Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 22:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 08 lis 2005, 19:20 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 12 cze 2005, 21:32
Posty: 127
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
niewielki ubity placyk, czasem stoja na nim zaparkowane samochody dzialkowiczow, a czasami Straz Graniczna. Od strony rzeki widac wyraznie ze placyk ten znajduje sie na wzniesieniu co sugerowalo by ze wlasnie tam stal most

Cytuj:
to jest mniej więcej to własnie iejsce, byłem tam wczoraj, ale się zmierzchało i nic już nie można było zobaczyć.]

A czy przypadkiem nie mówicie o miejscu które zaznaczyłem biała strzałką na zdjeciu lotniczym tamtej okolicy? (link poniżej). Ja stawiam że most mógł być troche dalej - zaznaczyłem na czerwono. Miejsce to jest na na lini ulicy Zur Tischbruecke która w pewnym momencie przechodzi w droge polną i w tym właśnie miejscu dochodzi prawie do samej nysy. Nie byłem tam żeby to zweryfikować bo za bardzo czasu nie miałem.
Zdjęcie lotnicze:
http://zinfo.hostings.pl/Ajron/nysa_lotnicze.jpg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 lis 2005, 21:05 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Wg mapy to trochę inaczej wygląda i pasowałoby "mniej więcej" to własnie miejsce, o którym mówił pawiu. Na zdjęciu ta ulica trochę inaczej przebiega i niezbędne będzie sprawdzenie tego w terenie. Wczoraj byłem po polskiej stronie, może jutro wybiore się na niemiecką :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 lis 2005, 22:18 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja nadal obstaję że most znajdował się w okolicach wodociągów. Jednak nie jak to zasugerował Bombas, dosłownie na wodociągach, a raczej nieco na północ, na wysokości Lasku Myśliwskiego.
Jeżeli w sobotę czas mi pozwoli, to z chęcią zaprowadzę Was w miejsce, w którym wg mnie znajdowała się przeprawa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 lis 2005, 22:58 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Nie wydaje mi się, żeby na terenie wodociągów, ani w jego bezpośrednim sąsiedztwie na północy był jakiś most. Bo i po co :?: Nie było tam żadnych dróg, ponadto do mostu na Weinhublu było niedaleko, więc jakie uzasadnieni dla jego istnienia :?: :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2005, 7:44 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Uzasadnienie takie, że były tam zlokalizowane olbrzymie połacie terenów rekreacyjnych, ten ich cały Lasek Mysliwski, jakieś pływalnie z całą infrastrukturą i dwie lub więcej przystanie dla łódek.
Jak już pisałem wyżej, mam pewne sugestie, co do lokalizacji mostu (kładki) w tamtym rejonie, ale trzeba to sprawdzić naocznie i albo je poprzeć, albo też wykluczyć.
Na mojej pocztówce, w głębi widać jakieś majaki mogące jedynie sugerować most, natomiast na kartce Ajrona po powiększeniu widać wyraźnie W TYM SAMYM MIEJSCU most, bez dwóch zdań. I z pewnością nie jest to na terenie wodociągów (używajmy polskich nazw w odniesieniu do polskiej strony, gdyż jesteśmy Polakami i mieszkamy w Polsce), a nieco na północ, na wysokości Lasku Myśliwskiego, gdzie zlokalizowanych było przed wojną kilka obiektów, z ekskluzywną knajpką włącznie. Obiekty te często i ochoczo odwiedzan były przez ówczesnych mieszkańców Goerlitz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2005, 11:38 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
to co, idziemy kopac na ubitym placyku ?? 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2005, 13:43 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Mnie się wydaje, że widoki z obu pocztówek nie sięgają tak daleko i to co na nich widać, to nie teren wodociągów, który jest dalej na północ, tylko teren kąpieliska u stóp Weinbergu z Weinhausem. Moja wiedza na temat terenów zgorzeleckich wodociągów jest skromna i nie wiem nawet, co to jest i gdzie, ten Lasek Myśliwski. Chętnie bym to obejrzał na jakiejś mapce. Ale, objechałem rowerem teren wodociągów i podtrzymuję moje stanowisko, chyba, że Viper masz przekonujące dowody na istnienie jakiegoś przejścia przez Nysę w tej okolicy, w co wątpię z powodów przytoczonych wcześniej. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2005, 14:10 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Bombas, przecież ja od dłuższego czsu próbuję tu wyjasnić to samo co Ty, z tym że Ty ciągle wracasz do wodociągów niewiadomo czemu.
Wodociągi są też nie jak piszesz na północ, a na południe.
Ja sugeruję, że w stronę północną od wodociągów, mniej wiecej na wysokości Lasku Myśliwskiego, mogła istnieć przeprawa. Trzeba tam pojść i sprawdzić jak teren wygląda. Bo właśnie to miejsce widać w oddali na obu pocztówkach, a na jednej, tej przedstawionej przez Ajrona, wygląda to nie inaczej jak tylko most.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2005, 23:44 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Wodociągi są też nie jak piszesz na północ, a na południe
no, tu akurat się z toba zgodzę :D - pomyłka z mojej strony - ale co do mostu przez Nysę w okolicy wodociągów nie. :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lis 2005, 21:40 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 06 lip 2005, 10:31
Posty: 74
:D Cyba mam 7 most.
Posiadam na płycie pocztówkę z widokiem spod wiaduktu kolejowego na południe. Widać w głębi po lewej wpływającą do Nysy Czeroną Wodę a za nią most - miniaturę wiaduktu wykonaną z czerwonej cegły (chyba?)
Druga pocztówka potwierdza:1935r. Drei Nesebrucken:
Viadukt (Stein), Fusgangerbrucke (Eisen), Inselsteg (Holz) na wyspę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lis 2005, 22:22 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Przecież to zdjęcie w powiększeniu, przedstawiał już Ajron w tym wątku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lis 2005, 22:23 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 12 cze 2005, 21:32
Posty: 127
Lokalizacja: Zgorzelec
Witam :D
darsyl pisze:
...Widać w głębi po lewej wpływającą do Nysy Czeroną Wodę a za nią most - miniaturę wiaduktu wykonaną z czerwonej cegły (chyba?)

Czy przypadkiem ta "miniatura wiaduktu" nie jest podobna do tego co zaznaczyłem na tym zdjęciu?
http://zinfo.hostings.pl/Ajron/wiadukt2.jpg
Jak narazie wstępnie ustaliliśmy że to co widać na tym powyższym zdjęciu prawdopodobnie jest mostkiem ale łączącym tylko brzegi kąpieliska weinhubel (do sprawdzenia).
darsyl pisze:
...Druga pocztówka potwierdza:1935r. Drei Nesebrucken:
Viadukt (Stein), Fusgangerbrucke (Eisen), Inselsteg (Holz) na wyspę.

Tu przychodzi mi na myśl takie oto ujęcie http://zinfo.hostings.pl/Ajron/wiadukt3.jpg
Zgadza się?
Ten na pierwszym planie to wspomniana kilka postów wcześniej kładka na wysepkę.


pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lis 2005, 0:41 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2005, 19:37
Posty: 15
Może coś o tych mostach wniesie ta strona. http://fotothek.slub-dresden.de/karten/ ... /alle.html
Dla forum historycznego jest jak znalazł


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lis 2005, 0:49 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
ewig pisze:
Może coś o tych mostach wniesie ta strona. http://fotothek.slub-dresden.de/karten/ ... /alle.html
Dla forum historycznego jest jak znalazł


brawa dla tego Pana powyżej! super link właśnie badam sobie mapke z 1935 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lis 2005, 1:11 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lis 2005, 19:37
Posty: 15
Cieszę się, że stronka Ci się spodobała. Mnie również (i nie chodzi mi o mosty). Nieźle zeskanowana. Naprawdę może wnieść dużo do obserwacji zmian na przestrzeni lat w mieście naszych sąsiadów, jak i w naszym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..