Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 23:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 20 gru 2009, 13:12 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
Chuck Norris jr,
można wysyłać zróżnicowane pakiety kablem ale problemem jest wyselekcjonowanie ich u konkretnego odbiorcy zgodnie z wnoszoną opłatą. Najprościej jest zakodować całość i umieścić dekoder u odbiorcy w domu z odpowiednią kartą dekodującą w zależności od pakietu no ale to już jest dodatkowy koszt za urządzenia. Można też zastosować filtry pasmowe na kablu doprowadzającym do lokalu ale to rozwiązanie wymagające interwencji serwisu w przypadku zmiany pakietu przez abonenta a dodatkowo w grę wchodzi skuteczność działania filtra, no i oczywiście jest to dodatkowy koszt, więc zawsze obniża to konkurencyjność cenową usługi.
Gendok, masz rację nie jest określone w umowie, które stacje są zagwarantowane w usłudze. Ponadto jest zapis, że:
Abonent wyraża zgodę na zmniejszenie ilości programów, w sytuacji zbyt wysokiej opłaty licencyjnej znacznie podnoszącej koszty funkcjonowania oraz w sytuacji zaprzestania nadawania przez nadawcę danego programu.
Nic ciekawego z tego nie wynika, zobaczymy co dostaniemy za brakujący HBO2 i czy to nastąpi jeszcze przed świętami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 gru 2009, 10:59 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
BossZgC pisze:
1.Zna Ktoś przyczyny czemu tak naprawde znikły HBO i HBO 2 a HBO Comedy pozostało ? I co dadzą w zamian za oba te kanały ?...

Mogę się tylko domyślać.

yARO_81 pisze:
Zarząd telewizji kablowej "TOMKÓW" informuje Szanownych Abonentów, iż z przyczyn leżących po stronie nadawcy zaprzestajemy reemisji programów HBO. Powodem powyższego jest zaprzestanie przesyłania sygnału programu przez HBO Polska Sp. z o.o. wbrew warunkom umowy, na co nie mamy wpływu.


Na tą wypowiedź mam odpowiedź HBO, którą skierowano do mnie.
Oto ona:
HBO Polska pisze:
..................
Witam,
..........
Bardzo jest nam przykro. Niestety, jest to decyzja operatora. HBO Polska nie ponosi odpowiedzialności.
……………..
Pozdrawiam,
M...... Z........

Dział PR
HBO Polska
u. Puławska 17
02-515 Warszawa


Tyle HBO.
Jeśli będziecie na tyle upierdliwi, a ja będę miał na tyle wolnego czasu, to pociągnę temat i wyjaśnię, po czyjej stronie leży wina braku sygnału, czyli zaprzestania wysyłania go przez TV Tomków.
Tylko po co?
To jest podmiot gospodarczy i jak Wam się nie podoba, to najnormalniej w świecie mozecie zmienić sobie na coś innego.

P
G


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 gru 2009, 11:56 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
Bez HBO, HBO2 czy HBO Comedy konkurencyjnosc naszej kablowki MOCNO spadla.
Do tego dochodzi ogrom telewizorow plazmowych czy LCD w domach a sygnalik ANALOGOWY Tomkowa cieniutki. Juz nie pisze nawet o jakosci HD ale cyfrowka juz o wiele lepszej jakosci jest niz analog.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 gru 2009, 21:21 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Cytuj:
sygnalik ANALOGOWY Tomkowa cieniutki. Juz nie pisze nawet o jakosci HD
czyli, do roboty panie Janie, bo panu abonenci pouciekają :(
to żart, myślę, że nie będzie mi wzięty za złe, bo na myśli mam tylko dobro TVKT i jej abonentów, do których się także zaliczam.
Szkoda, że sam właściciel ograniczył się tylko do lakonicznego komunikatu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 gru 2009, 23:39 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lut 2008, 13:55
Posty: 185
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
cacadax napisał/a:
a jak chcesz kupić dwa dekodery w n-ce cyfrze cy polsacie to musisz kupić dwa abonamenty i mieć dwie karty dekodujące.


No nie do końca..w cyfrze możesz kupić tylko kartę..do tego dokupujesz np. 5 fergusonów dajmy na to Af6318CR oraz spliter bezprzewodowy Smart WIFI i możesz podziwiać Cyfrę+ na 5 telewizorach i oglądając na każdym co innego...zaznaczam, że opisany przykład dotyczy tylko C+


a i polsat cyfrowy tez ma teraz niezłą ofertę : dodatkowy dekoder za darmochę z pakietem mini max ( tvp, polsat i tvn).

Pan Jan bedzi tracił klientów po uruchomieniu DVB-T ....wielu osobom to wystarczy i będzie za darmo ( po inwestycji w odpowiedni TV lub dekoder )

Osobiscie uważam TVKT za wielkie gówno ....nadaje sie do ogladania na telewizorkach ponizej 30 cali. Jakosć beznadziejna ale oferta zawierajaca m.in. tiwi trwam i "redyjo ma ryja" przyciaga mohery i na nich pan janek może liczyć. Ostatnie pieniadze oddadza coby ojca dyrektora posluchać i zobaczyć ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 gru 2009, 6:58 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2006, 14:02
Posty: 675
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja właśnie podpisałem umowę z TVKT i przez całe 2 dni miałem w ofercie HBO. Niezły biznes zrobiłem. Następna sprawa to programy dla dzieci - mój 3 letni syn ogląda tylko mini mini bo reszta dla niego się nie nadaje, ale za to mamy platynowy pakiet dla moherów. Kolejny temat - sport. TVP Sport i Polsat Sport w porządku, lecz Eurosport po angielsku, pytam dlaczego??????? Skoro już jest to nie może być również po naszemu????? Na koniec moje prywatne odczucie - nie sądzę byśmy dostali za HBO 2 coś ciekawego, a na pewno nie przed świętami


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 gru 2009, 9:20 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Tomków rzeczywiście nie powala swoją ofertą. Jakość kiepska. telewizor 32 cale to już za dużo dla ich sygnału :( Poza tym biuro obsługi klienta też zostawia wiele do życzenia.
Ostatnio pojawiły się problemy z internetem. Co jakiś czas tracę łącze i muszę albo zresetować sprzęt, albo uzyć funkcji "napraw" z menu ustawień siecowych. Zadzwoniłem w tej sprawie do biura obsługi. Było już po 17:00. Rozmowa została przekierowana do serwisanta, którt stwierdził, ze nie przyjmie zgłoszenia, bo dzwonię tylko ja. Co innego gdyby dzwoniła większa grupa osób. Wyjaśniłem, że byłem u sasiadów i oni mają ten sam problem. Na to serwisant zapytał, dlaczego też nie zadzwonią? Pojedynczy klient, to nie klient?
W pakiecie jest niemiecka VIVA. Niestety nie można oglądać tego kanału z uwagi na problemy z fonią. Dźwięk stereo "pływa" i zanika, co jest bardzo denerwujące. Początkowo myślałem, ze problem leży po stronie mojego telewizora. Niestety tak samo jest w innych punkatach miasta. Na ulicy Norwida, Lubańskiej, Broniewskiego... Również w tej sprawie dzwoniłem do biura obsługi. Poinformowano mnie, że to wina sprzętu, że sprzęt już do nich jedzie. Od tamtej pory minęło prawie 3 tygodnie. Poprawy nie ma. Sprzęt nadal jedzie. Skąd jedzie? Z Australii, czy innej Nowej Zelandii? Po co więc emitują ten kanał? Mozna go ogladac jedynie na telewizorach z dźwiekiem mono, lub zwyczajnie wyłączając stereo :]
Tomków to porażka. Niebawem mija mi 24 miesiące od podpisania z nimi umowy. Nie przedłużę jej ja i kilku moich znajomych w podobnej sytuacji też. Wystarczy mi DVB-T, a internet wykupię u innego providera.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 gru 2009, 9:45 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 sie 2008, 16:34
Posty: 254
Lokalizacja: Zgorzelec
Widze że ten badziewny kanał Filmbox wyłączyli a dali za HBO-Comedy Central a za HBO 2 -TV 1000 na którym lece praktycznie te same filmy...jeszcze czekam ze zmiana na N-ke


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 gru 2009, 11:02 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 11 wrz 2006, 19:42
Posty: 19
Lokalizacja: stąd
Witam,

z HBO to faktycznie kiszka, nie bardzo wiem czym adekwatnym do poziomu i treści mieliby to zastąpić .

Co do jakości , hmm ja mam 46 cali plazmę i 26 cali LCD w drugim pokoju . Jakość sygnału jest , jak na analog dobra i nie mam zastrzeżeń . Zdarza się , że czasem spada jak mamy burzę lub podobne historie za oknem , ale to i na satelicie jest to samo .


Generalnie na LCD wygląd kablówki ma gorszy wygląd - ale IMHO to LCD jest marne do wyświetlania takiego sygnału

Jeśli chodzi o net z kablówki to mam służbowy w pracy - działa wyśmienicie , nie mam zastrzeżeń , za te pieniądze - warto . Nie bardzo widzę żeby w Zg-cu ktoś dostarczył szybsze łącze na tą chwilę niż kablówka . Na pewno jakiś provider po bezprzewodówce , ale nie za te pieniądze ( pytałem ) .

Więc nie generalizujmy.

Ale z HBo to przegięcie bez gadania

pozdrawiam


zain

[ Dodano: Sro Gru 23, 2009 2:22 pm ]
No Qba , faktycznie zrobiłeś interes życia :) , naoglądałeś się HBO na zapas mam nadzieję .

Co do kanałów dla dzieci , to zrób jak ja - wywal CN i inne z listy kanałów , albo zablokuj kodem . Poziom "wygłupu" u dzieci/dziecka zdecydowanie się obniża po zaprzestaniu oglądania Cartoon N.

A polemizując z matrixem - trzeba sobie jasno powiedzieć , że to jest cyfrówka analogowa , więc mając ta świadomość trzeba pamiętać , że sygnał nie będzie jak z satelity . Ale nie zgadzam się że wygląda badziewnie na wszystkim powyżej 30 cali , to bzdura . Gorzej wygląda na moim 19 cali LCD z tunera AverMedia niż na 46 calowej plazmie.

Oczywiście sygnał HD wygląda najlepiej , tylko że nawet jak puszczą na DVB-T ten sygnał , to ......nie zmieni to faktu że treści z TVP i reszty będą tak samo miałki i beznadziejne .


Kablówka broni się , jeszcze, bo ma kanały sportowe , pakiet Discovery , no i net ( chyba jest też telefon , ale nie wiem czy ktoś korzysta )

Ale o gustach w odbiorze nie dyskutuję. :).


pozdr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 gru 2009, 15:13 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
poza tym w Tomkowie nie mozna miec samego neta, wiec jesli komus zalezy na dobrej TV (platforma HD) i dobrym necie (w Tomkowie taki jest) to albo 2 abonamenty TVK (net+TV) i platforma albo net np. z Dialogu i platforma jako telewizja.

Tomkow niezle sie zabezpieczyl przed ucieczka od ich TV :|

P.S. Bo osobiscie to juz sie ubieralem zeby pojechac po Nke ale lepszego i tanszego neta nie ma w Zgolu :(


Ostatnio zmieniony 23 gru 2009, 15:14 przez yARO_81, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 gru 2009, 16:52 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 gru 2008, 22:27
Posty: 603
no zaraz, za pakiet PRO (6 mb) w kablowce placi sie 89 PLN, ja za takie samo lacze w Dialogu place 30 zl mniej. W dodatku nie mam przerw w dostarczaniu internetu, co dosyc czesto mi sie przytrafialo, kiedy moim providerem byl Tomkow. Czyli jednak da sie taniej i lepiej ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 gru 2009, 17:35 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
Na dzien dzisiejszy 2Mbit w DIALOGu to 65zl wiec drozej niz w TVK. Bez promo 85zl.

Jakby nie bylo net jest niezly, telewizja SLABA a innej alternatywy w polaczeniu z netem prozno szukac :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 gru 2009, 18:26 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 sty 2009, 18:52
Posty: 18
Lokalizacja: Zgorzelec
yARO_81 pisze:
Na dzien dzisiejszy 2Mbit w DIALOGu to 65zl wiec drozej niz w TVK. Bez promo 85zl.

Jakby nie bylo net jest niezly, telewizja SLABA a innej alternatywy w polaczeniu z netem prozno szukac :(


chyba jest trochę lepiej w rzeczywistości, dodam ze tv pakiet domowy ok 40programów, net 2MB i telefon 100min masz za cenę w pierwszym roku 89zł wiec nie jest tak źle.....dodatkowo w dialogu możesz sygnał dzielić jedyna niedogodność to drugi dekoder za 99 zł ale to jednorazowy wydatek i korzystasz do woli ze wszystkiego.
Myślę że kablówka strzela sobie samobója....
Wesołych Pogodnych Świat, Wszystkim ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 gru 2009, 19:50 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 11 wrz 2006, 19:42
Posty: 19
Lokalizacja: stąd
" jest cyfrówka analogowa " - no mi się napisało , miało być kablówka analogowa.
Wg instrukcji w moim tv , to cyfrowa kablówka jest na pewno ....w Szwecji ;)

Fakt, jak piszecie powyżej , Dialog miał niezłe promocje , ale miał i się skończyły , a poza tym za 120 zł 12 Mbit/s w Zgorzelcu ciężko dostać :) , a nocne pobieranie to 20 Mbit/s.


Z Dialogiem to jest tak , że dali palec w Zgorzelcu , a ręki już nie chcą , ani TPSA , ani Dialog nie bardzo rozwijają się u nas , łącza wysycili i średnio im się chce inwestowoac . Pamiętam jak Dialog zaczynał , założyli 2 dostępy po 2 Mbit/s w mieście i ....reszcie proponowali już 512 :)

Dzisiaj czytałem że za iPlusa po 24.00 nie liczą limitu do 6.00 rano zobaczę czy to prawda.
Tylko że sensownie działa tylko w centrum miasta , na Otisie jest chyba nadajnik i mam wtedy 1 Mbit/s .


Reasumując dyskusję - kablówka musi coś zrobić, bo konkurencja nie śpi .

pozdr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 gru 2009, 22:19 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
wiem, ze nie ma co porownywac Zielonej Gory do Zgorzelca ale tam kolega ma kablowke z dekoderem w bodajrze FullHD. serwis ponoc rewelka. dopasowanie lacza u klienta za pomoca odpowiednich urzadzen. obraz BAJKA na 46" plazmie. ehhhh. pomazyc :/

nawiazujac do powyzszego posta. nie tylko w Szwecji sie da. u nas tez i to calkiem niedaleko tylko trzeba chciec. TVK srednio widac zalezy na kliencie. nachapali sie i od jakiegos czasu regres tylko.

[ Dodano: Czw Gru 24, 2009 10:04 am ]
na dodatek od dzis zaczela mi przerywac telewizja i internet. kilkukrotnie od rana. zaniki sygnalu tv oraz internetu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 289 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..