Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 18:48

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 44  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 lip 2014, 22:52 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 gru 2009, 20:23
Posty: 106
Lokalizacja: Manhattan
Cytuj:
gobo007 pisze:
To, że masz problemy z liczeniem, to wiemy, ale sama policz podstawówki, gimnazja i szkoły średnie w mieście. I co, nie było to takie trudne, nie?

Gobo007 trzeba trochę wiedzy: :smt021
Miastu podlegają szkoły podstawowe i gimnazja.
Szkoły średnie pod powiat !!!!
I co, nie było to takie trudne ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2014, 23:16 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Gogo007 jest wg mnie bardzo stronniczy w sprawach dzisiejszej władzy w mieście, także trudno będzie się przebić nie będąc delikatnie powiem obcesowym i chamskim trudno


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2014, 23:58 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Podziel swoją kwotę na te podstawówki i gimnazja. Zostaną ochłapy. Czy Ty to widzisz?
Nie jestem stronniczy. Politykami się brzydzę. Prowadzę natomiast działalność i wiem, że kwota kilkuset tysięcy na 4 lata może tylko wzbudzić śmiech. Świata z tym nie zwojujesz. Samo wyposażenie JEDNEGO gabinetu dentystycznego to ok. 200 tysięcy, a kosztów dostosowania do przepisów nie liczę.
Może macie krótką pamięć, ale Aniszkiewicz już był politykiem lokalnym - nic, a nic nie zrobił. To co produkuje, to same frazesy. Jak można obniżyć ludziom opłaty -kto weźmie to na siebie? Kto podejmie decyzję i na jakich przepisach prawa będzie się opierać jeśli chodzi o likwidację bud z automatami? Kto opłaci, wyposaży i będzie utrzymywał gabinety? Jedna wielka ściema.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2014, 7:52 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Dziękuje gobo007 za pierwszy twój post,który mnie nie obraża. Jesteś prywaciażem no to pewnie ciebie stać na prywatnych lekarzy i prywatne szkoły nie wszyscy są jednak tak inteligentni i przedsiębiorczy jak ty. Ja nadal uważam, że pomysł z dentystami w podstawówkach jest świetny, a jego finansowanie uczciwe. Gobo007 piszesz że brzydzisz się polityką itp itd a cały czas politykujesz -masochizm,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2014, 8:44 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
W żadnym poście Cię nie obrażałem - sporo czasu jestem już na forum, znam sporą część forumowiczów "na żywo" i oni mnie - mogą zaświadczyć, że raczej staram się nikogo nie obrażać i raczej nie jestem trollem internetowym:)
Brzydzę się polityką jako zawodem, a staram się być po prostu na bieżąco - dlatego nie chcę i nie chciałbym w tym bagnie uczestniczyć. Wolę uczciwą pracę.

Zobacz jakie są zarobki dentysty według GUSu netto w zaokragleniu:
2,0-4,9 - 5000
5,0-9,9 - 6000
10,0-14,9 - 7000
15,0-19,9 - 6200

Pierwsza pozycja to staż pracy, druga kwota. Brutto wychodzi sporo ponad 100tys zł za lekarza rocznie, nie licząc pensji asystentki. Koszt więc samych płac w 1 gabinecie zamykałby się w okolicy 200tys.

Nie wiem też dlaczego ludzie wierzą jednemu dentyście - nie ma siły, by taki człowiek specjalizowałby się we wszystkim. Skoro chodzimy do kardiologa, nefrologa, laryngologa, pulmonologa, to dlaczego wierzymy że jeden dentysta opanował wszystkie zdolności i specjalności?
Prawda jest taka, że zwykle taki dentysta ma 1-2 specjalności, a reszty uczy się na nas i robi wszystko, by nie wypaść z obiegu i by klienci nie szli do konkurencji. Są przecież chirurdzy i stomatologiczni i szczękowi, ortodonci, protetycy, endodonci. Ja w ręce cudotwórcy od wszystkiego swojego dziecka bym nie oddał. Późniejsze leczenie i poprawki prywatnie kosztowałyby więcej niż to warte.

Wkurza mnie też gadanie: jesteś prywaciarzem, to cię stać. Jeśli to takie proste, to dlaczego setki firm rocznie padają? Ktoś z działalnością kojarzy Ci się z kolesiem z walizką kasy, którego stać na wszystko i rzucającego forsą na lewo i prawo. Bzdura zupełna.
Nie masz pojęcia jak stresogenne jest prowadzenie działalności, gdy masz dziesiątki faktur do opłacenia, gdy zbliża się termin płatności podatku, VATu, ZUSu, raty do banku, gdy musisz walczyć o klienta, gdy coś się sypie z dostawcami, urządzeniami na których pracujesz itp. Wszyscy patrzą na finansową część przedsięwzięcia, a nikt na koszt ich uzyskania. Ile dni w tygodniu pracujesz? Ja zwykle 7 dni w tygodniu po 14-15h na dobę - jest czego zazdrościć? Najdłużej mogę pojechać na urlop na tydzień, a i na nim pracuję z komputerem i telefonem. I inteligencja nie jest potrzebna wcale do działalności - wręcz za dużo myślenia o wielu krokach naprzód jej szkodzi. Wszystkiego można się nauczyć i jedyne co trzeba mieć to pomysł i trochę odwagi.

Co do finansowania - jak sobie wyobrażasz fakt oddania diet radnych na taki cel? Dlaczego mieliby się zrzec pieniędzy i pracować za darmo, skoro poświęcają swój czas? Jak Aniszkiewicz ich do tego namówi? Nikt nie odda dobrowolnie swoich zarobionych pieniędzy. I wcale nie jest tak, że takie finansowanie jest uczciwe. Sprzeciwiamy się umowom śmieciowym, wyzysku, pracy za darmo lub za grosze, a sama chcesz by radni tak pracowali - gdzie tu uczciwość?
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2014, 12:11 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 03 paź 2012, 9:54
Posty: 99
gobo007 pisze:
Nikt nie odda dobrowolnie swoich zarobionych pieniędzy.


Co do tego nie możesz mieć pewności ale to tak na marginesie.

Odnośnie tematu, to myślę, że nawet jeden dentysta na kilka szkół jest lepszym pomysłem niż całkowity ich brak. Taki dentysta nie musiałby przecież wszystkiego wykonywać. Użytkownik gobo007 przywołuje tu m.in. ortodoncję i chirurgię dentystyczną. Ja powiem, że bez przesady. Samo robienie przeglądów dentystycznych to już duży krok do poprawy. Taki szkolny dentysta mógłby robić właśnie przeglądy i powiedzmy, że leczyć nieduże ubytki. Z każdą poważniejszą sprawą mógłby kierować ucznia - pacjenta do bardziej wyspecjalizowanych gabinetów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2014, 13:10 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
"Co do tego nie możesz mieć pewności ale to tak na marginesie."

Gwarantuję Ci, że pewność mam. Pomysł nie jest nowy i o ile pamiętam tylko radny Kałuża zdecydował się oddawać całą, czy część diety na jakiś tam inny cel. Inni nie i zdania nie zmienią. Dlaczego mieliby pracować za darmo?
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2014, 14:39 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
tak z ciekawości jak to jest gobo007 jesteś prywaciażem pracujesz jak piszesz po 15 godzin 7dni w tygodniu a z tego co widzę po twoich wpisach co chwilę jesteś na forum i zajmujesz się tym czego tak bardzo nie lubisz polityką. Ja jestem tylko pracownikiem pracuję po 8,9 godzin i nie mam tyle czasu na pisanie na forum co ty. Jeżeli na sesji rady podda się pod głosowanie znaczące obniżenie diet i głosowanie przejdzie nie widzę żadnego problemu bycie radnym nie powinno być sposobem na dorabianie się, a pracą społeczną w imię dobra swojej społeczności. Co innego faktycznie z zarobkami burmistrza i jego zastępców powinni zarabiać godnie bo to właśnie jest ich praca aczkolwiek 15.0000 zł też wydaje mi się mocno przesadzone. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2014, 20:34 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Dajmy sobie spokój z wycieczkami osobistymi (swoją drogą: prywaciarz pisze się przez "rz"). Na temat organizacji pracy nie chce mi się pisać, bo to w sumie moja prywatna sprawa. W skrócie: jedna praca umożliwia pisanie postów, inna nie. Nie zawsze trzeba mieć dostęp do komputera, bo korzystam też z telefonu i tak też piszę.
Piszesz o sesji rady i głosowaniu: myślisz, że radni dobrowolnie zrezygnują z pieniędzy? A Ty byś zrezygnowała? Ja nie. Funkcja społeczna? Pewnie: raz, może dwa, ale nie przez 4 lata! Kto przez tyle lat za darmo będzie przychodził i spędzał godziny na sesjach? Dieta radnego ma zrekompensować straty jakie poniósł on przychodząc na sesję. Trudno mówić tu o wzbogacaniu się. Poczytaj oświadczenia majątkowe radnych - nie są to zbyt wielkie pieniądze w skali roku. Jeśli ktoś wykonuje jakąś pracę, to należy mu się za nią zapłata.
Jak nie wierzysz mi, że radni nie zrezygnują z kasy, to napisz do nich maile - do większości z nich kontakt znajdziesz bez problemu. Twoje wizje idealnego świata legną w gruzach szybciej niż myślisz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2014, 20:58 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Czytając ostatnie posty dochodzę do wniosku, że ludzie są naiwni i to bardzo. Aby nie odnosić się do wszystkiego, napiszę bardzo krótko - popieram Goba w 100% - hasło dentyści w szkołach, to frazes!!!
Jak widać chyba jego banalna akcja odniosła skutek i zdobył wyborców, pytanie tylko jakich ... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2014, 22:31 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Czyli nic nie robić choć to co widzimy jest złe, bo się nie da? To może też zabrać emerytury bo przecież tyle kosztują podnieść podatki bo coraz mniej kupujemy a bezpłatną służbę zdrowia via dentyści w szkołach do bajek mamy wsadzić ? Jaka naiwność czy wybory samorządowe to rekrutacja do dobrze płatnej pracy czy społeczna praca nie rozumiem. To że nasi radni nie odpuszczą kasy to powód aby ich zmienić na takich dla których dobro mieszkańców jest ważniejsze od portfela. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2014, 23:23 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Ok, dajmy spokój z polemiką. Żyjemy chyba w innych światach. Bycie radnym to nie jest praca społeczna, nie wiem skąd wzięłaś taką teorię.
Tutaj masz linka do oświadczeń majątkowych:
http://www.powiatzgorzelecki.pl/bip/osw ... a-2013-rok
Średnio jest to 14tys rocznie. Nie wiem, czy to kwota brutto, czy netto. Nie zmienia to faktu, że jest to średnio płatna funkcja, więc nie wiem skąd Twoje stwierdzenie "dobrze płatnej pracy".
Bzdurą jest też stwierdzenie "nasi radni nie odpuszczą kasy". Prawie żadni radni w całej Polsce nie odpuszczą kasy, bo wykonują jakąś pracę i zapłata im się na nią należy!
To, że ktoś bierze kasę za bycie radnym nie oznacza, że jest złym radnym, a z Twojego toku myślenia wynika, że tak właśnie jest! Idąc tym tropem najlepszym radnym byłby ten, który rozdałby darmozjadom wszystko co posiada i chodził w sandałach mieszkając w kartonie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2014, 23:47 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Za kilka godzin pracy w miesiącu to jest mało? Do tego jest to link do rady powiatu a nie miasta dochody za rajcowanie zwolnione są z opodatkowania czyli jest to kasa na rękę? Gobo powiedzmy sobie tak jak wypierasz suche fakty to jednak jesteś stronniczy.zasiłek dla bezrobotnego to miesięcznie max. 830 zł Minus podatek zarobek w biedronce 1800 zł minus podatek itd. Koszt dentysty w Zgorzelcu prywatnie to minimum 120zł.Nie pisz proszę że ktoś ma coś dawać darmozjadą za darmo taka retoryka już była i się nie sprawdziła. Ty jesteś bogaty nie daje ci to jednak mandatu do tego aby prześmiewasz tych gorzej zarabiających "nierobów" Pozdrawiam Zdrowie naszych dzieci jest dla mnie dużo ważniejsze niż kieszeń radnych.To wszystko


Ostatnio zmieniony 06 lip 2014, 0:14 przez Martaw33, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lip 2014, 0:13 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Linka wrzuciłem po to, by pokazać rząd o jakim mówimy, kwoty są podobne.
Jakie suche fakty wypieram. To Ty wypierasz gadając o pracy za darmo - wymysł z kosmosu. Sama tak pracuj jak lubisz.
Co radni mają do zasiłku dla bezrobotnych, czy zarobków w Biedronce? Nic - więc po co mieszasz tematy?
Nie jestem bogaty, kto Ci to powiedział? Chciałbym, ale to chyba jeszcze nie ten czas.
Kiedy prześmiewałem się z gorzej zarabiających? O co Ci chodzi? Jaki jest związek pomiędzy Aniszkiewiczem, a wyśmiewaniem biedniejszych? Wylewasz swoje żale na cały świat, ale one nie mają związku z obietnicami wyborczymi tego człowieka, a o tym był ten wątek.
Dla mnie też zdrowie mojego dziecka jest najważniejsze i tym bardziej nie rozumiem dlaczego jego zdrowiem miałaby zajmować się szkoła. Jeśli szkoła będzie dbała o zdrowie i zęby mojego syna, to czym wtedy będą zajmowały się przychodnie i szpital? Nauczaniem? Nie do tego szkoły zostały powołane!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lip 2014, 0:28 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 lip 2014, 20:55
Posty: 208
Ok trudno niech czytelnicy ocenią kto ma rację zwłaszcza ci którzy nie piszą na tym forum ale je czytają, nie interesuje mnie Twoja opinia o mnie. Jeżeli uznajesz nadal że to są brednie to ok ale zmień tytuł tej dyskusji bo słowo brednie nabiera w rozmowie z tobą innego znaczenia Pozdrawiam i czekam na jakiś wątek z którym zgodzę się z tobą :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 651 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 44  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 254 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..