Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 10:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17 cze 2005, 12:47 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Witam Wszystkich
Od dosc dlugiego czasu mam przyjemnosc sledzic Forum, przegladac zdjecia z Waszych wypraw i myslec o tym co bylo wczesniej, jak Nasze miasto i jego okolice wygladaly kilkadziesiat lat temu.
Pewnie nie odkryje Ameryki stwierdzajac, ze obecny wyglad miasta jest setki razy gorszy od tego co bylo kiedys.
Przeczytalem juz tez chyba wszystko co bylo dostepne na temat tego rejonu:)
Jakis czas temu udalo mi sie wejsc w posiadanie zaskanowanych zdjec z rejonu Pienska i okolic z czasow miedzywojennych.
Postaram sie je na dniach jakos poukladac i wrzucic na jakis serwer, jesli znajde jakis bez limitu transferu. Pewnie wiekszosc juz je widziala,ale moze komu sie przydadza....

Jestem wedkarzem, kazda wolna chwile spedzam nad woda i tak sie sklada, ze wiele razy wedkowalem w rejonie wyburzonego mostu w Kozlicach, Bielawie Dolnej, czy tez w rejonie zgorzeleckiego wiaduktu. Przy tym ostatnim sie wychowalem, bo moi dziadkowie mieli gospodarstwo tuz przy nim - wiec w tamtym rejonie "buszowalem" czesto. Zaliczylem kamieniolomy, wiadukt, wszystkie ruiny w rejonie, czyli np. strzelnice w okolicy Emiliki itd.

Przegladajac zdjecia z Waszych imprez okazuje sie,ze sporo z Was znam z widzenia, jestem w podobnym wieku - mam 26 lat, interesuja nas podobne rzeczy itd. Tak wiec chcialbym sie do Was dolaczyc.
Kilka osob moze mnie znac, prowadzilem strone zgorzeleckich motocyklistow: Dawcow Organow, smigam od wielu lat na moto. Interesuje mnie historia rejonu, wedkarstwo, motocykle, fotografia: natura i technika kolejowa, czyli glownie lokomotywy i infrastruktura.

Jestem praktycznie caly czas w Zgorzelcu, jestem dyspozycyjny, mam autko, cyfrowke i sporo zapalu.
Lubie siedziec z nosem w ksiazce i wiem,ze bycie "eksploratorem" to nie tylko wypady i fotki,ale glownie szukanie, pytanie, dzwonienie, domysly, setki pomyslow, domyslow, strzalow na "slepo", rozczarowan itd.

Slyszalem,ze spotykacie sie w czwartki - z checia bym sie z Wami spotkal. Co mysilcie o pomysle powiekszenia Waszego grona:)?
Pozdrawiam
Piotr Podgorniak, gobo007


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 cze 2005, 13:14 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Hej
Wiem,ale w sumie nie wypada przychodzic bez powiadomienia:)
Czyli w najblizszy czwartek zapewne sie zjawie. Mam teraz troszke burzliwy okres:) bo za kilka dni sie bede sie bronil, a teraz koncze prace etc. ale na hobby zawsze znajde czas:)
Pozdrawiam
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 cze 2005, 13:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja ze swojej strony też witam w gronie i zapraszam na najbliższe spotkanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 cze 2005, 13:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Jest jakis konkretny plan spotkania:)? Widze,ze teraz omawiany jest temat miejsca zbiorowego pochowku w okolicy POMu...
Wlasnie dzis kolezanka z pracy przyszla i powiedziala,ze chce kupic tam dzialke....pokazalem jej artykuly i juz sie odmyslila...

Ciesze sie,ze jestescie otwarci na nowych osobnikow w grupie:)
Do zobaczenia!
Pozdrawiam
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 cze 2005, 18:17 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
cześć Piotrek - witaj w klubie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 cze 2005, 23:47 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Mam pytanie: czy Ci coś więcej, niż nam, wiadomo na temat starej piwnicy, na terenie posiadłości twoich dziadków? jakiś czas temu spenetrowaliśmy ja, pomimo sporego zagożenia ze strony właściciela nowego domku obok "farmy bladych twarzy Podgórniaków" :lol: (tak nazywaliśmy posiadłość ileś tam lat temu, kiedy to tereny te były naszym polem poszukiwania przygód)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 cze 2005, 7:02 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 cze 2005, 6:50
Posty: 1
Witam wszystkich!
A w szczególności Ciebie Piotrze! Nie uwierzysz, ale ja tez sledze forum od kilku miesięcy. Jestem pełen uznania dla tej grupy i dla tego co zrobiliście i robicie. Wasze opowiadania sa niesamowite!

Pozdrawiam - Paweł

LKMK! :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 cze 2005, 10:48 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Hej
hehe zaciekawila Was piwnica na Cienistej?:)
Skad wiecie,ze nazywam sie Podgorniak:))))))
Spedzilem w okolicy zagrody dziadkow cale dziecinstwo.
Nie bylo miejsca w ktorym bym tam nie byl.
Znam tez historie tego miejsca, nie wiem,czy wiecie,ale po wojnie stacjonowala tam czesc pulku (nie wiem ktorego) ktora byla odpowiedzialna za zaopatrzenie.
Wojsko hodowalo swinki, uprawialo pola od LOKu po Energetyk, bron walala sie wszedzie:)
W tym drugim domu, od ulicy byla restauracja, wlasciwie pijalnia, zreszta widac charakterystyczna werande z tymi malymi okienkami. Pozniej byl wieeeelki pozar....
Ojciec, ktory wychowywal sie tam przez 20 kilka lat mowil mi o tych jaskiniach wykutych w skalach. Chodzac do szkoly do SP1 przechodzili obok nich codziennie. Byly 3 jaskinie, 2 duze, 1 mala.
Domyslam sie tez, do czego one sluzyly.
Pogadamy dzis na spotkaniu:)
Tydzien temu byl Dzien Ojca i musialem jechac w odwiedziny.
Dzis sie zjawie, start o 20?
Pozdrawiam!
Piotr Podgorniak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 cze 2005, 11:10 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie masz dostępu do Ścisle Tajne, a tam umawiamy się na spotkania, wiec wyjaśniam, dziś spotkanie o 20:00 przed biurem Zgorzelc Info. Będzie wyprawa terenowa z GPSem. Jednym słowem znów zapowiada się ciekawie.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 cze 2005, 11:48 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
hej
Ciesze sie niezmiernie:))))))
Czyzby zwiazek ze stara kopalnia?
Pozdrawiam
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 cze 2005, 12:12 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
No widze ze kolega zorientowany :D
To świetnie. Oczywiście temat na dziś: STARA KOPALNIA. 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 cze 2005, 21:50 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Hej
Mozecie sie Panowie do mnie odezwac na gg 3262242
Nie wiem jak mam Was namierzyc i jak wrzucic foty na ftpa, te o ktorych rozmawialismy..
Pozdrawiam
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 cze 2005, 22:29 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Skad wiecie,ze nazywam sie Podgorniak:))))))
a stąd:
Cytuj:
Slyszalem,ze spotykacie sie w czwartki - z checia bym sie z Wami spotkal. Co mysilcie o pomysle powiekszenia Waszego grona:)?
Pozdrawiam
Piotr Podgorniak, gobo007
:lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lip 2005, 10:37 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
no wlasnie, jezeli chodzi o ftp informuje wszystkich, zeby nie bylo niescislosci.

Zmienil sie jeden parametr do serwera a mianowicie adres. Obecnie ma on postac: pocztowki.hostings.pl Haslo i uzytkownik pozostaja bez zmian.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..