Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 21:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 07 sty 2005, 14:44 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
1.) Hala Centrum sportowego :wink:
2.) Dworzec Kolejowy Miasto :twisted:

Tak troche z ironią :P

a na poważnie zawsze mnie interesowała katedra po niemieckiej stronie, a po naszej młyn. Obecnie restauracja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sty 2005, 18:08 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 17:59
Posty: 34
kiedyś na miejscu młyna stał kościół...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sty 2005, 18:23 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Kościół stał obok młyna przy moście staromiejskim. Dokładnie widać go na starych fotografiach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Ciekawe miejsca
Post: 08 sty 2005, 10:22 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 08 sty 2005, 10:06
Posty: 100
Lokalizacja: Aut+ Zg

Cze.Na samym wstepie gratuluje za wspanialy pomysl!!
Znalazlem ciekawa stronke z fajnymi fotkami na temat Zgorzelca i okolic. :D
Podaje link http://www.chwila.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sty 2005, 15:09 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2005, 11:44
Posty: 8
Lokalizacja: Tarnów, Warszawa
A fabryka przy Winterfeldstraße 31, czyli Reymonta i obiekty przy masztach radiowych po drugiej stronie ulicy?
JR


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2005, 0:22 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
Mówisz o tej fabryce po drugiej stronie Reymonta przed hotelem (za hotelem jak jedzie sie w strone miasta) ?

Czy fabryce po tej samej stronie ulicy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2005, 0:36 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2005, 23:14
Posty: 440
Lokalizacja: Queensbridge
Gwoli ścisłości:

Maszty i budowle przy nich znajdują się przy ul Słonecznej, około 300m od jej początku,po prawej stronie.Dla niezorientowanych jest to ulica znajdująca się po lewej stronie(gdy idzie się z miasta),równolegle do ul Reymonta, prawie naprzeciw przystanku autobusowego stojącego przy ogrodzeniu w/w fabryki(chodzi o poniemiecką fabrykę, nie o zakład "Comfort" naprzeciw hotelu "Pawłowski")

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2005, 8:05 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Do Szamo:
Widać niezbyt uważnie czytasz wszystkie wypowiedzi. Dlatego powtarzam uprzejmie raz jeszcze to co już pisałem na forum o podziemiach.

W opisanych niżej obiektach gościli latem ub. roku eksploratorzy, TV Wrocław i MR FM z Jeleniej Góry. Dokonali kilka odkryć, ale twierdzą że jeszcze wiele jest do zrobienia. Dodam jednak pewne wyjaśnienia.

Według "Wykazu Wróbla" (Wróbel - redaktor naczelny ,,Eksploratora'') w Zgo­rzelcu znajdują się dwie podziemne fa­bryki zaliczone do kręgu najważniejszych dla III Rzeszy. Jedna z nich to "OPTA - RADIO", której adresem była nieznacząca firma "Hennann". W Ar­chiwum Państwowym we Wrocławiu odnalezione zostały materiały pozwalające zlokalizować ten adres - "Her­mann" - była to fabryka... wyrobów wełnianych, mieszcząca się przy ulicy Reymonta 24 i 31 w Zgorzelcu. W materiałach archiwalnych znajduje się ta informacja władz NRD-owskiego miasta Gorlitz, iż dysponują one świadkiem, który może wskazać wejście do podziemnej fabryki części do V-2. Doszło do spotkania i identyfikacji w te­renie. Wejścia nie odnaleziono, bo je­dynym sprzętem badawczym był...1,5 m pręt żelazny, którym opukiwano ściany ! Ale nawet tą prymitywną me­todą znaleziono w piwnicach zakładu wejście do drugiego pomieszczenia, w którym było ukryte "wiele przyrządów typu lotniczego i elektrotechnicznego". Pomimo tego sygnału nie prowadzono dalszych poszukiwań, zadawalając się odnalezionymi dobrami. Nie zwrócono uwagi na fakt, ze Niemiec, którego trudno podejrzewać o sympatię dla Pol­ski, mówił o podziemnej fabryce, a nie magazynie części..”

Ryszard Maryst „Eksplorator''

Wyjaśniam:
ul. Reymonta 24 - obecnie znajduje się tam hurtownia sieci sklepów Apis
ul. Reymonta 31 - prywatna fabryka mebli i elementów drewnianych, niemieckiego właściciela. to tu latem dokonano odkryc podziemnych części.
Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 sty 2006, 16:14 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Ponieważ obiekty, to moim zdaniem, nie tylko budowle, oggrzewam po roku wątek, szczególnie, że Viper, jak mnie informował, odszukał coś, co ja w 2001 być może sfotografowałem. Odszukałem więc stare zdjęcia, jeszcze robione w postaci odbitek z kliszy, zeskanowałem i umieszczam tu, dla ewentualnego porównania, uzupełnienia, etc.
www.zinfo.hostings.pl/bombas3/historia/pomnik1.jpg
www.zinfo.hostings.pl/bombas3/historia/pomnik2.jpg
www.zinfo.hostings.pl/bombas3/historia/pomnik3.jpg
jakość może nie rewelacyjna, ale odbitki są na matowym papierze, zmniejszającym kontrast, zrobiłem co mogłem, ale nie jestem do końca zadowolony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 sty 2006, 18:13 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Zgadza się, dziś podczas porannego spacerku w oolicach starej strzelnicy, na Moysie, udało mi się odszukać resztki obelisku z 1866 roku, który przedstawiają fotografie Bombasa.
Kiedyś natknąłem się na niego zupełnie przypadkowo. Później chciałem go odszukać zeszłej wiosny. Nie udało mi się.
Część tego obelisku znaleźliśmy wspólnie, złożoną w ogródku obok budynków kolejowych przy ul. Cienistej. Pamietacie ???

http://www.zinfo.hostings.pl/wycieczki/ ... CT0031.JPG

Byliśmy tam zeszłej wiosny.
Chodzi o tą dłuższą część pokazaną na starym zdjęciu Bombasa:

www.zinfo.hostings.pl/bombas3/historia/pomnik2.jpg

Dziś niewiele fragmentów pozostało w lesie, a wygląda to tak:

www.zinfo.hostings.pl/viper126pzgc/kam1.JPG

www.zinfo.hostings.pl/viper126pzgc/kam2.JPG

www.zinfo.hostings.pl/viper126pzgc/kam3.JPG

Zwróćcie uwagę na swojsko brzmiące nazwiska:

www.zinfo.hostings.pl/viper126pzgc/kam4.JPG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..