Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 12:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 11 lut 2006, 20:21 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 11 lut 2006, 20:06
Posty: 6
bombas3 pisze:
34/182 lub 347182
...Z informacji uzyskanych do p. R. Zgłobickiego wynika, że jest to "połówka drewnianego baraku ze stalagu". Jak mi wczoraj powiedział, wie o baraku od dawna...


Trochę historii związanej z tym miejscem w Koźlicach.
W budynku obok baraku mieszkał ktoś z mojej rodziny.
Sam próbowałem w tamtym czasie poruszyć sprawę baraku w urzędzie miasta- bez echa.
Wracając do samego budynku:
W przeszłości znajdowała się tam strażnica WOP.
Później Dom Pomocy Społecznej.
Następnie budynek został adoptowany na mieszkania pracowników tegoż to ośrodka.
Za każdym razem barak służył jako zwykła rupieciarnia
i kompletnie nikt się tym nie przejmował, że z roku na rok wygląda coraz gorzej.
Przy okazji grzebiąc po tych wszystkich śmieciach w baraku,
znalazłem niemiecki pojemnik stalowy po masce gazowej z czasów II wojny.
Teraz najlepsze:
Kobieta ze zdjęcia, która tak wam pomogła, jest żoną komendanta
(być może obecnie byłego) strażnicy z Radomierzyc.
On też nie przejmował się losami baraku - przecież gdzieś trzeba trzymać drewno na opał...

Sam barak pochodiz ze stalagu VIIIA i nie jest to jego pierwotna lokalizacja.
Został przewieziony z pobliskiego lasu (dokładnie nie wiem w jakim okresie)
Tyle udało mi się ustalić,gdy ja bawiłem się w dedektywa 8 lat temu.

Życzę powodzenia i owocnej walki z "systemem znieczulicy pamięci narodowej"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2006, 18:52 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 kwie 2006, 20:57
Posty: 13
Witam Wszystkich.
Umówiony jestem z Wami w czwartek w pubie o 19.
O baraku wiem sporo i nie są to domysły i hipotezy snute na jego temat na forum, lecz konkretne info. Nie pamiętam jak go przeniesiono z terenu stalagu, bo jeszcze wówczs nie było mnie w " planie", ale
bawiliśmy się na nim w chowanego, bowiem w częściach złożony był w
stodole WOP gdzie czekał na " swój czas". Mój ojciec uczestniczył w
" operacji " jego transportu ze stalagu na teren strażnicy WOP.
Piszę tą info. aby powstrzymać wszelkiego rodzaju domysły na ten temat, nie jestem temu przeciwny, ale szkoda klawiatury na nie sprawdzone plotki. Jeżeli kogoś interesuje historia - autentyczna tego
obiektu, zapraszam j /w, postaram się wyjaśnić każdą wątpliwość.
O istnieniu w/w obiektu to właśnie ja poinformowałem p. Zgłobickiego.
Może ktoś jest w posiadaniu kontaktu do p. J. Rostkowskiego
bardzo proszę o info.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2006, 19:19 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 kwie 2006, 20:57
Posty: 13
A teraz kilka uwag dla " Poll" - słuchacz i " Landskron".
Znając Wasz wiek proponuję nie zabierać głosu na forum, zwłaszcza w tematach o których nie macie " zielonego " pojęcia, bowiem jak mówili starożytni, " dzieci i ryby głosu nie mają", zwłaszcza w sprawach które wymagają chociażby podstawowej wiedzy historycznej do której jeszcze Wam daleko. Chyba sami przyznacie mi rację że na poziomie 3 klasy gimnazjum, Wasze wiadomości wymagają jeszcze sporego uzupełnienia. Natomiast należy mimo wszystko udzielić Wam pochwały za zainteresowanie tematem.
Proponuję na razie podpatrywać, słuchac i uczyć się a może wtedy
wyprosimy u kolegów exploratorów jakieś małe uczestnictwo w pracy w terenie w czasie wakacji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 kwie 2006, 10:10 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 03 kwie 2006, 12:44
Posty: 4
jędrek 28 pisze:
A teraz kilka uwag dla " Poll" - słuchacz i " Landskron".
Znając Wasz wiek proponuję nie zabierać głosu na forum, zwłaszcza w tematach o których nie macie " zielonego " pojęcia, bowiem jak mówili starożytni, " dzieci i ryby głosu nie mają", zwłaszcza w sprawach które wymagają chociażby podstawowej wiedzy historycznej do której jeszcze Wam daleko. Chyba sami przyznacie mi rację że na poziomie 3 klasy gimnazjum, Wasze wiadomości wymagają jeszcze sporego uzupełnienia. Natomiast należy mimo wszystko udzielić Wam pochwały za zainteresowanie tematem.
Proponuję na razie podpatrywać, słuchac i uczyć się a może wtedy
wyprosimy u kolegów exploratorów jakieś małe uczestnictwo w pracy w terenie w czasie wakacji.

Po pierwsze widać że to ty jesteś dzieckiem pisząc takie rzeczy. Jędrku 28 - jeśli ci się coś nie podoba to po co wogóle piszesz? Nie wchodź na forum i odczep się od tych, których coś ciekawi, którzy piszą, bo są to dla nich rzeczy ważne. Nie truj środowiska swoją obecnością. Żyjemy w wolnym kraju i to nasza sprawa co robimy a co nie. Ty myślisz, że jeśli jesteśmy młodzi to napewno głupsi? Mylisz się bardzo. Skąd możesz wiedzieć co umiemy a czego nie umiemy, skoro nas nie znasz. A ty pokazałeś swoją głupotę w całej okazałości pisząc ten post. I ciekawe kto ci powiedział, że jesteśmy na poziomie 3 klasy gimnazjum, bo ja cię nie widziałem nigdy na oczy i nie przedstawiałem się tobie . Jesteś obcy. Skończ z tymi przechwałkami .Bądź pogrzebion w butach. Landskron_pl i rodzina.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 kwie 2006, 20:09 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 kwie 2006, 20:57
Posty: 13
AMEN.
Kończę ten temat na tym właśnie etapie i tu aż mi ręka świerzbi
aby zacytować motto jednego z uczestników forum :
" Zadać się z durniem, to prawdziwe nieszczęście " - koniec cytatu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 kwie 2006, 21:20 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 kwie 2005, 12:12
Posty: 23
Lokalizacja: Zgorzelec
Poznawszy całokształ sprawy, śpiesznie usuwam treść poprzednią zawartą w tym oknie.

Przeprosiłem już prywatnie Jędrek28, teraz czynię to publicznie.

Przepraszam za moje słowa nie powinny one mieć miejsca, ani tu, ani gdzie indziej.
Nie będę się tłumaczył, po prostu serdecznie przepraszam.


Ostatnio zmieniony 13 kwie 2006, 13:23 przez Tanas Maltudis, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 kwie 2006, 22:30 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
Nie macie o co się pokłócić?
Szukam powodu wśród postów z ostatnich dni(10-12.04) i nie moge dojść, skąd ta drażliwość, co poskutkowała taaakim słowami-opiniami.....
Luzu, Panowie!Pliizzzz...
Kto będzie jutro (chyba?) w pubie (Best?) by wyjasnić wątpliwości?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 kwie 2006, 23:51 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Panowie, podać sobie łapki bo któryś z Was zostanie zablokowany z uwagi na złamanie regulaminu. To forum do dyskusji a nie obrażania się. Wymieniajcie sobie poglądy w taki sposób, zeby mi się wydawało że dyskutujecie. A jak chcecie się powyzywać to przejdźcie na priv. Tu zostawcie informacje w postaci konkretów, bo nikt kto będzie chciał czytać o historii nie będzie chciał czytać waszych kłótni.

I weźcie to sobie do serca.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 kwie 2006, 6:10 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 kwie 2006, 20:57
Posty: 13
Przepraszam, nieco się zagalopowałem, ale trudno powstrzymać się od takiej a nie innej reakcji, kiedy jestem wręcz pewien że grupka
małolatów usilnie stara się na forum wciskać " kit " gdzie tylko się da.
Już same pytania w postaci - " Co mam zrobić żeby wejśc do podziemi", wykazują brak powagi i chociażby jako takiej orientacji w temacie, ( temat - humor jest na innej stronie ).
Także tematy o bunkrach w Koźlicach, o baraku, o starych wyrobiskach, ci Panowie otrzymali ode mnie, i zanim ja poskładałem to
w jakąś logiczną całość aby z sensem i jako taką wiarygodnością to
opublikować na forum, zostały napisane przez inną osobę, która na pewno poczuwa się do roli odkrywcy żerując na mojej życzliwości.
Jednym słowem, ci Panowie nie zrobili nic w kierunku własnej działalności zbierania informacji a na dodatek moje przekazane im wiadomości publikują jako własne. Czy tędy droga?.
Także info. w postaci - " parę lat temu mój kolega wszedł do jednego
z bunkrów i zaginął ", są żenujące a wręcz śmieszne. Parę lat temu
ci forumowicze mieli sami zaledwie po parę lat i " wchodzili na stojąco pod stół " a co tu dopiero mówić o penetracji bunkrów.
Piszę to wyjaśnienie aby poinformować wszystkich, dlaczego moja reakcja była taka a nie inna i jakiego typu " informacje", są na forum przekazywane. Mam nadzieję że tym wyjaśnieniem zakończę
ostrą polemikę do której doszło a wszystkich którzy poczuli się dotknięci moją reakcją BARDZO PRZEPRASZAM !.
Uważam że tylko w ten sposób mogłem zapobiec próbie dalszego
wpuszczania w " maliny" poważnej grupy ludzi, przez grupkę harcerzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 kwie 2006, 11:15 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
magik pisze:
jędrek 28 pisze:
A teraz kilka uwag dla " Poll" - słuchacz i " Landskron".
Znając Wasz wiek proponuję nie zabierać głosu na forum, zwłaszcza w tematach o których nie macie " zielonego " pojęcia, bowiem jak mówili starożytni, " dzieci i ryby głosu nie mają", zwłaszcza w sprawach które wymagają chociażby podstawowej wiedzy historycznej do której jeszcze Wam daleko. Chyba sami przyznacie mi rację że na poziomie 3 klasy gimnazjum, Wasze wiadomości wymagają jeszcze sporego uzupełnienia. Natomiast należy mimo wszystko udzielić Wam pochwały za zainteresowanie tematem.
Proponuję na razie podpatrywać, słuchac i uczyć się a może wtedy
wyprosimy u kolegów exploratorów jakieś małe uczestnictwo w pracy w terenie w czasie wakacji.

Po pierwsze widać że to ty jesteś dzieckiem pisząc takie rzeczy. Jędrku 28 - jeśli ci się coś nie podoba to po co wogóle piszesz? Nie wchodź na forum i odczep się od tych, których coś ciekawi, którzy piszą, bo są to dla nich rzeczy ważne. Nie truj środowiska swoją obecnością. Żyjemy w wolnym kraju i to nasza sprawa co robimy a co nie. Ty myślisz, że jeśli jesteśmy młodzi to napewno głupsi? Mylisz się bardzo. Skąd możesz wiedzieć co umiemy a czego nie umiemy, skoro nas nie znasz. A ty pokazałeś swoją głupotę w całej okazałości pisząc ten post. I ciekawe kto ci powiedział, że jesteśmy na poziomie 3 klasy gimnazjum, bo ja cię nie widziałem nigdy na oczy i nie przedstawiałem się tobie . Jesteś obcy. Skończ z tymi przechwałkami .Bądź pogrzebion w butach. Landskron_pl i rodzina.


Przeczytałem kilka razy wypowiedź magika i podjąłem decyzję o skazaniu na banicję. Informacja do wszystkich, którzy piszą "głupie" posty i osób w młodym wieku poniżej. Pamiętajcie, młodość jest zaletą, z której należy korzystać. Niewiedza nie jest niczym złym, dopóki świat w którym się znajduje zaczyna istnieć naprawdę :twisted:

Warunki napisania dobrego postu

1. Porządne zastanowienie się
2. Zweryfikowanie swoich poglądów po raz kolejny
3. Jeszcze jedna chwilka zastanowienia
4. Napisanie posta
5. Oczekiwanie na odpowiedź

więcej: http://www.forum.zgorzelec.info/viewtopic.php?t=906

czekam na dalsze zgłoszenia do banicji, bo ta funkcja naprawdę zaczyna mi się podobać :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 kwie 2006, 11:32 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
Cytuj:
34/182 lub 347182


Może ten wątpliwy znak w środku:
34-----182 to jest 9 ?

http://www.zinfo.hostings.pl/bombas3/st ... G_0297.jpg

Takie mam wrażenie że jest to dziewiątka, pisana jednym pociągnięciem ręki.
Hmmm?
Ja piszę "na dwa"
:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..