Dzisiaj jest 15 cze 2024, 21:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: bezpańskie psy
Post: 27 sty 2006, 19:50 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 11 gru 2005, 19:14
Posty: 6
wracając do ,,zasranego'' osiedla jakim jest osiedle przy ul. E.Orzeszkowej , straż miejska zamiast wozić telewizory do naprawy zajełaby się bezpańskimi psami biegającymi po osiedlu oraz tymi które puszczane są bez smyczy przez swoich właścicieli aby mogły zrobić ładną kupkę pod klatką. :!:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 sty 2006, 21:57 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 sty 2006, 13:42
Posty: 98
Lokalizacja: DZG
takie biegajace samowolnie psy to prawdziwy problem. 23 grudnia zostawilem samochod na ul. Okrzei - zjazd w dol obok zakladu pogrzebowego - ide po samochod mija mnie dosyc duzy pies. Powachal i poszedl dalej - ja zaczolem zchodzic kostaka brukowa w dol do autka. Nagle pdbiega maly kundel i strasznie szczeka chce ugryzc - duzy zawraca i biegnie do mnie - teraz dwa psy chca mnie ugryzc wiec uciekam - biegne do samochodu, ale on sie nie chce z pilota otworzyc bo jak bieglem to niee moglem trafic w czujnik od centralnego zamka. Jedyna rzecza jaka mi pozostala to wskoczyc na samochod i siedzialem na dachu okolo 8 minut az sie psie towarzystwo rozeszlo - brzmi to jak komedia ale mi nie bylo do smiechu. Strach pomyslec co by bylo gdyby takie psy dziecko gonily, a one moga byc nawet nie szczepione.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: :/
Post: 28 sty 2006, 12:21 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 21:58
Posty: 99
Lokalizacja: Zgorzelec
Nieprzyjemna sprawa z tym samochodem, ale my chyba nic nie poradzimy że mamy takie służby pożądkowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 sty 2006, 23:46 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2005, 18:31
Posty: 205
Lokalizacja: Zgorzelec
To jest fakt. Psy psuzczane bez smyczy, biegajace byle gdzie.. Mieszkam przy Orzeszkowej i jest taka gorka dla dzieci. Fajnie jest jak sie bawia ale nie fajnie jak widze rano np. dzieci, ktore chca sie bawic na gorce z sankami ale maja obawy bo biega jakas zgraja psow. Moze trzeba zrobic jakas inicjatywe obywatelska, i wystrzelic je samemu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sty 2006, 23:15 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2006, 1:04
Posty: 21
Lokalizacja: Gliwice
Najlepiej psy wystrzelać. :cry: A dla "głupich", bezrobotnych, biednych i chorych ludzi należy - może - reaktywować jakiś poniemiecki obóz zagłady, a zaoszczędzi się wiele pieniędzy podatników. :wink:
Pozdrawiam serdecznie,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sty 2006, 0:29 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2005, 18:31
Posty: 205
Lokalizacja: Zgorzelec
Koles, porownujac psy bezpanskie, do ludzi to chyba masz cos z mozgiem. Bez urazy.
Jezeli widze psa, ktory moze zagryzc jakies dziecko z glupoty wlasciciela lub jego, to zdecydowanie wybieram opcje,w ktorej dzieciak bedzie caly. Jak ktos tego nie rozumie, proponuje sie wybrac do psychologa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sty 2006, 8:42 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Zdecydowanie popieram słowa Nicrama.
Na wpół zdziczałe psy są plagą nie jednego polskiego miasta.
Sam miałem sytuację kiedy dwa lata temu taki pies rzucił się na mojego, półtorarocznego wówczas syna. Natychmias ruszyłem na ratunek, wraz z dwoma przechodniami, jeden z nich dopadł bydlaka i przetrącił mu butem kark, o dziwo, ku ogólnemu zadowoleniu wielu świadków, twierdzących że mu się należało, ponieważ nie jedno dziecko już ugryzł. Nie ukrywam że szkoda mi było zwierzaka. Jednak rachynek jest prosty. Zdrowie dziecka kontra jden wałęsający się pies mniej, na osiedlu. Ludzie mają dosyć.

Inna sprawa z psami które puszczane są bezpańsko przez ich właściceli, szukających zwyczajne wygody, bo im się nie chce z pupilem wyjść na spacer.
Tu już ewidentnie wina leży po stronie człowieka. Takich "właścicieli" psów należy karać bez zmróżenia oka. Karać surowo.
Może by tak podnieść diametralnie podatki dla właściceli czworonogów, z wyłączeniem osób starszych, chorych i samotnych, oraz tych mieszkających w domku, a więc posiadających odpowiednie warunki do chodowli psiny?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sty 2006, 15:43 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2006, 1:04
Posty: 21
Lokalizacja: Gliwice
Nicram, sam wybierz się do psychologa. Znajdź właściciela tego psa i po krzyku, a ludzie są gorsi od psów.:roll: Zobacz co Amerykanie zrobili w Japoni, ilu zabili - dla swojej pychy - niewinnych ludzi. :oops:
Pozdrawiam serdecznie,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sty 2006, 16:17 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Co da szukanie właścicela, w chwili kiedy pogryzione dziecko będzie leżało w szpitalu.
Wiesz jak będzie wyglądało życie takiego dieciaka???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sty 2006, 16:25 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2005, 18:31
Posty: 205
Lokalizacja: Zgorzelec
Henryk Mościbrodzki pisze:
Nicram, sam wybierz się do psychologa. Znajdź właściciela tego psa i po krzyku


Tak oczywiscie, pies bedzie zagryzal dziecko, a ja bede biegal po osiedlu krzyczac "Kto jest wlascicielem tego psa?".

Niektorych tu poje....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sty 2006, 16:55 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2006, 1:04
Posty: 21
Lokalizacja: Gliwice
Na pewno jest problem z tym "bezpańskim psem", ale problemy należy rozwiązywać. Ludzie w komunizmie nauczyli się "swoje gówna" wyciągać cudzymi rękami, i robią to dalej, bo tak wygodnie. Jakość tych problemów nie mają właściciele domków jednorodzinnych, ponieważ mają wszystko ogrodzone. Czy u nich biegają "bezpańskie psy"?. My "biedni" jakoś nie umiemy ogrodzić swojej posesji na której mieszkamy lub placu zabaw, ale doskonale umiemy - tylko - narzekać. Bo tak nam dobrze, gdy wyżywamy się na innych, a nie na sobie. :)
Pozdrawiam serdecznie,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sty 2006, 17:57 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Nicram pisze:
Moze trzeba zrobic jakas inicjatywe obywatelska, i wystrzelic je samemu?


Pomysł rozłożył mnie na łopatki. Bardziej od stada bezpańskich psów boję się stada nabuzowanych idiotów biegających po ulicach z bronią palną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sty 2006, 19:50 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
A co się stało ze Schroniskiem dla Zwierząt Małych w Dłużynie Dolnej?To ono miało się zajmować wyłapywaniem bezpańskich psów.W ten sposób każdy leniwy właściciel pieska,któremu nie chce się towarzyszyć w spacerku swojemu pupilowi,musiałby go tam szukać i /za odpłatnością/odbierać....Pomysłowi i realizacji patronował kilka lat temu Związek Gmin Ziemi Zgorzeleckiej.Czyżby to już było NIEAKTUALNE?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 sty 2006, 11:23 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2005, 18:39
Posty: 124
Lokalizacja: Zgorzelec-Orzeszkowej/Batorego
Najgorsze są oszołomy prowadzające psy takie jak pitbull lub rottweiler ( http://www.aniwet.pl/psyniebezp.htm ) bez kagańca i puszczające je samopas. Na Orzeszkowej takich też nie brakuje. A straż miejska ani policja nie reagują, za to za picie piwa od razu mandat i na dołku też można wylądować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 sty 2006, 13:31 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 11 gru 2005, 19:14
Posty: 6
jest nadzieja , już niedługo bo na jesień zbliżają się wybory, może problem zniknie bo Pan burmistrz pogoni chłopców ze straży i oni zrobią z pieskami lub ich właścicielami porządek, a do tego czasu niech srają po klatkach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..