Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 13:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 11 gru 2010, 8:59 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Dochodzi do tego górka i lód, kręcenie kołami w miejscu gwarantowane, sprawdzone osobiście: 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 gru 2010, 20:09 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 lis 2010, 21:14
Posty: 192
Lokalizacja: over the corner
zubek pisze:
a ja chciałem pozdrowić serdecznie rodziców, którzy wracając spod szkoły koniecznie muszą skręcić z Prusa na Kościuszki w lewo :smt096 . Rano - i w zimie jest to wyczyn. Efekt? - korki. Dziś było dobrze - stałem tylko 15 min. Jeden taki zdeterminowany lewoskrętnie kierowca spowodował korek od skrzyżowania aż za szkołę. :smt021


konkretnie o co chodzi?
ma jechać w prawo bo tak się zubkowi podoba?
chodzi o zasadę czy umiejętności kierowcy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 gru 2010, 20:49 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
xionc pisze:
Dochodzi do tego górka i lód, kręcenie kołami w miejscu gwarantowane

Dzisiaj jechałem ta ulicą i gwarantuję, że jeśli nie poleją czymś rano to korek będzie do ZUS-u. Dieslem dałem rady, bez gazu jakoś się "wśliznął" pod górkę na skrzyżowaniu, co nie każdy umie ruszyć bez użycia pedału gazu wciśniętego do podłogi :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 gru 2010, 12:32 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
Cytuj:
Dzisiaj jechałem ta ulicą i gwarantuję, że jeśli nie poleją czymś rano to korek będzie do ZUS-u. Dieslem dałem rady, bez gazu jakoś się "wśliznął" pod górkę na skrzyżowaniu, co nie każdy umie ruszyć bez użycia pedału gazu wciśniętego do podłogi :lol:


Mieszkam przy ul. Kościuszki , codziennie jeżdżę do pracy widząc co sie dzieję na Prusa. Dziś była tam totalna masakra. Z ulicy Kościuszki nie dało sie po prostu wjechać całe szczęście że nie muszę na ową ulicę wpadać ale jeszcze 1,5 roku i będę sam tam zawoził dziecko do szkoły i wtedy sie zacznie. Obecnie wożę dziecko na Brzozową do przedszkola i tam również jest droga porażka. Każdy wie że w okolicy wieży ciśnień same górki, a pługi chyba naprawdę szerokim łukiem omijają te uliczki. Tam wystarczy iż dwa auta mają sie minąć i już jest problem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 gru 2010, 10:11 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
cortland pisze:
zubek pisze:
a ja chciałem pozdrowić serdecznie rodziców, którzy wracając spod szkoły koniecznie muszą skręcić z Prusa na Kościuszki w lewo :smt096 . Rano - i w zimie jest to wyczyn. Efekt? - korki. Dziś było dobrze - stałem tylko 15 min. Jeden taki zdeterminowany lewoskrętnie kierowca spowodował korek od skrzyżowania aż za szkołę. :smt021


konkretnie o co chodzi?
ma jechać w prawo bo tak się zubkowi podoba?
chodzi o zasadę czy umiejętności kierowcy?

konkretnie o to chodzi, ze jak widzę za mną 50 samochodów w korku - a nie mogę skręcić w lewo z powodu ruchu, lodu, śniegu, umiejętności itp. to skręcam w prawo i nadrabiam trochę drogi.
to nie jest kwestia nakazu czy zakazu tylko kultury jazdy. lub jej braku. są pewne niepisane prawa drogowe, których przestrzegać nie ma obowiązku - ale jazda zgodnie z nimi - ułatwia życie wszystkim kierowcom.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 gru 2010, 10:59 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 22 lis 2012, 11:58 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 gru 2010, 11:43 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
turek pisze:
To nie będzie nadrobione trochę drogi, bo skręcając w prawo, muszę lecieć Traugutta i dopiero Poniatowskiego, Broniewskiego, więc to spory kawałek


Zawsze możesz zawrócić na krzyżówce koło Rossmana !!!

Cytuj:
nie no, ja Cię proszę!!! :grin: Jak chcę tam skręcić, bo potrzebuję dojechać, załóżmy do wieżowca przy Kościuszki, to mam skręcić w prawo ,bo Tobie z tyłu się spieszy???


Nie chodzi o pośpiech tylko tak jak wspomniał zubek o kulturę jazdy. Za takim kierowcą nie stoi jeden czy dwa auta lecz cały sznur tj kilkanaście aut. Ciekaw jestem jak Ty byś sie zachowywał czekając aż taki ktoś skręci w lewo ?? Pewnie napiszesz że Ci to wisi w co szczerzę wątpię :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 gru 2010, 13:18 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 22 lis 2012, 12:00 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 gru 2010, 14:48 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
Cytuj:
Już widzę Hakeem, jak w ramach kultury jazdy postanawiasz zrezygnować z nieco uciążliwego (na tej krzyżówce) skrętu w lewo i po całym mieście poruszasz się, skręcając tylko w prawo...


Ojj i tu Cie zaskoczę bo już nie raz rezygnowałem będąc w podobnej sytuacji. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce z tego co pamiętam jakieś 2 tyg temu i też na ulicy Kościuszki chcąc skręcić w Kamieniarską , stałem z włączonym kierunkiem jakieś dwie minuty i gdy zobaczyłem za sobą sznur aut zrezygnowałem ( powód kobitka zakopała się w zaspie ) i skręciłem spokojnie już w Żeromskiego. A jeżdżę tam codziennie gdyż moje dziecko na Brzozowej ma przedszkole.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 gru 2010, 15:01 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
zubek pisze:
ze jak widzę za mną 50 samochodów w korku - a nie mogę skręcić w lewo z powodu ruchu, lodu, śniegu, umiejętności itp. to skręcam w prawo i nadrabiam trochę drogi.
nie no, ja Cię proszę!!! :grin: Jak chcę tam skręcić, bo potrzebuję dojechać, załóżmy do wieżowca przy Kościuszki, to mam skręcić w prawo ,bo Tobie z tyłu się spieszy??? To nie będzie nadrobione trochę drogi, bo skręcając w prawo, muszę lecieć Traugutta i dopiero Poniatowskiego, Broniewskiego, więc to spory kawałek :roll: A skoro Tobie tak się spieszy, to zawróć i wyjedź sobie przez Żeromskiego, to nadrobisz mniej drogi niż ja ;)
zubek pisze:
o to chodzi, ze jak widzę za mną 50 samochodów w korku - a nie mogę skręcić w lewo z powodu ruchu, lodu, śniegu, umiejętności itp. to skręcam w prawo
ja tam raczej nie mam kłopotów z wyjazdem czy ruszaniem w lewo, jednak wczoraj przy oblodzeniu, jakie tam było, miałem problem wogóle z ruszeniem z przed przejścia dla pieszych i w lewo. i w prawo, i na wprost ;) więc nawet jakbym chciał skręcić w prawo, to i tak nie wiele by Ci to pomogło :roll: Przy tym wszystkim najbardziej pomysłowy, okazał się taksówkarz, który próbował mnie wyprzedzać na samej krzyżówce, gdy opuściłem się trochę autem w dół, by z rozpędu brać tą ślizgawkę ;)

turku - to ja Ci w ten sam deseń przyłożę:- Jak Ci się spieszy, to nie pchaj się przez Prusa, bo ja tam stawiam auto i zaprowadzam dziecko do klasy. Masz inne drogi i zgrzewa mnie to, że Ty akurat wieziesz ciężarna do porodu. a jak Cię tak pili, to jedź przez Żeromskiego. a wara Ci do autobusu, bo wiezie akurat moje dziecko z wycieczki - i nie pozwolę, aby wysiadało na Kościuszki, bo tam czeka na nie gang pedofilów. :smt021 Turku - klasyczna moralność Kalego się kłania.... :|
a pomyślałeś może, że przeszkadzasz kierowcom autobusów pchając się na silę w Prusa? nawet jak miałeś pełne auto to przecież w każdym jednym autobusie było dziesięciokrotnie więcej uczestników ruchu!!! i to Ty jesteś w mniejszości i to w przygniatającej! i jak się z tym czujesz, że z powodu jednego Turka 200 dzieci nie mogło wysiąść pod szkołą?

PS. ja od dawna już jeżdżę Żeromskiego, choć tam wyjazd jest jeszcze gorzej odśnieżony niż na Prusa, ale za to mniej lewoskrętnych. :P

Cytuj:
ja tam raczej nie mam kłopotów z wyjazdem czy ruszaniem w lewo, jednak wczoraj przy oblodzeniu, jakie tam było, miałem problem wogóle z ruszeniem z przed przejścia dla pieszych i w lewo. i w prawo, i na wprost ;


gratuluję umiejętności. ale mylisz się. w prawo jest o wiele łatwiej skręcić niż w lewo. np. z powodu sporego ruchu. korek powodują skręcający w lewo. ale tak jak pisałem - są prawa niepisane, których przestrzeganie lub nie zależne jest od człowieka. a raczej od empatii. więc masz prawo stać i czekać aż uda Ci się skręcić w lewo aż do usranej śmierci. i to z pewnością tych, co stoją za Tobą. tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 gru 2010, 21:50 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 22 lis 2012, 12:03 przez turek, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 gru 2010, 10:11 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Kultura jazdy? W Zgorzelcu? Nieeee...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 gru 2010, 10:19 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
xionc pisze:
Kultura jazdy? W Zgorzelcu? Nieeee...


Wypraszam sobie :lol: ja akurat uważam sie za kulturalnego kierowce :smt044
Fakt faktem że jest ich mało ale są :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 gru 2010, 16:01 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Hakeem pisze:
Wypraszam sobie


Ja w sumie też sobie wypraszam... 8)

Jest taki dobry zwyczaj , że nawet będąc na głównej wpuszcza się auta z podporządkowanej. Byłoby miło gdyby tak zgorzeleccy (mam wrażenie , że jednak bardziej zaściankowi :-? ) kierowcy wzięli to sobie do serca 8)

Albo sytuacja częsta na Zamiejsko-Lubańskiej - rząd aut stojących nawet na przejeździe kolejowym i jeden oczekujący na skręt w lewo (w Dziką) - oczywiście mało kto błyśnie światłami puszczając nieszczęśnika 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 gru 2010, 23:00 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 22 lis 2012, 12:06 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 250 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..