Szczerze mówiąc nie wiedziałem że Marco Marinowic miał poważny wypadek. Tak czy owak zgadzam się, że to podstawowy zawodnik Crveny Zvezdy i że gra coraz lepiej. Zresztą tych filarów znalazłbym więcej choćby Owens czy silny skrzydłowy Lewrence Roberts czy center Kikanovic czy Bakic do tego dodajmy Milosevic (nie ten Milosevic), Stimac (nie ten Stimac). Pesic rotuje składem daje pograć praktycznie wszystkim zawodnikom bez szkody dla wyniku. W zeszłym sezonie Crvenę , bodajże na ich terenie w fazie grupowej pokonał Nymburk. Ale nie było wtedy Pasica jak równiez Marinovica.
Skoro tegoroczny Turów raz może zagrać jak w NBA a raz zagrać padakę- słowa Bobana ( bez padaki- użył innego określenia) to teraz czas chyba na granie jak w NBA
Przeciwnik wymagający, ale używając frazesu - sport jest nieprzewidywalny i wszystko zdarzyć się może.
A co do podejścia zawodników w Libercu. To tak jakby z pustyni patrz. Zgorzelec dotarli do oazy patrz Liberec. Dodamy do tego w że w wiekszosci przypadków w Libercu i ogólnie w Czechach przewaga jest blond-Czeszek ( wyjątek Kratochvilowa- czy Kratochwil) i jak taki chocby Daniels, czy Townes ( wybrani losowo zawodnicy)mogli przejść obok? A bardziej poważnie. Saso sam, ewentualnie wespół z Bobanem dobierali skład. Zależało im jak sądzę zbudować druzynę zbilansowaną, młodą, głodną sukcesów, o sporych mozliwościach i umiejetnościach. Budowali skład praktycznie od podstaw, bo utrzymać Kelatiego ( podstawowa piątka w Maladze) czy Logana ( S5 w Euroligowym Prokomie) z przyczyn finansowych się nie udało. Osobiście ubolewam nad tym, że nie udało się zatrzymać Rodrigueza. Jego obecnośc jak sądzę zmieniłaby oblicze tego zespołu. O tym juz wielu wspominało.
Nie sądzę również aby Saso nie rozmawiał z zawodnikami. Po prostu co niektórym trudniej przychodzi przyswajanie wiedzy i kto wie czy Filipovski nie popełnił błędu w proporcjach zamiast 6 Amerykanów a 2 zawodników z Bałkanów nie powinno byc na odwrót. Choć z drugiej strony można się zapytać- kim grał ChorwatDrażen Anzulovic. Też w składzie Charleroi w przewadze sa afroamerykanie. Tylko, że belgowie graja drugi sezon w praktycznie niezmienionym składzie i maja bardziej doswiadczony zespół.