Dzisiaj jest 10 maja 2024, 2:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2009, 9:35 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 23 mar 2009, 11:03
Posty: 5
Lokalizacja: zagłębie
Połączenie gmin - wiosenne ocieplenie stosunków
Temat połączenia gminy wiejskiej z miejską Zgorzelec jest znany od kilkunastu lat. Za takim rozwiązaniem był wtedy również wójt. Mówiło się nawet, że w zamian zostanie burmistrzem (wtedy radni wybierali burmistrza). Lecz w latach 90-tych w mieście radni często zmieniali burmistrzów i posada ta była niepewna na dłuższą metę. Wójt przeczekał więc w gminie, skorzystał on i gmina, a gdy teraz istnienie dwóch oddzielnych organizmów administracyjnych, gminy połączonej i mocno związanej z infrastrukturą miasta staje się mało uzasadnione, wraca stary pomysł radnych z ubiegłego wieku.
Przy okazji miasto przejmie od gminy udziały w spółce Łużycka Higiena Komunalna i uporządkuje gospodarkę śmieciami w mieście.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2009, 12:27 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Obrazek

Prawie w to uwierzyłem :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2009, 14:07 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
rotmistrz pisze:
Temat połączenia gminy wiejskiej z miejską Zgorzelec jest znany od kilkunastu lat

Czyżby był to sposób na zamazanie niedociągnięć ekonomicznych obecnej ekipy?

Połączyć gmine z miastem i powiedzieć, że za straty wynikłe podczas rządzenia nie ma winnych.

P
G


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 kwie 2009, 20:04 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2006, 17:12
Posty: 135
Lokalizacja: ze Zgorzelca
witam wszystkich po długiej przerwie :)

przerywam milczenie, po dość długim czasie tzw. "oglądactwa" :) - a to tylko dlatego, że zaczyna mi być głupio tłumaczyć się przed samorządowcami z sąsiednich i odległych gmin (i nie tylko gmin), z działań Burmistrza Miasta, którego jestem mieszkanką...

Skłonił mnie do tego temat, który jest mi bliski - wiem, wiem - nie jestem obiektywna - ale cóż każdy ma prawo mieć swoje zdanie :).

Otóż - mam wielką nadzieję, że na - delikatnie mówiąc - nietrafionych komentarzach o chęci zmiany granic się zakończy. Dotychczasowe notki w mediach wywołały na naszym lokalnym podwórku mały rwetes, a na twarzach osób zainteresowanych samorządnością w województwie dolnośląskim - wywołują uśmiech pogardy i wyrazy współczucia (i nie są to wyrazy współczucia dla gminy wiejskiej,a raczej dla mieszkańców miasta)...

Jednak jeszcze jest czas na zaprzestanie tych praktyk przez władze miasta. Na razie pozostanie tylko "lekki smrodek" po rewelacjach - gdyby jednak ktoś zdecydował się na dalsze kroki, to niestety smród zostanie i to nie tylko kojarzący się z obecnym BM, ale niestety z miastem jako takim. A tego sobie i innym mieszkańcom nie życzę.


Oczywiście pozostaje jeszcze możliwość sukcesu takich działań, która jest nikła... Niech przykładem będzie przegrana wojna o grunty Świeradowa, który chciał zaanektować kawałek Mirska - walczą o przestrzeń

Tu podaje dla zainteresowanych również dwie aktualne ciekawostki prawne
ciekawostkę nr 1 oraz ciekawostkę nr 2 (K37/06)

podsumowując:
proszę przestańcie robić złą opinię miastu - to naprawdę może jedynie zaszkodzić ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 kwie 2009, 20:52 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sty 2009, 9:11
Posty: 102
Lokalizacja: centrum
azja pisze:
przerywam milczenie, po dość długim czasie tzw. "oglądactwa" - a to tylko dlatego, że zaczyna mi być głupio tłumaczyć się przed samorządowcami z sąsiednich i odległych gmin (i nie tylko gmin), z działań Burmistrza Miasta, którego jestem mieszkanką...

był czas walki(referendum o odwołanie burmistrza) nad czym wtedy ubolewałaś? ]:-> :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 kwie 2009, 7:23 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 29 lis 2008, 20:23
Posty: 294
Lokalizacja: zgorzelec
Po takiej wypowiedzi na miejscu Burmistrza spaliłbym się ze wstydu! Czy to już koniec z pomysłami przynoszącymi wstyd dla naszego miasta? Ciekaw jestem jaki będzie następny genialny pomysł Burmistrza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 lip 2009, 11:56 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Zgorzelec nie będzie większy

Zgorzelec nie będzie większy. Radni zrezygnowali ze zmiany granic administracyjnych miasta kosztem gminy. Zmienili też taktykę, teraz mówią: - Z wójtem trzeba delikatnie. Po dobroci odda więcej!


Lepiej późno niż wcale: na radnych Zgorzelca przyszło opamiętanie. Już nie ukradną gminie wiejskiej gotówkonośnych hipermarketów. Taki pomysł zgłosił w lutym tego roku radny Władysław Wróblewski. Jak argumentował, hipermarkety takie jak Carrefour, Leroy Merlin, Castorama czy Park Handlowy Eden powstały na terenie gminy wiejskiej Zgorzelec, podatki odprowadzają więc do kasy wójta. Tymczasem żyją z mieszkańców Zgorzelca, a miasto nic z tego nie ma.

Radny wymyślił więc, że aby sprawiedliwości stało się zadość, trzeba odkroić gminie tereny z handlowymi kolosami i przyłączyć je do Zgorzelca. Wniosek padł podczas sesji w lutym tego roku i trudno było nie oprzeć się wrażeniu, że gospodarz miasta, burmistrz Rafał Gronicz, przychylnie się do niego odnosi. Z ochotą zabrał się też do jego realizacji i przygotowania procedury zmiany granic administracyjnych Zgorzelca. Dziś po pięciu miesiącach wyraźnie odpuścił.
- Nie, to nie jest schizofrenia - mówi Rafał Gronicz. - Jako burmistrz mam obowiązek realizować wnioski radnych i dalej uważam, że z punktu widzenia miasta i mieszkańców pomysł był zasadny. Te centra handlowe żyją z miasta, nic temu miastu nie dając w zamian - dodaje.
::: Reklama :::

Okazało się, że powiększenie granic miasta nie jest proste. Tym bardziej że wójt gminy wiejskiej Kazimierz Janik wyraźnie dał do zrozumienia, że terenów nie odda, chyba że po swoim trupie.
Władysław Wróblewski, który złożył wniosek o anektowanie hipermarketów, wcale nie uważa, żeby się wygłupił. - Nie sądziłem, że wywołam taką burzę - przyznaje jednak. Dalej też jest zdania, że temat powiększenia Zgorzelca wróci. Za kilka lat. Podobnie uważa też Artur Bieliński, przewodniczący Rady Miejskiej Zgorzelca.

- Miasto potrzebuje nowych terenów. Lepiej jednak zrobić to w porozumieniu, a nie w konflikcie z gminą - zaznacza. Podobnie mówi dziś także Rafał Gronicz. - Nie ma sensu iść na wojnę z wójtem, bo mimo różnicy wieku i poglądów, uważam, że jesteśmy w stanie się dogadać.
A wójt Kazimierz Janik cieszy się z takiego obrotu sprawy. - Od początku mówiłem, że powinniśmy rozmawiać, współpracować i żyć w zgodzie, a nie wojować - podkreśla.
Mieszkańcy Zgorzelca nie widzą sensu w tym sporze. Dla nich ważne jest, że mogą robić zakupy w marketach. Nieistotne jest, czy miejskich czy wiejskich.
Janusz Pawul - POLSKA Gazeta Wrocławska
za: http://zgorzelec.naszemiasto.pl/wydarze ... 3343ec4186


Zgorzelec pod względem powierzchni jest (proporcjonalnie do liczby mieszkańców) za mały. Poza tym granice i wolne tereny, które mu jeszcze zostały są "niefortunne" i nierozwojowe. Aby nasze miasto i rejon totalnie nie spyział, potrzebne jest powiększenie miasta - oczywiście na podstawie i w granicach prawa! Jednak nie może to być tylko usprawiedliwione chęcią pozyskania terenów z marketami! Musi to być jakaś spójna koncepcja rozwojowa, urbanistyczna i inwestycyjna!!! Może niech miasto wraz z gminą wiejską zamówią taką koncepcję-ekspertyzę, może jakieś spotkanie z poważnymi ekspertami?! Pan Janik wstępnie wyraził chęć do rozmów - choć znając lokalne uwarunkowania, jakieś porozumienie wydaje mi się niemożliwe. No chyba, że w najbliższych wyborach pewne osoby nie powrócą, znajdą się na politycznym aucie - wtedy będzie możliwy konsensus między miastem a gminą wiejską. Oby lokalni politycy spróbowali popatrzeć bardziej w przyszłość, a nie zostawiali tylko "spalonej ziemi", z której coraz więcej osób się ewakuuje!

PS Czy ktoś wie gdzie można znaleźć dokładniejszą mapę gmin naszego powiatu? Może ktoś coś takiego zamieścić?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 lip 2009, 12:48 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Cytuj:
PS Czy ktoś wie gdzie można znaleźć dokładniejszą mapę gmin naszego powiatu? Może ktoś coś takiego zamieścić?

zamieścić to może nie... ale w geoportalu http://maps.geoportal.gov.pl masz bardzo dokładne mapy nawet z numerami działek 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lip 2009, 5:09 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 29 lis 2008, 20:23
Posty: 294
Lokalizacja: zgorzelec
Postępowanie Burmistrza i jego kolesi jest żenujące i przynosi wstyd naszemu miastu. Jest oczywiste, że z projektu uchwały wycofał się ponieważ w tej radzie nie miał żadnych szans na jej podjęcie. Wg moich wyliczeń mógł liczyć najwyżej na 5 głosów "za". To po co był ten szum? Sadzę, że Burmistrz sam nie wie, o co w tym wszystkim chodzi.A może wysłuchał apelu AZJI! Tak czy inaczej to kolejna wpadka! Najpierw muzeum, teraz Łagów. Co będzie dalej? Zobaczymy jak sobie da radę z budową hali. Oby, nie skończyło się to kolejną kompromitacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lip 2009, 11:56 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2006, 17:12
Posty: 135
Lokalizacja: ze Zgorzelca
jendrzej pisze:
A może wysłuchał apelu AZJI!


:lol: jeden z lepszych żartów w dniu dzisiejszym :)

a tak na poważnie - lepiej zmądrzeć późno niż wcale - niesmak pozostaje, ale "światełko w tunelu" daje nadzieję :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lip 2009, 22:04 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
paawlus pisze:
Cytuj:
żyją z mieszkańców Zgorzelca, a miasto nic z tego nie ma.


- Nie, to nie jest schizofrenia - mówi Rafał Gronicz. - Jako burmistrz mam obowiązek realizować wnioski radnych i dalej uważam, że z punktu widzenia miasta i mieszkańców pomysł był zasadny. Te centra handlowe żyją z miasta, nic temu miastu nie dając w zamian - dodaje.
::: Reklama :::

Okazało się, że powiększenie granic miasta nie jest proste. Tym bardziej że wójt gminy wiejskiej Kazimierz Janik wyraźnie dał do zrozumienia, że terenów nie odda, chyba że po swoim trupie.
Władysław Wróblewski, który złożył wniosek o anektowanie hipermarketów, wcale nie uważa, żeby się wygłupił. - Nie sądziłem, że wywołam taką burzę - przyznaje jednak. Dalej też jest zdania, że temat powiększenia Zgorzelca wróci. Za kilka lat. Podobnie uważa też Artur Bieliński, przewodniczący Rady Miejskiej Zgorzelca.

- Miasto potrzebuje nowych terenów.


Ile w tym obłudy i krętactwa. Wójt Janik na temat szalonych i pozbawionych sensu i logiki pomysłów wypowiadał się najmniej.
Jeśli miasto potrzebuje nowych terenów to dlaczego nie występuje o tereny, które są wolne i mogą w przyszłości być inwestycyjnymi. Nie dajcie sobie także wmówić, że całej zadymie winien jest radny Wróblewski, który nie mógł na sesji wycofać nie swojego projektu uchwały. Radny Wróblewski na sesji rady miasta oficjalnie przeprosił za zamieszanie jakiego dokonał jego wniosek. Tymczasem wszystkie działania w tym zakresie podejmował BM i to on przedstawił projekt uchwały.
Wiem z różnych źródeł, że w samym Klubie Radnych PO doszło w tym temacie do rozłamu. I racje maja ci, którzy twierdzą, że uchwała nie miała szans być przegłosowana, to po pierwsze, marne szanse miał także pomysł zmiany granic administracyjnych bo wystarczy poczytać przepisy i zobaczyć kiedy jest to możliwe.
Wracając do kwestii marketów i sprawy co z tego ma miasto informuje, ze większość pracujących tam osób to mieszkańcy Zgorzelca, chyba nie trzeba wyjaśniać jakie związane są z tym korzyści, również finansowe.
Słowem dzięki działaniom Wójta blisko tysiąc osób znalazło pracę w bardzo trudnym gospodarczo okresie.Jeszcze raz podkreślam, że większość z tych osób to mieszkańcy Zgorzelca.
Swoją droga jakimi działaniami w kwestii pozyskiwania nowych miejsc pracy może pochwalić się obecny Burmistrz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2009, 7:38 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
Naszemu wójtowi taki rozwój wydarzeń raczej nie grozi :grin:

INTERIA.PL pisze:
W poniedziałek rano w gminie Ełk (woj. warmińsko-mazurskie) rozpoczął się strajk głodowy W akcji protestacyjnej skierowanej przeciwko poszerzeniu granic miasta kosztem terenów jego gminy uczestniczy między innymi wójt gminy Ełk Antoni Polkowski wraz z kilkoma mieszkańcami gminy.
Strajk odbywa się w siedzibie urzędu gminy. Do sali, w której przebywają pikietujący, przyszły trzy kobiece zespoły śpiewacze: "Zielona Dąbrowa", "Stradunianki" i "Jarzębina". Panie ubrane są w stroje ludowe i - jak powiedział wójt Polkowski - "ich zadaniem będzie śpiewanie "Roty" i modlitwa".
Mieszkańcy gminy Ełk protestują przeciwko decyzji MSWiA, które w projekcie rozporządzenia zamieszczonym na stronie internetowej zgodziło się, by 850 ha ziemi należącej teraz do gminy zostało przyłączone do miasta Ełk. Miasto chce poszerzyć swoje granice argumentując, że brakuje mu terenów pod budownictwo mieszkaniowe i inwestycje. Gmina się temu stanowczo sprzeciwia mówiąc, że inwestować i budować można na terenach gminnych.
Podobny protest odbył się przed rokiem. Wówczas miasto chciało pozyskać od gminy 2 tys ha. Po strajku głodowym wójta i kilku mieszkańców gminy MSWiA negatywnie zaopiniowało ówczesny wniosek miasta.
W tym roku na czele strajkujących ponownie stanął wójt Polkowski, choć obawia się o swoje zdrowie. - Ja po ubiegłorocznym strajku głodowym ciągle do siebie nie doszedłem, ciągle biorę leki, mam je nawet ze sobą. Dziś zjadłem śniadanie i mam nadzieję, że przeżyję ten strajk, choć uczciwie mówię, że obawiam się o swoje zdrowie - powiedział Polkowski.
Wójt zaznaczył, że strajkuje w ramach urlopu wypoczynkowego. Dodał, że żaden z obecnie pracujących urzędników na razie nie przyłączy się do protestu.

źródło informacji: http://polskalokalna.pl/wiadomosci/warm ... 37644,3286


Ostatnio zmieniony 13 lip 2009, 7:39 przez Gero, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2009, 21:56 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
I pewnie się zacznie kabaret.
Mieszkańcy gminy zaczną blokować drogi, atakować miejskie samochody środkami o dziwnym zapachu, niektórzy może wyciągną widły itp, itd.
A wszystko to zaserwował im rząd, który trzyma z mocniejszymi. Czy wiecie, że w Ełku już wcześniej miasto otrzymało tereny na których jak niesie telewizyjna informacja nic nie zrobiono, miasto potrzebuje terenów na pokrycie zadłużenia. Ciekawy to sposób na ratowanie finansów samorządowych. ciekawe jest podejście do tego tematu rządu. co o tym myśleć pozostawiam każdemu indywidualnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lip 2009, 6:57 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2006, 17:12
Posty: 135
Lokalizacja: ze Zgorzelca
ciekawe


Ostatnio zmieniony 28 lip 2009, 6:58 przez azja, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..