:
Co do tego opisu to mogę potwierdzić jako mieszkaniec tej wioski, że tak rzeczywiście było, jak opisał Karakan. Byłem i widziałem i też się zbulwersowałem, nie znam się na warunkach organizacji, ale jeżeli sołtys nie reagował na rozrubę, a była rzeczywiście niebezpieczna dla wszystkich, dla dorosłych a szczególnie dla dzieci ,to nic by się nie stało panu Wytrwałowi gdyby przynajmniej zadzwonił po policję, jeżeli to miało miejsce w jego knajpie, tym bardziej że też pochodzi z Tylic ( przecież jest znany z tego że lubi interweniować nawet kiedy nie zna się na rzeczy i nie wie co jest grane ]:-> ). Ale odniosłem wrażenie że jemu bardziej zależało na rychłym końcu, bo w międzyczasie miał organizowane wesele. Co do tych kiełbas to rzeczywiście lepsze by były z grilla a piwsko było OCHYDNE.
Co do sołtysa to nikogo nie prosił o pomoc,a znalazłoby się parę osób chętnych, żadnego zebrania nie zrobił, podobnie zresztą jak przy robieniu wieńca na dożynki , też nie było nikogo, ponieważ sołtysowa sama zrobiła, nie zapraszajac do tej roboty nikogo. W ten sposób dezintegrują wieś.

Czasy sie zmieniły, to fakt. I czas na zmiany w podejściu do nas wieśniaków. I cieszę się ze ktoś podjął się poruszenia tego tematu.
Viper napisał:


Cytuj:
No tak, ale czy to wogóle kogoś obchodzi ? Wasza wieś, wasz sołtys (sołtysowa) wasze sprawy.

Przy takim aroganckim podejściu do sprawy Vipera, nie dziwią mnie różnice pomiędzy wsią a miastem. Idąc takim torem myślenia, to my wieśniaki możemy pod każdym tematem dotyczacym Zgorzelca pisać podobnie. Bo co nas obchodzi wasza brudna woda, obwodnica, dom kultury itp. Tylko zawracancie pupę prokuraturze, czy przedsiębiorstwu komunalnemu. Ale nie o to w tym chyba chodzi, a może o to :( Myslę Viper że od tego nałogowego pisania na forum straciłeś dystans i kulture osobistą. Widać ludzie mieszkający na prowincji mają jej więcej, skoro chcą o tym głośno mówić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 wrz 2007, 15:52 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 15 sie 2007, 23:17
Posty: 6
Lokalizacja: inąd
Andrzej Z. pisze:
ale jeżeli sołtys nie reagował na rozrubę, a była rzeczywiście niebezpieczna dla wszystkich, dla dorosłych a szczególnie dla dzieci ,to nic by się nie stało panu Wytrwałowi gdyby przynajmniej zadzwonił po policję, jeżeli to miało miejsce w jego knajpie, tym bardziej że też pochodzi z Tylic

Karakan pisze:
Sołtys zleca pod wykonanie cateringu wiejskiemu, lokalnemu przedsiębiorcy
gastronomicznemu Jarosławowi Wytrwałowi, (notabene, nie raczył być na imprezie i jej przypilnować i zostawił dwóch amatorów do pracy) prowadzącemu oberżę U KOWALA.

Andrzej Z.
Wnioskuje, że Jarosław Wytrwał nie zadzwonił bo go tam nie było ??
Tak w ogóle skoro byliście tak oburzeni i widzieliście spore zagrożenie, to czemu nikt z Was nie zadzwonił na policję ?? Bez urazy, ale coś się kupy nie trzyma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 wrz 2007, 16:09 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 wrz 2005, 17:01
Posty: 59
Był właściciel na miejscu z tego co wiem oraz że na na policję oczywiście sami mieszkańcy w końcu zadzwonili, i z tego co też wiem, to sołtys nie chciał zadzwonić, bo to jego kolega sie awanturował. Ale przecież nie o to chodziło Karakanowi. Jak myślę i się domyślam, to chodzi żeby mieszkańców Tylic nie traktować jak obywateli drugiej kategorii. Bo wieśniaki nie osły, swoj rozum mają.
A w końcowej konkluzji, to czy chcielibyście być zaproszeni wraz z rodzinami na imprezę gdzie odbywa się regularne mordobicie i w poczęstunku dają ochłapy? Czy gdyby na Jakubach coś takiego się zdarzyło, to czy Wy miejscowi też wykazalibyście taką wyrozumiałość ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 wrz 2007, 23:18 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
No i teraz sam Viper odpowiedział jak wieśniak
nie sądzę, aby rolą administratora było osądzanie piszących. Wieśniactwo się szerzy, owszem, ale stawianie się w roli kaznodziei, choćby i miejskiego, to chyba przesada :-?
Wezmę w obronę Vipera, bo na tyle, na ile go znam, pytanie było retoryczne i adresowane raczej do tych, którzy takie zainteresowanie winni okazywać, a tego nie robią, nie zaś, jak to zostało odebrane, do mieszkańców Tylic. Jeśli mylnie zrozumiałem, popraw mnie Viper.
I na koniec: czy imprezka była wyłacznie inicjatywą sołtysa, czy może, tak jak jest już tradycją w okolicznych wsiach, robiona przez, czy też we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury? Te drugie są na dobrym poziomie, robione profesjonalnie i nigdy tam lurowatego piwa nie piłem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 wrz 2007, 8:28 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
bombas3 pisze:
Cytuj:
Wezmę w obronę Vipera, bo na tyle, na ile go znam, pytanie było retoryczne i adresowane raczej do tych, którzy takie zainteresowanie winni okazywać, a tego nie robią, nie zaś, jak to zostało odebrane, do mieszkańców Tylic.

śp. Lech Falandysz nie powstydził by sie takiego tekstu :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 wrz 2007, 8:41 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
bombas3, a ja odebrałem post Vipera tak jak Alex. Może dlatego, że go nie znam. Nie mieszkam w Tylicach więc nie dotyczy mnie ten teks ale pierwsze moje odczucie to "delikatny niesmak".
Skoro są tematy poruszane na tym forum dotyczące np. gminy wiejskiej Zgorzelec, Łagowa, Węglińca to nie widzę przeszkód aby zainteresowani tematem "Tylic" wymienili swoje poglądy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 wrz 2007, 12:44 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Co do tekstu Vipera, to było wyłącznie moje odczucie, poczekajmy, aż odezwie się sam zainteresowany :) .
A za Falandysza dziękuję, nie był on moim idolem, ale wyróżniał się z 'tłumu', a to już jest interesujące.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 wrz 2007, 12:55 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Proponuję powrót do tematu zamiast skupianie się na szczegółach i tym samym obniżaniu rangi tej dyskusji. Topic: JAK SOŁTYS TYLIC ZORGANIZOWAŁ U KOWALA FESTYN.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..