Dzisiaj jest 29 kwie 2024, 0:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 12 sty 2010, 21:10 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Pas skaczący po ekranie nadal jest, z tym, że skoki jakby przybrały na intensywności. Na testowych kanałach cyfrowych obraz nadal "zamarza". Porażka. Zima zaskoczyła monterów z TVK ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 sty 2010, 21:19 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2006, 16:10
Posty: 550
Lokalizacja: Zgorzelec
Podobno Vectra ostrzy sobie zęby na TVK Tomków... Może to jest jakieś rozwiązanie? Bogatyńską kablówkę już łyknęli....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 sty 2010, 22:25 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
nicek pisze:
Podobno Vectra ostrzy sobie zęby na TVK Tomków


POWODZENIA!! ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 0:11 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
qba pisze:
Tomków jako monopolista może robić co chce i nikt mu nie zabroni
do czasu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 8:21 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Do niedawna nie mialem zastrzezen do naszej kablowki, ale porozmawialem ze znajomymi z innych miast - za taka sama cene, a czesciej nizsza o kilka zlotych maja duza lepsza jakosc odbioru, wiecej opcji do wyboru albo szybszy internet. Zgorzelecka kablowka przestala sie rozwijac i to jej glowny problem. Wydaje mi sie, ze ostatnie lata i inwestycje byly zwiazane tylko i wylacznie z pozyskaniem srodkow unijnych, a po ich uzyskaniu wszystko inne przestalo sie liczyc.
Mysle, ze tez wkrotce zrezygnuje z uslug TVK Tomkow.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 13:00 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 03 mar 2008, 10:56
Posty: 5
Lokalizacja: Wrocław
Gobo - to co wyżej napisali - brak konkurencji. Z drugiej strony, we Wrocku konkurencja jest duża jeżeli chodzi o kablówki, ale i tak potrafią przegrywać z telewizją cyfrową.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 17:27 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2006, 16:10
Posty: 550
Lokalizacja: Zgorzelec
yARO_81 pisze:
POWODZENIA!!


Znaczy, że nierealne? Czy znaczy, że chcesz aby tak było?
Mnie to już dynda, bo kablówka do mnie nie dociera(!) i mam telewizję satelitarną :P.


Ostatnio zmieniony 13 sty 2010, 17:28 przez nicek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sty 2010, 12:17 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2005, 12:37
Posty: 127
Lokalizacja: Zgorzelec/Centralne
Też ostatnio zauważyłem skaczący obraz, białe pasy na ekranie ale podejrzewałem, że to moje stare truchło grundiga kończy życie. Wczoraj wieczorem od tego migotania aż rozbolały mnie oczy - czas przerzucić się na książki.

Nie wiecie może jak ma się art. 57 ust. 1 Prawa telekomunikacyjnego do uzależniania przez TVK Tomków podłączenia internetu tylko wtedy jeśli ma się abonament na telewizję kablową?
Cytuj:
Art. 57.
1. Dostawca usług nie może uzależniać zawarcia umowy o świadczenie publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych, w tym o zapewnienie przyłączenia do publicznej sieci telekomunikacyjnej od:
1) zawarcia przez użytkownika końcowego umowy o świadczenie innych usług lub nabycia urządzenia u określonego dostawcy.

Czy internet ze zgorzeleckiej kablówki jest traktowany jako publicznie dostępna usługa telekomunikacyjna?

Edytowano: Dziwne, sprawdzałem właśnie formularz umowy na stronie Tomkowa i nie znalazłem punktu, który uniemożliwiałby podłączenie do internetu bez abonamentu telewizyjnego. Czyżby możliwy był internet bez telewizji?


Ostatnio zmieniony 14 sty 2010, 12:29 przez sloniu_21, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sty 2010, 13:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
sloniu_21 pisze:
podejrzewałem, że to moje stare truchło grundiga kończy życie.

To nie Twój Grundig kończy życie. Ten pas występuje u wielu abonentów w różnych częściach miasta. We wtorek skakanie było tak intensywne, że aż wyłączyłem telewizor nie mogąc zdzierżyć tego zjawiska na jego ekranie.

Gdy zawierałem umowę, zapytałem, dlaczego nie mogę wykupić u nich samego internetu. Obsługujący mnie pan odpowiedział, że jest to niemożliwe, gdyż mając przyłącze internetowe, będę kradł im jednocześnie sygnał tv. Dziwne. Z góry traktują klienta jak potencjalnego złodzieja i zakładają, że będę kradł sygnał tv.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sty 2010, 13:17 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2005, 12:37
Posty: 127
Lokalizacja: Zgorzelec/Centralne
@viper126pzgc

Ale mam teraz przed sobą dokument zatytułowany REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG TELEKOMUNIKACYJNYCH PRZEZ TOMKÓW SP. Z O.O. i w nim nie znalazłem sformułowania
"Dostawcy usług przysługuje prawo odmowy zawarcia Umowy Abonenckiej na świadczenie usługi dostępu do Internetu, jeżeli Zamawiający nie złoży jednocześnie zamówienia na świadczenie usługi dostarczenie sygnału programów telewizyjnych."

Więc nie wiem jakim prawem odmawiają podłączenie neta bez telewizji.


Ostatnio zmieniony 14 sty 2010, 13:46 przez sloniu_21, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2010, 9:46 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Przed chwilą dzwoniłem do kablówki w sprawie owych "pasiastych" zakłóceń. Pan, który rozmawiał ze mną był wielce zdziwiony i stwierdził, że jestem pierwszą osobą, która zgłasza podobny problem. Zdziwiło mnie to, bowiem u wszystkich znajomych z którymi rozmawiałem, problem pasa na ekranie wystepuje.
NIe bójcie się więc dzwioniić i zgłaszać usterek: 756455300. Może częste telefony wpłyną na polepszenie się usług świadczonych nam przez TVK Tomków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2010, 14:30 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
sloniu_21 pisze:
Czyżby możliwy był internet bez telewizji?
w rozmowie telefonicznej rozmówczyni z TVKT potwierdziła to, co tu wcześniej zostało napisane: że opcja możliwa jest jedynie dla firm (czyżby firmy były uczciwsze niż pojedynczy obywatele? :roll: ). Dodatkowo dowiedziałem się, że Tomków szykuje jakieś zmiany w okolicy kwietnia-maja br. Polegać by one miały na 'pakietyzacji', czyli możliwości wyboru tego, jakie kanały chcę mieć w pakiecie. Ponadto cena miałaby być konkurencyjna w stosunku do TV satelitarnych. Cóż, postanowiłem poczekać jeszcze te cztery miesiące.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2010, 15:34 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja juz slyszalem o tej "pakietyzacji". Ma powstac nowy pakiet z HBO za doplata.
Jesli to cala oferta, to szczerze powiedziawszy bedzie to oszustwem. Dlaczego? Dlatego, ze abonament w aktualnej wysokosci zostal kiedys podniesiony ze wzgledu wlasnie na HBO.
Ogolnie nasza telewizja nie ma pomyslu na jakiekoliwek zabieganie o klienta, marketing itp. Ostatnio bylem swiadkiem rozmowy w biurze TVK Tomkow - kobieta chciala zaplacic za caly rok abonamentu z gory - okazuje sie, ze to pomysl bez sensu, bo nie otrzymuje sie w zamian nawet 1zl znizki:).
Mysle, ze jak ludzie zaczna masowo zrywac umowy, to ktos polepszy oferte:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2010, 18:15 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Chuck Norris jr pisze:
Tomków szykuje jakieś zmiany w okolicy kwietnia-maja br. Polegać by one miały na 'pakietyzacji'

Potwierdzam. Jestem po wizycie techników z TVK. Zacznę po kolei.
1. Skaczący pas, to wina uszkodzenia po stronie nadawcy sygnału. Uszkodzone b. drogie urzadzenie. Prace nad przywróceniem "normalności" trwają. Pas nadal może skakać. U mnie znów zaczął skakać ale już nie tak intensywnie.
Wbrew temu, co powiedział mi ich pracownik przez telefon, mieli mnóstwo zgłoszeń w tej sprawie. Ponoć pracownik z którym rozmawiałem przez telefon dziś rano, był zwyczajnie niedoinformowany.
2. Pakiety. Spodziewane są w połowie roku. Pakiety cyfrowe, kodowane jak np. z dekodera cyfry, czy innego polsatu. Jeżeli komuś, to nie bedzie leżało, bedzie mógł pozostać przy sygnale analogowym.


Ostatnio zmieniony 16 sty 2010, 10:14 przez viper126pzgc, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sty 2010, 9:05 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
Pakiety cyfrowe, kodowane jak np. z dekodera cyfry, czy innego polsatu


bardzo chętnie... niech jeszcze dadzą w HD to co naprawdę w HD chodzi :]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 278 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..