Dzisiaj jest 16 maja 2024, 13:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 31 sie 2013, 11:18 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 31 sie 2013, 11:08
Posty: 2
Witam
Czy któryś z użytkowników orientuje się, gdzie w Zgorzelcu lub okolicach można zaktualizować mapy w nawigacji gps? Aktualizuje ktos programy i ma dostęp do aktualnych i przede wszystkim - firmowych programów nawigacji oraz ma niezbędną wiedze do serwisowania urządzen? Moi znajomi nic o kimś takim nie słyszeli. Wiem tylko że w Żarskiej Wsi w carefourze się tym zajmują, ale mają opinie kompletnych partaczy i ignorantów - nic nie da się u nich zrobić bez problemu o czym sam miałem nieprzyjemnosc się przekonac. Pilnie poszukuje, ponieważ za kilka dni planuje wyjazd za granicę i nie mam aktualnych map, a wsparcie producenta wygasło.

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sie 2013, 11:41 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Udaj się do sklepu komputerowego vertical na Langiewicza.
Z tego co wiem to oni zajmują się takimi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sie 2013, 13:17 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 paź 2005, 21:11
Posty: 54
Lokalizacja: Zgorzelec
ponyland pisze:
... można zaktualizować mapy w nawigacji gps? ...

A coś bliżej o sprzęcie i mapie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sie 2013, 15:08 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 31 sie 2013, 11:08
Posty: 2
Nawigacja to GoClever Navio, nowa. Seryjne mapy nie nadają się do niczego, prowadzą w kosmos, więc chciałbym wgrać tam coś firmowego(iGo, TomTom etc). Wiem że jest to mozliwe, ale sam nie potrafie tego zrobić - wyższa szkoła jazdy. Koszta nie grają roli, liczy się czas :)

@Zgc_qwerty: dzięki za sugestie, ale do serwisu o którym piszesz nie dałbym już nigdy nawet klawiatury do czyszczenia, nie mówiąc o PC, czy nawigacji. Spalili mi dwie, drogie karty graficzne, a w jednej z nich dodatkowo uszkodzili system chłodzenia cieczą. Mlody pracownik proponował kiedyś tam po cichu mojemu bratu że wykona usługę u siebie w domu, bo będzie to tańsze, ale nie dostanie zadnej gwarancji/paragonu, bo wszystko na lewo, za plecami pracodawcy. Podziękuje.

Czy ktoś wie coś jeszcze o czarodziejach od nawigacji?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sie 2013, 16:48 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 paź 2005, 21:11
Posty: 54
Lokalizacja: Zgorzelec
Twoja nawigacja prawdopodobnie posiada system Windows CE5 Core, więc o TomTom zapomnij. Aby używać innych map niż wgrana trzeba odblokować system, może lepiej zainwestować w coś nowego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sie 2013, 19:36 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 30 lip 2011, 11:37
Posty: 240
Lokalizacja: Pieńsk
EmEr03 pisze:
Twoja nawigacja prawdopodobnie posiada system Windows CE5 Core, więc o TomTom zapomnij. Aby używać innych map niż wgrana trzeba odblokować system, może lepiej zainwestować w coś nowego

nie strasz :grin: też mam GOCLEVERa i wszystko można tam wsadzić - oczywiście że blokady są, ale jeszcze nie było takiej,co by jej nie szło ominąć (kwestia czasu)
oficjalnie nikt się tym chyba nie zajmuję,wiec nie będę tu wymieniał,gdzie można (nie ma co ściągać kłopotów komuś życzliwemu),a i nie licz na cuda,bo nic nie zastąpi papierowej mapy i instynktu orientacji w drodze (ze swojej strony na zachód polecam IGO)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sie 2013, 20:03 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 paź 2005, 21:11
Posty: 54
Lokalizacja: Zgorzelec
roman77 pisze:
...nie strasz :grin: też mam GOCLEVERa i wszystko można tam wsadzić..

Oczywiście masz rację, z papierową mapą mogą być trudności ale też wejdzie :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 wrz 2013, 9:36 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 22 paź 2012, 23:37
Posty: 7
Ponyland masz na PW numer telefonu. Zgłoś się do gościa, on niczego i nikogo się nie boi. Nie ma lepszego fachowca w tym temacie w promieniu 100km


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 wrz 2013, 11:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
A jaką rowerową nawigację pod Androida polecacie. Szukam takiej, która dokładnie odzwierciedlałaby nasz region, w tym drogi polne i leśne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 wrz 2013, 12:05 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 paź 2005, 21:11
Posty: 54
Lokalizacja: Zgorzelec
Z tego co się orientuję AutoMapa, ostatnia aktualizacja ma posiadać dużą aktualizację terenów leśnych (ponad 100 tysięcy nowych adresów zlokalizowanych na terenach leśnych, ponad 20 tys. km. leśnych dróg, ponad 3000 km. leśnych tras pieszych).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 wrz 2013, 6:38 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 22 paź 2012, 23:37
Posty: 7
Automapa to szrot. Nie znam ani jednego zawodowego kierowcy, który by jej używał. Po prostu nie polecam ludziom o słabych nerwach : ). Jeśli chodzi o navi na androida, to wystarczające są mapy Google z funkcją nawigacji. Program sporadycznie się gubi, jest darmowy i prosty w obsłudze. Nie wiem jak z drogami leśnymi, nigdy nie testowałem jej poza asfaltem. Na Androida można też wgrać iGo, ale na smartphonie/tablecie nie działa tak dobrze i bezbłędnie jak na zwykłej nawigacji gps.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 wrz 2013, 5:32 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 lis 2010, 21:14
Posty: 192
Lokalizacja: over the corner
ponyland pisze:
@Zgc_qwerty: dzięki za sugestie, ale do serwisu o którym piszesz nie dałbym już nigdy nawet klawiatury do czyszczenia, nie mówiąc o PC, czy nawigacji. Spalili mi dwie, drogie karty graficzne, a w jednej z nich dodatkowo uszkodzili system chłodzenia cieczą. Mlody pracownik proponował kiedyś tam po cichu mojemu bratu że wykona usługę u siebie w domu, bo będzie to tańsze, ale nie dostanie zadnej gwarancji/paragonu, bo wszystko na lewo, za plecami pracodawcy.

Mam podobna opinie na temat tego 'serwisu', ale mniejsza z tym bo kazdy ma sympatie i antypatie, wiec pewnie znajdzie sie i zadowolony.
Co do tego 'mlodego pracownika' mogles sobie odpuscic. Pewnie chlopak robi na zlecenie albo na etat za minimalna
Bo jak to w polsce.... a po twoim wpisie jak to wlasciciel przeczyta to kop gwarantowany....

Moim zdaniem najlepsza jest automapa.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 wrz 2013, 9:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Mam automapę z 2012. W trasie sprawdza się rewelacyjnie. Jednak podczas podróży rowerowych nie daje rady :( Wczoraj wybrałem się się z synem na Wzgórze Czubatka. Musiałem się posiłkować mapami Google, gdyż dla urozmaicenia wędrówki postanowiłem jechać po drogach polnych. Google dawało radę do momentu, gdy w okolicy Włosienia straciłem sygnał GSM (Play). Musiałem jechać na wyczucie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 wrz 2013, 12:27 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 paź 2005, 21:11
Posty: 54
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
Mam automapę z 2012. W trasie sprawdza się rewelacyjnie. Jednak podczas podróży rowerowych nie daje rady :(

Tylko odpowiednie ustawienia i aktualne mapy dają komfort korzystania z każdej nawigacji. Od 2012 roku było już kilka aktualizacji :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 wrz 2013, 20:59 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
viper126pzgc pisze:
A jaką rowerową nawigację pod Androida polecacie. Szukam takiej, która dokładnie odzwierciedlałaby nasz region, w tym drogi polne i leśne.


Opencyclemap?

pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..