Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 12:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 17 cze 2009, 14:27 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
pojawiły się nowe, zaskakujące poszlaki w sprawie "naszej" kopalni. jak batosza dokopie się do czegoś konkretniejszego - damy znać :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 cze 2009, 18:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
zubek pisze:
pojawiły się nowe, zaskakujące poszlaki

Widaje mi się, że owe poszlaki prowadzą do Szczecina na ulicę Żołnirską.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 cze 2009, 20:52 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 23:26
Posty: 284
Lokalizacja: Wrocław
Chodzi chyba m. in. o mapy - bo od dzisiaj są dwie. Jedna to ta, którą rozesłałem - mapa powiatu z 1949 roku z zaznaczoną czynną kopalnią na Ujeździe i nieczynną w Trójcy. Słowem komentarza - jej aktualność jest kwestionowana - chodzi np. o cegielnię koło słynnego już "wyrobiska po piasku i glinie". Wszystkie koszary stoją na swoim miejscu, ale mapa wygląda jak przerysowana z niemieckich kopii - może po prostu czegoś nie wymazano.
Druga mapka to wykaz pól górniczych z 1908 roku - na marginesie wypisano ich nazwy, a na blacie obrysowano granice. Po wojnie ktoś ją zaktualizował dopisując "nie ma" przy wielu kopalniach. Przy FA nie ma nic, poza śladami gumki-myszki (ale to nie moje dzieło). Przy kopalniach w Trójcy napisano "Zapomniana". W AP Wrocław są 2 ślady na to, że ją przejęto i próbowano odwodnić. Chodzi o archiwum Zjednoczenia Przemysłu Węgla Brunatnego, ale w teczce o przejmowaniu kopalń w latach 45-48 nie ma słowa o FA.
Jeśli kopalnia istniała po wojnie, to pierwszym właścicielem była Administracja Radziecka. I tu faktycznie, ślady mogą prowadzić do Szczecina.
Link do mapek


Ostatnio zmieniony 17 cze 2009, 22:47 przez batosza, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 paź 2009, 22:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
na początku dzisiejszej ulicy Górniczej stoi domek, który kiedyś wyglądał tak o:

http://www.moys.jpg.pl/prywatna_galeria ... 24021.html

Gasthof zur Erholung który się w nim mieścił, był zdecydowanie miejscem najbardziej po drodze dla górników wracających z roboty do domu i mających ochotę na małe pifko,
sama nazwa sugeruje, że można tam się było nieźle zregenerować np. po ciężkiej pracy;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lis 2009, 20:34 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 15 lis 2009, 20:20
Posty: 1
Lokalizacja: Deutschland
Hallo
Nun leider Spreche und schreibe ich kein Polnisch.

Ich habe aber mitbekommen das hier um Görlitz Moys geht.

In habe in Deutschland ein Loewe Opta Radiomuseum, ich bin aber nun seit einiger Zeit auf Spurensuche oder nach Informationen Der Opta AG im Moys


Witaj
Teraz, niestety, i piszę, nie znają języka polskiego.

Ale zauważyłem, że tutaj, w Gorlitz Moys idzie.

W Niemczech znalazłem w Loewe Opta Radio Muzeum, ale jestem już od pewnego czasu szukając wskazówek lub informacji, Opta AG Moys

Obrazek

Die Übersetzung oben habe ich mit Google gemacht
Tłumaczenia powyżej, zrobiłem z Google

Leider gibt es zu diesem Thema nur ganz wenig oder fast keine Info hier in Deutschland

Mich würden alte Bilder des Werkes was es ja heute noch geben soll sehr von Interesse sein.


Niestety, istnieją na ten temat bardzo niewiele lub prawie żadnych informacji w Niemczech

Byłbym stare zdjęcia z pracy dzisiaj jest dać to, co wciąż jest bardzo interesujące.

Mit besten Grüßen
Z pozdrowieniami

Hans


Ostatnio zmieniony 15 lis 2009, 20:36 przez Hans, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lis 2009, 11:10 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
I COO? :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lis 2009, 21:17 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Kolejny Rostkowski???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lis 2009, 22:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Hej! Spokojnie! Facet ma muzeum i szuka zdjęć, jak ktoś ma to można mu przesłać. I tyle. I nie jest to żaden Rostkowski tylko Hans Stellmacher z Düsseldorfu.

tutaj jest strona tego muzeum:
http://www.radiomuseum-bocket.de/museum ... museum.php


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sty 2010, 8:44 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
a wiecie, że na Moysie stał tez wiatrak? na starych mapach jest oznaczony jako Holzmuehle, właściwie stał już na granicy Moysu i Tylic.
musiał stać tu bardzo długo, bo jest również zaznaczany jako punkt topograficzny na mapach bitwy z 1757 roku.
na zdjęciach z pierwszej połowy dwudziestego wieku zresztą wygląda tak, jakby rzeczywiście stał tu od zawsze ;) ciekawe czy zostały po nim jakieś fundamenty...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sty 2010, 15:17 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
..jak zima puści, można by poszukać :|
nie ma to jak ruch na świeżym powietrzu, połączony z jakimś pożytecznym działaniem w terenie :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sty 2010, 12:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
no to lecą obrazki ;)

http://www.moys.jpg.pl/prywatna_galeria ... 43862.html
http://www.moys.jpg.pl/prywatna_galeria ... 43863.html

P.S.y
a tak przy okazji dowiedziałem się, ze na Moysie był fotograf - nazywał się Klose. ciekawa zbieżność nazwisk, bo był tez niejaki Klose, którego album śląskich landszaftów z roku chyba 1940, natchnął niejakiego Henryka Wańka do napisania książki "Finis Silesia".
w albumie tym jest nawet jedno zdjęcie z Goerlitz - w zasadzie to zdjęcie Landeskrone.
ciekawe, czy tych dwóch Klosów było jakoś ze sobą spokrewnionych? jakiś czas temu Muzeum Śląskie zorganizowało chyba tez wystawę śląskich fotografii Klosego.


Ostatnio zmieniony 22 sty 2010, 12:39 przez neandertalski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sty 2010, 18:29 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Mam dwa niezidentyfikowane zdjęcia z Moysu, opisane jako 'Moys' autorstwa Roberta Scholza, może się komuś z czymś skojarzy:

http://www.fmix.pl/zdjecie/1505772/udbs0093
http://www.fmix.pl/zdjecie/1505774/udbs0094


Ostatnio zmieniony 04 lut 2010, 20:26 przez Chuck Norris jr, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lut 2010, 10:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
chucki, nie żebym się czepiał, ale mógłbyś wrzucić te zdjęcia o których mówisz w postaci widzialnej?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lut 2010, 13:29 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
neandertalski pisze:
nie żebym się czepiał, ale mógłbyś wrzucić te zdjęcia

poprawiłem, choć nie mam wielkiej nadziei na zlokalizowanie miejsc :(


Ostatnio zmieniony 04 lut 2010, 20:33 przez Chuck Norris jr, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lut 2010, 20:14 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 22 mar 2006, 12:02
Posty: 145
Lokalizacja: Zgorzelec
ten domek biały mi sie widzi ze to moze byc obecna ulica francuska skrzyzowanie z ul. mickiewicza te rejony


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..