Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 22:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: studnia
Post: 27 cze 2007, 9:15 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lis 2005, 14:49
Posty: 79
Lokalizacja: zgorzelec
http://www.zgorzelec.info/index.php?k_d ... =c_kmc_red nie wiem jak Wy ale ja jestem w wielkim szoku po przeczytaniu tego....... To jest coś niesamowitego w momencie wykopania tej studni powstało wiele plotek , wiele z nich mówiło o ukrytych archiwach ze coś w niej jest schowane. Wszyscy czekali aż studnią zainteresują się historycy, słyszałam również ze strona niemiecka jest żywo zainteresowana studnią .... ktoś jednak ją zniszczył , prace budowlane mogą iśc do przodu. Ktoś to przeliczył na pieniądze i poszedł krótszą drogą , jak dla mnie to wielka strata bo mogli ją zostawić, obudować , no cóż ......
a to już archiwa doskonała dokumentacja bombas3 tego co juz zniszczone
Cytuj:
Wysłany: Sob Lip 02, 2005 3:07 pm .... Nie ma odzewu, więc sam poszedłem i pooglądałem. Porobiłem fotki, najciekawsza jest odkryta studnia. Jak tylko będę miał wolną chwilę, to wrzucę na forum, w studni jest woda, a pod wodą :? : :? : :? : :shock:


http://www.zinfo.hostings.pl/bombas3/historia/mur.jpg
http://www.zinfo.hostings.pl/bombas3/hi ... iejska.jpg
http://www.zinfo.hostings.pl/bombas3/hi ... _poczt.jpg
http://www.zinfo.hostings.pl/bombas3/hi ... ykryta.jpg
http://www.zinfo.hostings.pl/bombas3/hi ... tudnia.jpg


Ostatnio zmieniony 27 cze 2007, 19:51 przez mamysia, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 cze 2007, 9:38 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
............. qrw.... mać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 cze 2007, 11:52 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
..no to jechać po kolei, teraz: dom studzienny :-?
trza trochę tego placu na parking, nie? :shock:
dla mnie to kryminał, ile by dobrego Papanaum dla Zgorzelca nie zrobił. Brak poszanowania dla kultury i historii stawia tego człowieka na poziomie..., no nie będę zaogniał


Ostatnio zmieniony 27 cze 2007, 20:32 przez bombas3, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 cze 2007, 13:11 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
drh


Ostatnio zmieniony 07 lis 2007, 14:49 przez viper126pzgc, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 cze 2007, 14:23 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2007, 11:41
Posty: 87
Lokalizacja: Zgorzelec
Mam nadzeje że pociągnie go ktoś do odpowiedzialnosci !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 cze 2007, 20:51 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Dzisiaj na miejsce zawalonej studni przyjechali pracownicy Służby Ochrony Zabytków, którzy dokonali analizy zniszczeń. Jak się okazało sama studnia nie była wpisana na listę zabytków, a jedynie znajdowała się na terenie objętym ochroną. W związku z tym inwestor nie będzie ponosił konsekwencji z ustawy o ochronie zabytków, tylko z prawa budowlanego, zgodnie z którym wszelkie działania winny być ustalane z konserwatorem zabytków. Teraz sprawą zajmuje się Powiatowy Inspektor Budowlany, który wystąpi o opinię do Jeleniej Góry. Najprawdopodobniej zapadnie decyzja o częściowej odbudowie obiektu wraz z umieszczeniem kamienia z datą znajdującego się na szczycie. W środę 20 czerwca inwestor otrzymał negatywną opinię dotyczącą projektu w związku z brakiem uwzględnienia na nim zabytkowej studni. Dlatego też dzień później studnia "zawaliła się". Dyskusja na forum: czytaj więcej.

dla mnie jest to zwykłe draństwo i wykorzystywanie niedbalstwa konserwatora. Bo dlaczego taki teren jak ten przed mostem, o którym wiadomo, że był od wieków użytkowany intensywnie z racji przebiegającego przez most szlaku handlowego i jest to udokumentowane w postaci szczegółów na planach miasta z różnych okresów - nie jest zinwentaryzowany inaczej, niż tylko jako 'teren objęty ochroną'.
Z różnych źródeł wiem o niefrasobliwości konserwatora a teraz też jakby wody w usta nabrał nasz Architekt
ręce opadają, wbrew opinii publicznej /co my możemy?/, zdrowemu rozsądkowi i logice jakiś głupek robi co chce i nikt mu nic nie może zrobić. Czy rzeczywiście?
Co to znaczy: 'częściowa odbudowa obiektu' może mi to ktoś wyjaśnić?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 cze 2007, 21:13 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 lis 2006, 17:23
Posty: 50
Lokalizacja: Łagów
A co na ten temat myślą władze miasta, może ktoś zapyta Rafała Gronicza?
W końcu mamy gospodarza miasta...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 cze 2007, 21:14 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
No cóż,o ile od Papanaum trudno spodziewać się sentymentów do historii Zgorzelca,bo liczy się tylko biznes,to na Architekcie ciąży wielka odpowiedzialność...
Tylko kto ją wyegzekwuje?
Bombas,podzielamy /jest nas grupka,co widać po wypowiedziach na forum/,Twoje wzburzenie,ale musisz trochę "wyluzować",chyba,że znasz skuteczny sposób na naprawienie szkody.
Inna sprawa,że obiekt ten dość długo /od ub.roku?/stał bez żadnej opieki...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 cze 2007, 21:47 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 19 maja 2006, 8:07
Posty: 799
Moja wrażliwość na przyszłość bije na łeb wrażliwość historyczną. Nie podzielam Waszego oburzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 cze 2007, 22:14 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
To co robisz w temacie :HISTORIA ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 cze 2007, 22:16 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
lenka pisze:
obiekt ten dość długo /od ub.roku?/stał bez żadnej opieki...

Jeśli ta studnia stała tam sobie pół roku i, co tu dużo mówić, zwyczajnie utrudniała ludziom prace to w końcu „się zawaliła”, czy ktoś coś z tą studnią robił, badał, opisywał, opukiwał jeśli tak, to pana od koparki do kryminału, jeśli nie, to pana konserwatora do kryminału.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 cze 2007, 22:25 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 19 maja 2006, 8:07
Posty: 799
lenka pisze:
To co robisz w temacie :HISTORIA ?

Wyrażam swoje zdanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 cze 2007, 23:35 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 17 sty 2007, 0:31
Posty: 30
Lokalizacja: Harwood Heights
Witam ,
nie wyraze tego co czuje slowami bo by mnie z forum usuneli :smt068
Zgorzelec zawsze byl "prywatny" .Zreszta wiele miast jest takich . Ale zeby niszczyc kulture....to jak...jak...jak za komunizmu . A przeciez dla takiego Zgorzelca kazdy nowy zabyteczek to potencjalnie nowy turysta . Potencjalnie pieniazki . Ale niestety inwestor mial to wszystko w d..... . Jak dla mnie sprawe trzeba naglosnic medialnie ( jakas TV ) to moze ktos kto cos moze sie tym zainteresuje . W przeciwnym razie d..a zbita !!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 cze 2007, 0:23 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
maroonyo pisze:
Ale niestety inwestor mial to wszystko w d.....


jeszcze raz się zapytam, bo wszyscy już inwestora zlinczowali, kto to jest konserwator zabytków i co on robił w tym czasie kiedy studnia tak sobie sterczała bezczynnie?

PS.
na zdjeciu bombasa wyglada to raczej jak kupa gruzu w stercie smieci!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 cze 2007, 3:43 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 17 sty 2007, 0:31
Posty: 30
Lokalizacja: Harwood Heights
Jak to co robil konserwator ??? Nie podpisal projektu podobno . Nie wiem jak to w czasie sie ciagnie bo mnie troche juz w miescie nie ma .Byc moze konsewator mial zamiar wydac decyzje zabezpieczajaca obiekt . Kiedys bynajmniej nbajblizszy byl w Jeleniej Gorze . Wiec skad ma chlopina wiedziec ze "znalezli " studzienke w Zgorzelcu ???:) . A tak powazniej to nawet jakby konserwatorowi zwisala jakas studzienka to ludziom z miasta to wisiec nie powinno . Skonczyly sie chyba juz czasy gdzie "panstwowe " czyli niczyje mozna bylo wziasc albo zepsuc .
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..