Dzisiaj jest 16 cze 2024, 6:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 lip 2006, 11:19 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 kwie 2005, 12:12
Posty: 23
Lokalizacja: Zgorzelec
Czy ktoś mółby mi poradzić jak wykonać kopię dysku systemowego z Win XP, z wszystkimi programami i ustawieniami na płytę DVD, tak aby była samobootowalna i po włożeniu jej do napędu spowodowała odzyskanie systemu z całą konfiguracją ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lip 2006, 11:21 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Ooooooooooo! Super pytanko.
Ja też ostatno męczyłem się aby wykonać taką kopię, ale moja wiedza okazała się niewystarczająca , aby tego dokonać :D
Czy ktoś może krok po kroku opisać jak to zrobić i przy uzyciu jakiej aplikacji ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lip 2006, 11:28 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Miłej lektury :

http://www.enter.pl/archiwum/tekst2.asp ... 83745.html

http://www.metrologia.mil.pl/plikistati ... rt141.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lip 2006, 12:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Dzięki serdeczne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lip 2006, 17:34 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
google prawde CI powie :twisted:

debilny kłesztion


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lip 2006, 8:15 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Kłesztion całkiem poważny. Google mówi prawdę.... ale opinie znalezione w sieci, dotyczące programów do tworzenia kopii systemu, nie są niestety jednoznaczne. Dlatego zwróciłem się o wsparcie do osób bliżej mi znanych.

Użyłem programu Norton Ghost 2003. Zrobiłem kopię dysku systemowego na płycie DVD.
Później z tej kopii wykonałem replikę syetemu na przygotowanej wcześniej partycji.
Niestety komputer nie rozpoznaje tego dysku jako dysku sytemowego. Najzwyczajniej nie chce wystartować, mimo iz program NG 2003 potwierdził poprawność wszystkich wykonanych operacji, zarówno podczas tworzenia kopi na DVD, jak i później podczas przywracania syetemu.
Po odpaleniu komputera ze "starego" syetmu, dysk na którym wykonałem replikę syetemu z płyty DVD jest widoczny, a po otwarciu go, widoczne są na nim wszystkie pliki, tak jak na pierwowzorze. Dziwna sprawa. Więc dlaczego nie startuje z tego dysku ?
W swej niewiedzy gdzieś po drodze popełniłem błąd :(. Tylko gdzie ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lip 2006, 9:21 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Proces jest prosty. Jeżeli program poprawnie zgrał dane i potem przywrócił je bez błędu, to powinno działać. Szczerze mówiąc nie korzystam z Ghosta, wolę DriveImage (programu o takiej nazwie już nie ma, wykupił go Symantec i przerobił na Norton Ghost 9.0). Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

Jeżeli nie boisz się linii poleceń, zawsze możesz skorzystać z konsoli odzyskiwania na płycie instalacyjnej XP i zainteresować się poleceniami FIXBOOT i FIXMBR. Zakładam tu oczywiście że nie ładuje się nawet loader systemu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lip 2006, 9:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Moja wiedza informatyczna jest raczej średnia.
Potrzebuje kopii dysku systemowego z pełną konfiguracją i wszystkimi aplikacjami, aby w razie awarii sformatować dysk i wgrać kopie systemu z płyty DVD i pracować dalej bez przeszkód.
Wgranie i poprawne skonfigurowanie wszystkich aplikacji zajmuje sporo czasu, a tak można znacznie szybciej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lip 2006, 9:49 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
Moja wiedza informatyczna jest raczej średnia.


No to powinieneś poszukać DriveImage. Ten Ghost był legalny? :) Być może po potraktowaniu crackiem tak mu się pogorszyło...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lip 2006, 16:59 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
a jeżeli był legalny, to zadzwoń na help line :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2006, 12:02 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
aleksander pisze:
a jeżeli był legalny, to zadzwoń na help line :twisted:

NBie stety, to na nic, gdy nie był kupiony jako "box".
Znaczy- z "elementem" komputera w rodzaju karty sieciowej :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2006, 12:38 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Małe sporostowanie : box to wersja "zapudełkowana" kupiona samodzielnie, z elementem komputera kupuje się wersje OEM.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lip 2006, 16:47 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 19 lip 2005, 17:01
Posty: 22
Tu można uzyskać bardzo szczegółowe i dokładne informacje na temat systemów operacyjnych i metod ich kopiowania. Zakres mozliwych do pozyskania informacji jest nieograniczony.

polecam:)

http://ag.bocznica.org/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2006, 10:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Cwaniaku, naucz się czytać ze zrozumieniem, bo widać że masz z tym spore kłopoty.
Napisałem nieco wyżej:

Google mówi prawdę.... ale opinie znalezione w sieci, dotyczące programów do tworzenia kopii systemu, nie są niestety jednoznaczne. Dlatego zwróciłem się o wsparcie do osób bliżej mi znanych.

Napisałem chyba wyraźnie dlaczego zwróciłem się do znajomych, na tym forum, aby udzielili mi swoich porad, podzielili się swoimi opiniami...

Ty dcthomas, jak nie masz nic szczególnego do powiedzenia, to lepiej nie mów nic.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2006, 12:54 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 27 sty 2006, 17:28
Posty: 129
Lokalizacja: U.K.
A mi się wydaje że problem leży gdzie indziej a mianowicie w pliku boot.ini a właściwie w braku tego pliku.

Norton Ghost czy jakikolwiek inny program tego typu poprostu klonuje całą partycje a podczas przywracania systemu poprostu przekopiowuje pliki na partycję. On nie instaluje systemu tylko przekopiowuje na partycje wszystko to co wcześniej skopiował.

I teraz tak, jeżeli zrobisz kopie systemu, sformatujesz dysk a potem przywrócisz system z tego klona to on bez problemu ruszy.

Z tego co wyczytałem w tym poście to na partycji C masz system który sklonowałeś i chcąc to przetestować wgrałeś go na inną partycję. (zastanawiasz się pewnie dlaczego nie rusza ten drugi system albo nie masz możliwości wyboru).
Jest tak dla tego że system zawsze rusza z systemem na pierwszej partycji no chyba że odnajdzie plik boot.ini (który powinien być na partycji C). Plik ten zawiera informacje o wszystkich systemach zainstalowanych na twoim dysku. No i jak taki plik istnieje to podczas uruchamiania kompa pojawi się ekran z wyborem systemu.
Taki plik jest tworzony podczas doinstalowywania kolejnego system. Nie jest on tworzony podczas wgrywania kopi systemu na inną partcję (tak jak Ty to zrobiłeś).

No ale tak jak pisałem wcześniej. Jeśli sklonujesz system potem sformatujesz dysk i potem przywrócisz go z krążka DVD to na pewno ruszy.

Możesz też ręcznie stworzyć plik boot.ini ale ja tego nigdy nie robiłem (czytałem tylko że można to zrobić).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..